Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Oracle database homepage problem

[es] :: Oracle :: Oracle database homepage problem

[ Pregleda: 1427 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

strain
Arandjelovac

Član broj: 60646
Poruke: 64
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Oracle database homepage problem13.08.2011. u 11:19 - pre 153 meseci
Instalirao sam Oracle 10g Express Edition i u pocetku je sve radilo Ok. Sada ne mogu da pristupim onoj pocetnoj strani.

U SQDeveloper-u sve radi, ja pristupam tabelama vrsim unose.... ali kada kliknem na Go To Database Homepage ne mogu da otvorim.

I jos jedno pitanje. Da li je moguce i kako napraviti vise baza za potrebe ucenja. Posto primera radi ja sad u bazi imam tabelu studetni koja sadrzi nesto u kojoj ja tu vezbam neke stvari i sada bi hteo da napravim novi projekat koji ce isto sadrzati tabelu pod nazivom studetni ali koja ce biti drugacija i imati druge podatke, totalno drugi projekat.
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3445

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: Oracle database homepage problem15.08.2011. u 13:05 - pre 153 meseci
Da bi dobio odgovor na prvo pitanje, potrebno je više informacija - koja greška se dobija, koja adresa se pojavljuje u browseru, koja akcija je uticala na to da ne možeš više da dobiješ početnu stranicu.

Što se tiče drugog pitanja, tabele u Oracle bazi se nalaze u šemama (tj. pripadaju određenim korisnicima). Ako napraviš tabelu STUDENTI kao korisnik TEST1, tada kao korisnik TEST1 ne možeš da napraviš još jednu tabelu sa istim imenom. Međutim, ako drugi projekat radiš kao korisnik TEST2, tada možeš.
U Oracle bazi, te tabele možeš da referenciraš kao neki treći korisnik njihovim punim imenom formata SCHEMA.TABLE, tj. imao bi tabele TEST1.STUDENTI i TEST2.STUDENTI. Naravno, ako ne upotrebiš notaciju sa tačkom, a radiš kao TEST1 ili TEST2, tada ćeš referencirati tabelu u sopstvenoj šemi.

 
Odgovor na temu

strain
Arandjelovac

Član broj: 60646
Poruke: 64
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Oracle database homepage problem15.08.2011. u 23:47 - pre 153 meseci
Dobija se poruka da ne moze da se konektuje na adresu, a adresa je http://127.0.0.1:8080/apex

Sto se tice drugog problema uradio sam export pa radim drugi domaci i tako, pa ako mi nesto bude trebalo vraticu nazad.
 
Odgovor na temu

[es] :: Oracle :: Oracle database homepage problem

[ Pregleda: 1427 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.