Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

problem sa maticnom plocom potrebna pomoc :(

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: problem sa maticnom plocom potrebna pomoc :(

[ Pregleda: 1854 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

fahrudin92
Fahrudin Licina
kosovo,pec

Član broj: 306463
Poruke: 17
178.175.50.*



Profil

icon problem sa maticnom plocom potrebna pomoc :(20.01.2013. u 21:24 - pre 136 meseci
cao svim clanovima radi se o maticnoj ploci gigabyte g41m-es2l kipio sam 2 ram memorije od po 4 gb cita mi ih kao 4 gb znaci treba da ih cita kao ram memorije 8 gb 2x4gb znaci maticna ploca finkcionise skroz sporo i ako sam stavio procesor intel core 2duo 1.89 1.89 u prkos svemu maticna ploca funkcionise kao pentium 3 verzija biosa je 1.6 poslednja verzija biosa ima tamo neki onaj most kako vec da ga nazovem dzemper kad navucem tu pored baterije nece ni da upali a tamo na njen suport pise da je tu za normalan bios i za neki kao bolji bios sad ne znam sta da radim dal da se mucim sa tom maticnom plocom il da kupim novu ta maticna ploca ima integrisanu vga 512 ali kad sam instalirao win 7 kao 64 kao 32 bit isto i problem sa ramemorijom a i problem sto mi grafiku cita kao 94 il koliko vec hvala u napred i ako vec nema leka toj maticnoj ploci dali bi ste mogli vi da mi preporucite neku maticnu plocu koja bi funkcionisala na te ram memorije jos jednom da navedem Kingston ddr2 2x4gb 800 megaherca 800 megaherca isto i maticna ploca podrzava
 
Odgovor na temu

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: problem sa maticnom plocom potrebna pomoc :(20.01.2013. u 22:00 - pre 136 meseci
Nije mi najjasnije sada, da li i ploča ispisuje da imaš samo 4gb ili ne? KAda upališ kompjuter, šta kaže BIOS post ? Onaj prvi tekst što se pojavi na ekranu, pre nego što krene učitavanje Windows-a. Tu ploča ispiše koliko rama ima. To nam nisi napisao. Ako se tu pojave svih 8 gb (ispisano u megabajtima, mb) onda je kod tebe problem sa operativnim sistemom.

Windows, 32bit, ne može ni u snu da vidi ni 4gb rama. Max. dozvoljeno je 3,25 gb (bez dodatnog "budženja", dok je moguće naterati ga da vidi još 250mb preko, valjda)
Windows, 64bit (ili bilo koji drugi 64bit operativni sistem) može da adresira koliko sam ja upućen, oko 198gb rama, ako sam dobro upućen, znači, u startu odmah odbaciš varijantu: tvoja konfiguracija + bilo koji 32bit operativni sistem.

Jesi li siguran da taj 64bit operativni sistem, zapravo jeste to što ti misliš da jeste? Postoji danas svakakva piratska đubrad po DVD diskovima koja jednostavno nije ono što treba da bude, tako da možda uopšte nije do hardvera na koji sumnjaš.

Postoji i varijanta da na toj matičnoj ploči neke stavke treba ručno popaliti. A gigabyte koliko se sećam, ima opcije (onda kada uđeš u BIOS) CTRL+F1 ili CTRL+F2 (probaj) za dodatni "advanced" meni, koji je po default-u uvek skriven. Proveri i to.
about:networking
 
Odgovor na temu

fahrudin92
Fahrudin Licina
kosovo,pec

Član broj: 306463
Poruke: 17
178.175.50.*



Profil

icon Re: problem sa maticnom plocom potrebna pomoc :(21.01.2013. u 19:39 - pre 136 meseci
paa brat mojj evoo sta kaze na sajtu maticne ploce a i stavljao sam mu i 64 bitt op sis i 32 i opet sve jedno sve isto ne znam sta vise jedino da poludim .... i da kupim drugu maticnu plocu cak i kad promenim mesta ram memorijama cita mi 2 gb pa ne znam sta mu je vise

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3500#sp

to je sajt maticne ploce stvarno nisam nikad nailazijo na ovakve probleme imao sam ranije kucista i kucista i sastavljao sam ih sam al stvarno ne znam sad sta bi od jednom to da mi izbaci a ranije sam radio sa maticnim plocama biostar valjdaaa je do toga nezz hvala puno sto ste se potrudili al eto valjda mi nije sudjeno tu maticnu daa koristim
 
Odgovor na temu

Ucenjivac
Roker sa Morave
Sve sto je posteno radim da zaradim!
Tu sam blizu

Član broj: 289268
Poruke: 265
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: problem sa maticnom plocom potrebna pomoc :(02.02.2013. u 14:56 - pre 135 meseci
na koliko v radi memorija?
Nemoj nista silom , uzmi veci cekic!
 
Odgovor na temu

fahrudin92
Fahrudin Licina
kosovo,pec

Član broj: 306463
Poruke: 17
178.175.55.*



Profil

icon Re: problem sa maticnom plocom potrebna pomoc :(02.02.2013. u 15:22 - pre 135 meseci
pise da radi na 1.8v
 
Odgovor na temu

fahrudin92
Fahrudin Licina
kosovo,pec

Član broj: 306463
Poruke: 17
178.175.55.*



Profil

icon Re: problem sa maticnom plocom potrebna pomoc :(02.02.2013. u 15:26 - pre 135 meseci
redi se o ovoj ram memoriji

http://www.valueram.com/datasheets/kvr800d2n5k2_4g.pdf
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: problem sa maticnom plocom potrebna pomoc :(

[ Pregleda: 1854 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.