Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

BIOS checksum error - sta se desilo sa mojom makinom!?

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: BIOS checksum error - sta se desilo sa mojom makinom!?

[ Pregleda: 2923 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

SoulFly
Kis Tibor
Sombor

Član broj: 2222
Poruke: 677
195.252.80.*

ICQ: 78829690


+1 Profil

icon BIOS checksum error - sta se desilo sa mojom makinom!?05.02.2004. u 14:51 - pre 245 meseci
Pozdrav,
imam Epox 8rda+ i procesor XP1700+ sa B jezgrom i 2x256MB Kingstone hyper X 400mhz

Problem: donedavno sam moju konfiguraciju bez ikakvih i minimalnih problema drzhao na 10 x 200mhz = 2000mhz i radilo je savrsheno stabilno..radilo mi je tako mesecima...nedavno sam chachkao podeshavanja memorije (dobih josh ranije savet da isprobam podeshavanja 5-2-2-2) shto sam i uchinio, ali mi se chini da upravo tad BIOS nije snimio sva podeshavanja kako valja i tu nastaju problemi...Uobichajena procedura, reset CMOS-a i ponovno podeshavanje...e od tog momenta mkada pokusham da namestim svoja stara podeshavanja, bez da diram memoriju, mashina se upucava nakon shto odbroji memoriju, ili nakon shto detektuje IDE drajvove ili kada dodje do faze da treba da prikazhe Win XP screen prilikom podizanja. U pojedinim momentima mi izbaci poruku iz naziva teme - BIOS checksum error - insert floppy disk for system boot ...Pomislio sam da mi je prso BIOS, skinuo sam novi sa EPOX sajta i flashovao, sve je proshlo OK, ali je problem i dalje ostao....shto ne mogu vishe nazad na mojih starih 10x200 ???
HEEEEEEEEEEELLLLLLLLLLLPPPPPPPPPPP
thnx


I hated going to weddings. All the grandmas would poke me saying "You're next". They stopped that when I started doing it to them at funerals
 
Odgovor na temu

Carnivore
Puno ime
Da

Član broj: 20232
Poruke: 556
*.80-202-51.nextgentel.com



Profil

icon Re: BIOS checksum error - sta se desilo sa mojom makinom!?05.02.2004. u 18:10 - pre 245 meseci
Ukljuci u da ti BIOS prepoznaje memoriju po SPD-u.

Izvadi jedan modul pa vidi da li ce da radi.
DM7000S, SG-2100A, Invacom 0,3dB
 
Odgovor na temu

SoulFly
Kis Tibor
Sombor

Član broj: 2222
Poruke: 677
195.252.80.*

ICQ: 78829690


+1 Profil

icon Re: BIOS checksum error - sta se desilo sa mojom makinom!?05.02.2004. u 18:24 - pre 245 meseci
ocigledno se nismo dobro razumeli...moji memorijski moduli savrsheno rade...ali vishe ne mogu da klokujem procesor na 10 x 200mhz ...a i zashto i shta mu dodje onaj BIOS checksum error...i ostatak poruke?!

I hated going to weddings. All the grandmas would poke me saying "You're next". They stopped that when I started doing it to them at funerals
 
Odgovor na temu

Carnivore
Puno ime
Da

Član broj: 20232
Poruke: 556
*.80-202-51.nextgentel.com



Profil

icon Re: BIOS checksum error - sta se desilo sa mojom makinom!?05.02.2004. u 23:07 - pre 245 meseci
Razumio sam ja tebe - kompjuter ti radi normalno dok ne pokusas da ga "vozis" na 19x200

Ipak, probaj da izvadis jedan modul. Nista te ne kosta. Probaj cak i da im zamijenis mjesta. Probaj povecati napon na memorijskim modulima i na CPU (ako imas opciju u BIOS-u).
I ne vjeruj bas default memorijskim podesavanjima u BIOS-u. Kod mene je bio slucaj da kad sam resetovao CMOS, BIOS mi nije prepoznavao memoriju i tada nisam mogao da boot-ujem komp (osim ako je ne podesim rucno). To je bilo sa starim BIOS-om, 1.3, dok mi nova verzija, 1.4, radi bez problema.
Ne znam kako je na tvojoj ploci, ali, bilo je par tipova koji se zaklinju da su morali 2 puta za redom bez restartovanja da flash-uju BIOS da bi im proradio ispravno. (Ovo se odnosi na Abit AN7)
Kad ti pokaze poruku o gresci u BIOS-u pritisni INS taster. Trebalo bi da prodje...
Probaj da izvadis bateriju preko noci (mozda cak i 24h) pa pokusaj ponovo.

Vjerovatno ima par glupih savjeta s moje strane, al' samo zelim da pomognem...

Upravo sam nasao ovo
http://www.ocworkbench.com/ocw...b=recent_user_posts;u=00018755
Mozda je tu rjesenje.


Joj, kakve meni sve gluposti padaju na pamet... odoh.... imam sutra ispit.... moram na spavanje....


DM7000S, SG-2100A, Invacom 0,3dB
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: BIOS checksum error - sta se desilo sa mojom makinom!?

[ Pregleda: 2923 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.