Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

losaroba.org - predlozi i kritike

[es] :: Web dizajn i CSS :: Kritike :: losaroba.org - predlozi i kritike

[ Pregleda: 2860 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vladab
Vladimir Bašanović
Beograd

Član broj: 9512
Poruke: 498
87.250.41.*



Profil

icon losaroba.org - predlozi i kritike19.12.2012. u 15:49 - pre 137 meseci
Sajt je losaroba.org
Sad, nisam dizajner i ne razumem se previse u te stvari, pa bi mi dobrodosao neki savet. Takodje i sto se tice funkcionalnosti.
Od stvari koje sam popravio, a jos nisu online je napredna pretraga. Takodje, ni searchbox ne radi bas kako bih ja zeleo, jer trenutno radi "or" matching. I tu bi mi znacio neki predlog. Treba da pretrazuje vrstu robe, proizvodjaca i model.

Da, zanima me i sta mislite o ideji?

Hvala unapred!
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
*.adsl-a-1.sezampro.rs.

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: losaroba.org - predlozi i kritike22.12.2012. u 01:55 - pre 137 meseci
Ideja je dobra i ima smisla naročito kada je u pitanju kupovina skupih stvari jer kad je mnogo para u pitanju onda ljudi više teže tome da se informišu pre kupovine.
Mislim da sada trebaš razraditi koncepciju pa onda tek redizajnirati. Najpre odluči šta korisnik treba prvo a vidi, pa zatim šta sledeće. Pa onda ostale informacije kojim redom i koliko precizno treba da su složene. Na primer trenutno je najupadljiviji datum i ko je postavio, a roba o koj se radi je zanemarina i napisana sitnim slovima tek u četvrtom redu. To bi trebalo obrnuto. Možda bi trebalo dodati i neku ikonicu (loših) ocena (loše - užas - katastriofa). Možda treba dodati i polje za cenu ili ubaciti izbor cenovne kategorije... Možda dodati tagove. Možda dodati i nekoliko osnovnih kategorija za podelu robe...

Što se dizajna tiče evo tih par ideja:
Ja uvek polazim od izbora boja i neke osnovne ideje, nečeg što m idaje inspiraciju. Pošto je tvoj sajt u suštini bavi davanjem loših ocena, probaj tražiti inspiracij u nekim ozbiljnim i strogim stvarima. Na primer kako izgleda papir na kojem je profesor napisao da je pao na ispitu? Kako izgleda dokument za reklamacije? Kako izgledaju lica ljudi koji se razočaraju u ono što su kupiuli... Šta simboliše te stvari? Koje boje to simbolišu?

Evo ti par ideja za logo:
[img][/img]





 
Odgovor na temu

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: losaroba.org - predlozi i kritike22.12.2012. u 02:16 - pre 137 meseci
Ovakve ideje su uvek dobrodošle na webu.
Što se ostalog tiče, zašto neće da ti radi or ili search field ili šta god, prva linija u html source kodu, sve govori.



Imaš dva rešenja:

1. Platiš dizajnera/developera da to popravi i da dovede u red.
2. Sam to uradiš i sve dovedeš u red, al' ne u roku od par dana - max, nego u roku od par meseci max.
about:networking
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

vladab
Vladimir Bašanović
Beograd

Član broj: 9512
Poruke: 498
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: losaroba.org - predlozi i kritike23.12.2012. u 11:07 - pre 137 meseci
@Stranger2 Super su sugestije! Bas ti hvala! O nekima sam i ja razmisljao i bio sam u fazonu da cu da ih dodam vremenom, kako se sajt bude punio sadrzajem, a nekih stvari se uopste nisam setio. Skroz mi se svideo nacin na koji razmisljas po pitanju dizajna. :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Web dizajn i CSS :: Kritike :: losaroba.org - predlozi i kritike

[ Pregleda: 2860 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.