Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Znači stvarno je bio vanzemaljac :)

[es] :: Fizika :: Znači stvarno je bio vanzemaljac :)

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 22141 | Odgovora: 211 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
*.dynamic.sbb.rs.



+557 Profil

icon Znači stvarno je bio vanzemaljac :)03.04.2019. u 01:06 - pre 60 meseci
Nisam ovo viđao ranije i sad gledam i čudim se, da li bi ste mogli da pogodite koja je funkcionalnost ovoga a da ne znate od ranije? Na slici su pogled odozgo i sa strane...samo jedan kanal kroz koji može da prolazi fluid, bez ikakvih pokretnih delova...



Koga zainteresuje tu je video koji objašnjava i demonstrira se rad:



Nemoj da pricas?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
*.dynamic.sbb.rs.



+370 Profil

icon Re: Znači stvarno je bio vanzemaljac :)03.04.2019. u 08:45 - pre 60 meseci
prvo sto sam pomislio - frula ;0
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6275

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Znači stvarno je bio vanzemaljac :)03.04.2019. u 10:32 - pre 60 meseci
Men je prvo palo na pamet daš nekom da duva u ovo al s jedne strane ide a s duge neće :)
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
*.dynamic.sbb.rs.



+557 Profil

icon Re: Znači stvarno je bio vanzemaljac :)03.04.2019. u 12:37 - pre 60 meseci
Pa kako neće kad je šupljo i nema zapreka? :)
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

mrkabrka
leon zupanec
Stigo u Pemziju
beograd

Član broj: 337437
Poruke: 982
*.dynamic.sbb.rs.



+60 Profil

icon Re: Znači stvarno je bio vanzemaljac :)03.04.2019. u 19:00 - pre 60 meseci
Od 5 ka 4 ...neće kontra...
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
*.dynamic.sbb.rs.



+557 Profil

icon Re: Znači stvarno je bio vanzemaljac :)04.04.2019. u 00:19 - pre 60 meseci
Da da od 5 ka 4 neće, a od 4 ka 3 hoće :)
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
*.dynamic.sbb.rs.



+557 Profil

icon Re: Znači stvarno je bio vanzemaljac :)04.04.2019. u 21:43 - pre 60 meseci
Nego loš im ovaj 3d model, ako su na osnovu njega pravili onda su imali sreće da radi kako je predviđeno, koliko ja vidim nema slobodnog puta po pravoj liniji sa jednog kraja na drugi...


A trebalo bi ovako da izgleda


Nemoj da pricas?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Znači stvarno je bio vanzemaljac :)04.04.2019. u 22:31 - pre 60 meseci
Da, sa Meseca ili sa Marsa je bio, jer jedino tamo ima kiseonika i zivota.
Nazalost, ne radi posao. Dunuo sam u tu frulicu i sve me zapljuskalo. Promasaj kao i 90% izuma doticnog `naucnika`.
Everxx moze da obrazlozi. Ili gigant `medisana` da uzme patent nepovratne trubice za lecenje, dunes i ne izlecis se, te otegnes papke. Niko ne odgovara za smrt.

[Ovu poruku je menjao gilopile dana 04.04.2019. u 23:54 GMT+1]
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Znači stvarno je bio vanzemaljac :)05.04.2019. u 00:05 - pre 60 meseci
Citat:
gilopile:...Dunuo sam u tu frulicu i sve me zapljuskalo.

 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
*.dynamic.sbb.rs.



+557 Profil

icon Re: Znači stvarno je bio vanzemaljac :)05.04.2019. u 00:37 - pre 60 meseci
Bolje da nismo znali detalje tog otužnog čina :)
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
*.dynamic.sbb.rs.



+557 Profil

icon Re: Znači stvarno je bio vanzemaljac :)16.05.2019. u 21:17 - pre 59 meseci
Aj što je nesretnik bio neshvaćen u svoje vreme, ali zar i danas, još jedan snimak sa loše urađenim modelom, kad im se kaže da funkcionalnost zavisi od geometrije zašto menjaju, koliko ja vidim na crtežu ovaj povratni mlaz uopšte nije da se suprotstavlja ovom glavnom nego da ga izbaci u onaj sledeći kanal, što je i objasnio i nacrtao strelice...svašta




Nemoj da pricas?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
87.116.178.*



+557 Profil

icon Re: Znači stvarno je bio vanzemaljac :)07.06.2020. u 21:09 - pre 46 meseci
Dakle ne znam šta da kažem i nemam izjave za javnost, oni kao ne znaju, ja ću bolje.. izgubio sam 2 dana a nisam uspeo da napravim kako treba.. ovo je najbolje što sam uspeo, a ne liči na original. A čini mi se ako bih seo da računam da bi potrajalo večnost..


Nemoj da pricas?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Ulfsaar
Beograd

Član broj: 316075
Poruke: 122



+29 Profil

icon Re: Znači stvarno je bio vanzemaljac :)08.06.2020. u 11:43 - pre 46 meseci
Sada u eri 3-D štampača moglo bi se igrati i sa malo izmenjenim dizajnom ove naprave. Na primer, mogle bi se unutrašnje površine zakriviti u jos jednoj ravni.

Postojeći oblik dobijen je translacijom konture uzdužnog preseka duž prave linije (one koja je uperena u nas). Ideja je da se novi oblik dobije rotacijom konture na sledeći nacin: kontura bi se podelila na paralelne, prelomljene, i kružne segmente, a zatim bi se ti segmenti zarotirali oko svojih osa simetrije.

Sada bi poprečni preseci bili krugovi ili elipse, za razliku od originalnog rešenja u kome su četvorouglovi. Onako intuitivno deluje mi da bi kotra smer proticanja bio dodatno otežan zbog priticanja iz jos jedne "dimenzije". A to sve pod uslovom da uopšte naprava radi i u originalu u sta nisam zalazio do sada, a vidim da su na forumu mišljenja oko toga podeljena.

Pošto ne znam da crtam samo tekst je tu.
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6275

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Znači stvarno je bio vanzemaljac :)08.06.2020. u 12:01 - pre 46 meseci
Uradio sam ovo na 3D štampaču i radi, ali se efekat oseća ako se napravi veći pritisak. Na slabijem pritisku pravi otpor ali i dalje "curi".

Moglo bi se reći da u jednom smeru propušta više a u drugom manje. Možda čak i ograničava pritisak u "nepropusnom" smeru jer čini mi se, koliko god da dunem, vazduh izlazi pod istim veoma malim pritiskom.
 
Odgovor na temu

mrkabrka
leon zupanec
Stigo u Pemziju
beograd

Član broj: 337437
Poruke: 982
*.dynamic.sbb.rs.



+60 Profil

icon Re: Znači stvarno je bio vanzemaljac :)08.06.2020. u 19:58 - pre 46 meseci
Pretisak ili protok ....
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
87.116.177.*



+557 Profil

icon Re: Znači stvarno je bio vanzemaljac :)09.06.2020. u 00:02 - pre 46 meseci
Citat:
Ulfsaar:
Sada u eri 3-D štampača moglo bi se igrati i sa malo izmenjenim dizajnom ove naprave. Na primer, mogle bi se unutrašnje površine zakriviti u jos jednoj ravni.


Avaj, al ko da se igra kad neki u eri 3D štampača neki ne znaju da nacrtaju ni skicu šta su zamislili, moramo da pravimo ekipe, jedni samo da zadaju intuitivne zamisli, drugi da crtaju, treći da prave..

Citat:
Postojeći oblik dobijen je translacijom konture uzdužnog preseka duž prave linije (one koja je uperena u nas). Ideja je da se novi oblik dobije rotacijom konture na sledeći nacin: kontura bi se podelila na paralelne, prelomljene, i kružne segmente, a zatim bi se ti segmenti zarotirali oko svojih osa simetrije.

Sada bi poprečni preseci bili krugovi ili elipse, za razliku od originalnog rešenja u kome su četvorouglovi. Onako intuitivno deluje mi da bi kotra smer proticanja bio dodatno otežan zbog priticanja iz jos jedne "dimenzije". A to sve pod uslovom da uopšte naprava radi i u originalu u sta nisam zalazio do sada, a vidim da su na forumu mišljenja oko toga podeljena.


Ni reč nisam razumeo, al kontam da si hteo ovakvo nešto kao na slici, a ne vidim kako bi taj oblik doprineo bilo čemu, kao ni gde su više dimenzije iz kojih bi bilo dodatno priticanje, kao ni prema čemu?



Citat:
Pošto ne znam da crtam samo tekst je tu.


Ne moraš biti Pikaso, nacrtaj skicu šta si zamislio, jer ja stvarno nisam skontao.

Citat:
Predrag Supurovic:
Uradio sam ovo na 3D štampaču i radi, ali se efekat oseća ako se napravi veći pritisak. Na slabijem pritisku pravi otpor ali i dalje "curi".

Moglo bi se reći da u jednom smeru propušta više a u drugom manje. Možda čak i ograničava pritisak u "nepropusnom" smeru jer čini mi se, koliko god da dunem, vazduh izlazi pod istim veoma malim pritiskom.


Verovatno je zato nazvao ventilski otvor, a ne ventil, jer nikad može da se zatvori do kraja za sve pritiske, mada meni se čini da bi ovo moralo da potpuno zablokira na svako značajnije povećanje pritiska/protoka.

Ali kako si uradio, jesi li ti konstruisao, ili si uzeo od nekud sa interneta, je l može da se vidi taj crtež, zato što ja pod punom krivičnom i materijalnom odgovornošću tvrdim da je ovo nemoguće konstruisati, pre nekog vremena zanimala me ona turbina, i napravio sam je za jedno popodne, i to verziju da mogu da menjam parametre i igram se, a ovo... dva dana sam crtao, imam sedam započetih i bataljenih projekata, crteža, sve sam bacio, tek iz osmog napravio da podseća malo na originalni crtež, ali i dalje nije to. Možda je lakše u autocadu, samo da se nacrta pa što kaže ovaj konture da se izvuku, ekstruduju na gore, u programu što ja koristim moram ono pozitivni, negativni objekti, intersekt, pokipe mi mozak.

Nemoj da pricas?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6275

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Znači stvarno je bio vanzemaljac :)09.06.2020. u 01:58 - pre 46 meseci
Citat:
mrkabrka:
Pretisak ili protok ....


Mislim da se svede na isto.


 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6275

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Znači stvarno je bio vanzemaljac :)09.06.2020. u 02:07 - pre 46 meseci
Citat:
MajorFatal:
Ni reč nisam razumeo, al kontam da si hteo ovakvo nešto kao na slici, a ne vidim kako bi taj oblik doprineo bilo čemu, kao ni gde su više dimenzije iz kojih bi bilo dodatno priticanje, kao ni prema čemu?


Pretpsotavljma da je ideja da se napravi jos jedna krivina pod 90 stepeni o odnosu na ovo kako je u patentu a da se ulaz i izlaz spajaju sa postojecom.

Citat:
Predrag Supurovic:
Uradio sam ovo na 3D štampaču i radi, ali se efekat oseća ako se napravi veći pritisak. Na slabijem pritisku pravi otpor ali i dalje "curi".

Moglo bi se reći da u jednom smeru propušta više a u drugom manje. Možda čak i ograničava pritisak u "nepropusnom" smeru jer čini mi se, koliko god da dunem, vazduh izlazi pod istim veoma malim pritiskom.


Verovatno je zato nazvao ventilski otvor, a ne ventil, jer nikad može da se zatvori do kraja za sve pritiske, mada meni se čini da bi ovo moralo da potpuno zablokira na svako značajnije povećanje pritiska/protoka.
[/quote]

U "nepropusnom smeru" sto je jaci pritisak na ulazu to vise blokira protok, ali sve vreme "curi" na izlaz.

E to što curi je značajno manje od ulaza i izgleda mi kao da je uvek istog intenziteta bez obzira koliki je pritisak na ulazu i da zato i deluje kao skoro pa nepropusni ventil.

I u propusnom smeru se dešava slično, takođe blokira protok sa povećanjem pritiska na ulazu, samo je protok u tom smeru značajno veći nego u onom "nepropusnom". Nemam pri ruci neku slamčicu istog promera da proverim, ali mislim da bi kroz slamčicu bio veći protok nego kroz ovo u "propusnom" smeru.

Citat:

Ali kako si uradio, jesi li ti konstruisao, ili si uzeo od nekud sa interneta, je l može da se vidi taj crtež, zato što ja pod punom krivičnom i materijalnom odgovornošću tvrdim da je ovo nemoguće konstruisati, pre nekog vremena zanimala me ona turbina, i napravio sam je za jedno popodne, i to verziju da mogu da menjam parametre i igram se, a ovo... dva dana sam crtao, imam sedam započetih i bataljenih projekata, crteža, sve sam bacio, tek iz osmog napravio da podseća malo na originalni crtež, ali i dalje nije to. Možda je lakše u autocadu, samo da se nacrta pa što kaže ovaj konture da se izvuku, ekstruduju na gore, u programu što ja koristim moram ono pozitivni, negativni objekti, intersekt, pokipe mi mozak.


Ovo sam odštampao: https://www.thingiverse.com/thing:15349



 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
87.116.177.*



+557 Profil

icon Re: Znači stvarno je bio vanzemaljac :)09.06.2020. u 16:47 - pre 46 meseci
Citat:
Predrag Supurovic: Pretpsotavljma da je ideja da se napravi jos jedna krivina pod 90 stepeni o odnosu na ovo kako je u patentu a da se ulaz i izlaz spajaju sa postojecom.


E ali sad stvarno nisam razumeo ni reč, gde 90 stepeni, šta spajanje...?

Citat:
Predrag Supurovic:E to što curi je značajno manje od ulaza i izgleda mi kao da je uvek istog intenziteta bez obzira koliki je pritisak na ulazu i da zato i deluje kao skoro pa nepropusni ventil.

I u propusnom smeru se dešava slično, takođe blokira protok sa povećanjem pritiska na ulazu, samo je protok u tom smeru značajno veći nego u onom "nepropusnom". Nemam pri ruci neku slamčicu istog promera da proverim, ali mislim da bi kroz slamčicu bio veći protok nego kroz ovo u "propusnom" smeru. Ovo sam odštampao: https://www.thingiverse.com/thing:15349


Zašto blokira i u propusnom smeru ne znam, verovatno pravi neke turbulencije što bi rekli, skinuo sam fajl to što si štampao, nisam mogao da otvorim da pogledam, ali ako je kao na ovoj slici uz fajl.. ne mogu da znam da li sam u pravu, ali rekao bih da su napravili istu grešku kao YtEngeneer / EpicPhisics, ostavili su prolaz između ovih povratnih šiljaka kao autostrada, ne možeš da očekuješ da nešto zablokira a ima slobodan prolaz, osim ako baš očekuješ da će sile iz tih kanala sa strane da nadvladaju, ali mislim, stvarno su ko deca, ovi EpicPhisics samo precrtali crtež, taj prostor je nastao za debljinu linije kojom je crtano kad su eliminisali, ovi odakle si ti štampao su pokušali da konstruišu ali zeznuli više nego ja...



Ja sam nacrtao nešto slično kao ovo što si ti štampao pa tek onda video da nije tako, ali sam se bar potrudio da postavim ove povratne šiljke na jednu liniju, ne baš uspešno, koliko ja vidim na original crtežu tu nema mesta ni jedna linija da se provuče... ali onda mi se sve drugo razdesi, a hteo bih i da kontrolišem ugao pod kojim dolazi taj fluid sa strane jer mislim da je bitno da izbaci glavnu struju u sledeći kanalčić, a ne da se suprotstavlja glavnoj struji, jer tako ne može ništa da zaustavi, mora autocad...


Nemoj da pricas?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Znači stvarno je bio vanzemaljac :)09.06.2020. u 17:27 - pre 46 meseci
Nece da moze bez pomicnih delova pa da su ga tri Tesle pravili.
Gumica + feder zakon.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

[es] :: Fizika :: Znači stvarno je bio vanzemaljac :)

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 22141 | Odgovora: 211 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.