Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako da skroz uklonim vokal iz pesme

[es] :: Muzička produkcija :: Kako da skroz uklonim vokal iz pesme

[ Pregleda: 2067 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pikl cera

Član broj: 338310
Poruke: 15



Profil

icon Kako da skroz uklonim vokal iz pesme17.08.2018. u 14:20 - pre 68 meseci
Pozdrav,treba mi savet ako neko zna kako da uklonim vokal iz pesme a da se on ne cuje posle tiho u pozadini i da nema gubitka basa i drugih instrumenata i ako moze da se ne izgubi mnogo na kvalitetu zvuka?Koji su nacini ako je uopste moguce to izvesti(mozda pomocu miksete)?

Probao sam sve zivo na netu ali nije to to na kraju,probao i demo nekih programa koji se placaju ali su ocajni bili.


 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Kako da skroz uklonim vokal iz pesme17.08.2018. u 15:01 - pre 68 meseci
Nikako ne moze bez gubitaka odredjenih frekvencija koje su u rasponu tog vokala.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

Kovacevic Vladimir

Moderator
Član broj: 131509
Poruke: 1236
*.dynamic.sbb.rs.



+346 Profil

icon Re: Kako da skroz uklonim vokal iz pesme18.08.2018. u 02:19 - pre 68 meseci
Citat:
pikl cera:
Probao sam sve zivo na netu ali nije to to na kraju,probao i demo nekih programa koji se placaju ali su ocajni bili.


Odgovor je u sámom Tvom pitanju.
Sva priča se završava neuspelim pokušajima. Rezultati su očajno loši i još neko od tih "znalaca" želi i da zaradi neku kintu!

Pozdrav

Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
Odgovor na temu

Shon3i
Beograd

Član broj: 85406
Poruke: 1173
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Kako da skroz uklonim vokal iz pesme27.09.2018. u 12:46 - pre 67 meseci
Da ozivim ovu temu i da predlozim jedan od novijih alata za ovu namenu.

U pitanju je dobro poznati iZotope RX Audio Editor, medjutim od verzije 7, ima novi alat koji se zove Music Rebalance, koji izmedju ostalog ima i mogucnost da pojacava/smanjuje vokale u miksu. Ono sto sam video i probao zvuci dosta dobro, da kazem mozda cak i najbolje do sada sto sam cuo, jer programi uglavnom rade na principu mid/side tehnologije i tome slicnom, ovde se radi o veoma ozbiljnom algoritmu. I dalje je svakako od savrsenog, ali ceo RX suite pruza da se sto vise obradi da to na nesto lici. Sustinski mozda najbolje posluzi za remixe, jer vokal koji se dobije ovom metodom, moze skoro bez dodatnih procesuiranja da sedne u novi mix.

https://www.izotope.com/en/pro...omparison/music-rebalance.html

Ja sam probao demo i bio sam iskreno odusevljen koliko je "tehnologija" napredovala

 
Odgovor na temu

[es] :: Muzička produkcija :: Kako da skroz uklonim vokal iz pesme

[ Pregleda: 2067 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.