Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

DDR-3&4 - ko je ko od proizvodjaca u memorijama?

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: DDR-3&4 - ko je ko od proizvodjaca u memorijama?

[ Pregleda: 1174 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

filipenko6

Član broj: 259763
Poruke: 15
*.ptt.rs.



Profil

icon DDR-3&4 - ko je ko od proizvodjaca u memorijama?08.06.2016. u 22:12 - pre 94 meseci
Ono sto znam od ranije (DDR i DDR2) jeste da su Kingston, Corsair, Crucial, Buffalo, Patriot, G.Skill, Mushkin, GEIL, Super*Talent, OCz sam vrh i znam da koriste cipove od Samsung, Micron, Hynix, Powerchip, Nanya, Elpida, Qimonda, Infineon fabrika

Ali me zanima za ove ostale sto se ponekad vide kod nas kakvi su u toj utakmici:

Transcend
Apacer
Elixir
Avexir
SiliconPower
Kingmax
A-data
TeamGroup
TakeMS
Pqi
TwinMOS

Koji od ovih poslednjih vredi i moze se porediti sa prvim spiskom?
 
Odgovor na temu

Vitez8
Podgorica

Član broj: 334072
Poruke: 7
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: DDR-3&4 - ko je ko od proizvodjaca u memorijama?09.07.2016. u 19:15 - pre 93 meseci
Evo ti top3 koje su mi se najbolje pokazale:

TakeMS
Transcend
Apacer


Imao sam iskustva na 8 racunara i od ove tri se najbolje pokazala TakeMS koja i posle preko 8godina i svakodnevnog koristenja racunara radi bez mane!
 
Odgovor na temu

Zlatni_bg
Nikola S
Beograd

Član broj: 65708
Poruke: 4420
*.dynamic.sbb.rs.



+498 Profil

icon Re: DDR-3&4 - ko je ko od proizvodjaca u memorijama?22.08.2016. u 01:57 - pre 92 meseci
ADATA odlicna, Transcend vise pravi fles memorije, SiliconPower isto tu negde, dobar "value" RAM, Apacer malo ispod njih, ostali, sta znam.

Mislim da je bolja diskusija oko memorijskih cipova (DDR3, DDR4, GDDR5) jer postoji ogromna razlika u kvalitetu istih. Uglavnom se koriste Samsung, Hynix, Elpida etc. Npr u gomili grafickih kartica se pokazalo da Samsung radi perverzno, daje nenormalan overclock prostor, Hynix takodje, a Elpida zahteva ogroman protok hladnog vazduha preko sebe da bi ista mogla da ponudi preko deklarisane brzine.

Sto se tice pitanja, dao sam neki svoj odgovor. Ali ne znam sto bi se mucio sa bilo kojim manje poznatim brendom kad razlika u ceni nije uopste drasticna. Od donjih, sto se tice RAMa konkretno, gledao bih ADATA i SP.
THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: DDR-3&4 - ko je ko od proizvodjaca u memorijama?

[ Pregleda: 1174 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.