Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa odbce-om iz Oracle-a u Access i decimalnom tackom

[es] :: Oracle :: Problem sa odbce-om iz Oracle-a u Access i decimalnom tackom

[ Pregleda: 2214 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tehno

Član broj: 47690
Poruke: 79
..te.91.221.135.202.netpro.rs.



Profil

icon Problem sa odbce-om iz Oracle-a u Access i decimalnom tackom10.01.2012. u 11:31 - pre 148 meseci
Na mom kompjuteru je driver za Oracle 11 g i naravno clientska instalacija Oracle-a.

Iz Access-a preko ODBC-a linkovao sam tabele koje su u Bazi verzije Oracle 10.

Link postoji, Oracle-ove tabele vidim, ali polja koja imaju decimale, u Access-u vidim kao integer,
odnosno link ne vidi decimalnu tacku.

Sa drugog racunara gde je driver Oracle 9, sve lepo radi.

Mozda je problem sto je kod mene instalirana 32 bitna clientska instalacija za vezu sa 64 bitnom
verzijom Oracle-a koja je na jednom drugom serveru i koja je takodje 11 g.

Mozda je problem u nekoj stavci Regional Setingsa na mom racunaru (imam XP), ali
ne nalazim sta moze biti, jer je na Customize Regional Settings English (US) sa decimalnim simbolom points.

Language for non-unicode Programs mi je Serbian(Latin), ali probao sam da vratim na English (US)
i nista se nije promenilo, doduse nisam ponovo linkovao tabele, jer trenutno nemam password, ali i to cu probati ovih dana.

Zna li neko sta moze biti ?

 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3445

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: Problem sa odbce-om iz Oracle-a u Access i decimalnom tackom10.01.2012. u 12:03 - pre 148 meseci
Uporedi HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\ORACLE\... ključeve na mašini na kojoj sve radi kako treba sa ključevima na mašini na kojoj ne radi. Posebno obrati pažnju na ključeve koji počinju sa NLS_ .
Najčešće tu stoji samo ključ NLS_LANG, preko kojeg se postavljaju i ostale vrednosti ključeva koji se koriste u globalizaciji. Ako ne možeš da pronađeš grešku, pokušaj da ubaciš ključ NLS_NUMERIC_CHARACTERS.
Vrednost ključa treba da bude oblika "<decimal_character><group_character>", tj. ".," ako ti je tačka decimalni znak a zarez separator za hiljade, ili obrnuto ",.".
Probaj obe vrednosti pa vidi koja će ti upaliti...
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3445

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: Problem sa odbce-om iz Oracle-a u Access i decimalnom tackom10.01.2012. u 12:15 - pre 148 meseci
Uzgred, na mojoj 64-bitnoj Windows 7 mašini je 32-bitna verzija Oracle 11g klijenta koja lepo radi sa bazama 9i, 10g i 11g na 32-bitnim i 64-bitnim Linux i/ili Windows XP mašinama, tako da to nije razlog zbog kojeg tvoja mašina ne radi kako treba.
 
Odgovor na temu

tehno

Član broj: 47690
Poruke: 79
..te.91.221.135.202.netpro.rs.



Profil

icon Re: Problem sa odbce-om iz Oracle-a u Access i decimalnom tackom11.01.2012. u 11:56 - pre 148 meseci
Pomoglo je ubacivanje u registre NLS_NUMERIC_CHARACTERS.
Ipak mi nije jasno, zar pri samoj instalaciji klijenta, takav parametar se ne ubacuje ?
Sa cim to ima veze, ima li sa NLS_Lang, meni je na klijentu NLS_LANG CROATIAN_CROATIA.EE8MSWIN1250

Cini mi se da driver za 10 nije radio tako ?

Ako znas nesto vise o tome, molim te mi odgovori, u svakom slucaju hvala.
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3445

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: Problem sa odbce-om iz Oracle-a u Access i decimalnom tackom11.01.2012. u 12:03 - pre 148 meseci
NLS_NUMERIC_CHARACTERS se, ako nije eksplicitno definisan, određuje na osnovu country/teritory dela parametra NLS_LANG, a u tvom slučaju, to je CROATIAN_CROATIA. Za ovaj region (a tako je i za neke druge, recimo SLOVENIAN_SLOVENIA) NLS_NUMERIC_CHARACTER je ",.". Ne znam kako je došlo do toga da instalacija odabere ovaj set.

Moj ti je savet da kao NLS_LANG staviš AMERICAN_AMERICA.EE8MSWIN1250. Ako ti ostane hrvatsko setovanje, imaćeš probleme i sa datumima. Na primer, klijent će automatski prebaciti datum 11-jan-12 u 11-sij-12 (sij od siječanj), a Access neće to umeti da obradi.
 
Odgovor na temu

tehno

Član broj: 47690
Poruke: 79
..te.91.221.135.202.netpro.rs.



Profil

icon Re: Problem sa odbce-om iz Oracle-a u Access i decimalnom tackom11.01.2012. u 12:40 - pre 148 meseci
Dobro samo jos jedno pitanje. Jel na klijentu mogu ladno da promenim vrednost NLS_LAng u registrima, i nista vise ?
Posto ne znam sta je na serveru, treba li i na serveru menjati ?
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3445

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: Problem sa odbce-om iz Oracle-a u Access i decimalnom tackom11.01.2012. u 12:59 - pre 148 meseci
Podešavanje klijenta i servera su nezavisna. Recimo, kod mene na klijentu je kodna strana EE8MSWIN1250, a na serverima uglavnom UTF8. SQL klijent radi automatsku konverziju između klijentskih programa i DB servera.
Kod tebe je bio problem samo to što je klijent setovan kao da je Windows na hrvatskoj lokalizaciji, a on je u stvari bio US. Klijent je automatski konvertovao broj koji dobije sa servera u obliku 123.45 u 123,45 samo to nije bilo ono što si hteo...

Slobodno menjaj šta god hoćeš na klijentskoj strani.
 
Odgovor na temu

[es] :: Oracle :: Problem sa odbce-om iz Oracle-a u Access i decimalnom tackom

[ Pregleda: 2214 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.