Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sta kod RAM memorije(DDR) znaci ECC registered?

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Sta kod RAM memorije(DDR) znaci ECC registered?

[ Pregleda: 11274 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gagacg
Dragan Cekic
Cetinje

Član broj: 8016
Poruke: 83
*.ulcinj.cg.yu



Profil

icon Sta kod RAM memorije(DDR) znaci ECC registered?22.05.2003. u 15:58 - pre 254 meseci
Sta kod RAM memorije(DDR) znaci ECC registered? i koja je razlika od obicne ddr memorije jer vidim da je znatno skuplja!
 
Odgovor na temu

Jovan Marjanovic
HP GmbH
Stuttgart

Član broj: 942
Poruke: 456
*.net.external.hp.com

ICQ: 42
Sajt: www.hp.com


Profil

icon Re: Sta kod RAM memorije(DDR) znaci ECC registered?22.05.2003. u 16:10 - pre 254 meseci
ECC = Error Correcting Code

Znaci da memorija sama moze da otkriva i popravlja greske. Zato je dosta skuplja, i jako je vazno da i Motherboard podrzava ECC memoriju.
Za vise informacija:
http://www.computing.net/hardware/wwwboard/forum/10954.html
(jedan od linkova koje sam nasao)

Za automatsko dobijanje Super Moderatorskog statusa na Elitesecurity forumima pritisnite Alt+F4
 
Odgovor na temu

Mihailo
Mihailo Đorić

Član broj: 1016
Poruke: 2875
*.verat.net



+1 Profil

icon Re: Sta kod RAM memorije(DDR) znaci ECC registered?22.05.2003. u 16:19 - pre 254 meseci
Znači da ima korekciju grešaka (error correction and control), ali to ništa ne koristi ako i čipovi na ploči ne podržavaju ECC. Neki tvrde da običan memorijski čip pravi nekoliko grešaka na dan u proseku, pa su onda smislili da umesto sivh 72bita za podtake koriste 64bita, a ostalo bude rezerva. Čak i ako je tačno da se postoje te greške (čini mi se da spominjani kosmički zraci), mislim da većina korisnika može da živi bez ECC memorije.
 
Odgovor na temu

Ivand
Ivan Dimitrijević
...
yu/pa

Član broj: 17
Poruke: 2161
195.66.191.*

Sajt: www.webmanijak.com


+4 Profil

icon Re: Sta kod RAM memorije(DDR) znaci ECC registered?23.05.2003. u 03:41 - pre 254 meseci
uglavnom ni jedna ploca dostupna nama smrtnicima ne podrzava ecc
vec samo multi procesorske ploce , namenjene serverima
 
Odgovor na temu

Jovan Marjanovic
HP GmbH
Stuttgart

Član broj: 942
Poruke: 456
*.net.external.hp.com

ICQ: 42
Sajt: www.hp.com


Profil

icon Re: Sta kod RAM memorije(DDR) znaci ECC registered?23.05.2003. u 11:26 - pre 254 meseci
Ecc uglavnom ide u servere koji su u HA okruzenjima, gde ne postoji tolerancija za gresku. Juce sam bas razgledao ponudu ECC hardvera, i 1gb memorije kosta oko 500$ (ako se ne varam) Da ne pominjem koliko kostaju ploce, a te iste ploce nema svrhe kupovati za desktop masine jer puno toga ne podrzavaju sto nama desktop userima treba (8x AGP pogotovo)
Za automatsko dobijanje Super Moderatorskog statusa na Elitesecurity forumima pritisnite Alt+F4
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Sta kod RAM memorije(DDR) znaci ECC registered?

[ Pregleda: 11274 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.