Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Telekom BBTF, iskustvo i info

[es] :: VoIP :: Telekom BBTF, iskustvo i info

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 100611 | Odgovora: 215 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dennis
Chicago, IL

Član broj: 17804
Poruke: 356
*.adsl.eunet.rs.



+11 Profil

icon Telekom BBTF, iskustvo i info04.04.2011. u 20:23 - pre 158 meseci
Pozdrav,

Danas sam "uveo" BBTF (BroadBand TeleFony) priključak. Testirao sam ga i za sada sam zadovoljan. Inače, pristup mi je ostvaren preko Pirelli uređaja. Pirelli ima dva RJ11 priključka za POTS telefon. Cena zasnivanja pretplatničkog odnosa je 1000, a mesečna pretplata kao i za običnju telefonsku liniju. Kada pristupim Pirelli - ju, vidim podešavanja za moju liniju. Planiram da instaliram Asterisk i da obezbedim sebi pristup spolja (SIP soft/hard phone). Video sam parametre konekcije. Server je ims.telekomsrbija.com, korisničko ime je broj telefona u međunarodnom formatu, [email protected]. Dobra stvar je što prilikom seobe telefonskog priključka zadržavam broj (kao na ISDN - u). Inače, postoji opcija dobijanja SIP telefona koji može da se plati na dosta mesečnih rata, ali mi je moja opcija interesantnija za sada. Dobra stvar je što mogu da uvedem još jedan broj i onda imam popust od 50% na oba, što znači da mi jedan dođe besplatno (+ zasnivanje pretplatničkog odnosa). Postoji opcija gašenja POTS broja, ali da ostane BBTF. Ako povežete telefon na Pirelli, čućete ton telefonske linije (ovo mi je radilo i pre podnošenja zahteva). U Pirelli uređaju postoji opcija za podešavanje vremena biranje od zadnjeg ukucanog broja. Podrazumevana vrednost je 3 s, ali sam ja stavio 500 ms, jer uvek otkucam broj, pa posle stignem dugme za biranje. Od biranja do zvona drugog (ISDN) telefona prođe oko 2s, a u obrnutoj situaciji zvoni gotovo istovremeno. Jedini problem koji može da se javi prilikom korišćenja ove usluge je resetovanje uređaja na fabrička podešavanja. Fabrička podešavanja svakog Telekomovog uređaja podrazumevaju funkcionalna podešavanja (podešen Internet, IPTV) za razliku od ostalih provajdera, ali ne vraćaju se funkcionalna podešavanja za BBTF. Ja sam sebi napravio backup, da ne moram da ih zovem. Nadam se da će uskoro uvrstiti u ponudu SIP nomadski pristup. Dobijete samo SIP parametre i pristupate sa bilo kog uređaja, sa bilo kog Interneta (ili možda samo Telekomovog).
Ovo svaka kuća treba da ima :). Ono što je IP Centrex za pravna lica, to je BBTF za fizička (misleći na tehnologiju koja se koristi). Ima li još neko iskustva sa BBTF? Šta vi mislite o tome?
Inače, pogledajte link, možda nađete nešto zanimljivo.
 
Odgovor na temu

mist
Milos Stanic
Kragujevac

Član broj: 4871
Poruke: 210
*.dynamic.sbb.rs.



+190 Profil

icon Re: Telekom BBTF, iskustvo i info07.04.2011. u 20:31 - pre 157 meseci
Prvo, baš mi je drago što je ovo počelo.

Drugo, kako to da gasiš POTS, a da zadržavaš BBTF kad BBTF izgleda mora da ide preko Telekomovog ADSL-a? (živeo monopol)

Treće, kako si uopšte čuo za ovu uslugu kad se nigde ne oglašava?

Četvrto, ako već moraš da zadržiš Telekomov ADSL, da li to znači i da moraš da plaćaš pretplatu za ADSL internet ili možeš da koristiš ADSL liniju samo kao medij za prenos BBTF signala?

Peto, zašto bre ne daju za pravna lica? Ima nas pravnih lica koji smo mali i ne treba nam IP Centrex.
http://www.kgonline.info - Prvi kragujevački portal i forum
 
Odgovor na temu

Dennis
Chicago, IL

Član broj: 17804
Poruke: 356
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Telekom BBTF, iskustvo i info07.04.2011. u 21:02 - pre 157 meseci
Drugo: Ide preko ADSL modema, ali ne moram da imam Internet na njemu. BBTF je na posebnom PVC - u, nije na istom kao i Internet. Što se POTS - a tiče (u mom slučaju ISDN), može se ugasiti. Uslov za telefonsku liniju (žicu) je telefonski broj, nebitno da li je POTS, ISDN ili BBTF.
Treće: Firma u kojoj radim sarađuje sa Telekomom, pa mi je njihov čovek koji radi prodaju (za pravna lica) rekao za uslugu i često nas informiše o aktuelnim stvarima. Možda ne reklamiraju, jer nemaju dovoljno opreme na lageru ili nemam pojma šta. Uglavnom, slažem se da se teško dolazi do informacija, mada ima sve to na njihovom sajtu, ali malo zavučeno.
Četvrto: Mislim da je odgovor u drugom.
Peto: Možda i mogu pravna lica da imaju tu uslugu, nisam siguran. Poenta IPC usluge je, između ostalog, besplatan saobraćaj između lokacija.
 
Odgovor na temu

mist
Milos Stanic
Kragujevac

Član broj: 4871
Poruke: 210
*.dynamic.sbb.rs.



+190 Profil

icon Re: Telekom BBTF, iskustvo i info07.04.2011. u 21:38 - pre 157 meseci
Hvala puno za info.

Nadam se da si u pravu za ovo oko moranja ili nemoranja za ADSL internet.
I nadam se da imaju i za pravna lica.
Ali sve ću se već raspitati ovde.


http://www.kgonline.info - Prvi kragujevački portal i forum
 
Odgovor na temu

mist
Milos Stanic
Kragujevac

Član broj: 4871
Poruke: 210
*.dynamic.sbb.rs.



+190 Profil

icon Re: Telekom BBTF, iskustvo i info07.04.2011. u 21:40 - pre 157 meseci
još jedno pitanje: da li si probao faks sa analognim faksom na obe strane? Znači analogni faks ukačen u Pirellija i analogni faks tamo gde zoveš da šalješ faks.
http://www.kgonline.info - Prvi kragujevački portal i forum
 
Odgovor na temu

Dennis
Chicago, IL

Član broj: 17804
Poruke: 356
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Telekom BBTF, iskustvo i info08.04.2011. u 08:08 - pre 157 meseci
Nisam probao, ali sam siguran da radi. Kvalitet zvuka je odličan, tako da ne verujem da će biti problema. Inače, reklamiraju da faks može da se koristi preko VoIP - a, gde prvenstveno mislim na IPC, ali opet, BBTF je isti kao i IPC. Kada se ulogujem na web dobijam meni prilagođen IPC korisnicima. Web mi se sviđa, imam listu poziva i gomilu podešavanja, nisam stigao sve da prelistam.
 
Odgovor na temu

mist
Milos Stanic
Kragujevac

Član broj: 4871
Poruke: 210
*.dynamic.sbb.rs.



+190 Profil

icon Re: Telekom BBTF, iskustvo i info19.04.2011. u 13:59 - pre 157 meseci
Sad sam zvao korisnički servis Telekoma.
Posle bezuspešnog surfanja po Telekomovom sajtu i pokušaja da nađem bilo kakvu informaciju o BBTF usluzi. Usluga se spominje samo u jednoj rečenici na ovoj strani:

http://www.open.telekom.rs/bus...x?temp=&sid=236&id=251

Elem, kada sam pitao gospođu u korisničkom servisu da mi pošalje neku brošuru ili informacije na email, odgovorila je da nema mogućnosti da šalje ponudu na email. WTF????

Koliko sam uspeo da zapamtim, ovo su uslovi:
- zasnivanje odnosa, odnosno priključna tarifa oko 1200 dinara
- stvaranje tehničkih uslova oko 4600 dinara (smatra se da nemam teh. uslove ako nisam pretplatnik ADSL-a, a nisam)
- mesečna pretplata oko 120 dinara (ako sam dobro čuo, pošto je veza, na sramotu telekoma, bila užasno loša, pola stvari nisam čuo koje mi je pričala).
- mogu da zadržim postojeći broj ISDN-a, ali mi nije jasno da li mogu da imam dve linije kao što imam kod ISDN-a.
- s druge strane, rekla je da je moguće da se priključi samo jedan tf uređaj, a za drugi nisam dobro čuo šta je rekla.
- moguća je usluga i za pravna i za fizička lica.


Dennis, za tebe pitanje: da li si probao da loguješ Asterisk server na te njihove servere? Molim potvrdi ove cene koje su mi izdiktirali u korisničkom servisu.
http://www.kgonline.info - Prvi kragujevački portal i forum
 
Odgovor na temu

mist
Milos Stanic
Kragujevac

Član broj: 4871
Poruke: 210
*.dynamic.sbb.rs.



+190 Profil

icon Re: Telekom BBTF, iskustvo i info21.04.2011. u 20:40 - pre 157 meseci
Danas sam bio u korisničkom servisu.

Na kraju je ispalo da mogu da vratim ISDN liniju i dobijem 2 BBTF linije za džabe. Baš lepo od njih.

I onda na izlazu u hodniku sretnem jednog prijatelja, inženjera, koji radi u Telekomu koji mi kaže da je pametno da ipak ne uzimam BBTF za sada pošto još taj servis nije utegnut i da je pušten na silu i na brzaka. Kaže da imaju mnogo reklamacija. Kaže da je bolje sačekati da se vidi šta će biti sa prodajom Telekoma, pa onda da se razmisli o ovome. Inače, Telekom, po njegovim rečima, ne daje sip login na server. Tj. nemoguće je zakačiti svoj SIP telefon ili Asterisk, nego daju ADSL modem sa wireless routerom, četiri 100base/T porta i dva FXS porta na koje je moguće zakačiti analogne telefone i to je to.

Baš sam razočaran.
http://www.kgonline.info - Prvi kragujevački portal i forum
 
Odgovor na temu

Dennis
Chicago, IL

Član broj: 17804
Poruke: 356
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Telekom BBTF, iskustvo i info05.05.2011. u 16:22 - pre 157 meseci

- Meni su objasnili da se plaća samo priključna taksa, od 1000 + PDV, što je 1180;
- Ja sam pretplatnik IPTV - a, pa pretpostavljam da je to to, valjda mi neće naplatili ništa dodatno, opremu sam imao;
- Meni niko nije pominjao pretplatu od 120 dinara, ne znam o čemu se radi;
- Meni su rekli da ne mogu da zadržim broj ISDN - a, ne znam da li je to povezano sa menjanjem numeracije u Čačku, ali mislim da nije, a siguran sam da mogu dva telefonska aparata;
- Mislim da je usluga u potpunosti utegnuta i osim delimično loše infrastrukture, mislim da su im sve usluge utegnute, jer to rade ljudi koji su pametniji od onih u korisničkom servisu;
- Što se logovanja na server tiče, još uvek nemaju u ponudi "Nomadski" priključak;
- Nisam još vezao Asterisk, ali probaću.
 
Odgovor na temu

optix
CH

SuperModerator
Član broj: 7009
Poruke: 1867
2001:470:9da5:.*



+101 Profil

icon Re: Telekom BBTF, iskustvo i info05.05.2011. u 22:58 - pre 157 meseci
Dobili ste (oni koji su uveli kao privatna lica) password za SIP bez problema?


"99% of your thought process is protecting your self-conceptions,
and 98% of that is wrong."
 
Odgovor na temu

Dennis
Chicago, IL

Član broj: 17804
Poruke: 356
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Telekom BBTF, iskustvo i info06.05.2011. u 07:01 - pre 157 meseci
Ne, nego sam koristio deobfuskator (imam Pirelli modem), pa sam uzeo šta mi treba (na ES - u ima i tema kako iz Intracom - a da se izvuku kredencijali). Jedino sam dobio kredencijale za logovanje na veb, da bih pregledao listinge i slično.
 
Odgovor na temu

optix
CH

SuperModerator
Član broj: 7009
Poruke: 1867
2001:470:9da5:.*



+101 Profil

icon Re: Telekom BBTF, iskustvo i info06.05.2011. u 07:14 - pre 157 meseci
Ok, tnx
"99% of your thought process is protecting your self-conceptions,
and 98% of that is wrong."
 
Odgovor na temu

loa11
El.Inzinjer

Član broj: 259536
Poruke: 8
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Telekom BBTF, iskustvo i info13.06.2011. u 23:13 - pre 155 meseci
Pozdrav imam par pitanja, konstatacija i zbunjenosti u vezi sa BBTF-om.

Naime prva nelogicna stvar je prelazak sa obicne analogno/digitalne bakarne linije na bakarnu BBFT vezu za koju se ne placa nista osim 1180 dinara.
Medjutim takodje se prelazak sa ISDN-a placa samo 1180 dinara, odnosno to nije samo i mi koji smo platili 13000 ili vise dinara za uvodjenje IDSN-a samo sada bukvalno u minusu pri prelasku na BBFT jer zasto bih im ja poklanjao razliku od uplacene svote koja je tada vazila po kursu od 60 din za jedan euro. Ok ako uzmemo da je na danasnji dan zasnivanje ISDN-a od 7000-8000 din zasto bih im ja poklonio i tih 3-4000 din.

Druga nelogicna stvar je po cenovniku koji sam dobio:
stvaranje tehničkih mogućnosti (optika)" 11.800 din
stvaranje tehničkih mogućnosti (bakarna parica) 4.720 din
Zasnivanje pretplaticnog odnosa (standardni) 1180 din
Zasnivanje pretplaticnog odnosa (nomadski) 1180 din
mesecna pretplata 457,84 din
cena impulsa 0.59 din !!!! šok!
listing 29,62 din
Elsag Amtec AIP 31i - SIP tf aparat 400,70 din mesecno 24 meseci
Polycom SoundPoint IP330 -Sip tf. aparat 459,86 din


E sad ludilo u ovim cenama je ogromna cena telefonskih impulsa od 0.59 koja bi trebala da je jeftinija od standardnog impulsa koji koristi pun opseg , skuplji je za prenos i komplikovanije je odrzavanje, zasto bi ovaj SIP/VOIP bio skuplji od obicnog.

Druga idiotska stvar je mesecna pretplata po svakoj liniji od 457,84 din, to je suludo.

Zasto bi ISDN davao 2 pune linije boljeg standarda i vece garantovanosti i to za manju cenu iu mesecnoj pretplati i sa manjom cenom impulsa.

Druga uzasna stvar je to sto su u korisnickim centrima i sluzbama 977, 9813 i 9818 apsolutno neobavesteni niti imaju dokumentaciju, koji uredjaji i koji protokoli se upotrebljavaju, da li je moguce koriscenje opreme koja nije telekomova, i sa kojim ADSL ili kakvim god uredjaima se ostvaruje internet saobracaj.

Ako se koriste neki stndardni ADSL modemi koji modemi se upotrebljavanju AnnexB, AnnexA ili se koriste neki specijalizovani modemi, posto po nekim brosurama koje sam nasao sa Telekomovih prezentacija postoji 6 nacina prenosa internet saobracaja.


Sledece je da u korisnickom servisu nemaju pojima o optickoj vezi i uopste sta se placa i za sta se placa "stvaranje tehničkih mogućnosti (optika)" 11.800 din", da li se tu podrazumeva da se placa samo dodir sa optickim kablom koji vec postoji u zgradi ili se smatra da se uplatom 11.800 dinara dobija apsolutno dovodjenje optickog kabla do korisnika.

Ako je ovih 11.800 din samo dodir na opticki kabl na postojecim lokacijama onda je ova ponuda marginalna i apsolutno je treba izbaciti iz cenovnika, jer samo naselje Belivil ima gotove opticke prikljucke.
Onda su papreni ako traze 120 eura da bi se dodirnuli sa optickom mrezom.
Razumeo bih 120 eura da recimo u nekoj okolnoj ulici vec prolazi optika te da vam odatle do nekih 30-100 m provedu opticki kabl do kuce ako je suprotno onda je uzasno papreno.

Sledece pitanje je ako postojeca bakarna parica nema idealne amplitude i margine, da li je upotrebom novog stndarda omoguceno provlacenje vecih internet brzina, recimo ako postojeca ISDN linija omogucava maksimalnih 13-14mbit da li ce se prelaskom na BBTF dobiti neka korist, odnosno da li ce se poboljjsati margine kako bi se dobilo barem stabilnih 16mbit preko bakarne parice.

Jasno je da ukoliko bi se sprovela opticka veza, brzine bi bile po standardu ali sad pricam o bakarnim vezama.


Sta se desava ako korisnik nece SIP telefon niti sip telefonsku liniju i ako hoce samo internet preko bakarne ili opticke veze da li se i tada placa mesecna pretplata.
Ako se i tada placa zasto bi neko onda odustao od linije sa koje i ne mora da zove vec da prima pozive.
Totalno nelogicno.


Koliko je sigurno da vas druga strana nece cuti pod blagim ehom ili sa zvukom kao iz tube kao sto su pozivi sa mobilne, cdma i slicnih sakatih tehnologija.

Generalno kakvi su utisci koriscenja interneta preko bakarne i preko opticke veze.

Da li se u zgradama instaliraju FTTN+Mini MSAN ili samo Mini MSAN ili se nista ne instalira te se i dalje ne skracuje lokalna petlja.

Kakav je boljitak za korisnike koji hoce da smanje razdaljinu lokalne petlje.



[Ovu poruku je menjao loa11 dana 14.06.2011. u 01:38 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Dennis
Chicago, IL

Član broj: 17804
Poruke: 356
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Telekom BBTF, iskustvo i info14.06.2011. u 10:05 - pre 155 meseci
Ako imaš uveden neki telefon, prelazak je 1180 dinara.
ISDN možeš da prebaciš na dve analogne, pa onda neku od njih na BBTF, ako ti to odgovara.
Stvaranje tehničkih mogućnosti je pretpostavljam ako nemaš modem po nekoj usluzi.
Gde si dobio informacije za nomadski priključak?
Ja sam dobio informaciju da je cena impulsa ista kao i za običan telefon.
Ja sam uzeo uslugu bez IP telefona, koristim analogni koji sam povezao na IAD (Integrated Access Device ili ti ADSL modem sa VoIP RJ11).

Pretplata po liniji je kao i za običan telefon.

Usluga je nova, pa zbog toga nemaju dodatne informacije. Čak mislim da nije u zvaničnim ponudama.

Ako su omogućili nomadski priključak, onda možeš da koristiš bilo koji uređaj, ako nisu, onda ne možeš ništa osim telekomove opreme (mislim na SIP opremu). Ako koristiš SIP opremu, onda je nakačiš na ADSL modem. Ako ne, onda običan analogni telefon nakačiš na modem.

Koriste se Annex A i Annex B modemi sigurno, a verovatno i ostali načini prenosa (optika) ali u zavisnosti od tehničkih mogućnosti.

Ako imaš uvedenu optiku (naselje Belvil) onda se uvođenje plaća 11800. Ipak živimo u Srbiji, gde optika nije razvijena, znaš i sam to.

Nećeš dobiti povećanje brzine, jer to ide preko ADSL - a (najčešće).

Ne znam sad u kakvu si vezu doveo Internet sa SIP telefonijom. BBTF se uvodi tamo gde ima nekog pristupa (ADSL).

BBTF koji ja koristim radi super. Nema razloga da negde bude drugačije. Inače rezervišu se kanali od 100 kilobita po liniji. Ne znam koliko tačno se koristi u toku prenosa (ne znam koji je kvalitet).

Nisam razumeo opet na koji Internet misliš.
 
Odgovor na temu

loa11
El.Inzinjer

Član broj: 259536
Poruke: 8
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Telekom BBTF, iskustvo i info14.06.2011. u 11:36 - pre 155 meseci
Cenovnik sa pamfletom o BBFT-u je Telekomov materijal koji oni koriste u korisnickom servisu da bi sebe informisali.

Ako se koriste standardne ADSL modulacije, onda brzina moze biti samo manja a ne veca, poznavajuci ADSL atandard i osetljivost takve veze na atenuaciju i ostale amplitude u marginama.

Znas kako ovde se radi o tome da ti ako imas jedna kola u vrednosti 100 neces trampiti za kola u vrednosti 50, stim da ce te ta kola u mesecnom odrzavanju kostati duplo vise.

Nadam se da me razumes.

Ako ISDN uz dve linije kosta 500 din, zasto bi neko presao na bbtf uz koriscenje dva BBTF broja za koje bi mesecno placao 2x457,84, nema logike.

Druga stvar je da li ce ti telekom dati jos jednu bakarnu liniju , znaci u trampu dve bakarne linije sa dva BBTF broja bez doplate jer vracas ISDN liniju i to sve po ceni ukupne mesecne pretplate od 500 dinara.

Nadam se da razumes logiku ako si platio uvodjenje ISDN linije zasto bi se ti odrekao tih ulaganja? ISDN linija sa dva broja je skuplja od jedne bakarne parice i jednog bbtf broja.


Sad dolazimo do problema ako jedan BBTF broj uzima 100kbit/s to znaci da od ukupne brzine porta korisnik moze imati samo manju internet brzinu.

Recimo na primeru ako moja sadasnja bakarna ISDN parica izvlaci na jedvite muke 14122/1133 kbit/s a ja hocu boljitak odnosno da su mi margine i amplitude bolje i da mogu da ostvarim barem 17000/1300kbit/s kako bih imao 16000/1000 kbit/s za internet i 200/200kbit za dve bbtf linije.

Meni je primaran internet telefonske linije mi nisu bitne, ali su mi potrebna dva fiksna broja.

U sustini ja sam se razleteo ka BBTF-u zbog ubedjivanja jednog Telekomovog inzinjera da cu mozda dobiti bolje margine od sadasnjih, u protivnom mi bbtf ne treba, osim mozda funkcije blokiranje anonimnih poziva, koja mi se izuzetno svidja, i fakticki black listovanja odredjenih brojeva.


Najvise me nervira nefleksibilno ponasanje Telekoma, imaju pakete 8 pa tek 16 Mbit nemaju paket 12 Mbit.

Ukoliko bi mi ukljucili 16 Mbit na parici koja podrzava 14000kbit svaki oscilatorni handshake bi obarao adsl konekciju, i gubitak veze od 5-10 sekundi kod najbrzih reloging pppoe varijanti.
Ukoliko bi mi setovali port na 13000kbit na taj nacin mi se ne bi desavalo da se adsl konekcija obara, medjutim Telekom nema sluha za setovanje ADSL porta po zelji, znaci ja hocu da placam vise za manje, medjutim oni to ne daju!

[Ovu poruku je menjao loa11 dana 14.06.2011. u 12:58 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Dennis
Chicago, IL

Član broj: 17804
Poruke: 356
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Telekom BBTF, iskustvo i info29.08.2011. u 18:01 - pre 153 meseci
Bila je priča da će ISDN korisnicima omogućiti slične uslove, tačnije, da će dve linije plaćati sa 50 % popusta, što znači da se za cenu jedne cele pretplate dobijaju dve linije.
ISDN linija po meni vredi kao dva BBFT priključka (ako zaista bude pretplata sa 50 % popusta).
Mala je razlika između 8 i 16, pa verovatno zbog toga nemaju ništa između.
Maksimalni upload uz BBTF bi bio 512, jer se ostalo rezerviše za BBTF.
 
Odgovor na temu

Dennis
Chicago, IL

Član broj: 17804
Poruke: 356
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Telekom BBTF, iskustvo i info29.08.2011. u 19:08 - pre 153 meseci
Na Pirelliju se može podesiti da bridge voice bude vezan za neki LAN port. Potrebno je podesiti id2 za određeni LAN port i to je to. IP adresa se dobija od DHCP servera u zavisnosti od MAC adrese. Ako neko hoće da koristi VoIP telefon umesto RJ11 portova, osim podešavanja LAN porta na Pirelliju mora da promeni i MAC adresu na svom uređaju i bridge voice interfejsu (kako ne bi postojala dva mrežna uređaja sa istom MAC adresom). Na uređaju treba staviti adresu interfejsa, a na interfejsu bilo koju drugu. Mogu se podesiti i ručne IP adrese, ali je najbolje da ostane DHCP klijent, da bi u slučaju promene u Telekomovoj mreži uređaj nastavio da radi (promena DNS server...). Na pojedinim IP brojevima su postavljene zaštiše, kako neko ne bi mogao da ukrade kredencijale i telefonira sa druge lokacije (napominjem, na pojedinim brojevima). Ja sam koristio svoj BBTF na 3CX aplikaciji za Windows i Android i na nekim IP telefonima.

Mislim da su PVC i bridgevi vezani na sledeći način:

PVC8/35 VLAN ID1 (lokalna mreža (192.168.1.1))
PVC8/36 VLAN ID2 (voip)
PVC8/37 VLAN ID3 (IPTV)
PVC8/38 mislim da nije vezan za VLAN, jer nema razloga (ovaj PVC se koristi da bi Telekomu omogućio pristup IAD - u (Integrated Access Device))
 
Odgovor na temu

Bofi
Valjevo

Član broj: 73722
Poruke: 14
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Telekom BBTF, iskustvo i info31.08.2011. u 18:06 - pre 153 meseci
Mozes li samo reci koji model imas pirelli - ja. Ima starija varijanta crveno - crna sa dve antene i novija samo sa jednom antenom.
 
Odgovor na temu

optix
CH

SuperModerator
Član broj: 7009
Poruke: 1867
2001:470:9da5:.*



+101 Profil

icon Re: Telekom BBTF, iskustvo i info31.08.2011. u 18:18 - pre 153 meseci
Citat:
Na uređaju treba staviti adresu interfejsa, a na interfejsu bilo koju drugu. Mogu se podesiti i ručne IP adrese, ali je najbolje da ostane DHCP klijent, da bi u slučaju promene u Telekomovoj mreži uređaj nastavio da radi (promena DNS server...).


U toj mrezi nema dhcp servera, vec uredjaj dobija adresu sa konfig fajlom koji skine prvi put kada se ruter zakaci na taj pvc. Nemojte tek tako postavljati adrese u toj mrezi.
"99% of your thought process is protecting your self-conceptions,
and 98% of that is wrong."
 
Odgovor na temu

Dennis
Chicago, IL

Član broj: 17804
Poruke: 356
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Telekom BBTF, iskustvo i info01.09.2011. u 09:29 - pre 153 meseci
Koristim Pirelli sa dve antene.
 
Odgovor na temu

[es] :: VoIP :: Telekom BBTF, iskustvo i info

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 100611 | Odgovora: 215 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.