Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Racunar se cudno ponasa

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Racunar se cudno ponasa

[ Pregleda: 2392 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kazanovic
Slavisa kazanovic
Student
BiH, Papraća, Zvornik

Član broj: 273680
Poruke: 80
46.163.63.*



+4 Profil

icon Racunar se cudno ponasa08.07.2014. u 21:13 - pre 118 meseci
Ovo mi se prvi put desava i ne znam da li se ikome osim meni desilo. Imam jedan racunar kod koga sam imao problem, dok nisam izvadio graficku iz PCI-E slota racunar je znao vise puta u toku dana da blokira. Nakon vadjenja graficke racunar radi na integrisanoj grafickoj i vise nije blokirao. Nakon ciscenja prasine ostavio sam racunar otvoren sa jedne strane. U toku rada racunara pokusao sam da zatvorim stranicu i racunar je zablokirao. Mislio sam da sam pomjerio neki kabal pa je zablokirao. Provjerio sam kablove i malo procimao racunar da vidim da se opet nece desiti, nista se nije desavalo. Nakon ponovnog pokusaja da stavim stranicu racunar se resetovao, kasnije opet zablokirao. Neznam kake veze ima stranica sa blokiranjem i restartom. Mislio sam da utice na napajanje ta stranica pa sam stavio drugo ali opet isto.
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Moderator
Član broj: 802
Poruke: 6609
*.ptt.rs.



+536 Profil

icon Re: Racunar se cudno ponasa08.07.2014. u 23:35 - pre 118 meseci
Navedi komponente u tom računaru, za početak.
 
Odgovor na temu

Drivee

Član broj: 81794
Poruke: 324
203.113.145.*



+43 Profil

icon Re: Racunar se cudno ponasa09.07.2014. u 02:48 - pre 118 meseci
Ako je neki brend racunar stranica i te kako utice na rad, tj mislim da ako je poseduje micro prekidac negde nebi trebao ni ga upalis. Racunar prijavljuje da zatvoris stranicu.
 
Odgovor na temu

kazanovic
Slavisa kazanovic
Student
BiH, Papraća, Zvornik

Član broj: 273680
Poruke: 80
46.163.63.*



+4 Profil

icon Re: Racunar se cudno ponasa09.07.2014. u 06:20 - pre 118 meseci
Nema nikakvih mikroprekidaca. Nije sad trenutno kod mene racunar, nije brand name racunar tako da znam odprilike konfiguraciju.

Maticna ploca:ASUS X-neka
procesor: Intel core2duo 1.86GHz
HDD: PATA 80GB
Napajanje:400W
 
Odgovor na temu

zentriks

Član broj: 192824
Poruke: 665



+23 Profil

icon Re: Racunar se cudno ponasa09.07.2014. u 06:43 - pre 118 meseci
Za početak proveri dzek od napajanja za hdd. Imao sam isti problem sa zabadanjem računara kad.se malo pomeri ili ga udariš nogom.
 
Odgovor na temu

kazanovic
Slavisa kazanovic
Student
BiH, Papraća, Zvornik

Član broj: 273680
Poruke: 80
46.163.63.*



+4 Profil

icon Re: Racunar se cudno ponasa09.07.2014. u 08:36 - pre 118 meseci
I to sam provjerio na pocetku sam mislio da je to problem pa sam treskao kuciste da vidim da li ce prekinuti ali nije. Samo se desava kada prislonim stranicu na kuciste da li negdje uzemljenje ili neki signal utice na plocu bas kad prislonim stranicu.
 
Odgovor na temu

krgo

Član broj: 66142
Poruke: 131



+46 Profil

icon Re: Racunar se cudno ponasa09.07.2014. u 09:05 - pre 118 meseci
Glupo je raditi iste stvari a očekivati različite rezultate. Ako već moraš da otvaraš i zatvaraš računar dok je uključen (što se nikako ne preporučuje) probaj da približiš stranicu do kućišta sa zadnja strane pa je lagano navuci na otvor kao fijoku. Nemoj ići frontalno kao poklopac na kutiju. Različite komponente proizvode em zračenje. Kada prineseš poklopac moguće je da se nešto od toga odbije nazad i pravi takav efekat, zato polako navuci poklopac sa strane ili odozgo, nikako frontalno.
Meni se dešavalo da se računar restaruje kada blizu pronesem metalni kavez sa papagajima...




[Ovu poruku je menjao krgo dana 09.07.2014. u 10:35 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Aleksandar Vasic
Web Administrator, Uspon d.o.o
Čačak

Član broj: 91692
Poruke: 1226
*.static.sbb.rs.

Sajt: www.vasictech.net


+1 Profil

icon Re: Racunar se cudno ponasa09.07.2014. u 14:13 - pre 118 meseci
Pregreva ti se grafika i/ili jos neka komponenta. Kada skines stranicu ima koliko toliko protoka vazduha, a kad zatvoris vreo vazduh ostaje unutra.
Proveri hlađenje procesora, isprati temperaturu sa programom Aida64, proveri hlađenje napajanja, ako je napajanje/kućište oko napajanja vruće pod rukom, onda znači da kuler u napajanju ne postiže da ohladi, pa stoga treba da se zameni. Takođe razmisli o dodavanju case kulera za izbacivanje vazduha iz kućišta. A što se tiče grafike, ako je hlađenje pasivno možeš da dodaš vga kuler na nju i rešiš problem.
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Racunar se cudno ponasa

[ Pregleda: 2392 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.