Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako aktivirati mts karticu ako je neregistrovana

[es] :: Mreže i novosti :: MTS - korisnički servis :: Kako aktivirati mts karticu ako je neregistrovana

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4338 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DUSKEZ

Član broj: 337104
Poruke: 2377



+36 Profil

icon Kako aktivirati mts karticu ako je neregistrovana29.06.2019. u 14:13 - pre 57 meseci
Pronasao sam u kuci svoju mts karticu sa svojim starim brojem,problem je sledeci:

Nemam iccid ni puk ni pin to sam sve izgubio.

Nasao je u subi u ormanu u ladli i to ne ja nego moja keva nasla :D

Sad ja nju stavim u fon pokazuje da ima mrezu ali ne i ime mreze.Zvao sam mts kazali su mi da je deaktivirana.
Kazali su da mogu da je aktiviraju ali u tom slucaju ona ce biti postpaid.Sto meni nimalo ne odgovara.

Postoji li neki nacin da se aktivira a da ostane prepaid?
 
Odgovor na temu

iculibrk
Bačka Palanka
21400

Član broj: 321321
Poruke: 823



+154 Profil

icon Re: Kako aktivirati mts karticu ako je neregistrovana29.06.2019. u 17:38 - pre 57 meseci
Ne moze, jedino da je aktiviras kao post, uz minimalnu tarifu, pa posle predjes na prepaid.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Kako aktivirati mts karticu ako je neregistrovana29.06.2019. u 21:07 - pre 57 meseci
Probaj da je samo dopunis na trafici, ako znas broj.

Neko je skoro tako probao i uspelo je, a isto mu rekose.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Kako aktivirati mts karticu ako je neregistrovana29.06.2019. u 21:26 - pre 57 meseci
Te kartice imaju neki rok trajanja kredita i kartice. Ako kredit istekne, postoji neki rok do kada možeš da dopuniš, ako taj rok prođe onda postoji rok do kada oni mogu da je aktiviraju a ako i taj rok prođe, onda je valjda brišu sa spiska tvojih kartica.

Meni se to desilo pre neki dan, jedna pripejd kartica je istekla ali je pisalo da mogu da je aktiviram u poslovnici do ~kraja leta. Kada sam ih pitao, odgovor je bio isti, može ali kao postpejd. Otišao sam kući, reskirao 200 kinte i dopunio je. Kartica je oživela i ima novi rok trajanja.

Da li je ima na spisku tvojih kartica na portalu? Ako je ima, šta piše u opisu? Ako je nema, onda možda možeš da tražiš praktično isti broj kao postpejd.

edit: ja sam probao mada je dopuna bila sa postpejda ali ... isto pakovanje.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Kako aktivirati mts karticu ako je neregistrovana29.06.2019. u 23:14 - pre 57 meseci
Nema od toga nista .

Ja sam tako davno imao Pri , jedna od prvih kartica koju je MTS izdavao po osnivanju ! Sticajem okolnosti je istekla i uvek mi je zao zbog toga .

Kasnije kada sam uzimao Post , trazio sam taj broj , rekli mi da ne moze , iako ga niko nema ! Jednostavno ti brojevi su povuceni , niti ih ko danas ima , niti kome daju .

 
Odgovor na temu

DUSKEZ

Član broj: 337104
Poruke: 2377



+36 Profil

icon Re: Kako aktivirati mts karticu ako je neregistrovana30.06.2019. u 07:02 - pre 57 meseci
Citat:
iculibrk:
Ne moze, jedino da je aktiviras kao post, uz minimalnu tarifu, pa posle predjes na prepaid.

Uz koju minimalnu tarifu i jel moguce preci sa post na prepaid? To bi mi odgovaralo ako moze.Meni su reklu da moze ali samo post a nisam ih pitao dali moze posle da predjem na pre sa post.
 
Odgovor na temu

DUSKEZ

Član broj: 337104
Poruke: 2377



+36 Profil

icon Re: Kako aktivirati mts karticu ako je neregistrovana30.06.2019. u 07:06 - pre 57 meseci
Citat:
calexx:
Te kartice imaju neki rok trajanja kredita i kartice. Ako kredit istekne, postoji neki rok do kada možeš da dopuniš, ako taj rok prođe onda postoji rok do kada oni mogu da je aktiviraju a ako i taj rok prođe, onda je valjda brišu sa spiska tvojih kartica.

Meni se to desilo pre neki dan, jedna pripejd kartica je istekla ali je pisalo da mogu da je aktiviram u poslovnici do ~kraja leta. Kada sam ih pitao, odgovor je bio isti, može ali kao postpejd. Otišao sam kući, reskirao 200 kinte i dopunio je. Kartica je oživela i ima novi rok trajanja.

Da li je ima na spisku tvojih kartica na portalu? Ako je ima, šta piše u opisu? Ako je nema, onda možda možeš da tražiš praktično isti broj kao postpejd.

edit: ja sam probao mada je dopuna bila sa postpejda ali ... isto pakovanje.

Probao sam dopuna preko 0800100900 kazu ne moze jer nije prepaid kartica? sta li to znaci kad nije ni aktivna...
Onda sam je dopunio frendly dopunom.Nije ozivela niti mi stiglo sms obavestenje da sam uspesno dopuno kredit sa tog broja sa kog sam je dopunio.Ko zna mozda to nije taj broj ili jednostavno ne moze.Kazem ja sam nasao karticu koja je mini sim i nista drugo nemam od nje.Nasla je mama u supi u kutiji sibice.Verovatno nije taj broj a ja nemogu da se setim koji bi drugi bio....
 
Odgovor na temu

DUSKEZ

Član broj: 337104
Poruke: 2377



+36 Profil

icon Re: Kako aktivirati mts karticu ako je neregistrovana30.06.2019. u 07:27 - pre 57 meseci
Da koliko vidim moguce je sa post na prepaid,ali me budni ugovor.Pitao sam ih koje je najkrace vreme za post paid ugovor rekli su 3 meseca po 800 dinara onda mogu preci na prepaid , pristao sam i podneo molbu sacemo videti oce biti nesto :)

[Ovu poruku je menjao DUSKEZ dana 30.06.2019. u 09:22 GMT+1]
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Kako aktivirati mts karticu ako je neregistrovana30.06.2019. u 10:33 - pre 57 meseci
Ti nikad ne odgovoriš na sva pitanja, samo ono što hoćeš. Da li je broj bio registrovan na tvoje ime i kada je bila zadnja uplata? Sad vidim da ti i ne znaš koji je broj u pitanju nego nagađaš.
Citat:
ademare:Ja sam tako davno imao Pri , jedna od prvih kartica koju je MTS izdavao po osnivanju ! Sticajem okolnosti je istekla i uvek mi je zao zbog toga .
Ja imam jednu 063 karticu iz 1998. godine koju sam u nekom trenutku prebacio na pripejd i održavao u životu. Jednom sam prevideo datum i setio se u onom dodatnom mesecu kada ne može više da se dopuni ali mogu u poslovnici. Predložili su mi aktivaciju za 400 ili da pređe na postpejd, tada su mi značili dodatni minuti pa sam pristao na drugo. Da sam zakasnio još desetak dana, broj bi dobio neko drugi.
Citat:
ademare:Kasnije kada sam uzimao Post , trazio sam taj broj , rekli mi da ne moze , iako ga niko nema ! Jednostavno ti brojevi su povuceni , niti ih ko danas ima , niti kome daju .
Šta znam, mislim da mts ne prodaje broj kada istekne ali mislim da postoji neki način da ga ponovo aktiviraš tj tražiš konkretan broj, naročito ako si ga ti koristio. Ipak, ta pravila mogu da se menjaju pa je moguće da ni to više ne može. Telenor proda broj čim istekne poslednji rok.

U mom slučaju je na portalu pisalo da je kartica istekla ali da mogu da je aktiviraju u poslovnici do jula ili avgusta, malo su vrdali pa sam rizikovao 200 i prošlo je. Jedino što ja znam broj i kartica je i dalje bila na moje ime. One druge pripejd koje su istekle se više ne vode na mene i ne znam da li bih mogao da ih vratim, ali me i ne zanima.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Kako aktivirati mts karticu ako je neregistrovana30.06.2019. u 13:11 - pre 57 meseci
Ova moja je takodje iz 1998 . godine . A kako je MTS poceo da radi godinu dana kasnije od Mobtela , bila je jedna od prvih .

Tada nije ni bilo sajtova , a kasnije je nisam kacio na sajt , kao neku vrstu registracije .

Naravno da ja nisam Duskez pa ne da znam broj , vec fizicki imam karticu ! Na MTS-ovim karticama iz tog vremena pise broj .

Nema niko taj broj , to je lako proveriti . Pozove se taj broj i javi se automat , birate Nepostojeci broj ! U poslovnici nisu hteli da mi daju broj , iako moze da se bira broj . Taj je povucen iz ponude i ne daju ga nikome , ne samo meni .
 
Odgovor na temu

iculibrk
Bačka Palanka
21400

Član broj: 321321
Poruke: 823



+154 Profil

icon Re: Kako aktivirati mts karticu ako je neregistrovana30.06.2019. u 13:18 - pre 57 meseci
Citat:
DUSKEZ:
Da koliko vidim moguce je sa post na prepaid,ali me budni ugovor.Pitao sam ih koje je najkrace vreme za post paid ugovor rekli su 3 meseca po 800 dinara onda mogu preci na prepaid , pristao sam i podneo molbu sacemo videti oce biti nesto :)

[Ovu poruku je menjao DUSKEZ dana 30.06.2019. u 09:22 GMT+1]

Da, to je paket Morava 1. Mada mogao bi ih pitati da li mozes aktivirati na "kontroli troskova". Tu ti je minimalna tarifa 400,00 dinara trenutno. Sumnjam da moze, ali ne kosta da pitas.
 
Odgovor na temu

DUSKEZ

Član broj: 337104
Poruke: 2377



+36 Profil

icon Re: Kako aktivirati mts karticu ako je neregistrovana30.06.2019. u 16:04 - pre 57 meseci
Citat:
ademare:
Ova moja je takodje iz 1998 . godine . A kako je MTS poceo da radi godinu dana kasnije od Mobtela , bila je jedna od prvih .

Tada nije ni bilo sajtova , a kasnije je nisam kacio na sajt , kao neku vrstu registracije .

Naravno da ja nisam Duskez ;) pa ne da znam broj , vec fizicki imam karticu ! Na MTS-ovim karticama iz tog vremena pise broj .

Nema niko taj broj , to je lako proveriti . Pozove se taj broj i javi se automat , birate Nepostojeci broj ! U poslovnici nisu hteli da mi daju broj , iako moze da se bira broj . Taj je povucen iz ponude i ne daju ga nikome , ne samo meni .

Secam se svakako toga,da je bio urezan na samom simu.Razvojom savrsenosti tehnologija i mobilnih uredjaja skoro svaki drugi telefon je mogao da primi mini sim.Tako i moj samsung pa posto sam tada jos manje imao love nisam imao za zamenu i dobitak sa adapterom za sim uradio sam na nacin diy :D izrezao makazam samim tim i upisani broj......time se taj podatak izgubio a karticu iz koje sam izvadio onda sim idalje trazim tu pise i broj i iccid koji da sam znao mozda bi i mogli da mi osposobe ali ne znam videcemo .....
 
Odgovor na temu

DUSKEZ

Član broj: 337104
Poruke: 2377



+36 Profil

icon Re: Kako aktivirati mts karticu ako je neregistrovana30.06.2019. u 16:43 - pre 57 meseci
[quote]calexx:
Ti nikad ne odgovoriš na sva pitanja, samo ono što hoćeš. Da li je broj bio registrovan na tvoje ime i kada je bila zadnja uplata? Sad vidim da ti i ne znaš koji je broj u pitanju nego nagađaš.[quote]To su samo neke eventualije koje mi promicu ili za koje nemam vremena pa tako ispadne za to kazem izvinite

A broj naravno da znam jer isti taj i ja i moj brat smo imali sa razlikom jedne cifre na kraju.Za njegov znam danas sam dopunio tudj broj i nazvao javio se strani covek znaci ta kartica mi je otisla.Sad cupam moju za koju i pisem ceo post,mislim daa jeste skoro sam siguran ali nemogu da potvrdim jer nisam siguran.

A uplata odavno toga slabo secam mozda 2 3 i vise godina nemogu reci istinu jer ne secam se
 
Odgovor na temu

iculibrk
Bačka Palanka
21400

Član broj: 321321
Poruke: 823



+154 Profil

icon Re: Kako aktivirati mts karticu ako je neregistrovana30.06.2019. u 16:47 - pre 57 meseci
Ako ne znas serijski broj kartice, a kartica je deaktivirana, broj telefona ne mozes nikako saznati. Tek sa ovim zadnjim postom si zaokruzio pricu 😁
Sad videh i ovaj post, pa sad kazes da znas broj. Ako ga znas, onda ti serijski nece biti potreban i ono sa post - pre ce biti moguce. Konfuzija na nivou 😁
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Kako aktivirati mts karticu ako je neregistrovana30.06.2019. u 19:36 - pre 57 meseci
Ja sam imao takvu zanimljivu situaciju , jos dok je kartica bila "ziva" .

Stigne SMS od MTS-a , vasa kartica je dopunjena sa 200 din . Pogledam , nemam pojma o cemu se radi , jer nisam dopunjavao karticu tada .

Posle par sati stigne SMS , od nepoznatog coveka nekog " Duskeza " i kaze : " Zahvalite mojoj majci sto vam je uplatila kredit . "

Sutradan , odem do kioska i uplatim coveku 200 din. Na broj sa SMS-a , koji se malo razlikovao od mog za jedan broj .

Da Mama nema problema i da se ljudi dzabe ne svadjaju
 
Odgovor na temu

SG kamikaza

Član broj: 332241
Poruke: 1652



+254 Profil

icon Re: Kako aktivirati mts karticu ako je neregistrovana30.06.2019. u 20:10 - pre 57 meseci
😂😂😂😂😂😂😂
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Kako aktivirati mts karticu ako je neregistrovana30.06.2019. u 22:07 - pre 57 meseci
Hahah , ne verujes da se to dogodilo , nego da sam maznuo nekome 200 din ?
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Kako aktivirati mts karticu ako je neregistrovana01.07.2019. u 00:30 - pre 57 meseci
Evo da ne ispadne da izmisljam price , sto sugerise , Cenjeni clan @SG kamikaza .

Kartica je tu , sa njom vise ne moze da se razgovara , ali SMS poruke su tu ! Okacicu fotografije , snimljene sa telefona na telefon . Na zalost ne mogu da okacim kvalitetnije fotografije , jer nemam trenutno baterije za fotoaparat , vec ovako snimljeno sa telefona na telefon .

Na slikama se vidi datum kada su posleti SMS-ovi . Radi se o 9.2 2007. i o 10.2. 2007 . Takodje se vidi i originalni text SMS-ova koje sam dobio . Ja nikakve SMS-ove nisam slao na taj broj .




[Ovu poruku je menjao ademare dana 01.07.2019. u 01:45 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Kako aktivirati mts karticu ako je neregistrovana01.07.2019. u 00:34 - pre 57 meseci
Cetvrta slika mora kao drugi post predhodno je progutao .

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

SG kamikaza

Član broj: 332241
Poruke: 1652



+254 Profil

icon Re: Kako aktivirati mts karticu ako je neregistrovana01.07.2019. u 04:23 - pre 57 meseci
Izvinjavam se na sumnji u istinitost tvoje tvrdnje.
Dokazi su me razuverili, i osećam neopisivu žal što sam javno izrekao te sumnje 😁
Možeš li smognuti snage, da meni gresnom oprostis?

A ne mogu da se ne zapitam, sta bi bilo da je majka kojim slučajem u kutiji šibica našla...... samo šibice?
 
Odgovor na temu

[es] :: Mreže i novosti :: MTS - korisnički servis :: Kako aktivirati mts karticu ako je neregistrovana

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4338 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.