Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nema boot-a, nema beep-a - jumper clear cmos pogresno stoji???

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Nema boot-a, nema beep-a - jumper clear cmos pogresno stoji???

[ Pregleda: 1587 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sslazio
Banovici, BiH

Član broj: 76739
Poruke: 218
109.175.124.*



+2 Profil

icon Nema boot-a, nema beep-a - jumper clear cmos pogresno stoji???06.02.2014. u 20:47 - pre 123 meseci
Ovako, prijatelj me pitao za pomoc, nece kompjuter da se upali..vjerovatno je napojna...
Ploca je Foxconn A74ML-K N15235 sa AMD chipsetom, ne znam ni koji je procesor.

Upalim, nema slike, nema boot-a, ventilator na procesoru se vrti, nema beep-a-sto ne cudi jer nema speakera.
Izvadio sam plocu napolje, sve sa nje otpojio i poceo testirati. Probao sam drugu napojnu, sve isto, drugi slot ram-a, ram iz drugog racunara...nema promjene.
Probao sam resetovati BIOS i preko jumpera i vadjenjem baterije, sve isto.... Posto nema pored pinova oznaceno s koje strane se pinovi broje, a kako su ostale oznake ispisane, izgleda da stalno stoji u poziciji 1-2 (clear cmos) skinuo sam manual i po njemu jumper je postavljen u clear poziciju..ili je greska, ili je neko prije mene zaboravio vratiti jumper???

Spojio sam speaker (probao sam 3 razlicita i s svakim je isto) i nema pravog/klasicnog beepa, jedino ako je jumper za clear_cmos u poziciji "clear", onda se kao nesto cuje- 2 kratka signala i oni se ponavljaju svakih 5-6 sekundi...Ako se postavi jumper u poziciju 2-3 (normal-default) tada nema tih zvukova.
Uploadovo sam video, nadam se da cete cuti. Ti signali su na 5. i 11. sekundi videa..

Zanima me da li bi ovo mogli biti beep-ovi, i ako jesu sta bi mogli znaciti (ne znam ciji je bios)?
Pregledao sam plocu, nema naduvanih konezatora, curenja ili slicnih takvih ostecenja...

Meni izgleda da je do ploce ili procesora, mada ploca je favorit ;)

Sve ideje dobrodosle!
Hvala.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Nema boot-a, nema beep-a - jumper clear cmos pogresno stoji???

[ Pregleda: 1587 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.