Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

sajt za promociju turističke ponude Srbije

[es] :: Web dizajn i CSS :: Kritike :: sajt za promociju turističke ponude Srbije

[ Pregleda: 2645 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ApartmaniSrbija

Član broj: 298781
Poruke: 7
*.crnagora.net.



+8 Profil

icon sajt za promociju turističke ponude Srbije09.02.2012. u 22:54 - pre 147 meseci
Sajt www.apartmani-srbija.com online je nešto više od 2 mjeseca.
Za sad punimo bazu objekata koji se mogu iznajmiti u Srbiji.
Molim za kritike, sugestije, a ako baš zaslužujemo neka padne i pohvala
 
Odgovor na temu

madcama
Valjevo

Član broj: 103936
Poruke: 794
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+184 Profil

icon Re: sajt za promociju turističke ponude Srbije09.02.2012. u 23:43 - pre 147 meseci
Meni se svidja. Prilicno mi je funkcionalan. Mozda je potreban koji klik vise da se stigne do informacije koja je potrebna. Mozda malo treba finisirati prevod sa engleskog.
Koja je ciljna grupa? Domaci turisti ili stranci?
Po temi http://www.elitesecurity.org/t385534-0 ja sam terorista.
Use The Force my young Luke Filewalker.
 
Odgovor na temu

SirPsycho

Član broj: 286088
Poruke: 130
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+20 Profil

icon Re: sajt za promociju turističke ponude Srbije10.02.2012. u 00:07 - pre 147 meseci
Super, moja jedina zamerka je što sličice sa desne strane, koje su vidim tematski podeljene, ne mogu da se uvećaju i pregledaju kao galerije.
 
Odgovor na temu

ApartmaniSrbija

Član broj: 298781
Poruke: 7
*.crnagora.net.



+8 Profil

icon Re: sajt za promociju turističke ponude Srbije11.02.2012. u 16:18 - pre 147 meseci
Citat:
madcama: Meni se svidja. Prilicno mi je funkcionalan. Mozda je potreban koji klik vise da se stigne do informacije koja je potrebna. Mozda malo treba finisirati prevod sa engleskog.
Koja je ciljna grupa? Domaci turisti ili stranci?


Hvala. Nadam se da ćemo sa www.apartmani-srbija.com/pretraga (u fazi izrade) smanjiti broj klikova da se stigne do željene info. Engleski jez. je pod "must do", ali kad će realizacija, teško je precizirati.
Ciljna grupa su domaći turisti za početak, a stranci... doći će i oni na red, nekad :) najteže je udovoljit domaćima, kad oni prihvate ostatak planete je lagan :D

Citat:
SirPsycho: Super, moja jedina zamerka je što sličice sa desne strane, koje su vidim tematski podeljene, ne mogu da se uvećaju i pregledaju kao galerije.


Hvala. Što se tiče fotografija, autori su uglavnom dozvolili da koristimo malu rezoluciju bez nadoknade. Kad bude bilo više novaca, biće i većih fotografija :)

 
Odgovor na temu

ApartmaniSrbija

Član broj: 298781
Poruke: 7
*.crnagora.net.



+8 Profil

icon Re: sajt za promociju turističke ponude Srbije11.02.2012. u 16:28 - pre 147 meseci
Da li su po vama funkcionalni tabovi (pretraga po mapi, pretraga po kategorijama, istraži Srbiju)?

Da li je razumljiva i funkcionalna pretraga www.apartmani-srbija.com/istrazi-srbiju ?

Da li je ova siva boja previše mračna za ovakav tip sajta?

Da li je scrol koji se pojavi pritiskom na link "pročitj više" previše zbunjujuć za običnog korisnika? (mada smo tekst prije svega tu ubacili radi pretraživača, jer bi u suprotnom sajt bio go)

Znače nam pohvale, a bitnije su kritike.

Hvala
 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+35 Profil

icon Re: sajt za promociju turističke ponude Srbije11.02.2012. u 22:40 - pre 147 meseci
Pa jesu, delimicno.
Nije jos dizajn doteran, rekao bih:
http://www.apartmani-srbija.co...renje-i-veslanje-ada-ciganlija

klik na "pronadji smestaj u blizini'' otvara onaj div sa pronadjenim smestajima, ali to ne izgleda sjajno.

http://www.apartmani-srbija.co...tip_privatni_value_many_to_one[]=4&field_s_tip_kamp_value_many_to_one[]=1&field_grad_ref_nid=95

nema poruke da nista nije pronadjeno... ok, to je jasno, no, valjalo bi izbaciti neku poruku korisniku.

Siva boja - jeste prejaka, ublazite malo.

Skrol, mozda... ubacite neki popup?

 
Odgovor na temu

ApartmaniSrbija

Član broj: 298781
Poruke: 7
*.crnagora.net.



+8 Profil

icon Re: sajt za promociju turističke ponude Srbije12.02.2012. u 13:56 - pre 147 meseci
@kelja
koristiš li firefox?
u njemu klikom na "pronadji smestaj u blizini'', oglasi se "prospu". Dešava se i u najnovijem exploreru. To je u planu da se fixira.
Ako neko ima slučajno problem sa nekim drugim browserom, bio bih zahvalan da napiše.

-Ima li neki način, kako da testiram izgled stranice u većini browsera, a da ih nemam instalirane na compu?

Stranica: www.apartmani-srbija.com/pretraga
još nije završena. Ukoliko ne bude oglasa za traženi upit, napisaćemo poruku korisniku. Hvala na sugestiji.


Imaš li neki predlog za ublažavanje sive boje?

Ako bi popup stavili da li bi time ostatak texta bio vidljiv za pretraživače?

Hvala na trudu
 
Odgovor na temu

SirPsycho

Član broj: 286088
Poruke: 130
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+20 Profil

icon Re: sajt za promociju turističke ponude Srbije12.02.2012. u 15:29 - pre 147 meseci
Za testiranje u različitim browserima imate recimo:

browsershots.org


Ali meni je ubedljivo najbolji saucelabs

Registracije je besplatne , a usluga više nego korisna.

Kad smo kod servisa za testiranje stranica, evo još nekih koriasnih:
- Testiranje u različitim rezolucijama
- Provera neispravnih linkova
 
Odgovor na temu

SirPsycho

Član broj: 286088
Poruke: 130
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+20 Profil

icon Re: sajt za promociju turističke ponude Srbije12.02.2012. u 15:43 - pre 147 meseci
A što se boja tiče, preporučujem da pogledate OVAJ TEXT

kao i da posetite stranicu checkmycolours
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
*.adsl-a-2.sezampro.rs.

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: sajt za promociju turističke ponude Srbije15.02.2012. u 17:02 - pre 147 meseci
Citat:
Da li su po vama funkcionalni tabovi (pretraga po mapi, pretraga po kategorijama, istraži Srbiju)?

Da li je razumljiva i funkcionalna pretraga www.apartmani-srbija.com/istrazi-srbiju ?
Hm, prva dva taba jesu ali treci (istrazi srbiju) izgleda da nije za moj ukus. Bilo bi mi razumljivije da je to posebna opcija u glavnom meniju pa da odmah znam da je to poseban deo sajta. Trenutno mi se javljaju asocijacije da je to jedan od načina za pretragu sajta ali kada otvorim deluje da nije... Možda nisam u pravu ali namerno "razmišljam naglas" da bi znao kakvo iskustvo to prouzrokuje.

Citat:
Da li je ova siva boja previše mračna za ovakav tip sajta?
Sama boja nije problem jer boja moze da se upotrebi i za lep i za ruzan sajt i za mracan...
Ono sto bi ja uradio da se ja tu pitam je da bi sadašnju "štedljivu" koncepciju dizajna zamenio "rastrošnijom/raskošnijom" iz prostog razloga sto su ljudi vise namamljeni onim sto deluje "bogato" nego onim sto deluje "siromasno". To se odnosi na slucaj da ciljas na masovnu publiku tj. sve zive.

Citat:
Da li je scrol koji se pojavi pritiskom na link "pročitj više" previše zbunjujuć za običnog korisnika? (mada smo tekst prije svega tu ubacili radi pretraživača, jer bi u suprotnom sajt bio go)
Nije "previše zbunjujuć" ali jeste malo zbunjujci i malo nepotreban. Zahteva dodatni klik (na priočitaj više) i angažovanje kursora i točkića miša a pri tome ne pruža nikakvu opravdanu prednost za uzvrat. Ja licno volim da je sve kao na listu papira bez nekih skrivanja i otkrivanja. To ne znaci da je tak osa svim korisnicima.



 
Odgovor na temu

[es] :: Web dizajn i CSS :: Kritike :: sajt za promociju turističke ponude Srbije

[ Pregleda: 2645 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.