Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

kako da iGO pokaze naselje?

[es] :: GPS :: kako da iGO pokaze naselje?

[ Pregleda: 3197 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Myl0sh
Kragujevac

Član broj: 325193
Poruke: 29
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon kako da iGO pokaze naselje?29.12.2014. u 17:25 - pre 112 meseci
Zdravo,

sta treba da uradim na iGO MyWay da pokaze naselje u kome se u tom trenutku nalazim.

Npr ako prolazim kroz Dedinje da pored informacije ulice u kojoj se nalazim pokaze i naselje Dedinje.


Hvala
 
Odgovor na temu

smsoft
Kraljevo

Član broj: 118585
Poruke: 390
*.dynamic.sbb.rs.



+80 Profil

icon Re: kako da iGO pokaze naselje?29.12.2014. u 18:19 - pre 112 meseci
Jesi li to video na nekoj iGO navigaciji ili su samo zelje?
Da ti prikaze ime dela grada? Ne znam, mislim da ne moze. Ili ja nisam nasao tu opciju u iGO-u.....
"With SM Soft, one's never alone."
 
Odgovor na temu

Myl0sh
Kragujevac

Član broj: 325193
Poruke: 29
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: kako da iGO pokaze naselje?29.12.2014. u 21:51 - pre 112 meseci
Dugo koristim iGO i to nisam nasao niti mislim da je potrebno da postoji ali covek kome sam prodao moju navigaciju koji je inace taxista tvrdi da njegov kolega takodje taxista ima isto iGO i to pise tj naselje u kome se trenitno nalazi. Pa me sad cima oko toga,jer mu ne pise naselje. Iksreno ne vidim zasto bi uopste ubacivali tu opciju za naselje kad je potrebno samo da se zna ulica i broj, jer samo tako moze da zna tacnu lokaciju.

Prvo sto sam mu rekao je da njegov kolega verovatno koristi neki navigacioni software koje je pravljem po narudzbini samo za taxiste pa verovatno vidi naselje uz pomoc GPRS-a posto taxisti koriste GPS i GPRS za prenos vrv informacija o kilometrazi itd ali on tvrdi da taj ima svoju licnu navigaciju iGO.

Molim vas ako neko zna da mi pomogne da resim problem.

Veliko hvala
 
Odgovor na temu

JankoNIS
Nis

Član broj: 39200
Poruke: 999



+251 Profil

icon Re: kako da iGO pokaze naselje?30.12.2014. u 06:52 - pre 112 meseci
Milose, ne postoji problem koji treba da resis.

Ako nisi svojim ocima video tu navigaciju koja pokazuje naselje, 99% je da taj taksista laze. Malo se hvalio (ili lozio kolegu), ovaj mu poverovao i tako je to doslo do tebe.

 
Odgovor na temu

smsoft
Kraljevo

Član broj: 118585
Poruke: 390
46.151.132.*



+80 Profil

icon Re: kako da iGO pokaze naselje?30.12.2014. u 08:56 - pre 112 meseci
Malo sam razmisljao, evo kako je jedino moguce. Da napravis kml fajl. Ali ne odredjujes tacku nego region.
Postoji dosta sajtova koji koriste google map i iz pozicije koju odredis pravi kml fajl. Taj fajl posle ubacis u content>userdata>poi.
Posle ga aktiviras iz iGO-a da te upozorava. Nisam to radio tako da ne znam bas kako funkcionise sa regionom, samo sam pravio poi tacke.
npr. http://www.mapmash.in/kmlpolygon.html ako neko zeli da se igra. Taj kml fajl je prenosiv sa navigacije na navigaciju, tako da je moguce da su ga taksisti podelili medjusobno


"With SM Soft, one's never alone."
 
Odgovor na temu

Myl0sh
Kragujevac

Član broj: 325193
Poruke: 29
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: kako da iGO pokaze naselje?30.12.2014. u 16:25 - pre 112 meseci
@JankoNIS

To sam i ja pomislio ali on mi rece da je sam video jer se ovaj hvalio kako ima ovo ili ono.

@smsoft

Hvala za ovo probacu da kreiram taj kml fajl i da javim da li je uspelo, posto nemam sad kod sebe tu navigaciju probacu na telefonu da vidim jel radi i kako radi.

Samo mi nije jasno jel treba da ubacim neki skin jer treba negde na ekranu da pise :D
Trenutno koristim diMka skin pa da vidim jel ce on to da prikaze na ekranu.


Probao sam KML Creator sa tog linka i ne radi za Srbiju :(
Hoce da zatvori poligon u Americi cija mapa izlazi po defalutu, ne verujem da je do mene jer lepo radi za Ameriku.

Nasao sam neki kreator ovde: http://www.doogal.co.uk/polylines.php
i kreirao sam fajl polylines.kml e sad gde treba da izmenim nesto u njemu da igo procita npr taj deo mape kao Dedinje, jer je to samo skup koordinata a njima treba dati neko ime, probao sam da u taj fajl ubacim <name>ime regiona</name> i nista.
I kako da taj fajl ocitam u iGO. Ubacio sam ga u folder "content>userdata>po" i primetio sam da po defaultu vec imam gomilu fajlova *.kml i *.kix.
Gde treba u konfoguraciji navigacije da podesim to, mozda sam ispravno ubacio fajl i dao ime?

Hvala


[Ovu poruku je menjao Myl0sh dana 30.12.2014. u 19:46 GMT+1]
 
Odgovor na temu

smsoft
Kraljevo

Član broj: 118585
Poruke: 390
*.dynamic.sbb.rs.



+80 Profil

icon Re: kako da iGO pokaze naselje?31.12.2014. u 17:45 - pre 112 meseci
Postavke > Postavke karte > Markeri mesta......stikliraj ono sto zelis.
"With SM Soft, one's never alone."
 
Odgovor na temu

[es] :: GPS :: kako da iGO pokaze naselje?

[ Pregleda: 3197 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.