Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

[Anketa]: Koliko ste čitali u 2004-oj

[es] :: Ankete :: [Anketa]: Koliko ste čitali u 2004-oj

[ Pregleda: 9230 | Odgovora: 17 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mihailo
Mihailo Đorić

Član broj: 1016
Poruke: 2875
*.air.tehnicom.net.



+1 Profil

icon [Anketa]: Koliko ste čitali u 2004-oj14.01.2005. u 23:22 - pre 233 meseci
Koliko ste knjiga kupili (uključujući i poklone), a koliko pročitali u 2004?
Ne računaju se stručne knjige i udžbenici.

Da li češće kupujete u knjižarama ili on-line?

Gde kupujete? (mesto / web adresa)
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

Član broj: 21153
Poruke: 5499
*.nat-pool.so.sbb.co.yu.



+14 Profil

icon Re: [Anketa]: Koliko ste čitali u 2004-oj14.01.2005. u 23:30 - pre 233 meseci
Nisam ništa kupovao od knjiga, a pročitao sam...

7-8 knjiga iz Pratchet-ove Discworld serije.
"Tako je govorio Zaratustra", by Friedrich Nietzsche
"Adolf Hitler - Ludačke ideje, bolesti i perverzije" by Anton Neumayer (i još 2-3 Hitlerove biografije)
"Mein Kampf" - Adolf Hitler

I sad sam počeo da čitam Umberto Eco - Tajanstveni Plamen Kraljice Loane.



EDIT: Zapravo, kupio sam Nojmajerovu biografiju Adolfa Hitlera, mislim da je to išlo uz neke novine...

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

artichoka
Vračar

Član broj: 15265
Poruke: 178
*.vdial.verat.net.

Jabber: artichoka@elitesecurity.org
ICQ: 35115203
Sajt: artichoka.net


Profil

icon Re: [Anketa]: Koliko ste čitali u 2004-oj14.01.2005. u 23:52 - pre 233 meseci
eh kad bi se setila sta sam procitala za godinu dana. uglavnom se secam od letos pa do sad sta sam citala... palahnjuka da sam se nacitala i od danijel penaka sve sto je prevedeno u nas. i jos par neki knjizica..to mu dodje recimo 10ak..
ej dobila nicea za rodj jos letos sa dobrom posvetom al nisam jos procitala... mamlaz.
knjige uglavnom dobijam ili pozajmim na citanje ili ukradem :)
volim i da poklanjam ali nema previse ljudi da mozes da im zabodes pravu knjigu i jos da je procitaju i da im bude drago sto si im bas ti bas to poklonio.
tako da sebi kupila nijednu za poklon mozda 2-3.
a dobila isto tako mozda 3-4.
uglavnom kupujem u mamutu. al samo kad nisu one praznicne i popodnevne i vikendaske guzve.



 
Odgovor na temu

Mihailo
Mihailo Đorić

Član broj: 1016
Poruke: 2875
*.air.tehnicom.net.



+1 Profil

icon Re: [Anketa]: Koliko ste čitali u 2004-oj15.01.2005. u 01:33 - pre 233 meseci
Slobodno pišite šta ste čitali, ali bez stručne literatrue (to sam već naglasio) i bez komentara na poruke, ovo je anketa. Cheers ;o)
 
Odgovor na temu

anrxc

Član broj: 43899
Poruke: 452
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: sysphere.org


Profil

icon Re: [Anketa]: Koliko ste čitali u 2004-oj16.01.2005. u 00:46 - pre 233 meseci
Dosta, većinom Ludlum*ove trilere.
You need to install an RTFM interface.
 
Odgovor na temu

Azizam
Beograd

Član broj: 41880
Poruke: 25
*.200.EUnet.yu.



Profil

icon Re: [Anketa]: Koliko ste čitali u 2004-oj16.01.2005. u 01:14 - pre 233 meseci
Uh spisak knjiga je poduzi. Pošto ih volim čitati.

Evo ovako, ove godine sam "radila" na Kineskoj književnosti.
Knjige koje bih preporučila. Pa definitivno zbirku priča od Čang Sjanghua "Zalazak sunca", ona me se najviše dojmila.
Dalje, pa prevazišla sam averziju prema knjigama koje svi čitaju, filmovima koje svi gledaju, skapirala sam da tu ima i dobrih stvari. Dobra stvar koja je mene iznenadila je bila Usrula Le Guin, pročitala sam 4 njene knjige i nema šta, dobar je pisac. Ne znam čime se inače bavi ali se vidi da ima izuzetno široko obrazovanje.
Knjiga, u stvari serijal koji me je pa udario po licu i ostavio ošamućenom jeste Ender Vigins. Tj. prva knjiga koja se zove "Enderova igra", još uvek sam u potrazi za drugim delom. A serijal ima 7 knjiga. Dobro ajde, naći će se to kad tad.
Dve knjige Salmana Rušdija. Nikako da krenem da čitam Markesovu biografiju, mislim da želim da se posvetim knjizi, a od faxa nemam vremena.

Ove godine sam kupila 20 knjiga, manje više, izbrojala sam toliko, ali mora da sam nešto zaboravila. Nisam računala stručne. Niti ove što sam kupila na samom kraju.

Ah da još jedna knjiga koja zaslužuje da je pomenem, "Utkani svet" od Barkera.

I spisak se nastavlja, učlanjena sam u biblioteku, pa uživam. ;)
 
Odgovor na temu

Milan Andjelkovic
Product Manager
Tegus Medical
Beograd

Član broj: 4476
Poruke: 3281
*.beogrid.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/milan..


+8 Profil

icon Re: [Anketa]: Koliko ste čitali u 2004-oj16.01.2005. u 10:08 - pre 233 meseci
Pošto je ovo IT forum, zamolio bih vas da posebnu pažnju obratite na pitanje:
Citat:
Da li češće kupujete u knjižarama ili on-line?

Hvala.
ex.mangel
 
Odgovor na temu

Azizam
Beograd

Član broj: 41880
Poruke: 25
*.223.EUnet.yu.



Profil

icon Re: [Anketa]: Koliko ste čitali u 2004-oj17.01.2005. u 01:31 - pre 233 meseci
Kupujem najviše u knjižarama, jer nemam svog plastikanera, tj. kreditnu karticu.
Mada sam nedavno naručivala nešto preko Amazona, naša zemlja je siromašna, u stvari naše knjižare nemaju neki izbor knjiga ako se bavite nekom specifičnijom temom.
Najviše knjiga kupim na Sajmu knjiga.
 
Odgovor na temu

BillyTheKid_79
IT SPV
CG

Član broj: 35312
Poruke: 465
*.neobee.net.



+6 Profil

icon Re: [Anketa]: Koliko ste čitali u 2004-oj17.01.2005. u 02:08 - pre 233 meseci
Vladeta Jerotic Full (komplet sto je bio u biblioteci od 7 knjiga)
Od Ive Andrica ,ono sto imam kod kuce,kad nemam sta:Znakovi-Exponto-Jelena,zena koje nema(fantasticna knjiga,5x min)
Milorad Pavic(trenutno citam)-Predeo slikan cajem(po nagovoru drugarice)
uglavnom uzimam iz biblioteke
a jedino sto sam kupio
Marina Markovic-Poslovna komunikacija (by CLIO) od njih first hand!



...zahvalan elitesecurity forumu.....
 
Odgovor na temu

-=k3rn3l=-
BG

Član broj: 20065
Poruke: 395
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: [Anketa]: Koliko ste čitali u 2004-oj17.01.2005. u 02:52 - pre 233 meseci
uh, procitalo se brdo knjiga kako ja to kazem
@anrxc bas sam pre nedelju dana zavrsio Ladlamovu knjigu Pariska Opcija. Nije losa bornova nadmoc ali ipak previse imaju taj americki smek koji me dovodi do ludila i zbog kojeg vise ne zelim da ga citam. Moram da kazem da preporucimDena Brauna "Da Vincijev kod". Od nasih autora izdvajam Zorana Zivkovica (koji se i skoro pojavio na b92 kao najprodavaniji domaci pisac u instranstvu) Knjige se citaju u jednom dahu "Nemoguci susreti", "Vagon", "Biblioteka". A procitao sam i Umece Ratovanja i nisam se bas odusevio koliko su je hvalili. Djindjiceve Metafore i otprilike to je to u zadnja 2-3 meseca.
 
Odgovor na temu

3funovic
3funović Igor
novi sad

Član broj: 30924
Poruke: 52
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu.

Sajt: www.3funovic.com


Profil

icon Re: [Anketa]: Koliko ste čitali u 2004-oj17.01.2005. u 06:01 - pre 233 meseci
Imao sam nešto keša pa sam kupovao dosta toga... sve naravno off-line, jer, miris knjiga je ipak miris knjiga!

Poslednje što sam započeo u protekloj a završio u ovoj godini je KIŠA I HARTIJA od Vladimira Tasića.
Koliko vidim, ušla je među tri za NINovu nagradu. Predviđam pobedu i najozbiljnije preporučujem...
Ako ste rođeni i živeli ste za bilo šta kreativno a završili ste ili tek što niste u Srbiji...

the
 
Odgovor na temu

VRKY

Član broj: 21087
Poruke: 4690
*.net.t-com.hr.



+8 Profil

icon Re: [Anketa]: Koliko ste čitali u 2004-oj18.01.2005. u 21:06 - pre 233 meseci
Kupijo sam samo 1 knjigu, a nisam pročitao ni jednu iako sam treba za lektiru... ali zašto postoji internet...)))
 
Odgovor na temu

MAD-MAX
Marko Mitic

Član broj: 351
Poruke: 1060
195.252.107.*

Jabber: MAD-MAX@jabber.com
ICQ: 65811355


Profil

icon Re: [Anketa]: Koliko ste čitali u 2004-oj19.01.2005. u 17:50 - pre 233 meseci
Ja kol'ko se secam nisam kupio ni jednu knjigu osim knjiga za skolu a procitao sam Stranca od Kamija i mogu vam reci da mi se bas dopala (100 str. :))
"If you do what you always did! - You will get what you always got!"
 
Odgovor na temu

3MAJ86
Marko Radić
Business Development Manager, Beauty
Industry
München

Član broj: 46087
Poruke: 253
194.106.166.*

Sajt: marko-radic.blogspot.com


+137 Profil

icon Re: [Anketa]: Koliko ste čitali u 2004-oj25.01.2005. u 08:55 - pre 233 meseci
chitao sam razne stvari, uglavnom knjige savremenih autora:

od Irvina Velsh-a prochitao sam: Trainspotting, Ecstasy, The Acid House
od Nika Hornbija : High Fidelity, Stadionska Groznica, Sve o Dechaku, Kako Biti Dobar.

Onda, sam prochitao Prokletu Avliju Ive Andritja, Hitler Antona Nojmajera (video sam da je ovde neko naveo ovu knjigu pa se setih da sam i nju prochitao). ovu sam dobio za 18ti rodjendan :)

+ naravno gomilu lektire koju sam chitao za shkolu, i najvishe mi se svideo Shekspirov Hamlet.
when there is a why there is no how
 
Odgovor na temu

Milan Andjelkovic
Product Manager
Tegus Medical
Beograd

Član broj: 4476
Poruke: 3281
*.verat.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/milan..


+8 Profil

icon Re: [Anketa]: Koliko ste čitali u 2004-oj25.01.2005. u 09:19 - pre 233 meseci
Citat:
Pošto je ovo IT forum, zamolio bih vas da posebnu pažnju obratite na pitanje:
Citat:
Da li češće kupujete u knjižarama ili on-line?

Citat:
Slobodno pišite šta ste čitali, ali bez stručne literatrue (to sam već naglasio) i bez komentara na poruke, ovo je anketa. Cheers ;o)

Sve poruke koje ne zadovoljavaju ove kriterijume ce biti obrisane bez dodatnog obrazlozenja.
ex.mangel
 
Odgovor na temu

IdeaR
BiH

Član broj: 11048
Poruke: 126
*.dslam.ob.bih.net.ba.



+2 Profil

icon Re: [Anketa]: Koliko ste čitali u 2004-oj27.01.2005. u 17:09 - pre 233 meseci
Citat:

Koliko ste knjiga kupili (uključujući i poklone),...

Nijednu.
Citat:

... a koliko pročitali u 2004?

- oko 20?... ne znam ni sam, otprilike jednu svake 2 sedmice.
Citat:

Ne računaju se stručne knjige i udžbenici.

Ne računajući stručne knjige ili udžbenike.
Citat:

Da li češće kupujete u knjižarama ili on-line?
Gde kupujete? (mesto / web adresa)


Skidam knjige sa interneta, i čitam ih sa ekrana ili ih štampam.
Uglavnom razni forumi, irc, emule...
 
Odgovor na temu

Ni ten ichi ryu

Član broj: 4489
Poruke: 2043
*.dsl.snfc21.pacbell.net.



+1 Profil

icon Re: [Anketa]: Koliko ste čitali u 2004-oj27.01.2005. u 17:57 - pre 233 meseci
kupio sam možda dvadesetak knjga. Neke su jeftine fiction knjige koje uglavnom kupim naslepo. Neke su knjige koje sam nekad čitao i poželeo da imam na engleskom jeziku. Neke knjige su šaljive.
Prvi put sam pročitao "Lovac u žitu" ("Catcher in the rye"). Čitao sam "The Grapes of wrath" od Stajnbeka, "Rob", "Neprijatelji" i "Šoše" od Singera, "The Curious Incident of the Dog in the Night-Time" od Mark Haddon-a.......

Knjige kupujem u knjižarama, retko na half.com
FBzP
 
Odgovor na temu

mihojla

Član broj: 120688
Poruke: 188
93.186.74.45

Sajt: keramicar.sekon.net/akciz..


+34 Profil

icon Re: [Anketa]: Koliko ste čitali u 2004-oj25.11.2014. u 07:50 - pre 113 meseci
Član sam biblioteke, a tada sam čitao za nijansu više nego sada.
Kap vode...
 
Odgovor na temu

[es] :: Ankete :: [Anketa]: Koliko ste čitali u 2004-oj

[ Pregleda: 9230 | Odgovora: 17 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.