Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

multicast IPTV Server

[es] :: Linux mreže :: multicast IPTV Server

[ Pregleda: 17557 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

stefki
Makedonija

Član broj: 191877
Poruke: 60
77.28.97.*



+5 Profil

icon multicast IPTV Server16.09.2013. u 12:38 - pre 128 meseci
Postovani, imam kablovski internet sa 25/25 mbit.

Sakam da napravim iptv streaming server sa 10 kanala i okolo 30 korisnika. bice h264 encoding.

Imam linksys wrt54gl router. Citao sam dosta oko IPTV i svi kazu da se koristi multicast ip pool.

Jer multicast salje pakete na zahtev klijenta. E sad to rutiranje me malo buni sa ip adrese. Dali internet provajder treba mi dadti 239.1.1.1 pool ?

I dali mogu napraviti test lokalno lan home multicast. Sa jedan ubuntu i dva klijenta.
Dali mi treba neki poseban multicast router ili switch ?

komanda za linux route add –net 224.0.0.0 netmask 240.0.0.0 gw eth0
Dali sad na klijente treba postaviti gateway 224.0.0.1 .

Trebami ip postavke za ovu kombinaciju

primer VLC Player (ubuntu multicast) ->Switch ili router ->Client1, client2,etc...


[Ovu poruku je menjao stefki dana 16.09.2013. u 13:58 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao stefki dana 16.09.2013. u 13:58 GMT+1]
 
Odgovor na temu

stefki
Makedonija

Član broj: 191877
Poruke: 60
77.28.97.*



+5 Profil

icon Re: multicast IPTV Server16.09.2013. u 18:23 - pre 128 meseci
Zar nema nijedan network expert, da objasni kako radi multicast i da navede primer ?
 
Odgovor na temu

agvozden
Aleksandar Gvozden
founder
Info-G
Beograd

Član broj: 37813
Poruke: 1122
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.gvozden.info


+68 Profil

icon Re: multicast IPTV Server17.09.2013. u 09:21 - pre 128 meseci
a cime uopste formiras streaming? pretpostavljam na linuks serveru, ali koji softver koristis za tako nesto?

ruter nema direktne veze sa strimingom osim rasporedjivanje saobracaja, a nije mi poznato da wrt54gl ima podrsku za multicast

sto se tice postavke adresi, to zavisi da li ti je interna mreza ili internet. U internet mrezi mozes da setujes VPN, tako da ne mora provajder da ti daje ip...
kako klijenti vide server?
 
Odgovor na temu

stefki
Makedonija

Član broj: 191877
Poruke: 60
77.28.97.*



+5 Profil

icon Re: multicast IPTV Server17.09.2013. u 10:12 - pre 128 meseci
ubuntu sa VLC player multicast streaming.


Prvo hteo bi da testiram localno znaci LAN mreza.

Postavke IP adrese me bune.


Dali treba napraviti novi pool.
 
Odgovor na temu

agvozden
Aleksandar Gvozden
founder
Info-G
Beograd

Član broj: 37813
Poruke: 1122
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.gvozden.info


+68 Profil

icon Re: multicast IPTV Server18.09.2013. u 16:19 - pre 128 meseci
nije mi jasno sto si se uhvatio za mrezni opseg, kada mislim da trebas najpre da definises mnoge druge stvari.

Ja uopste nisam ukapirao sta zelis da postignes, i da li znas sta znaci pojam Multicast?

Multicast predstavlja silazak signala na poslednju baznu stanicu kojoj klijent pristupa. Znaci, za gledanje programa predajnika A, klijent nece pristupiti predajniku A, vec ce pristupiti baznoj stanici A10. Jos 10-tak klijenata pristupa baznoj stanici A10, a od stanice A10 do stanice A ide samo 1 link, koji se posle grana na vise podlinkova. Time se stedi saobracaj na glavnim linkovima. Takodje, nepotrebni saobracaj nece biti generisan na link A-A1, A-A2, itd...

postavka IP adresa zavisi od samih uredjaja koji se koriste. Odredjeni ruteri su nastelovani da rade u odredjenim opsezima, kao i klijentsi uredjaji. Onda moras mrezu da konfigurises prema njihovim zahtevima. Za koriscenje na racunarima ovo nije potrebno. Takodje, mrezni uredjaj u Multicast rezimu mora da podrzava vise linkova simultano. O tome moras da vidis specifikaciju proizvodjaca opreme.
Mozes da pokusas sa drugacijom vrstom firmvera, pa da nesto kasumizujes.

Dakle, objasni sta zapravo zelis da postignes, sto bi rekao moj bivsi sef: postoji vise nacina da se odere macka...
 
Odgovor na temu

osojanac
Dejan Repanovic
vlasnik SPIplus
SPIplus
Pec

Član broj: 264785
Poruke: 38
82.114.94.*

Sajt: www.spiplus.net


+2 Profil

icon Re: multicast IPTV Server07.05.2015. u 09:16 - pre 108 meseci
Zdravo
nisam siguran da li je pravo mesto za ovo pitanje mislim na temu,
wisp sam provajder samim time nema izgradjene kablovske mreze a za izgradnju takvog projekta potrebna su velika ulaganja. Doso sam na ideju za uvodjenje iptv e sada mi treba pomoc sta je potrebno za tu infrastrukturu. Klijenti koji koriste moje usluge su nakacenu ubnt ili mikrotik uredjajima na 5 ghz sa N i A konekcijom tako da protok izmedju korisnika i bazne stanice ima nekih od 150 do 300 mb/s. Svi uredjai koji su povezani na bazne stanicu preko gigabitnih ethernet portova.
Sada me zanima sta je potrebno da saljem kanale za prijem znam da su potrebni iptv setboxovi.
Hvala na odgovoru Dejan.
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
95.180.116.*



+638 Profil

icon Re: multicast IPTV Server08.05.2015. u 15:50 - pre 108 meseci
IPTV headend. I stabilan link do klijenata.

Znaci ako saljes neki solidan kvalitet treba ti nekih 2,5-3Mbps, i toliko + brzina neta koju korisnik koristi moras imati u najlosijim uslovima da ne bi imao probleme.

A sto se tice mutlicasta kod wireless-a mozes probati. U redu je kad je mali prostor u pitanju, a kad je vazdusna udaljenost klijenata drugacija u mojoj glavi se javljaju razni problemi koje ces sam videti kad budes probao.

Znaci treba ti izvor stream-a, i nesto da primi taj stream (razni stb-ovi to mogu), i nacin da stream dostavis do klijenata.

Ako imas infrastrukturu u smislu AP-AP-AP-korisnici onda ti je multicast bitan u smislu da ne guras sve kanale do krajnjeg AP-a, vec iskljucivo ono sto klijenti povuku. Ako na krajnjem AP-u imas 5 koji gledaju RTS, i jos 3 koji gledaju neki drugi isti kanal, kroz infrastrukturu ces gurati samo 2x3Mpbs (ta 2 TV kanala), a ne za svakog korisnika zasebno.

Najbolje je dovuci sve kanale do nekog jaceg switch-a/rutera, a na njega vezati prvi AP sa kojeg bi povlacili, ako gurnes sve kanale odmah na AP umrece u trenutku.

Pitaj sta te interesuje.
 
Odgovor na temu

osojanac
Dejan Repanovic
vlasnik SPIplus
SPIplus
Pec

Član broj: 264785
Poruke: 38
82.114.94.*

Sajt: www.spiplus.net


+2 Profil

icon Re: multicast IPTV Server08.05.2015. u 19:35 - pre 108 meseci
OK, To u galvno ynam samo mi je potreban sistem gde bi slao kanale mislim kao neki server ili sta vec je potrebno ili kako napraviti taj server (predajnik) ili kupiti
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
95.180.116.*



+638 Profil

icon Re: multicast IPTV Server08.05.2015. u 20:35 - pre 108 meseci
Potrazi IPTV platform.

Generalno sam stream moze da generise bilo sta (pa i obican server sa ffmpeg-om ili vlc-om), raznorazni DVB-T/T2/C to IP gateway- itd, ali je platforma u stvari zajednicka rec za nacin naplate i sve sto je potrebno tj. jedinstveni sistem.
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux mreže :: multicast IPTV Server

[ Pregleda: 17557 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.