Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ASUS P4G8x boot problem...

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: ASUS P4G8x boot problem...

[ Pregleda: 3120 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

VRaver
Vlado Cerovic
Niksic

Član broj: 10313
Poruke: 2
*.proxy.cg.yu



Profil

icon ASUS P4G8x boot problem...08.05.2003. u 10:15 - pre 255 meseci
Prvo da ispisem konfiguraciju:

asus p4g8x maticna ploca
asus v8440 deluxe graficka
Kingstone RAM - objasnicu kasnije
Intel Pentium 4 2.4 Ghz
Sound Blaster Live!Platinum 5.1
Samsung CD, TEAC rezac
Maxtor 40Gb, Quantum fireball u fioci (samo za backup)

Problem je u sledecem: bar jednom na dan prilikom restarta PC-a ili ukuljucivanja cak prije nego sto dodjem do post screen-a, znaci 2-3 sekunde nakon ukljucivanja pocnu da se cuju samo dugacki zvuci kao: beeeep.... beeeeep... i tako se ponavlja. I kad resetujem onda se normalno Windows podigne... naravno do ponovnog restarta. Problem se ispoljava ovako kad se u PCu nalazi samo jedna plocica RAM-a (znaci kad je single channel mod, i plocica je u pravom slotu), medjutim kad stavim dvije plocice (dual channel), problem se ispoljava na drugaciji nacin: prije bi pocelo beeeep... beeeep.... ali sad ne - sad se pojave uspravne tanke, mirne vertikalne crte i boot je OK ali su na ekranu samo crte. Mislim da problem nije sa grafckom jer na drugom racunaru radi savrseno, a ni na mom nema problema sa performansama. Napominjem da je za dual channel test koriscen identican RAM i da nista nije overclockovano. Imam 400W napajanje i provjerio sam voltaze u biosu i sve izgleda OK. Problem je poceo da se javlja odmah po ubacivanju maticne ploce. Unaprijed hvala za pomoc u rjesavanju problema.
""IT IS NEVER ENOUGH!!!""
 
Odgovor na temu

Miško Stefanović
Beograd

Član broj: 5698
Poruke: 218
*.beograd-2.tehnicom.net



Profil

icon Re: ASUS P4G8x boot problem...08.05.2003. u 19:22 - pre 255 meseci
Na toj ploči mora tačno u određeni slot da se stave memorijski moduli jer u suprotnom neće da krene. Predpostavljam da je to opisano u manualu.

Uzgred, koliko je koštala ploča ako nije tajna?

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

VRaver
Vlado Cerovic
Niksic

Član broj: 10313
Poruke: 2
*.proxy.cg.yu



Profil

icon Re: ASUS P4G8x boot problem...09.05.2003. u 19:31 - pre 255 meseci
Ako gore pazljivo procitas vidjeces da sam module stavio kako reba i u odgovarajuce slotove :) Znaci nije problem u RAM-u. Ipak hvala na odgovoru. Plocu sam platio 200e :)
""IT IS NEVER ENOUGH!!!""
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: ASUS P4G8x boot problem...

[ Pregleda: 3120 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.