Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako testirati RAM,koliko vjerovati programima za testiranje memorije,i kako rade?

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Kako testirati RAM,koliko vjerovati programima za testiranje memorije,i kako rade?

[ Pregleda: 9354 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tehnolog
Zeljko Trifkovic

Član broj: 14190
Poruke: 226
*.as54.tz.bih.net.ba.



Profil

icon Kako testirati RAM,koliko vjerovati programima za testiranje memorije,i kako rade?07.03.2004. u 16:16 - pre 244 meseci
Skinuo sam memtest86,memTest,Gold memory,pa me zanima jel neko vec radio sa ovim programima i kakva su vam iskustva??Takodjer nisam shvatio kako cu saznati nakon zavrsenog testa da je memorija neispravna??Da li ce mi program dati neko objasnjnje da su nadjene greske i slicno??Citao sam readme file svih programa shvatio sam kako se instaliraju ali ne i to kako rade i kako testirati??Osim toga ne znam koji da izaberem od ponudjena tri??
 
Odgovor na temu

John Rambo
Zadar

Član broj: 20433
Poruke: 62
*.cmu.carnet.hr



Profil

icon Re: Kako testirati RAM,koliko vjerovati programima za testiranje memorije,i kako rade?07.03.2004. u 16:41 - pre 244 meseci
Ja sam ima par dana uzeo RAM pa sam probao kako radi sa GodMem-om...uglavnom program ti teba snimiti na disketu neke svoje filove, pa ti disketa postane bootabilna, restartas komp pa se botas na disketu, tako ti pocme test..bar sa ovi m godmem-om...sa drugima nisam radio..mislim da ti on beskrajno provjerava memoriju dok ga ti ne prekines...sto dulje to bolje...tj. bit ces sigurniji da dobro radi memorija ako testiras 2 h, nego kad testiras 5 min...bar ja tako mislim(ispravite me ako grijesim)
Curage is fear lasting a moment longer!
 
Odgovor na temu

Carnivore
Puno ime
Da

Član broj: 20232
Poruke: 556
*.80-203-132.nextgentel.com



Profil

icon Re: Kako testirati RAM,koliko vjerovati programima za testiranje memorije,i kako rade?07.03.2004. u 18:36 - pre 244 meseci
Vec tokom testiranja mozes vidjeti ako ima gresaka - ne moras cekati da program zavrsi.
DM7000S, SG-2100A, Invacom 0,3dB
 
Odgovor na temu

.LoG
Novi Sad

Član broj: 14185
Poruke: 208
*.dialup.neobee.net.



+1 Profil

icon Re: Kako testirati RAM,koliko vjerovati programima za testiranje memorije,i kako rade?07.03.2004. u 19:25 - pre 244 meseci
Ovi programi najcesce dolaze kao .img ili .bin fajlovi, koje treba da posebnim programom snimis na floppy (da bi bio boot-abilan).
Jedan od najboljih programa za to je winimage, http://www.winimage.com/download.htm , mada ni rawrite nije los.
Program treba da ti odradi bar jedan "krug" testiranja, a ako imas vremena moze i vise.
 
Odgovor na temu

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
*.ptt.yu

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: Kako testirati RAM,koliko vjerovati programima za testiranje memorije,i kako rade?10.03.2004. u 00:12 - pre 244 meseci
da, da, sto duze testiras bolje.
cini mi se da 1 ciklus testova na memtest86 traje oko 8-10 sati.
ja obicno pustim da odradi 3-4 ciklusa.


eventualne greske se odmah prikazu na ekranu, jedino steta sto nema neki fajl sa izvestajem.
"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Kako testirati RAM,koliko vjerovati programima za testiranje memorije,i kako rade?

[ Pregleda: 9354 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.