Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Hitno potrebno ciscenje audio snimka od suma!!!

[es] :: Audio kompresija :: Hitno potrebno ciscenje audio snimka od suma!!!

Strane: 1 2

[ Pregleda: 21248 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Tatkonis
Komercijalista

Član broj: 178439
Poruke: 1
*.adsl-3.sezampro.yu.



Profil

icon Hitno potrebno ciscenje audio snimka od suma!!!12.04.2008. u 23:24 - pre 194 meseci
Imam ogroman problem. Jedan jako bitan snimak, sniman mobilnim telefonom, ima veliku kolicinu suma. Razgovor se cuje ali jedva. Kako da izdvojim glasove sto je razumljivije moguce?
 
Odgovor na temu

drdrksa

Član broj: 1077
Poruke: 3650



+6 Profil

icon Re: Hitno potrebno ciscenje audio snimka od suma!!!14.04.2008. u 19:59 - pre 194 meseci
Obradi ga na primer u Audacity-u.

http://audacityteam.org/wiki/index.php?title=Noise_Removal
 
Odgovor na temu

commissar

Član broj: 18743
Poruke: 600
79.101.185.*



+172 Profil

icon Re: Hitno potrebno ciscenje audio snimka od suma!!!06.07.2008. u 12:54 - pre 191 meseci
Mislim da je iZotope daleko bolje resenje.
Dobra vila mi je ispunila 2 zelje. Treci put nisam mogao.
 
Odgovor na temu

draganmi
Beograd

Član broj: 61212
Poruke: 494
*.dynamic.sbb.rs.



+6 Profil

icon Re: Hitno potrebno ciscenje audio snimka od suma!!!06.07.2008. u 20:12 - pre 191 meseci
Citat:
Tatkonis: Imam ogroman problem. Jedan jako bitan snimak, sniman mobilnim telefonom, ima veliku kolicinu suma. Razgovor se cuje ali jedva. Kako da izdvojim glasove sto je razumljivije moguce?


Morao bi prvo da detaljnije opišeš taj šum. Da li je širokopojasni ili uskopojasni, u kom delu spektra se nalazi...
Mogao bi da okačiš uzorak snimka.
 
Odgovor na temu

commissar

Član broj: 18743
Poruke: 600
79.101.200.*



+172 Profil

icon Re: Hitno potrebno ciscenje audio snimka od suma!!!07.07.2008. u 01:25 - pre 191 meseci
http://www.youtube.com/watch?v=HTabBpjweBc

Dobra vila mi je ispunila 2 zelje. Treci put nisam mogao.
 
Odgovor na temu

dusan-srb
Dusan Metodijevic

Član broj: 203126
Poruke: 11
*.cable.senselan.ch.



Profil

icon Re: Hitno potrebno ciscenje audio snimka od suma!!!30.11.2008. u 15:36 - pre 186 meseci
Skini negde Program Sond Forge 6, 7 ili 9 to ti najbolje resenje za takve stvari, sumove, snimci sa starih traka, ploca itd

Pozdrav...
 
Odgovor na temu

deks007

Član broj: 49277
Poruke: 1360



+42 Profil

icon Re: Hitno potrebno ciscenje audio snimka od suma!!!25.02.2009. u 01:20 - pre 183 meseci
Ako nije kasno mozda se u ovu pricu uklapa i DC Live Forensics . Citao sam o njemu u nekim starijim casopisima i izgleda mocno a i kosta . Pozdrav !
Zene cesto pitaju dali su inteligentni muskarci bolji muzevi . Inteligentni muskarci se uopste nezene !
http://www.youtube.com/watch?v=3n1HbrYNq30
 
Odgovor na temu

AlexanderTheGreatest
Aleksandar Ilic
Niš, Vranje

Član broj: 47358
Poruke: 169
77.46.219.*



Profil

icon Re: Hitno potrebno ciscenje audio snimka od suma!!!25.02.2009. u 14:08 - pre 183 meseci
Citat:
dusan-srb: Skini negde Program Sond Forge 6, 7 ili 9 to ti najbolje resenje za takve stvari, sumove, snimci sa starih traka, ploca itd

Pozdrav...


KAKO UZ POMOC SOUND FORGE RESITI OVO JER I JA IMAM ISTI PROBLEM?
What we do ni life echoes in eternity
 
Odgovor na temu

deks007

Član broj: 49277
Poruke: 1360



+42 Profil

icon Re: Hitno potrebno ciscenje audio snimka od suma!!!25.02.2009. u 22:48 - pre 183 meseci
Imas plaginove noise . click i crackle removal i sa njima to uradis . Ima i knjiga Sound Forge a i tutorujal . Kada primenjujes noise treba da selektujes cist sum i da ga zapises onda izades iz tog suma ponovo pokrenes Noise i primenis ga na ceo fajl i sum ce biti uklonjen ali i tu ima raznih varijanti do kojih ces doci eksperimentisanjem . Tesko mi je u par reci da objasnim . Pozdrav !
Zene cesto pitaju dali su inteligentni muskarci bolji muzevi . Inteligentni muskarci se uopste nezene !
http://www.youtube.com/watch?v=3n1HbrYNq30
 
Odgovor na temu

draganmi
Beograd

Član broj: 61212
Poruke: 494
89.216.180.*



+6 Profil

icon Re: Hitno potrebno ciscenje audio snimka od suma!!!28.02.2009. u 19:36 - pre 183 meseci
Citat:
deks007: Imas plaginove noise . click i crackle removal i sa njima to uradis . Ima i knjiga Sound Forge a i tutorujal . Kada primenjujes noise treba da selektujes cist sum i da ga zapises onda izades iz tog suma ponovo pokrenes Noise i primenis ga na ceo fajl i sum ce biti uklonjen ali i tu ima raznih varijanti do kojih ces doci eksperimentisanjem . Tesko mi je u par reci da objasnim . Pozdrav !


Uklanjanje šumova je velika i složena nauka.
Pošto autor teme nije opisao kakav je šum u pitanju, svaki dalji odgovor na ovu temu je deplasiran, jer se ovde ne može rapravljati teorija uklanjanja šumova uopšte niti iznositi praksa uklanjanja svih mogućih vrsta šumova.
 
Odgovor na temu

deks007

Član broj: 49277
Poruke: 1360



+42 Profil

icon Re: Hitno potrebno ciscenje audio snimka od suma!!!03.03.2009. u 20:42 - pre 183 meseci
Covek je na pocetku posta napisao da je snimak pravljen mobilnim pa se moze pretpostaviti kakav je sum ,a ja sam mu dao samo neke smernice sa kojima moze mozda dobiti ono sto mu treba . Naravno da je to nauka ali ako kvalitet zadovolji moj sluh meni je dobro . Pozdrav !
Zene cesto pitaju dali su inteligentni muskarci bolji muzevi . Inteligentni muskarci se uopste nezene !
http://www.youtube.com/watch?v=3n1HbrYNq30
 
Odgovor na temu

draganmi
Beograd

Član broj: 61212
Poruke: 494
*.yuheritage.com.



+6 Profil

icon Re: Hitno potrebno ciscenje audio snimka od suma!!!04.03.2009. u 07:41 - pre 183 meseci
Citat:
deks007: Covek je na pocetku posta napisao da je snimak pravljen mobilnim pa se moze pretpostaviti kakav je sum ,a ja sam mu dao samo neke smernice sa kojima moze mozda dobiti ono sto mu treba . Naravno da je to nauka ali ako kvalitet zadovolji moj sluh meni je dobro . Pozdrav !


Iz takvog "opisa" bi pre sledilo da je u pitanju pozadinska buka nego šum. A to je već sasvim druga stvar.
 
Odgovor na temu

mikoni
Dinko Mikoni
Beograd

Član broj: 85369
Poruke: 328
89.216.190.*



+4 Profil

icon Re: Hitno potrebno ciscenje audio snimka od suma!!!02.04.2009. u 23:10 - pre 182 meseci
Da ne otvaram novu temu.
Šta u prvom, a šta u drugom slučaju. I da se nadovežem - imam snimak pesme kanarinca sa, pretpostavljam, pozadinskom bukom. Kako očistiti snimak od buke. Koji alat ( program ) i parametri ( u ovome nisam nimalo vičan pa mi treba malo preciznije uputstvo ).
Možda je značajan podatak: prvi snimak je na traci pa prenet na cd.

Takođe, moguće je da problem nije primeren i pomalo besmislen za ovaj forum, ali mi je potrebno rešenje.

Uz pozdrav i zahvalnost, Mikoni


[Ovu poruku je menjao mikoni dana 03.04.2009. u 12:55 GMT+1]
 
Odgovor na temu

deks007

Član broj: 49277
Poruke: 1360



+42 Profil

icon Re: Hitno potrebno ciscenje audio snimka od suma!!!02.05.2009. u 23:23 - pre 181 meseci
Okaci fajl . Pozdrav !
Zene cesto pitaju dali su inteligentni muskarci bolji muzevi . Inteligentni muskarci se uopste nezene !
http://www.youtube.com/watch?v=3n1HbrYNq30
 
Odgovor na temu

draganmi
Beograd

Član broj: 61212
Poruke: 494
*.yuheritage.com.



+6 Profil

icon Re: Hitno potrebno ciscenje audio snimka od suma!!!04.05.2009. u 07:41 - pre 181 meseci
Protiv pozadinske buke (neželjeni zvuci koji su ušli preko mikrofona) postoji više moćnih alata.
Veoma zgodan program za početnike, sa vrlo efikasnim presetima za tipične situacije, je STC Sound Cleaner.
Treba uzeti u obzir da je taj program namenjen povećanju razumljivosti govora, i da se koristi u forenzične svrhe (policijski zadaci, špijunaža, nadzor, itd.).
Kada je u pitanju kanarinac, i sl. zvučni izvori u višem spektru, treba radikalno ručno promeniti neke parametre datih preseta, posebno EQ-a.

Takođe je odličan Clarifying Audio Noise Reduction Plugin Filters, koji je DX plug-in.

I on predstavlja foreznički alat. (U prevodu to znači - zaboravite na Hi-Fi kvalitet zvuka nakon obrade).

Može u nekim slučajevima da posluži i MTU DNoise DirectX Plugin.

Ponešto se može uraditi i sa AV Music Morpher Gold.

DC7 Forensic zahteva puno ručnog rada i eksperimentisanja, i temeljno poznavanje karakteristika različitih vrsta filtera, kao i dosta znanja o elektroakustici. Ne isplati se ulaziti u njegove nijanse u amaterske svrhe, samo da biste obradili jedan ili dva fajla.

Za skidanje šuma (tape hiss, rumble, hum, itd.) mogu se koristiti mnogobrojni alati koje imaju, nativno ili u vidu plug-inova, audio editori - denoiseri, dehumeri, itd.

[Ovu poruku je menjao draganmi dana 04.05.2009. u 09:45 GMT+1]
 
Odgovor na temu

cyBerManIA
I ovo T ono
Space

Član broj: 25195
Poruke: 698
91.148.89.*

Sajt: www.facebook.com/cyberman..


+263 Profil

icon Re: Hitno potrebno ciscenje audio snimka od suma!!!09.06.2009. u 01:26 - pre 180 meseci
Najbolje je okaciti fajl..pa ukoliko neko od forumasa ima vremena moze se pozabaviti istim..
evo, ja sam bih se pozabavio fajlom..
 
Odgovor na temu

deedee5

Član broj: 74722
Poruke: 788
93.87.170.*



+323 Profil

icon Re: Hitno potrebno ciscenje audio snimka od suma!!!09.06.2009. u 10:21 - pre 180 meseci
Da li moze ovakav audio snimak bar malo da se dotera?
http://www.youtube.com/watch?v=Ls5pYAlBbKg
http://www.youtube.com/watch?v=o7FcHL3K1Rs&feature=related
Mislim da su ovo jedini koncertni snimci Divljih Jagoda sa Alenom pa vredi pokusati.
Pozz...

Everything will be okay in the end. If it's not okay, it's not the end.

 
Odgovor na temu

draganmi
Beograd

Član broj: 61212
Poruke: 494
*.yuheritage.com.



+6 Profil

icon Re: Hitno potrebno ciscenje audio snimka od suma!!!09.06.2009. u 12:17 - pre 180 meseci
Citat:
deedee5: Da li moze ovakav audio snimak bar malo da se dotera?
Mislim da su ovo jedini koncertni snimci Divljih Jagoda sa Alenom pa vredi pokusati.
Pozz...



Može nešto malo da se učini kompresijom, exciterima (harmonskim i dinamičkim), EQ-om itd.
Ovo sa Youtube je mono, verovatno u nekoj mp3 varijanti na 64 kbs ili slično.
Za obradu je potreban neki lossless fajl ili WAV ovog snimka (naravno, da nije dekodovan iz lossy izvora).
 
Odgovor na temu

deedee5

Član broj: 74722
Poruke: 788
93.87.186.*



+323 Profil

icon Re: Hitno potrebno ciscenje audio snimka od suma!!!09.06.2009. u 22:57 - pre 180 meseci
Citat:
draganmi: Može nešto malo da se učini kompresijom, exciterima (harmonskim i dinamičkim), EQ-om itd.
Ovo sa Youtube je mono, verovatno u nekoj mp3 varijanti na 64 kbs ili slično.
Za obradu je potreban neki lossless fajl ili WAV ovog snimka (naravno, da nije dekodovan iz lossy izvora).


O.K. pokusacu nesto da uradim.
Hvala.
Everything will be okay in the end. If it's not okay, it's not the end.

 
Odgovor na temu

Neshonee
Nebojsa Dzinic
radnik,Duel

Član broj: 164701
Poruke: 41
*.teol.net.



Profil

icon Re: Hitno potrebno ciscenje audio snimka od suma!!!25.07.2012. u 13:29 - pre 142 meseci
Ljudi imam i ja problem sa sumovim medjutim nikako da ih sklonim. Pokusao sam sa AudaCity jer sam sa njim snimao medjutim on mi samo smanji pesmu i nista vise.

Postavicu snimak jedne pesme samo da vidite o kakav je sum i pomocu kojih opcija mogu da sklonim sumove i ovo pucketanje. Ne trazim neki kvalitet zvuka jer su kasete iz 1980 godine pa do 1980.



http://www.2shared.com/audio/hMmv7CLo/Prvapesma.html

Molim za pomoc svaka pomoc je dobro dosla!
 
Odgovor na temu

[es] :: Audio kompresija :: Hitno potrebno ciscenje audio snimka od suma!!!

Strane: 1 2

[ Pregleda: 21248 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.