Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Old format or invalid type library. (Exception from HRESULT: 0x80028018 (TYPE_E_INVDATAREAD))

[es] :: .NET :: Old format or invalid type library. (Exception from HRESULT: 0x80028018 (TYPE_E_INVDATAREAD))

[ Pregleda: 5368 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.sbb.co.yu.



+137 Profil

icon Old format or invalid type library. (Exception from HRESULT: 0x80028018 (TYPE_E_INVDATAREAD))24.07.2007. u 17:09 - pre 204 meseci
pravim kod koji otvara excel, i otvori ga i onda prijavi ovu gresku kada hocu da otvorim fajl preko koda. Old format or invalid type library. (Exception from HRESULT: 0x80028018 (TYPE_E_INVDATAREAD)) pretpostavljam da je greska u referenci ali ne znam kako da je ispravim?
hvala.
 
Odgovor na temu

goranvuc
Goran Vucicevic
Novi Sad

Član broj: 4934
Poruke: 1846
*.dialup.neobee.net.



+41 Profil

icon Re: Old format or invalid type library. (Exception from HRESULT: 0x80028018 (TYPE_E_INVDATAREAD))24.07.2007. u 17:28 - pre 204 meseci
Objasni sta hoces da radis sa Excel fajlom, postoje i drugi nacini pristupa koji ti mogu resiti problem. Takodje, navedi deo koda koji ti prijavljuje doticnu gresku.

P.S.

Ako koristis VB.NET onda probaj na .NET forumu ;)

[Ovu poruku je menjao goranvuc dana 24.07.2007. u 18:43 GMT+1]
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.sbb.co.yu.



+137 Profil

icon Re: Old format or invalid type library. (Exception from HRESULT: 0x80028018 (TYPE_E_INVDATAREAD))24.07.2007. u 17:59 - pre 204 meseci
Dim a As String
a = "e:\posao\1.xls"
Dim ap As Excel.Application
ap = CreateObject("excel.application")
ap.Visible = False
ap.Workbooks.Open(a) na ovoj liniji stane

hocu da napravim stand alone aplikaciju koja ce preko forme da zapisuje podatke u excel file (zbog izracunavanja niza varijabli na samom sheetu) a onda exportuje u .mdb fajl

problem u tome cemi biti samo te reference sa execelom i accessom, tu mi bas i nije sve bas najjasnije...
 
Odgovor na temu

goranvuc
Goran Vucicevic
Novi Sad

Član broj: 4934
Poruke: 1846
*.dialup.neobee.net.



+41 Profil

icon Re: Old format or invalid type library. (Exception from HRESULT: 0x80028018 (TYPE_E_INVDATAREAD))24.07.2007. u 19:04 - pre 204 meseci
Imam par stvari:

1. Nisi mi odgovorio da li pricamo o VB 6.0 ili o VB.NET-u, posto je ta greska karakteristicna za .NET platformu.
2. Da li otvaras postojeci fajl "e:\posao\1.xls"?
3. Pisi kod u Code tagovima
Code:

Dim a As String
a = "e:\posao\1.xls"
Dim ap As Excel.Application
ap = CreateObject("excel.application")
ap.Visible = False
ap.Workbooks.Open(a) na ovoj liniji stane

4. Objektima prosledjujes vrednost sa SET naredbom
Code:

...
Set ap = CreateObject("excel.application")
...

5. Kada pozivas funkciju ili proceduru u VB 6.0 onda nemoj da stavljas parametre u zagradu, osim kada je poziv sa desne strane izraza (nije greska, ali je bezveze), dakle probaj ovako
Code:

...
ap.Workbooks.Open a
...

ili ovako
Code:

...
Set tmpBook = ap.Workbooks.Open(a)
...


Inace, ovaj kod kod mene u VB 6.0 radi, a na Googlu sam nasao da se ova greska desava u .NET varijantama (upisi u Google tekst "Old format or invalid type library" + Excel i imaces gomilu materijala) pa te zato i pitam da li ovo radis u .NET-u

Citat:
anakin14:hocu da napravim stand alone aplikaciju koja ce preko forme da zapisuje podatke u excel file (zbog izracunavanja niza varijabli na samom sheetu) a onda exportuje u .mdb fajl

Dakle, otvaras Excel da bi ti on pomogao da nesto izracunas, pa onda to prebacujes u Access - da li sam te dobro razumeo? Ne pitam te to bezveze jer imam iskrenu zelju da ti pomognem, ali mi moras detaljno obrazloziti sta hoces da postignes.
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.sbb.co.yu.



+137 Profil

icon Re: Old format or invalid type library. (Exception from HRESULT: 0x80028018 (TYPE_E_INVDATAREAD))24.07.2007. u 19:34 - pre 204 meseci
Nisi mi odgovorio da li pricamo o VB 6.0 ili o VB.NET-u, posto je ta greska karakteristicna za .NET platformu.

u pitanju je VB 2005 express edition kojeg sam skinuo sa ms-ovog sajta da bi vezbao na njemu. Uzgred u cemu je razlika sa .net platformom?

Da li otvaras postojeci fajl "e:\posao\1.xls"?

Da

Code:

Set tmpBook = ap.Workbooks.Open(a)


tmpBook ?

Dakle, otvaras Excel da bi ti on pomogao da nesto izracunas, pa onda to prebacujes u Access - da li sam te dobro razumeo? Ne pitam te to bezveze jer imam iskrenu zelju da ti pomognem, ali mi moras detaljno obrazloziti sta hoces da postignes.

upravo tako,posto je to aplikacija za bazu podataka ali u kojoj ima mnogo varijabli, mislio sam da je tako najlakse.prvo u excelu da izracuna te varijable po postavljenim funkcijama u sheetu,a onda u acces file da bi iz aplikacije mogao da se postavi query.mozda postoji i lakse resenje, u svakom slucaju hvala puno na pomoci.
imam ambiciju da naucim VB odlicno,dobar sam sa matematikom,petjlama i idejnim resenjima ali mi problem pretstavljaju za sada komande...
npr 2 sata sam pokusavao da dodelim jednom textboxu da na enter zapise njegovu vrednost jer nisam znao komandu
e.keycode = keys.enter
kad bi imao neki tutorijal samo sa commandama i objektima...
 
Odgovor na temu

_prompt

Član broj: 64725
Poruke: 30
*.122.eunet.yu.



Profil

icon Re: Old format or invalid type library. (Exception from HRESULT: 0x80028018 (TYPE_E_INVDATAREAD))24.07.2007. u 22:31 - pre 204 meseci
Problem je u LOCAL ID-u(locale identifier), pretpostavljam da ti je engleska verzija Excel-a a regional
settings ti je nas. Trebace ti Multilingual User Interface Pack za office i da promenis CultureInfo
u Workbook-u na en. Ovde imas detaljnije sa kodom : http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;en-us;320369
o tome. A mozes i da pokusas samo da stavis regional settings na en bez dodatnog kodiranja.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
212.200.65.*



+137 Profil

icon Re: Old format or invalid type library. (Exception from HRESULT: 0x80028018 (TYPE_E_INVDATAREAD))25.07.2007. u 14:10 - pre 204 meseci
Hvala! Kod je resio problem.
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: Old format or invalid type library. (Exception from HRESULT: 0x80028018 (TYPE_E_INVDATAREAD))

[ Pregleda: 5368 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.