Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Brzina interneta na XP je 13 megabita, na Visti samo 1.5!

[es] :: SOHO Networking :: Brzina interneta na XP je 13 megabita, na Visti samo 1.5!

[ Pregleda: 1307 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

v_v
Software developer

Član broj: 5270
Poruke: 157
*.dslaccess.co.uk.



Profil

icon Brzina interneta na XP je 13 megabita, na Visti samo 1.5!10.06.2009. u 19:05 - pre 181 meseci
Pozdrav

Dakle, kao što naslov kaže. Pre 10-tak dana, provajder mi unapredio liniju na ADSL2+ standard, i poslao Thomsonov SpeedTouch 510v6 ruter. Rekoše mi da je maksimalna teoretska brzina 16 megabita. Testirao sam glavni kompjuter (Vista) 5-6 dana na raznim sajtovima kao sto je speedtest.net i par sličnih, brzina je uvek vrlo konsistentno oko 1.5 megabita. Uključim isti ruter u matori laptop koji ima XP, i imam šta da vidim - 13 megabita!!!

Dakle, linija je super (samo 380 metara od centrale)! Ruter takođe. Laptop vuče neviđeno dobro. Samo glavni komp sa Vistom ne!

Od tada čačkam sa Local Area Connectionom na Visti, jer može biti samo do toga, bez uspeha. Sklonio sam sa kompjutera Comodo Firewall, Avira AntiVirus, NetLimiter, bilo šta što bi teoretski moglo imati veze sa bandwidthom, ništa.

Sutra ću uzeti s posla drugu mrežnu karticu da pokušam, pa da eliminišem i to, je li do kartice ili do Viste. Ali do tada, ima li neko kakvih saveta. Mrežna kartica je Atheros L1 Gigabit Ethernet 10/100/1000Base-T Controller.

Konfiguracija:



Kad god sam radio speedtest, uvek je bio toliko konsistentan, da sam i ranije pomišljao da li postoji neki "limiter" koji je ograničio protok podataka na 1.5 megabita. Zato sumnjam mnogo više na Vistu nego na mrežnu karticu.


Pomagajte narode!
Humax 5400Z
ToH 3.3 - HoT7.1
 
Odgovor na temu

v_v
Software developer

Član broj: 5270
Poruke: 157
*.dslaccess.co.uk.



Profil

icon Re: Brzina interneta na XP je 13 megabita, na Visti samo 1.5!11.06.2009. u 19:00 - pre 181 meseci
Da dodam: stavio sam i drugu mrežnu karticu u komp i povezao mrežni kabl na nju. Sve isto.
Humax 5400Z
ToH 3.3 - HoT7.1
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Brzina interneta na XP je 13 megabita, na Visti samo 1.5!

[ Pregleda: 1307 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.