Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Instalirati windows na dvd

[es] :: Windows desktop :: Instalirati windows na dvd

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 25592 | Odgovora: 83 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Instalirati windows na dvd05.03.2005. u 23:30 - pre 233 meseci
Kako bre ne postoji?!
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.yu1.net.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Instalirati windows na dvd06.03.2005. u 01:28 - pre 233 meseci
Live Windows CD?! BAs bih voleo i to cude da vidim. Mozda postoji neko beskorisno skalemljeno cudo, ali od toga kao sto rekoh vec nema neke preterane koristi. A ranije sam i naveo jedan, ali vredan razlog. look it up.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Instalirati windows na dvd06.03.2005. u 01:36 - pre 233 meseci
E sad da si ti citao ukapirao bi da ima dosta koristi, takodje da ima Win PE i Bart PE...
samo se ovaj prvi ne koristi iz razloga... uostalom citaj na sajtu: http://www.nu2.nu/pebuilder/
Citat:
As you can read above I've stopped doing that in 2002 (last year). Why? I saw a Windows PE (WinPE) bootable CD-Rom (from Microsoft) in action and I got very, very curious. I knew then as I know now, that in time PE-based solutions will be every PC technicians best friend.
Goodbye to all the good and bad dos-based NTFS utilities! Now we can boot from a CD-Rom and have full read/write access to NTFS volumes!

Here are a few things that are possible with PE and are not possible with any type of dos-based boot disk, even when using network support and ntfsdos:

Accessing very large (>2TB) NTFS volumes or accessing volumes that are not seen by the BIOS, like some fibre channel disks.
Very reliable scanning and cleaning of viruses on NTFS volumes using a "clean boot".
Active Directory support.
Have remote control over other machines, using vnc or remote desktop.



Citat:
While I was already thinking about what great things this could do, I noticed the end-user license agreement for Microsoft software that is included with Windows Preinstallation Environment (Windows PE) 1.2 (eula.txt). In section "1. ELIGIBILITY." it states the following:
..."You may only install and use the SOFTWARE PRODUCT if you are an active Microsoft Software Assurance Member ("SAM") for the systems product pool or servers product pool, if you currently have license coverage for Microsoft Windows operating system (OS) Upgrades via a Campus Agreement or School Agreement, or if you are a current or former participant in the Windows XP Joint Development Program, Windows XP Rapid Adoption Program, Windows .NET Server Joint Development Program, or Windows .NET Server Rapid Adoption Program. If you do not meet one or more of the requirements listed above, you may not install or use this SOFTWARE PRODUCT and you must terminate the installation of this SOFTWARE PRODUCT immediately"...

Oops, that does not include me. As a matter a fact that does not include most of us! This was very disappointing. But then I started thinking, how difficult can it be to build something similar to Windows PE from a Windows XP installation CD-Rom?
A quick file compare looked like most of the needed files are on the Windows XP CD-Rom. Only because I thought building this would be easy, I started coding my own builder program. Had I known how hard it would be, I would probably never have started programming PE Builder.
 
Odgovor na temu

Burgos
Nemanja Borić
Amazon Web Services
Berlin

Član broj: 12484
Poruke: 1947
*.freeserbia.sezampro.yu.

Sajt: stackoverflow.com/users/1..


+480 Profil

icon Re: Instalirati windows na dvd06.03.2005. u 11:38 - pre 233 meseci
Citat:
Nabukodonosor: Ja uopste nisam rekao da je ta aplikacija pominjana u ovoj temi. Lepo sam coveka uputio na temu gde se to nalazi. Nije mi jasno kako se to prica o Live Windows CD-u kada tako nesto ne postoji?! Pa cak i da postoji, ko meni zabranjuje da ja pomenem neko drugo resenje?!


Rekao si:

Citat:
Pa PE je skraceno od Personal Edition i to samo znaci da je taj Windows tebi prilagodjen.


A to se odnosilo na ovo (pretpostavljam):

Citat:
Koliko shvatam, ovaj BartPE je samo pomocna alatka, radi UZ nesto, ne moze pokrenuti PC bez hdd-a ili sa praznim hdd-om.


Što nema nikakve veze sa ovim:

Citat:
Nabukodonosor: Pricao sam o unnatended instalaciji i aplikacijama koje sluze za to i koje najcesce u svom nazivu imaju Personal Edition.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Instalirati windows na dvd06.03.2005. u 14:45 - pre 233 meseci
@Burgos i Nabukodonosor. OK, bio je nesporazum ali odvlacite temu u offtopic. Nadjite se na Jabber-u i dogovorite pa prenesite ovde krajnji rezultat.
 
Odgovor na temu

drb
*Classified*
New York

Član broj: 24967
Poruke: 172
*.pd.pttrs.net.

Jabber: drb@jabber.ru


Profil

icon Re: Instalirati windows na dvd06.03.2005. u 15:20 - pre 233 meseci
Skinuo sam malo pre ovaj bart PE. Meni je trebao ovako nesto samo radi skeniranja virusa, spy-ova i drugog smeca. Plugin za adaware radi ali od AV-sa ponodjen je samo plugin za McAfee, cjeli iso fajl koji prog napravi je 150mb, nebih rekao da je ovo live win cd.
offtopic:
Zanima me dali postoji nesto slicno ovome cemu je priamrna uloga samo AV-scan tj. neki kao rescue cd koji bi bio butabilan i sa koga bi se mogao pokrenuti kav,norton, ad-aware, spybot
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.yu1.net.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Instalirati windows na dvd06.03.2005. u 16:07 - pre 233 meseci
@Burgos
Moja greska. Izneo sam svoje misljenje o jednoj sasvim drugoj stvari, pri tome ne obracajuci paznju na veoma bitnu stvar, a to je Bartov PE, koji je ocigledno patentirao sufiks PE. Ja sam ziveo u neznanju i tu cinjenicu nisam znao. Izvinjavam se ako sam neciju personu ili sujetu uvredio svojim postovima. Nece se vise ponavljati. Jos jednom izrazavam svoje nezadovoljstvo samim sobom i izvinjavam se svima na svojoj katastrofalnoj gresci.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Instalirati windows na dvd06.03.2005. u 16:55 - pre 233 meseci
@drb
Takodje imas plugin za: ad aware, stinger, mozes da iskopiras ceo nod32 direktorijum i da skeniras komp, s tim da nece raditi sken memorije a i to ti je nepotrebno s obzirom da dizes sa cd-a, analogno stingeru ja sam uradio i AVAST virus cleaner na primer:

aswclnr.inf

Code:

; aswclnr.inf
; PE Builder v3 plug-in INF file for avast
; Created by Bart Lagerweij

[Version]
Signature= "$Windows NT$"

[PEBuilder]
Name="Avast virus cleaner"
Enable=1
Help="aswclnr.htm"

[WinntDirectories]
a="Programs\aswclnr",2

[SourceDisksFiles]
aswclnr.exe=a,,1

[Append]
nu2menu.xml, aswclnr_nu2menu.xml




aswclnr_nu2menu.xml

Code:


<!-- Nu2Menu entry for Avast virus cleaner -->
<NU2MENU>
    <MENU ID="Programs">               
        <MITEM TYPE="ITEM" DISABLED="@Not(@FileExists(@GetProgramDrive()\Programs\aswclnr\aswclnr.exe))" CMD="RUN" FUNC="@GetProgramDrive()\Programs\aswclnr\aswclnr.exe">Avast virus cleaner</MITEM>
    </MENU>
</NU2MENU>


PS
Kako nisi video ad aware ja ga imam...
 
Odgovor na temu

drb
*Classified*
New York

Član broj: 24967
Poruke: 172
*.pd.pttrs.net.

Jabber: drb@jabber.ru


Profil

icon Re: Instalirati windows na dvd06.03.2005. u 19:29 - pre 233 meseci
Naravno da sam video ad aware napisao sam gore u predhodnom postu ''plugin za ad aware radi''. Znaci neznas neko bolje resenje. Sa nodom radi 100%, tj ti si probao, vidicu ja da iskombinujem nesto za kav a mozda i spybot pa ako uspem javicu ovde.
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Instalirati windows na dvd06.03.2005. u 19:50 - pre 233 meseci
Sory nisam pazljivo citao.
 
Odgovor na temu

Burgos
Nemanja Borić
Amazon Web Services
Berlin

Član broj: 12484
Poruke: 1947
*.freeserbia.sezampro.yu.

Sajt: stackoverflow.com/users/1..


+480 Profil

icon Re: Instalirati windows na dvd06.03.2005. u 19:59 - pre 233 meseci
Citat:
Nabukodonosor: @Burgos
Moja greska. Izneo sam svoje misljenje o jednoj sasvim drugoj stvari, pri tome ne obracajuci paznju na veoma bitnu stvar, a to je Bartov PE, koji je ocigledno patentirao sufiks PE. Ja sam ziveo u neznanju i tu cinjenicu nisam znao. Izvinjavam se ako sam neciju personu ili sujetu uvredio svojim postovima. Nece se vise ponavljati. Jos jednom izrazavam svoje nezadovoljstvo samim sobom i izvinjavam se svima na svojoj katastrofalnoj gresci.


Nema veze. I ja sam preterao... I ja se tebi izvinjavam ako sam te naljutio. :)
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.yu1.net.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Instalirati windows na dvd06.03.2005. u 20:28 - pre 233 meseci
No hard feelings. Samo sam hteo da pomognem. Malo sire.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Instalirati windows na dvd06.03.2005. u 20:44 - pre 233 meseci
Citat:
Goran Mijailovic: Sory nisam pazljivo citao.


Citat:
Burgos: Nema veze. I ja sam preterao... I ja se tebi izvinjavam ako sam te naljutio. :)


Citat:
Nabukodonosor: No hard feelings. Samo sam hteo da pomognem. Malo sire. :-)


Au ***ote sta je ovo napad tolerancije?!
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.yu1.net.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Instalirati windows na dvd06.03.2005. u 20:54 - pre 233 meseci
Takvi smo ti mi Srbi, tolerantni.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

boki
Boris Prpic
CTO
CodeZen, Cityexpert
Beograd

SuperModerator
Član broj: 2681
Poruke: 2442
*.bg.wifi.vline.verat.net.

Jabber: boki@elitesecurity.org
ICQ: 195245022
Sajt: www.goglasi.com


+34 Profil

icon Re: Instalirati windows na dvd09.03.2005. u 18:27 - pre 233 meseci
Pa tebi je i npr. norton system works CD bootabilan al problem tu kao i ovde sto nemozes da ga update-ujes....
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Instalirati windows na dvd09.03.2005. u 18:32 - pre 233 meseci
Ja ga redovno update-ujem :)
Narezao na rw i kako koji stinger izadje ja rez-rez pa ko kaze da nije up to date, isto tako sa definicijama za ad aware a posto ostane 300-400 mb slobodno na cd-u mesta ima za update koliko hoces.
/edit/ mislim na BartPE
 
Odgovor na temu

neca
ERP Consultant
Smederevo

Član broj: 1460
Poruke: 1283

ICQ: 129255214


+92 Profil

icon Re: Instalirati windows na dvd29.05.2005. u 10:13 - pre 230 meseci
E super ;)
I ja tako instaliram BART PE napravimo bootabilni windows i ubacim samo program za fiskalnu kasu da mi radi uz pomoc njega (mislim da ne moram da objasnjavam cemu sve ovo :). Sve se lepo bootuje dignem i ECR Server i ECR tool ali kad hocu da komuniciram sa kasom on nece. Jel je isprobavao jos neko ovo i jel ima mozda ideju kako to moze da proradi?
 
Odgovor na temu

manijac
Bor

Član broj: 6227
Poruke: 762
*.dialup.neobee.net.

Jabber: manijac
Sajt: www.instagram.com/3dn4u


+1 Profil

icon Re: Instalirati windows na dvd19.10.2005. u 10:44 - pre 226 meseci
E sada pitanje :
Kako taj bootabilni win sa CD-a da vratimo na cist hard samo kopiranjem a da nemoramo vise nikad da instaliramo isti ?
..::3DN4U::..
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Instalirati windows na dvd02.11.2005. u 17:40 - pre 225 meseci
Citat:
napravimo bootabilni windows i ubacim samo program za fiskalnu kasu

BTW samo da napomenem da BartPE može da radi samo 24h bez restarta.

@manijac
Potraži na forumu sve o ghostovanju sistema mislim da je to pravi odgovor na tvoje pitanje, inače BartPE je više dijagnostički alat nije to pun OS kakve smo viđali na live Linux distribucijama.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

xxxrugby

Član broj: 16068
Poruke: 653
*.ericsson.net.

Sajt: www.zagreb-rugby.hr


Profil

icon Re: Instalirati windows na dvd16.11.2005. u 20:24 - pre 225 meseci
U BartPE se da sve stavit.! Ta alatka je jednostavno odlicna.!

Neznam dali ste isprobali CD zvan miniPE (on je napravljen na BartPE) bilo je rijeci o njemu ovdje eto to vam je to.! Jednostavno Odlicno i Super.!!!

Sve sta ti treba da pocisti, backup napravi, dijagnosticira sve sve sve se da.!
xxxrugby: "We are all philosophers, when question is about politics!"
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Instalirati windows na dvd

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 25592 | Odgovora: 83 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.