Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Procesor ili Napajanje?

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Procesor ili Napajanje?

[ Pregleda: 1264 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

BaRrd0ocK
Novi Pazar
Ne radim

Član broj: 323994
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Procesor ili Napajanje?01.07.2014. u 11:30 - pre 118 meseci
Evo ovako odlucio sam preci na drugu konfiguraciju prodao sam staru i kupio drugu plocu i procesor uz nesto doplate.
P965 Neo-F V2.1 Od pocetka sam imao problema sa ovom plocom i na njoj sam koristio Pentium D 945. U tom slucaju nakon kratkog koricenja primetio sam da se Fan na colleru puno sporije vrti, u odnosu na staru plocu i da pri ukljucivanju racunara racunar se ukljuci a potom iskljuci i nakon 3-4 sekunde ponovo ukljuci i bez problema radi. Onda sam kupio Core 2 duo, tek tada sve krece naopako. I ako kaze sait proizvodjaca da je podrzan meni to ne radi kako treba. Update sam bios ali to nista nije promenilo, Skidao sam bateriju ni to nije nista pomoglo, trebam napomenuti da kada krenem restartovati on se iskljuci kao da nema snage, tacnije na ekranu se uvek javi slika ali samo onaj logo ploce, nemogu uci u bios niti bilo sta drugo raditi.
Dok slabiji procesori rade bez problema.Par puta mi se javila poruka kako sam overclock procesor a uopste to nisam radio. Molim vas pomozite daj te neki savet sta da radim? (( Unapred hvala.

Specifikacije
P965 Neo-F V2.1
Core2Duo E8500
Radeon 4830 HD
HDD 320 GB
Napajanje 300W
 
Odgovor na temu

kazanovic
Slavisa kazanovic
Student
BiH, Papraća, Zvornik

Član broj: 273680
Poruke: 80
46.163.63.*



+4 Profil

icon Re: Procesor ili Napajanje?01.07.2014. u 23:57 - pre 118 meseci
Moguce da je problem i napajanje, sad ne mogu 100% tvrditi dok ne provjeris sa drugim jacim napajanjem. Ali tih 300W po mom misljenju je malo, pogotovu ako je starije pa su u njemu popustili elektroliti tako da ono nema ni tu snagu koju bi trebalo imati. Probaj drugo napajanje pa ces vidjeti da l radi.
 
Odgovor na temu

BaRrd0ocK
Novi Pazar
Ne radim

Član broj: 323994
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Procesor ili Napajanje?03.07.2014. u 09:14 - pre 118 meseci
Okacio sam mu obicno napajanje od 500w ali isti problem, isto zakuje u boot, sa drugim procesorom sam mogao uci u bios, i napravio sam par izmena. Stavio sam Quick boot - Disabled i Full screen logo - Disabled i mogao sam primetit da se u desnom donjem uglu kada postavim core 2 duo javlja greska i tu bas zakuje. Bar mislim da je greska u pitanju je nekakav broj. 0075
 
Odgovor na temu

kazanovic
Slavisa kazanovic
Student
BiH, Papraća, Zvornik

Član broj: 273680
Poruke: 80
46.163.63.*



+4 Profil

icon Re: Procesor ili Napajanje?04.07.2014. u 07:07 - pre 118 meseci
Jesi li resetovao bios prije zamjene procesora, posto to obavezno moras uraditi ma da ne mora da znaci da je do toga.
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Procesor ili Napajanje?

[ Pregleda: 1264 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.