Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Obrada slika

[es] :: Web dizajn i CSS :: Obrada slika

[ Pregleda: 5156 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.verat.net



+6455 Profil

icon Obrada slika22.04.2003. u 19:13 - pre 254 meseci
Treba mi neki savet od iskusnijih ljudi ovde...

Dakle, imam veliku kolicinu iskeniranog materijala koji treba da obradim po nekoj glupoj semi.. Dakle slika izgleda ovako:



Dali postoji neki program gde mogu da ucitam sliku, selektujem oblasti (kao sto sam iscrtao zelenom linijom na gornjoj slici), i program mi sam isece selekciju naa vise manjih slicica i re-sizeuje ih na specifirane velicine...

Posto materijala ima dosta, a vremena malo, dali je neko voljan da se prihvati ovoga posla, i koju cifru bi trazio za obradu jednog kataloga.
1 katalog, ~60-tak stranica (kao ona gore na slici), treba iskenirati katalog, iseci slike, resizeovati ih, i snimiti pod odredjenim imenima. Sveukupno ima nekih 18 kataloga da se obradi...
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.dial.InfoSky.Net

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: Obrada slika22.04.2003. u 21:58 - pre 254 meseci
meni samo nije jasno gde je tu druga slika ;)

elem, ima nekoliko načina da se ovo odradi, recimo preko photoshop akcija, ali to je sporija varijanta.

najbolja-najbrža varijanta je verovatno neki command line utility, tipa imagemagick, gd i slicno.


(pošto nisam u bgd, ako ti ili neko drugi iskenira, mogu da ti automatizujem ceo ovaj posao za par stotina E, a mogao bi to i sam verovatno da odradiš, uz par sati čitanja dokumentacije i proučavanja mogućnosti, i par linija koda u nekom skript jeziku..)


 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
*.verat.net



+11 Profil

icon Re: Obrada slika23.04.2003. u 11:26 - pre 254 meseci

Nije resenje u automatici. Meni se cini da je najbolje uraditi poluautomatski. Ima vise mogucnosti.

- napravis u photoshopu - praznu sliku potrebne velicine. Ovde je manje bitna velicina nego je vazna proporcija

- ucitas jednu skeniranu stranu i sa prazne strane preneses proporciju kao selekciju (na praznoj slici Ctrl+A pa onda selekciju prevuces na skeniranu strnu. Sada tu selekciju mozes da podesis da obuhvati zeljeni deo i slobodno mozes i da povecas selekciju samo nemoj da joj promenis proporciju.

- Kad si to uradio pomeras seekciju po strani da obuhvatis zeljenu fotografiju, kopiras sadrzaj selekcije i snimas ga kao novu datoteku. Prednost selekcijeje sto je mozes primeniti i na fotografije razlicitih velicina jer ti u ovom koraku nije bitna velicina vec samo proporcija. Drugim recima ovde radis "kadriranje". Snimanej u posebnu datoeku radis ovkao: kada si iskopirao sadrzaj selekcije (Ctrl+C), klikni Ctrl+N (nova slika). Bice ti ponudjene dimenzije upravo onog iskopiranog sadrzaja. Potvrdi sve i samo vrati sliku iz klipborda (Ctrl+V) u novu bitmapu. Sada to mozes da snimis.

- alternativno ovome, mozes da napravis slice velicine selekcije pa onda slice da kpiras po strani ali mislim da tu ima vise posla.

- kada si sve slike povadio i snimio u datoteke sada mozes da vrsis podesavanje velicine. Ucitaj jednu od njih u PhotoShop, podesi sve sto treba i sva podesavanaj snimi kao akciju. Kada si to uradio pokreni opciju batch script i nalozi PhotoShopu da na sve slike primeni istu akciju.

 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.verat.net



+6455 Profil

icon Re: Obrada slika23.04.2003. u 19:40 - pre 254 meseci
Brokeru, hvala na savetima...

Usput da pitam, dali bi neko bio voljan da se prihvati tog posla, znaci da se obradi nekih 600 slika kao sto je ona u prvoj poruci...
 
Odgovor na temu

drdrksa

Član broj: 1077
Poruke: 3650



+6 Profil

icon Re: Obrada slika23.04.2003. u 22:46 - pre 254 meseci
Koliko para nudis ???
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.verat.net



+6455 Profil

icon Re: Obrada slika24.04.2003. u 01:01 - pre 254 meseci
Ja nudim posao, na vama je da kazete koliko vase vreme kosta, pa ako mi odgovara cena, da pravimo deal...
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Obrada slika24.04.2003. u 11:18 - pre 254 meseci
Za koje je vreme potrebno zavrsiti i da li sam dobro shvatio: Treba i onu veliku sliku i one male iseci i resizeovati? Sta onda sa tim dobijenim slikama? Snimaju se svaka u po jedan fajl?
 
Odgovor na temu

RebekaA
djak
JasaTomic

Član broj: 327175
Poruke: 62



+2 Profil

icon Re: Obrada slika02.04.2018. u 22:26 - pre 72 meseci
Imam problem sa Adobe Photoshop-om. Naime, kliktala sam nesto bezveze u vezi layera (slojeva), pa sada kada nesto kropujem i zelim da sacuvam, pamti mi samo sivu povrs, a ne kropovani deo. Moze li mala pomoc?
 
Odgovor na temu

[es] :: Web dizajn i CSS :: Obrada slika

[ Pregleda: 5156 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.