Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

DDR3 nadogradnja

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: DDR3 nadogradnja

[ Pregleda: 1180 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

davorstanojevic

Član broj: 303858
Poruke: 20
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon DDR3 nadogradnja30.01.2014. u 20:21 - pre 123 meseci
Pazi ovako, imam 2x2GB GEIL Black Dragon 1600mhz DDR3 memoriju (GB1600C9DC 1.6v)
E sad hteo sam da malkice nadogradim na recimo 6GB ili eventualno 8GB pa imam par nedoumica oko toga...

- Prvo, nasao sam povoljno dva stapa iste memorije kao sto je ova moja ali nije 2x2GB vec je 2x1GB pa nisam siguran kako ce i dal' ce to da radi, ploca je GA-p55-ud3 i rec je o dual channel-u.

- Drugo, dal' bi radilo ako bih ubacio samo jos jedan stap od 2BG iste ili bilo koje druge DDR3 memorije, predpostavljam da bi na plocama koje imaju triple channel to radilo valjano ali nisam siguran kako bi to radilo na mojoj dual channel ploci?

- Trece, ako prve dve opcije odpadaju zanima me koju bi memoriju mogao uspesno da uparim sa ovom mojom i da to sljaka kako valja, dakle da ubacim jos 2x2GB ako od prve dve opcije nema nista...


Po difoltu memorija radi na 1333Mhz 1.5v i takt 7-7-7-24 ali u biosu ima da se aktivira neki Profile1 i tu se automatski poveca voltaza memorije na 1.6 i takt se pomeri na 9-9-9-28 i onda ona radi na 1600Mhz
mada ja je iskreno drzim na 1333 jer kad ukljucim taj Profile1 automatski mi podigne i radnu frekfenciju procesora i onda pocinje kuler da mi zvrnda i da me nevira i bla bla bla


Valjda ste skapirali sta je pesnik zeleo da kaze
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: DDR3 nadogradnja

[ Pregleda: 1180 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.