Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Automatsko kopiranje fajlova u određeno vreme

[es] :: Windows aplikacije :: Automatsko kopiranje fajlova u određeno vreme

[ Pregleda: 1367 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Munja666

Član broj: 37177
Poruke: 311
212.200.132.*



+1 Profil

icon Automatsko kopiranje fajlova u određeno vreme04.04.2019. u 14:40 - pre 60 meseci
Pozdrav,

Već neko vreme tražim program koji bi mi omogućio kopiranje fajlova sa jedne lokacije na drugu lokaciju istog računara u određeno vreme (znači da ima neki scheduler), ali na taj način što
ne bi prilikom sledeće sinhronizacije (kopiranja) pregazio postojeći fajl na destinaciji koji ima isti naziv ali drugačiju veličinu (sadržaj) već dodao na destinacijonom fajlu neki time (date) stamp ili nešto slično,
praktično svaki novi put da napravi novu verziju istog fajla, a stari da zadrži.

Naime probao sam razne programe za automatizovano kopiranje od windows-ovog RoboCopy, i raznih njegovih modifikacija WinRoboCopy, RoboCopy GUI, zatim MoveBOT, CopyWhiz, Synkron, FreeFileSync i druge slične programe i svi rade na istu
foru ili pregaze fajl kad ima isti naziv i/ili veličinu ili ga jednostavno preskoče nema nigde opcije da napravi prlikom kopiranja novu verziju fajla sa nekim sufiksom u nazivu ili slično...

Da li postoji ovako nešto što meni treba?
Born to be wild!!!
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5316

Sajt: www.bachi.in.rs


+2826 Profil

icon Re: Automatsko kopiranje fajlova u određeno vreme04.04.2019. u 15:01 - pre 60 meseci
FreeFileSync ima versioning.

https://freefilesync.org/manual.php?topic=versioning
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

Munja666

Član broj: 37177
Poruke: 311
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Automatsko kopiranje fajlova u određeno vreme04.04.2019. u 21:14 - pre 60 meseci
Videh sada da u "Synchronization Settings" ima ta "Versioning" opcija ali nikako ne uspevam da podesim da mi to i radi.

Naime šta god da setujem samo mi kopira prvi put, a svaku sledeću izmenu fajla na izvornoj lokaciji ne registruje prilikom sinhronizacije, a samim tim i ovo sa timestamp-om mi ne radi...
Born to be wild!!!
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5316

Sajt: www.bachi.in.rs


+2826 Profil

icon Re: Automatsko kopiranje fajlova u određeno vreme04.04.2019. u 21:17 - pre 60 meseci
Nisam koristio, nije mi trebalo. Vidim da se spominju i makroi, pa pogledaj - https://freefilesync.org/manual.php?topic=macros
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

Munja666

Član broj: 37177
Poruke: 311
212.200.132.*



+1 Profil

icon Re: Automatsko kopiranje fajlova u određeno vreme05.04.2019. u 08:23 - pre 60 meseci
Batalio sam FreeFileSync - suviše je konfuzna aplikacija. Kapiram da može to sa makroima i "versioning" da se podesi da radi kako treba, ali je suviše konfuzno.

Našao sam bolje rešenje - Cobian Backup. Isti radi upravo ono što meni treba ima ugrađen u sebi scheduler i po želji stavlja na svaki fajl time stamp.

Hvala na predlozima.

Pozdrav.
Born to be wild!!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows aplikacije :: Automatsko kopiranje fajlova u određeno vreme

[ Pregleda: 1367 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.