Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Triple channel ram memorija - multiple briga i problema

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Triple channel ram memorija - multiple briga i problema

[ Pregleda: 1077 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nokturno
Nokturno
E banking,
Beograd

Član broj: 166696
Poruke: 10
*.ptt.rs.



Profil

icon Triple channel ram memorija - multiple briga i problema10.04.2014. u 22:01 - pre 122 meseci
Pre svega pozdrav svima na forumu.

Konfiguracija racunara koji posedujem a koji je sastavljen pre cetiri godine je sledeca:

Procesor Intel i7 920 (postolje 1366)
Maticna Asus P6T De Luxe V2
RAM Mushkin Red 3 x 2 GB 1600 MHz, 1,5V
HD WD Caviar black 3 x 1 TB
VGA Sapfire ATI Radeon HD 5770 Vapor X VC PCI
Kuciste ANTEC Twelwe Hundred
Napajanje Seasonic 600 w

Konfiguracija mi sluzi prvenstveno za video montazu i obradu fotografija, nesto malo programiranja, filmovi.

Hardver mi nije jaca strana pa se javlja problem koji ne mogu da razresim. Naime, kombinacija maticne ploce i procesora zahteva triple channel memoriju koju i posedujem ali je doslo vreme da se sa 3 x 2 GB podigne na 3 x 4 GB ili 3x 8 GB koliko maksimalno podrzava ploca.

Problem je sto se u Srbiji ne mogu naci upareni moduli triple channel memorije.


Da li kao resenje mogu da:

1) kupim tri pojedinacna modula iz iste serije i istog prozivodjaca ( 1600 Mhz , niske latencije i napona 1,5 V, ukoliko je moguce sta bi mi preporucili) - ili triple channel memorijski moduli moraju da budu vec prethodno fabricki upareni? (Ovo je ujedno i najjeftinija varijanta )

ili

2) Kupim 4 uparena modula, stavim na plocu tri a jedan zadrzim kao rezervu (skuplja varijanta) - takodje, koja bi memorija odgovarala?

ili

3) Zamenim kombinaciju Maticna ploca-procesor kako bi se koristila ram memorija sa parnim brojem modula i kupim odgovarajuce module RAM memorije -najskuplja varijanta (Koja bi kombinacija ovde po vasem misljenju bila najbolja za ono cemu je vec namenjen racunar?)

4) Mozda vi imate neko bolje resenje koga se nisam setio?

Za iskusne hardverase verovatno lako resiva situacija, za mene muliple problem.

Svaki savet bi dobrodosao.

Pozdrav svima Nokturno
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Triple channel ram memorija - multiple briga i problema

[ Pregleda: 1077 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.