Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Radna viza na 6 meseci u USA sa mađarskim pasošem?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u USA :: Radna viza na 6 meseci u USA sa mađarskim pasošem?

[ Pregleda: 2971 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

iconkin
nigde
nijedna

Član broj: 325645
Poruke: 30
93.87.60.*



+18 Profil

icon Radna viza na 6 meseci u USA sa mađarskim pasošem?16.11.2015. u 17:38 - pre 101 meseci
Pozdrav i izvinjavam se unapred ako je ovo pitanje već apsolvirano. Tražio sam po ES-u, ali nigde nisam našao precizan odgovor.

Dakle, negde krajem godine bi trebalo da preuzmem mađarski pasoš. Imam dobrog prijatelja u USA koji je US citizen, ima tamo porodicu, posao itd. Taj prijatelj se ponudio da mi pomogne oko pronalaženja posla i rekao da će on biti moj ''consignor'' - ako sam ga dobro razumeo, samo nisam baš najsigurniji šta to tačno znači a nisam baš hteo da ga smaram da mi objašnjava do najsitnijih detalja. Trebalo bi da porazgovara i sa gazdom u firmi u kojoj radi i da bi možda za početak mogao da mi pronađe part-time posao, a kasnije i full time. Naravno, ovde sve pričamo o legalnoj varijanti, jer drugačije ne bih hteo ni da idem.

Koja bi mi bila konkretna procedura za dobijanje radne vize na bar 6 meseci za USA? Prvo što me zbunjuje je veliki broj vrsta raznih viza različitih oznaka pa za početak ne znam ni za koju treba da apliciram. Po struci sam dipl menadžer, imam neki međunarodni sertifikat iz oblasti osnova ekonomije i sertifikat za PC Maintanance Instituta Vinča. Imam 42 godine. Ne znam da li su ovi podaci bitni za tip vize pa sam zato i naveo. Naravno, nemam nikakvu iluziju da bih tamo radio kancelarijski posao, već bi mi prijatelj našao nešto slično onome što i on radi - kućne popravke, moleraj i slično.

Ako postoji neki link gde je neko detaljno objasnio sve ovo bio bih mu zahvalan da okači ili ako neko ima iskustvo iz prve ruke o kombinaciji HU pasoš + rad u USA bilo bi još bolje.

Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u USA :: Radna viza na 6 meseci u USA sa mađarskim pasošem?

[ Pregleda: 2971 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.