Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Jeftino povezivanje na GromNET - Sabac ?

[es] :: ISP :: Wireless mreže i ISP :: Jeftino povezivanje na GromNET - Sabac ?

[ Pregleda: 14735 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

TAlien
Milan Jelesić
Šabac

Član broj: 55816
Poruke: 14
*.ptt.yu.



Profil

icon Jeftino povezivanje na GromNET - Sabac ?24.06.2005. u 13:02 - pre 228 meseci
Kako vam se cini sledeca kombinacija:
- ASUS WL-130b PCI
- kabl HDF-200 fabricki 8 m
- skracena 3D korner reflektor antena po nacrtima Dragoslava Dobricica, pojacanje 17,9db dosta je hvale po forumu

Sa ovim bih se povezao na provajdera GromNET AP Trkaliste - Sabac, udaljen 700m, odlicna opticka vidljivost bez smetnji.

Da li bi mozda bila dovoljna dodatno skracena 3D korner sa pojacanjem od recimo 15 ili 16db?
Koji je neki minimum pojacanja da sve ovo fercera kako treba?

Mozda bih uzeo g karticu jer je razlika u ceni mala, kada bih znao da nece raditi gore od b kartice u ovom konkretnom slucaju.
 
Odgovor na temu

zveckoo

Član broj: 18432
Poruke: 370
*.stcable.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Jeftino povezivanje na GromNET - Sabac ?24.06.2005. u 13:41 - pre 228 meseci
ASUSove PCI kartice su poznate po svojoj problematicnosti.

Izaberi nekog drugog proizvodjaca naprimer D-Link dwl 520 (ako bas hoces g standard).

Za iznad 5 metara se koristi kabel hdf 400 (ako hoces da budes siguran).

A sto se tice 3d korner antene... pa totalno je glupo praviti bilo sta osim ove najnovije skracene verzije od oko 17,9db.
 
Odgovor na temu

TAlien
Milan Jelesić
Šabac

Član broj: 55816
Poruke: 14
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Jeftino povezivanje na GromNET - Sabac ?27.06.2005. u 08:00 - pre 228 meseci
Svi delite ovo misljenje? Znaci da ne uzimam asus?
Inace, da li su gore opisani uslovi (700m, opticka vidljivost) dobri za neku slabiju antenu ili zahtevaju jacu? Koliko db je prihvatljivo za dobru komunikaciju sa provajderom?

[Ovu poruku je menjao TAlien dana 27.06.2005. u 09:02 GMT+1]
 
Odgovor na temu

djricky
IT & Network Engineer
AS200305
Beograd

SuperModerator
Član broj: 1046
Poruke: 4042
*.verat.net.

Sajt: https://v6.rs


+225 Profil

icon Re: Jeftino povezivanje na GromNET - Sabac ?27.06.2005. u 08:31 - pre 228 meseci
po tvojim navodima ne bi trebalo da bude nikakvih problema...


“Choose a job you like, and you will never have to work a day of your life”
“Looking at small advantages prevents great affairs from being accomplished”

"Great power comes with great electricity bills"
"The fact that there's a highway to Hell but only a stairway to Heaven says a lot about
anticipated traffic volume"
"Fate: protects fools, little children, and ships named NCC-1701"
 
Odgovor na temu

duka flash
Sabac

Član broj: 70298
Poruke: 2
212.62.58.*



Profil

icon Re: Jeftino povezivanje na GromNET - Sabac ?07.10.2005. u 22:54 - pre 224 meseci
Evo ja sam montirao takav jedan sistem, kupljen u Sapcu,
22 dBi antena, D-Link DWL 510, 15m metara antenskog 50 omskog kabla sa namontiranim fidom za antenu i RPSAM - prilicno kvalitetnim, konektorom za kartu, koja je dosta dobra za cenu od 5.000,00 dinara sa antenom i kablom odlicna je, dosta je bolji Linksys ali i 20 evra skuplji.
Ja sam zadovoljan korisnik.
 
Odgovor na temu

MarcoAurelioSBC
Janko Rankovic
Nezaposlen
Srbija

Član broj: 294239
Poruke: 1
109.72.50.*



Profil

icon Re: Jeftino povezivanje na GromNET - Sabac ?25.11.2011. u 17:38 - pre 150 meseci
Ne znam brate kada si ovo pisao, ali bezi od od Groblje Net-a, pardon Grom-Net-a onako kako vampiri beze od svetlosti.
Padne manja kisa, ili kojim slucajem dune jaci vetar....njih nema.
Od svih cije sam usluge koristio, oni su najgori ubedljivo. Opsovao bih im tako zestoko sada, ali ipak cu se suzdrzati.
Znaci bezi od njih sto je pre moguce . Grom-Net : NE! Groblje-Net : DA!

Poz bro.

(u jbt, dve hiljade i pete. Sigurno si se pokajao milijardu puta vec)
N.N
 
Odgovor na temu

Mica69

Član broj: 172833
Poruke: 13
91.150.70.*



Profil

icon Re: Jeftino povezivanje na GromNET - Sabac ?06.02.2012. u 18:22 - pre 147 meseci
Ne znam gde si i sta si ti to koristio , ali znam da covek sa tim imenom nikada nije bio korisnik , a ja jesam i zadovoljan sam .
Sem ako naravno nisi u nekoj konkurentskoj firmi , onda mi je jasno zasto "pljujes".
 
Odgovor na temu

Sasa1988

Član broj: 331650
Poruke: 3
*.static.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Jeftino povezivanje na GromNET - Sabac ?19.12.2015. u 10:43 - pre 100 meseci
O cemu ti pises? I ja sam bio korisnik Grom Net-a, koji je sve sem dobrog. Ovo sto je napisano od strane Aurelia je istina. A kako ti znas da on nije bio korisnik i da samo pljuje? Ukoliko znas da on nije bio korisnik, to znaci da imas pristup bazi korisnika Grom Net-ovih usluga, kao radnik ili neko ko stiti njihove interese, a oni mu vracaju tako sto ce mu naplatiti net duplo manje ili nece naplacivati uopste. Dakle, radnik si, korisnik sa odredjenim povlasticama ili ti prijatelj radi tamo. Provaljen si.

Ja sam imao ogromnih problema sa njima. Oprema nije dobro radila, odnosno kartica mi je blokirala racunar u potpunosti, dok su njihove ekipe izlazile na teren i naplacivale usluge 250 dinara, a nista nisu uradili. Zasto ? Zato sto je njihova oprema prouzrokovala probleme, a ne moj kompjuter koji sam u dva navrata menjao. Eeej, koliko moras biti bezobrazan da bi tako nesto uradio? Zaleci se na forumu, dobio sam ban jer ne prihvataju zalbe, a novac se mora proslediti bez obzira na to sto njih nema cak i kada jaci vetar pocne da duva. A ako neta nestane u petak sanjaces ga do ponedeljka ili utorka.

Na kraju sam sam resio problem, uklonivsi njihovu karticu i opremu. Vise Groblje usluge ne koristim. Dao sam antenu drugu kao i nalog. Neka se on bahce sa budalama, ako vec zeli.
A ti prestani da siris neistine ovde po forumu govoreci u superlativima. I dobro je sto si "pljujes" postavio pod znake navoda ipak je napisao istinu.

Firmu cije usluge sada koristim necu da reklamiram, ali vi znate ko su oni. Unistavaju vas na teritoriji grada Sapca i okoline. Ne znate koliko mi je drago sto je tako. Necete ni vi jos dugo. Cesite se po usima.
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: Wireless mreže i ISP :: Jeftino povezivanje na GromNET - Sabac ?

[ Pregleda: 14735 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.