Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

da li je dobro koristiti mobilni telefon kao GPS uredjaj?

[es] :: GPS :: da li je dobro koristiti mobilni telefon kao GPS uredjaj?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 11900 | Odgovora: 47 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Blue82
dipl. ecc.

Član broj: 165981
Poruke: 838
*.opera-mini.net.



+322 Profil

icon da li je dobro koristiti mobilni telefon kao GPS uredjaj?03.02.2013. u 12:19 - pre 135 meseci
danas mi je nesto palo na pamet, pa mozda medju vama ima neko ko zna odgovo. da li je preporucljivo koristiti mobilni kao GPS? pod tim mislim na koristiti ga na dugackim putovanjima. ono sto me buni je da li mu prija da bude satima upaljen bez gasenja jer deluje mi da telefon nije za to projektovan. da li mu moze smetati da mu je dispjej satima upaljen dok je on recimo na punjacu. jer kao sto znamo ni monitori to ne vole pa se ukljucuje screensaver.
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6275

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: da li je dobro koristiti mobilni telefon kao GPS uredjaj?03.02.2013. u 12:24 - pre 135 meseci
Ja tako korsitim telefon godinama i nema problema.
 
Odgovor na temu

MagicMaster
Samozaposlen,
Srbija

Član broj: 94953
Poruke: 696
*.dynamic.sbb.rs.



+76 Profil

icon Re: da li je dobro koristiti mobilni telefon kao GPS uredjaj?03.02.2013. u 13:34 - pre 135 meseci
Ne znam za gde ti treba GPS da bude satima uključen ....

Meni obično služi samo kada tražim neki adresu ....
 
Odgovor na temu

Blue82
dipl. ecc.

Član broj: 165981
Poruke: 838
*.adsl-a-11.sezampro.rs.



+322 Profil

icon Re: da li je dobro koristiti mobilni telefon kao GPS uredjaj?03.02.2013. u 14:57 - pre 135 meseci

A ako bas hoces da te prosvetlim, na putu od 600km+ i te kako dobro dodje kad zaboravis skretanje, ili ako nista drugo da ti da asistenciju za dozvoljenu brzinu (nekad nemas pojma koliko je gde ogranicenje), kamere i sl. Ako se vozis samo po svom selu pa zaboravis gde ti je ulica Djure Djakovica, jasno mi je ako ne, ili si srecnik ili puno propustas od zivota.

U sustini navigacija nije ni potrebna. Kako li sam sve ove godine ziveo bez nje i stigao na odrediste? Dobar dan, mozete li mi reci gde je.... o hvala, hvala. Upravu si, trebao bih je baciti.

[Ovu poruku je menjao bakara dana 03.02.2013. u 22:31 GMT+1]
 
Odgovor na temu

MagicMaster
Samozaposlen,
Srbija

Član broj: 94953
Poruke: 696
*.dynamic.sbb.rs.



+76 Profil

icon Re: da li je dobro koristiti mobilni telefon kao GPS uredjaj?03.02.2013. u 15:05 - pre 135 meseci
c c c c c , kakva nam je ova današnja omladina ....

očekivao sam da objasniš način upotrebe, pa da dam neke predloge, ali ne vredi ....

ovo danas se odmah vređa, odmah su svi seljaci, odmah "Šta tebe briga" .... kompleksi, kompleksi ....

A postoje i putokazi, kad voziš otvorenim putem, malo i čitaš, ne oslanjaš se 100 posto na navigaciju ...

"(nekad nemas pojma koliko je gde ogranicenje)" valjda imaš vozačku, znaš gde je koliko ograničenje ;)

ali dobro, ja to po mom selu, šta ja znam kako je tamo pod svetlima tvog velegrada.

 
Odgovor na temu

Blue82
dipl. ecc.

Član broj: 165981
Poruke: 838
*.adsl-a-11.sezampro.rs.



+322 Profil

icon Re: da li je dobro koristiti mobilni telefon kao GPS uredjaj?03.02.2013. u 15:13 - pre 135 meseci
Upravu si ti. Ja nisam tako savrsen vozac kao ti, zveram sa strane i cesto me strecne "prekoracili ste dozvoljenu brzinu". Meni korisno, pogotovo kada sam u drugoj zemlji, tebi ako nije, nemoj da koristis. A tvoje pitanje nije bilo formulisano kao pitanje vec kao konstatacija tipa "sta ce coveku navigacija, ukljucis je kad trazis nesto...", tako da je sta si hteo time jasno.

Kako god, ne pada mi na pamet da ulazim u dalju raspravu sa tobom osim na temu da li koriscenje telefona kao navigacije na duze staze moze da bude stetno?
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10242 Profil

icon Re: da li je dobro koristiti mobilni telefon kao GPS uredjaj?03.02.2013. u 17:52 - pre 135 meseci
Ne može da škodi. Ekran je i napravljen da svetli.

Uzgred, ne znam čemu može da služi satima (?!) uključen GPS na auto putu ?

Ovo me podsetilo kad sam se pre par godina vraćao iz Slovenije, a treba da izađem sa autoputa na N.Bgd, u ul. Omladisnkih Brigada. Kaže onaj ženski glas: "Nakon 300 kilometara skrenite levo".

Inače, dokazano je da na putevima uvek treba gledati putokaze, znakove i oznake, a ne slepo verovati softveru GPS-a.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6275

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: da li je dobro koristiti mobilni telefon kao GPS uredjaj?03.02.2013. u 19:51 - pre 135 meseci
Meni je navigacija uvek ulljučena kada vozim na nepoznatom putu jer je dokazano da sam tada opušteniji a i ubija mi dosadu kada opomene da sam nagazio na gas... To ne znači da ja ne gledeam ništa drugo osim navigaciej već da mi je zanimljivije i da me pravovremeno upozorava na promene na koje treba da obratim pažnju.

Stoga, mislim da je višestano držanje uključene navigacije sasim normano, odnosno da čuđenje treba daizaziva kada se neko pita što je to tako.

 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16342



+2920 Profil

icon Re: da li je dobro koristiti mobilni telefon kao GPS uredjaj?03.02.2013. u 21:27 - pre 135 meseci
Takodje^^, meni je cesto ukljucena navigacija po nekoliko sati...

Nekad jedino ako sam dalje od struje iskljucim ekran i palim samo kad moram da bih sacuvao bateriju.

Postoji i cest problem na jacim telefonima da ne mogu dovoljno da se pune sa nekvalitetnim auto punjacima.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
89.216.32.*



+10242 Profil

icon Re: da li je dobro koristiti mobilni telefon kao GPS uredjaj?04.02.2013. u 10:50 - pre 135 meseci
Sto ljudi - sto ćudi.
Do Grčke i Soluna mogu da vozim "žmureći". Posle, samo "provirim na jedno oko", dal' da skrenem prema Halkidikiju, ili Kavali, ili Atini, ili Krfu. Do Budimpešte isto "žmureći", a onda posle Gyora malo "provirim na jedno oko" da vidim 'oću li za Beč ili za Bratislavu i Prag. Do Slovenije preko Hrvatske, opet isto. Ne treba ni karta, a kamoli GPS. Ja prosto ne mogu da zamislim situaciju gde bi mi na putu zatrebao GPS.

E, kad se uđe u nepoznati grad, a treba stići na željenu adresu, tu je GPS "majka". Koristim ga nEkad čak i po Beogradu.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16342



+2920 Profil

icon Re: da li je dobro koristiti mobilni telefon kao GPS uredjaj?04.02.2013. u 11:00 - pre 135 meseci
E bre, Java...pa do Soluna i Budimpeste i nemas skretanja :)

Mnogo usko gledate namenu GPS uredjaja, a za auto put je i papirnata karta previse.

Sta je sa koriscenjem van puta, ili celodnevnim koriscenjem u urbanoj sredini, mozes li to zmureci?


Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
89.216.32.*



+10242 Profil

icon Re: da li je dobro koristiti mobilni telefon kao GPS uredjaj?04.02.2013. u 11:11 - pre 135 meseci
Citat:
bakara: E bre, Java...pa do Soluna i Budimpeste i nemas skretanja :)
Pa to ti i kažem.
Citat:
bakara: Sta je sa koriscenjem van puta
Van puta nema puteva. Misliš na ono kad mi pokaže strelicu usred livade ? Ili si mislio "van auto puta" ? OK, onda možda i uključim, ako baš nešto kao ne znam gde idem. Ali, opet putokazi su mi važniji.
Citat:
bakara:... ili celodnevnim koriscenjem u urbanoj sredini, mozes li to zmureci?
U urbanoj sredini je nezamanljiv. Nema zbora. Prosto ne mogu da se setim kako sam ranije vozio po Budimpešti, Solunu, Atini (!) bez GPS. Zapravo znam: proučavao mapu grada, onda bauljao, promašivao i onda slučajno uvek nekako "ubodem" lokaciju.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

MagicMaster
Samozaposlen,
Srbija

Član broj: 94953
Poruke: 696
*.dynamic.sbb.rs.



+76 Profil

icon Re: da li je dobro koristiti mobilni telefon kao GPS uredjaj?04.02.2013. u 11:38 - pre 135 meseci
Citat:
U urbanoj sredini je nezamanljiv. Nema zbora. Prosto ne mogu da se setim kako sam ranije vozio po Budimpešti, Solunu, Atini (!) bez GPS. Zapravo znam: proučavao mapu grada, onda bauljao, promašivao i onda slučajno uvek nekako "ubodem" lokaciju.


Ali se ne voziš satima po urbanoj sredini, osim ako nisi taksista.
 
Odgovor na temu

flighter_022
L2 Applications Administrator
NS

Član broj: 18499
Poruke: 735
41.71.153.*

ICQ: 23089150


+232 Profil

icon Re: da li je dobro koristiti mobilni telefon kao GPS uredjaj?04.02.2013. u 12:06 - pre 135 meseci
Meni je ovde u pocetku (Abuja, Nigerija) veoma koristan bio Garmin GPS u kolima. Trebalo mi je par meseci da lepo naucim grad i sada problema nema. Jedino ako idem na neku adresu u ulici koja nije bas prometna, pogledam na mapi i to je to.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16342



+2920 Profil

icon Re: da li je dobro koristiti mobilni telefon kao GPS uredjaj?04.02.2013. u 20:13 - pre 135 meseci
Citat:
Java Beograd: Van puta nema puteva. Misliš na ono kad mi pokaže strelicu usred livade ? Ili si mislio "van auto puta" ? OK, onda možda i uključim, ako baš nešto kao ne znam gde idem. Ali, opet putokazi su mi važniji.

Van puta, znaci van puta, pa i na livadi, sumi, planini a tamo cesto nema putokaza...
Ne koristi se navigacija samo u autu. :)

Citat:
MagicMaster: Ali se ne voziš satima po urbanoj sredini, osim ako nisi taksista.

Mislis ti ne vozis?
Nismo svi isti, i nemamo svi iste potrebe (za navigacijom).

Ja nisam taksista pa sam danas koristio telefon kao navigaciju u autu oko 2 sata, kad odem van grada biciklom bude ukljucen i po nekoliko sati, tada je bas frka za bateriju.


Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

VlaK
Ravangrad

Član broj: 86293
Poruke: 218
*.dynamic.sbb.rs.



+141 Profil

icon Re: da li je dobro koristiti mobilni telefon kao GPS uredjaj?04.02.2013. u 21:02 - pre 135 meseci
Ja sam koristio navigaciju na telefonu, tj one Google maps sa navigacijom kada su poljoprivrednici blokirali puteve po Vojvodini pre koju godinu, a ja zapucao za Beograd. Lepo me sprovela kroz letnje puteve, tj nije me navigacija sprovodila, ali mi je puno pomoglo da vidim gde sam i gde da skrenem.
Ja sam onaj koji ponavlja Ono sto je davno smisljeno Nikad necu biti prvi i jedini...
 
Odgovor na temu

Blue82
dipl. ecc.

Član broj: 165981
Poruke: 838
*.adsl-a-5.sezampro.rs.



+322 Profil

icon Re: da li je dobro koristiti mobilni telefon kao GPS uredjaj?04.02.2013. u 21:14 - pre 135 meseci
Znaci zakljucak je da ne smeta, ako ne iscuri baterija? :)
 
Odgovor na temu

VlaK
Ravangrad

Član broj: 86293
Poruke: 218
*.dynamic.sbb.rs.



+141 Profil

icon Re: da li je dobro koristiti mobilni telefon kao GPS uredjaj?04.02.2013. u 21:27 - pre 135 meseci
Primetio sam da mi bateija na telefonu, ako se izvadi SIM kartica, pa se koristi samo kao GPS drži mnogo duže od prave navigacije. Telefon mi je jednom držao preko 5 sati, samo navigaciju. A ove (jevtinije) navigacije ni sat vremena da izguraju.
Ja sam onaj koji ponavlja Ono sto je davno smisljeno Nikad necu biti prvi i jedini...
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16342



+2920 Profil

icon Re: da li je dobro koristiti mobilni telefon kao GPS uredjaj?04.02.2013. u 22:00 - pre 135 meseci
Citat:
Blue82: Znaci zakljucak je da ne smeta, ako ne iscuri baterija? :)

Definitivno ne smeta, samo pazi na ovo:
Citat:
bakara

Postoji i cest problem na jacim telefonima da ne mogu dovoljno da se pune sa nekvalitetnim auto punjacima.

Moze da ti se desi da se telefon prazni i ako je na punjacu.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

joojant200

Član broj: 1953
Poruke: 712



+47 Profil

icon Re: da li je dobro koristiti mobilni telefon kao GPS uredjaj?04.02.2013. u 22:58 - pre 135 meseci
Citat:
Java Beograd
Van puta nema puteva. Misliš na ono kad mi pokaže strelicu usred livade ?

Zavisi od navigacije, Garmin ima i sumske puteve.
Cak i ako ne postoji put, mozes ucitati neciju rutu i ici po njegovim tragovima. Ili snimiti sebi kljucnu poziciju kad sledeci put budes isao tuda za x meseci gde treba skrenuti levo kod albuketija.
 
Odgovor na temu

[es] :: GPS :: da li je dobro koristiti mobilni telefon kao GPS uredjaj?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 11900 | Odgovora: 47 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.