Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Mikrotik+FreeRadius+MySQL i DaloRadius total-bytes limit

[es] :: Wireless :: Mikrotik :: Mikrotik+FreeRadius+MySQL i DaloRadius total-bytes limit

[ Pregleda: 4075 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

JabaMS
Mladen Savic
Kosovo i Metohija, Preoce

Član broj: 145611
Poruke: 39

Sajt: www.nasioglasi.com


Profil

icon Mikrotik+FreeRadius+MySQL i DaloRadius total-bytes limit04.11.2008. u 08:18 - pre 188 meseci
Pozdrav svima,
Imam jedan problemcic koji nikako da skontam kako da resim. Koristim MT v 2.9.51 kao HotSpot + FreeRadius v2.0.5 + MySQL i Daloradius za AAA, FreeRadius , MySQL i DaloRadius sam podesio na "Fedora 9"! Sve radi jako lepo sem jedne stvari. Treba mi nacin da limitiram korisnike na kolicinu prenesenih podataka. Probao sam atributom "Mikrotik-Xmit-Limit" medjutim taj limit vazi samo za to logovanje korisnika, tj. za tu sesiju, i cim se ponovo uloguje, korisnik dobija ponovo isti limit koji je naveden i sve tako u krug! Trazio sam po netu resenje medjutim stvarno nisam uspeo da nadjem nista sto bi moglo da mi pomogne... Izmedju ostalog sam naisao na FreeRadius module "rlm_backcounter" http://projects.asn.pl/freemods/wiki/rlm_backcounter , koji bi trebao da zavrsava posao koji mi treba, medjutim nisam uspeo nikako da ga podesim. Molio bih vas da mi neko objasni dedaljnije kako da ovo resim a da to nije uz pomoc Radius Manager-a, ili bar da mi neko objasni korak po korak kako da ubacim rlm_backcounter u FreeRadius. Nadam se da sam dovoljno dobro objasnio sta imam i sta mi treba! P.S. Treba mi neko NE KOMERCIALNO resenje!

Unapred Hvala!
 
Odgovor na temu

JabaMS
Mladen Savic
Kosovo i Metohija, Preoce

Član broj: 145611
Poruke: 39

Sajt: www.nasioglasi.com


Profil

icon Re: Mikrotik+FreeRadius+MySQL i DaloRadius total-bytes limit05.11.2008. u 09:31 - pre 188 meseci
Zar je moguce da niko ne moze da mi pomogne? Pls neka mi neko pomogne.... jako mi je hitno da ovo zavrsim........ tupim glavu oko cele stvari vec mesec dana i jos mi je samo ovo ostalo da sredim i da zavrsim posao!
 
Odgovor na temu

Schmidt
RHCE

Član broj: 80784
Poruke: 647
*.blic.net.



+10 Profil

icon Re: Mikrotik+FreeRadius+MySQL i DaloRadius total-bytes limit05.11.2008. u 13:03 - pre 188 meseci
Rekao si da ti DaloRadius radi accounting. Svaki accounting server koji iole drzi do sebe treba da ima monthly limited nalog, po bilo kom osnovu:satima, megabajtima, broju logovanja... Potrazi da li DaloRadius omogucava takav profil, ako ne omogucava onda ili pisi svoje ili nadji nesto sto ti odgovara...
 
Odgovor na temu

JabaMS
Mladen Savic
Kosovo i Metohija, Preoce

Član broj: 145611
Poruke: 39

Sajt: www.nasioglasi.com


Profil

icon Re: Mikrotik+FreeRadius+MySQL i DaloRadius total-bytes limit06.11.2008. u 00:27 - pre 188 meseci
DaloRadius ne podrzava nikakav mounthly byte limit (bar ne sa mikrotikom), cak sam kontaktirao osobu koja je pisala program, i on sam mi je rekao da cu morati nekako da se snadjem po tom pitanju! A da ja sam znam da pisem tako nesto najverovatnije ne bih trazio pomoc! Verujem da modul za freeradius koji sam nasao moze da mi pomogne, samo kad bi mi neko objasnio kako da ga osposobim da radi sa freeradius-om, tj. kako da ga pokrenem..... pokusavao sam nesto, medjutim mrka kapa! Nisam uspeo!
 
Odgovor na temu

JabaMS
Mladen Savic
Kosovo i Metohija, Preoce

Član broj: 145611
Poruke: 39

Sajt: www.nasioglasi.com


Profil

icon Re: Mikrotik+FreeRadius+MySQL i DaloRadius total-bytes limit09.11.2008. u 11:54 - pre 188 meseci
Zar je moguce da ne postoji resenje za moj problem?
 
Odgovor na temu

roppe
Perica Dujmovic
Novi Travnik

Član broj: 96118
Poruke: 150
*.wireless.GLOBAL.net.ba.



Profil

icon Re: Mikrotik+FreeRadius+MySQL i DaloRadius total-bytes limit09.11.2008. u 20:42 - pre 188 meseci
Mislim da to mozes rijesiti u mtauth fajlu od freeradiusa.
Ja imam nsto slicno za prepaid korisike, kad potrose zakupljeni promet, taj accaunt se vise ne moze koristiti. Kako god, trebat ce malo programiranja u PHPu i PERLu.
Code:

if ($proflimittraffic == 1)
{
    if ($prepaid == 1)
    {
        $mt_total_limit = $mt_xmit_limit + $mt_recv_limit;
        
        if ($mt_total_limit <= 0)
        {
            print "Reply-Message=\"Bandwith limit reached\"";
            exit 1;
        }
        else
        {
            print "Mikrotik-Xmit-Limit=" . $mt_total_limit . ", ";
            print "Mikrotik-Recv-Limit=" . $mt_total_limit . ", ";
        }
    }
    else
    {
        # check download limit
        if ($mt_xmit_limit <= 0)
        {
            print "Reply-Message=\"Download limit reached\"";
            exit 1;
        }
        else
        {
            print "Mikrotik-Xmit-Limit=" . $mt_xmit_limit . ", ";
        }

        # check upload limit
        if ($mt_recv_limit <= 0)
        {
            print "Reply-Message=\"Upload limit reached\"";
            exit 1;
        }
        else
        {
            print "Mikrotik-Recv-Limit=" . $mt_recv_limit . ", ";
        }
    }
}
 
Odgovor na temu

JabaMS
Mladen Savic
Kosovo i Metohija, Preoce

Član broj: 145611
Poruke: 39

Sajt: www.nasioglasi.com


Profil

icon Re: Mikrotik+FreeRadius+MySQL i DaloRadius total-bytes limit13.11.2008. u 15:06 - pre 188 meseci
Nasao sam resenje na sari dobri nacin: "Plati pa se klati"! Kupio sam radius manager tako da sad imam sve sto mi treba! Hvala na pomoci u svakom slucaju, nekome ce trebati ta informacija sigurno!
 
Odgovor na temu

tarla

Član broj: 15527
Poruke: 1648



+42 Profil

icon Re: Mikrotik+FreeRadius+MySQL i DaloRadius total-bytes limit18.11.2008. u 23:54 - pre 188 meseci
RM ima par mana i ne znam jesu li jos ispravljene...

Prvo otvara svim korisnicima shell pristup na masini sto nikako ne zelis da uradis...




 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Mikrotik :: Mikrotik+FreeRadius+MySQL i DaloRadius total-bytes limit

[ Pregleda: 4075 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.