Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem startovanja izvrsnog fajla na drugima masinama

[es] :: .NET :: WPF Programiranje :: Problem startovanja izvrsnog fajla na drugima masinama

[ Pregleda: 2318 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

corelko

Član broj: 165571
Poruke: 92
31.223.144.*



+6 Profil

icon Problem startovanja izvrsnog fajla na drugima masinama09.01.2017. u 21:06 - pre 87 meseci
Pozdrav svima. Svi koji su jos uvijek u slavljenickoj maniji zelim im srecne praznike.

Imam problem oko pokretanja .exe fajla jednog softvera.
Radi se o sledecem:
Aplikacija je razvijena kao WPF projekat i ima bazu.Radio sam sa .NET Framework 4.6.1. Na razvojnoj masini radi sve lepo i kad program pokrenem iz VisualStudija i kad pokrenem izvrsni .exe fajl.

Na drugoj masini instaliram pomenuti framework, podesim lepo bazu, prekopiram celi folder projekta, podesim konekcioni string jer mi se SQLServer drugacije zove i pokrenem .exe fajl i program se na trenutak startuje. Potpuno sam uveren da komunikacija sa bazom radi jer prilikom startovanja programa ucitaju mi se neki rekordi iz baze korektno. Svaki sledeci klik mi prouzrokuje pucanje programa i dobijem obavestenje:

Code:
Files that help describe the problem:
  C:\Users\User\AppData\Local\Temp\WER3227.tmp.WERInternalMetadata.xml
  C:\Users\User\AppData\Local\Temp\WER4FC5.tmp.appcompat.txt
  C:\Users\User\AppData\Local\Temp\WER5B20.tmp.mdmp

Read our privacy statement online:
  http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=104288&clcid=0x0409

If the online privacy statement is not available, please read our privacy statement offline:
  C:\Windows\system32\en-US\erofflps.txt


Da li neko moze da pomogne ako je imao slican problem. Odakle da krenem sa resavanjem. Hvala unapred svima koji su imali strpljenja da procitaju ovaj post.

P.S. Menjam post jer sam zaboravio nesto vrlo vazno da kazem. Aplikaciju sam razvijao na WINDOWS 10 masini a problem sa startovanjem sam uocio na masini gde je postavljen WINDOWS 7. Obe masine su pod 64-bit OS.
 
Odgovor na temu

Dusan Kondic
Programer
ZR "Parametar" Ljubovija
Ljubovija

Član broj: 49961
Poruke: 225
*.customer.telenor.rs.

Sajt: www.drinacoding.com


+14 Profil

icon Re: Problem startovanja izvrsnog fajla na drugima masinama10.01.2017. u 07:25 - pre 87 meseci
Dodaj programu log koji će te dovesti tačno do linije na kojoj puca program. Tako ćeš bar biti u boljoj poziciji da pretpostaviš/pretražiš problem.
 
Odgovor na temu

corelko

Član broj: 165571
Poruke: 92
*.teol.net.



+6 Profil

icon Re: Problem startovanja izvrsnog fajla na drugima masinama10.01.2017. u 08:20 - pre 87 meseci
Hvala sto ste se javili.
Kako mislis da dodam programu log?
 
Odgovor na temu

Dusan Kondic
Programer
ZR "Parametar" Ljubovija
Ljubovija

Član broj: 49961
Poruke: 225
*.customer.telenor.rs.

Sajt: www.drinacoding.com


+14 Profil

icon Re: Problem startovanja izvrsnog fajla na drugima masinama10.01.2017. u 08:50 - pre 87 meseci
Napravi metodu koja nekom tekstualnom fajlu npr. "MojLog.txt" dodaje prosleđeni tekst.
Ovu metodu pozivaj, ako treba čak i posle svakog program skog reda sa prosleđenim tekstom tipa "Došao sam do tačke A", "Došao sam do tačke B" ...
Posle pucanja programa pogledaj koji ti je poslednji tekst u fajlu.
 
Odgovor na temu

dusans
Stojanov Dušan
Pančevo

Član broj: 9551
Poruke: 1343
*.dynamic.sbb.rs.



+311 Profil

icon Re: Problem startovanja izvrsnog fajla na drugima masinama10.01.2017. u 12:01 - pre 87 meseci
Šta piše u tim fajlovima koji opisuju problem?
Normalno, crash aplikacija se loguje i u windows event log-u (Event Viewer > Windows Logs > Application),
nema potrebe da loguješ u txt fajl ako već tamo možeš da to pronađeš.
 
Odgovor na temu

corelko

Član broj: 165571
Poruke: 92
*.teol.net.



+6 Profil

icon Re: Problem startovanja izvrsnog fajla na drugima masinama30.01.2017. u 12:30 - pre 87 meseci
Problem sam resio a problem je bio .net framework. Bildovao sam za 4.6.1 a imao sam instaliran 4.6.
Kada sam to sve podesio proradila je aplikacija.
Sto se tice ovih fajlova ako uspem da pronadjem negde gde sam sacuvao sadrzaj istih postavicu.
Hvala na odgovorima.
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: WPF Programiranje :: Problem startovanja izvrsnog fajla na drugima masinama

[ Pregleda: 2318 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.