Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li je ova temperatura normalna ili?

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Da li je ova temperatura normalna ili?

[ Pregleda: 5517 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

SerbiaUpload
Lazar Trajkovic
Pevac
FIAT
Kragujevac

Član broj: 325461
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: https://www.facebook.com/..


Profil

icon Da li je ova temperatura normalna ili?04.10.2014. u 22:55 - pre 116 meseci
Cao momci,hteo bi samo da pitam da li je ova temperatura normalna ili? Evo slike:



ZNACI KAD POKRENEM NEKI PROGRAM ILI PUSTIM NESTO NA YT CORE 0 DODJE I DO 50 C.
 
Odgovor na temu

notebookFun
System Administrator
Novi Sad

Član broj: 226286
Poruke: 835



+20 Profil

icon Re: Da li je ova temperatura normalna ili?24.11.2014. u 19:17 - pre 114 meseci
Nije strasno...maksimalna radna temperature procesora je 74.1°C.
Ukoliko se treseš od ljutnje na svaku nepravdu onda si moj suborac. ~Che Guevara
 
Odgovor na temu

trooperpn
Nije bitno
Konobar
Novi Sad

Član broj: 207082
Poruke: 30
*.19.6.227.pool.sknt.ru.



Profil

icon Re: Da li je ova temperatura normalna ili?26.02.2015. u 12:14 - pre 111 meseci
Pozdrav! Imam MSI VR601X-341EU kupljen 2008me. Remontovao sam ga u septembru i posle temperatura je bila max 65', evo malo pre se podigla na 80 stepeni. Koristim Core Temp, a procesor je 1.73 dual-core celeron... U trenutku kada se to desilo, radio je Ms Office-Excel, Firefox (nekoliko stranica) i Flash Player koji je radio na 2 od tih nekoliko stranica i sve to na Windows XP. Proverio sam da li kuleri rade, cuju se i na rupicama duva tako vruche kao kalolifer. Na osnovu informacija koje sam prochitao ovde na forumu, nisam pronashao gde bi mogao sa bude problem... Sta bi moglo biti? Sada sam video da PLUGIN-CONTAINER.EXE uzima nekih 30-40% CPU Firefox 40-50% Da li je to preveliko preopterecenje i ako jeste, zasto se to javja i kako da fixiram? Trenutno mi radio ova stranica koja toliko preopterecuje... https://vimeo.com/119834994 A cim pritisnem stop na video, odmah se oslobadja CPU...
Hvala unapred!
 
Odgovor na temu

Mord
Home
Home
Serbija

Član broj: 320859
Poruke: 123
78.109.104.*

Sajt: teurgiamistica.blogspot.c..


+12 Profil

icon Re: Da li je ova temperatura normalna ili?02.03.2015. u 13:47 - pre 111 meseci
Tvoj procesor je slab otuda i veliko opterećenje cpu-a. Jedino možeš da ideš u Task Manager << Procesess. I klikneš na proces koji ti zauzima procesor desnim klikom i izabereš Set Priority >> Low i povećaj promaju u kućištu da ti bude ladnije.
 
Odgovor na temu

tuxserbia
Oleg Vučković
urandom
/dev/null
Niš

Član broj: 4094
Poruke: 867

Jabber: tuxserbia@elitesecurity.org
ICQ: 65355850
Sajt: 127.0.0.1


+112 Profil

icon Re: Da li je ova temperatura normalna ili?02.03.2015. u 14:52 - pre 111 meseci
Citat:
trooperpn: Pozdrav! Imam MSI VR601X-341EU kupljen 2008me. Remontovao sam ga u septembru i posle temperatura je bila max 65', evo malo pre se podigla na 80 stepeni. Koristim Core Temp, a procesor je 1.73 dual-core celeron... U trenutku kada se to desilo, radio je Ms Office-Excel, Firefox (nekoliko stranica) i Flash Player koji je radio na 2 od tih nekoliko stranica i sve to na Windows XP. Proverio sam da li kuleri rade, cuju se i na rupicama duva tako vruche kao kalolifer. Na osnovu informacija koje sam prochitao ovde na forumu, nisam pronashao gde bi mogao sa bude problem... Sta bi moglo biti? Sada sam video da PLUGIN-CONTAINER.EXE uzima nekih 30-40% CPU Firefox 40-50% Da li je to preveliko preopterecenje i ako jeste, zasto se to javja i kako da fixiram? Trenutno mi radio ova stranica koja toliko preopterecuje... https://vimeo.com/119834994 A cim pritisnem stop na video, odmah se oslobadja CPU...
Hvala unapred!


Je li to ovaj model?

http://www.msi.com/support/nb/VR601.html

Problem jeste u procesoru, možda bi mogao da ga zameniš? Imaš na ovim našim sajtovima polovne po 10-15 evrića. Em su brži, em imaju podršu za EIST, kad nisu opterećeni obaraju brzinu na neki minimum, pa se i mnogo manje greju. A 80 stepeni jeste mnogo, ali otprilike tačno za te modele.
Kako se dele racunarski programi?
Na bagovite (sa greskama) i ispravne (bez gresaka). Ovi drugi su hipoteticki.
***GPL-ovano by @Shadowed

"Ja za email koristim outlook express u virtualnoj mašini, tako da s te strane nijedan linux nije
dorastao XP-u." - pisac
 
Odgovor na temu

trooperpn
Nije bitno
Konobar
Novi Sad

Član broj: 207082
Poruke: 30
*.19.6.227.pool.sknt.ru.



Profil

icon Re: Da li je ova temperatura normalna ili?02.03.2015. u 15:43 - pre 111 meseci
Da, taj model imam. Znachi problem je u procesoru i koliko shvatam treba da ga sto manje opterecujem. Videcu sa jednim covekom da li vredi da se opet otvara lap top i koliko bi koshtala zamena. Ujedno cu da malo proverim koliko bi vredelo prodati ovaj lap-top sobzirom da je u ispravnom stanju i naravno da kupim neki novi...
A da podesim da mi program radi na normal, obavezno cu da uradim. vec sam pronashao kako se to radi...
HVALA PUNO NA SAVETIMA!
 
Odgovor na temu

tuxserbia
Oleg Vučković
urandom
/dev/null
Niš

Član broj: 4094
Poruke: 867

Jabber: tuxserbia@elitesecurity.org
ICQ: 65355850
Sajt: 127.0.0.1


+112 Profil

icon Re: Da li je ova temperatura normalna ili?02.03.2015. u 17:19 - pre 111 meseci
Laptop da ga prodaješ, čisto sumnjam da ćeš dobiti neku "normalnu" cenu. Ovako, sa zamenom procesora, i eventualno da se doda još memorije, sa 20-30 evra ima da radi još neku godinu. Pogledao sam BIOS za tvoj laptop, skoro svi T5xxx i T7xxx MEROM procesori za Socket P mogu da se stave bez problema.
Kako se dele racunarski programi?
Na bagovite (sa greskama) i ispravne (bez gresaka). Ovi drugi su hipoteticki.
***GPL-ovano by @Shadowed

"Ja za email koristim outlook express u virtualnoj mašini, tako da s te strane nijedan linux nije
dorastao XP-u." - pisac
 
Odgovor na temu

trooperpn
Nije bitno
Konobar
Novi Sad

Član broj: 207082
Poruke: 30
*.19.6.227.pool.sknt.ru.



Profil

icon Re: Da li je ova temperatura normalna ili?02.03.2015. u 21:25 - pre 111 meseci
OK.. Posto s ene razumem bash najbolje, ima li smisla da kupujem ovo? Intel Core 2 Duo T7300 2Ghz Socket P? Kosta 1500din, i nemam pojma koliko bi uzeo majstor da ga popravi... Eventualno bi trebao da kupim josh i sarke (posto monitor ima dosta slobodnog prostora). Da li bi trebalo jos nesto da mu menjam? Pitam unapred, poshto mi majstor rekao da ne treba bash cesto da se otvara kompjuter zato sto se tako kvari... On mi je isto nudio da mi otkupi ovaj za delove ako reshim da ga prodam, ali onako iskreno, koliko bi bila realna neka cena za ovaj sobzirom da je u ispravnom stanju i pored procesora, i sharke su malo popustile... Sve ostalo je FULL!
 
Odgovor na temu

tuxserbia
Oleg Vučković
urandom
/dev/null
Niš

Član broj: 4094
Poruke: 867

Jabber: tuxserbia@elitesecurity.org
ICQ: 65355850
Sajt: 127.0.0.1


+112 Profil

icon Re: Da li je ova temperatura normalna ili?02.03.2015. u 23:41 - pre 111 meseci
Prvo NAPOMENA:
Nikad u životu nisam video taj konkretni model laptopa, pa ne mogu da garantujem uspeh. Velika je verovatnoća da uspe, ako upišeš ovo u google videćeš i sam:

"GL960 Chipset Processor Upgradability"

Ovo su proc za Socket P, oznake SLAMD i SLA45, pri vrhu drugi red teksta. Dole su ti generalije, brzina, veličina keš memorije i FSB.

http://postimg.org/image/k6l2qgtub/

http://postimg.org/image/69kmsnxlj/

Ovde imaš upustva za tvoj model, čak i komplet rasturanje i sastavljanje, pa možeš da probaš i sam. :-)

https://forum-en.msi.com/faq/article/vr601

Da li uzeo ti da radiš, ili odneo majstoru, prvo što treba uraditi je staviti najnoviji BIOS, pa onda se upuštati u avanturu zamene procesora. Za memoriju nisi rekao koliko imaš, 960GL zvanično podržava maksimalno 2GB, nezvanično taj čipset podržava i više. Koliko tačno, zavisi od modela do modela. Ja sve koje sam uzimao u ruku podržavaju 3GB, sa $ momentalno trokiraju. Našao sam neki Intelov pdf koji kaže da može i 2x2GB, ali treba baš određena organizacija, 256Mx64.

A to da se čestim otvaranjem kompjuter "kvari", moj savet ti je da zaobiđeš takvog "majstora".
Kako se dele racunarski programi?
Na bagovite (sa greskama) i ispravne (bez gresaka). Ovi drugi su hipoteticki.
***GPL-ovano by @Shadowed

"Ja za email koristim outlook express u virtualnoj mašini, tako da s te strane nijedan linux nije
dorastao XP-u." - pisac
 
Odgovor na temu

iculibrk
Bačka Palanka
21400

Član broj: 321321
Poruke: 828



+154 Profil

icon Re: Da li je ova temperatura normalna ili?03.03.2015. u 01:04 - pre 111 meseci
Taj laptop kao i mnogi slicni msi-ovi imaju problem sa chipset-om i hladjenjem. Imao sam prvo ex600, (zavrsio je u delovima zbog hladnog lema) a imam bas taj vr601 sa 3gb rama, procesorom kao i ti, 64-bitnim windows-om 7. Sluzi mi za surf, office tj. za svakodnevnu upotrebu i nemam problema sa njim. Kao sto ti je receno, tog majstora zaobidji, ne moras otvarati ceo laptop, otvori samo onaj veliki poklopac, skini hladjenje sa procesora i chipset-a, nanesi po tackicu paste, ocisti ventilator i to ce biti dovoljno. Kazes da si ga remontovao? Na koji nacin je remontovan? Ja sam skoro kupio neku maticnu plocu sa procesorom, gde je bivsi vlasnik stavio pola santimetra paste na hladjenje sto proizvodi suprotan efekat, tj. pospesuje grejanje. Hladjenje mozes veoma lako skinuti, pa proveri.
 
Odgovor na temu

tuxserbia
Oleg Vučković
urandom
/dev/null
Niš

Član broj: 4094
Poruke: 867

Jabber: tuxserbia@elitesecurity.org
ICQ: 65355850
Sajt: 127.0.0.1


+112 Profil

icon Re: Da li je ova temperatura normalna ili?03.03.2015. u 16:49 - pre 111 meseci
@iculibrk,

ako je stvarno tako, rešenje bi bilo da se stavi novija generacija procesora, Penryn. Dosta su "hladniji", da ti ne prepričavam sad onaj thread sa drugog foruma, ja sam imao t2330 pentium dual-core, Merom, na 1.6GHz, i grejao se dosta. Išla je temp preko 70C. Sad je stavljen T8100, 2.1GHz Penryn, i pod max opterećenjem ne može više od 58C.
Kod vašeg modela je problem što je BIOS samo 512kB, pa nema mesta za sve mikrokodove. Ako ste spremni na malo rizika, možemo da probamo da ga malo prisredimo, izbacimo stare, ubacimo nove, uz to promenimo sličku MSI, pa probamo sa nekim novijim procesorom. Gledao sam malopre na kupinicama, limunčićima, ima T8100 i T8300 za do 2k, a pentium dual-core T4xxx oko 1-1.5 kilo dinara.
Kako se dele racunarski programi?
Na bagovite (sa greskama) i ispravne (bez gresaka). Ovi drugi su hipoteticki.
***GPL-ovano by @Shadowed

"Ja za email koristim outlook express u virtualnoj mašini, tako da s te strane nijedan linux nije
dorastao XP-u." - pisac
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-1.sezampro.rs.



+3779 Profil

icon Re: Da li je ova temperatura normalna ili?03.03.2015. u 19:12 - pre 111 meseci
@trooperpn

Taj MSI je već star. Problemi mogu biti razni. VR601X je poprilično pouzdan što se tiče MSI-evih laptopova iz tog vremena (Intelov chipset i procesor). Ako je sve u redu hardverski, trebalo bi ga očistiti (prašinu detaljno očistiti, pastu promeniti itd...) i radiće k'o nov. Upgrade procesora, i maksimalna količina RAMa može ga učiniti za nijansu živahnijim. Boljke kod tih MSI-eva su hladnjaci koji su znali da izgube svoje svojstvo provođenja toplote (šuplji heat pipe-ovi), i ventilatori kojima su ležajevi znali brzo da odu, te su brzo postajali bučni. Ako se procesor grejao puno u dužem periodu, možda je i on pokvaren, te ga treba zameniti ispravnim primerkom.
 
Odgovor na temu

trooperpn
Nije bitno
Konobar
Novi Sad

Član broj: 207082
Poruke: 30
*.19.6.227.pool.sknt.ru.



Profil

icon Re: Da li je ova temperatura normalna ili?03.03.2015. u 22:56 - pre 111 meseci
LJUDI! Hvala vam puno na odgovorima i pomoci... Trenutno sam na nekom putu, ali cim se vratim, idem kod majstora pa da vidim sta mozhe da se uradi... U svakom slucaju, napisacu vam odgovor.
Ali ono sto znam sigurno to je da menjam sharke, procesor (mozhda vas opet konsultujem tom prilikom) i ako mozhe, dodacu mu RAM (imam 2gb, ali secam se da mi recheno da ima 1 slot prazan). Sto se tiche hladnjaka, vec je promenjen, ali dok je bio josh u garanciji... Tokom tih 2 godine garancije 3 puta sam ga slao na opravku (hladnjak 2 puta) i sharke za monitor.
Neko me pitao kada je remontovan... Sada u septembru sam morao da ga nosim zato sto je konektor odkazao, pa kada je menjano, zamenjene su i sharke (ali mi stavio neke polovne koje se vec klimaju, i samo za sharke mi uzeo 1500din) ocistio kuler, zamenio konektor i dao mi je iglicu (ili kako se vec zove ono sto daje struju kompu) za moj univerzalni punjac (ovo je bilo za 2500din) i sve me koshtalo 4000din. To je otkazalo posle nedelju dana, ali naravno "mojom krivicom" posto nisam cuvao. Posle toga sam kupio nov punjac...
U sustini, promenicu majstora. Platicu i skuplje ako treba. Ako Vi imate da preporuchite nekoga, pishite gde je servis od BG-Nis (gradovi uz auto-put).
Kolko sam shvatio iz vashih postova, jaci procesor, malo ram, da procistim kuler, namazhe se taj kuler tom pastom, zamenim sharke... I trrbalo bi da vozi jos neku godinu... Meni treba samo za BS player, MS Ofice, Mozzilu i jos neki sitni programcich ponekad...
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Da li je ova temperatura normalna ili?

[ Pregleda: 5517 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.