Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Presna hrana - 100% leči od raka, leukemije, artroze, angine pektoris, prostate, reume, bolesti kože

[es] :: Nauka :: Presna hrana - 100% leči od raka, leukemije, artroze, angine pektoris, prostate, reume, bolesti kože
(Zaključana tema (hardlock), by Ivan Dimkovic)
Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 52463 | Odgovora: 42 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zorg
Beograd

Član broj: 20796
Poruke: 769
*.dynamic.sbb.co.yu.



+109 Profil

icon Re: Presna hrana - 100% leči od raka, leukemije, artroze, angine pektoris, prostate, reume, bolesti23.10.2006. u 10:33 - pre 214 meseci
Radikalno menjanje nacina ishrane (odbacivanje hrane zivotinjskog porekla) je u najmanju ruku opasno. Stotine i hiljade godina informacija i prilagodjavanja na postojecu hranu dostupnu u okruzenju u kojem su ziveli nasi pretci, utkano je u genetsku informaciju svake celije organizma. Kod tako nagle promene, za ocekivati je i naglu reakciju organizma, prilagodjavanje. Prilagodjavanje kroz mutaciju - evolucija. Kako je malo verovatno da se organizam 'iz prve' prilagodi novonastaloj situaciji, jer taj proces funkcionise na principu beskonacnog broja randomiziranih pokusaja, velika je verovatnoca da ce se, gledano na nivou jedinke, razviti neka degeneracija. Na nivou vrste ce se vremenom, na 'kraju', razviti adaptacije koje odgovaraju promeni koja ih je izazvala.
Puno je informacija dostupno, i svaka je 'tacna' i krije 'najvece istine'. I ima ih puno koje su 'tacne' a suprotne jedna drugoj. Tako ima i studija koje govore u prilog baziranju ishrane na sirovom mleku, siru i puteru, vrhnju, jajima i mesu, naravno i zitaricama, vocu i povrcu i takodje garantuju dug i zdrav zivot. I odnose se na tip ljudi slican nama, ljudi koji zive u planini, u Alpima, i imaju besprekorno zdravlje i zube bez karijesa...

U Japanu se npr. ne koristi mleko i sir u ishrani (tabu), i to njima odgovara. Ili se vise koristi meso iz mora od mesa sisara. Ali to ne znaci da ce takav nacin ishrane NAMA, sa ovog podneblja doneti dugovecnost. Pre suprotno. A upravo sa istoka stize vecina teorija o zdravoj ishrani, vegetarijanstvu, razni cajevi (koji nama NEMOGU vise da pomognu od trava sa naseg podneblja) itd.

Samo moje skromno misljenje.

Da, zaista je tesko zamisliti naseg pretka kako forsira neprijatelja preko Suvobora sa kesicom pecene soje u dzepu...

P.S. Nisam se popeo na vrh lanca ishrane da bih sad jeo sargarepu ! :))
 
0

mulaz
Ljubljana

Član broj: 47602
Poruke: 2239
*.dial-up.dsl.siol.net.

Jabber: mulaz@elitesecurity.org
Sajt: www.mulaz.org


+184 Profil

icon Re: Presna hrana - 100% leči od raka, leukemije, artroze, angine pektoris, prostate, reume, bolesti23.10.2006. u 11:34 - pre 214 meseci
U ljubljani je bila akcija prodiv crvenog mesa.. i ne dugo pole toga kontra-akcija "rdeče meso - telo ga potrebuje" (crveno meso - telo ga treba).

po mom misljenju... sve je zdravo.. od vocnog soka pa do pecenih praseta, pljeskavica itd. Samo sve treba umereno. Ako pogledamo ljudi pre 100 godina, jeli su skoro potpuno isto kao mi danas, samo sto u razlicitim kolicinama. problem danasnjih ljudi je da jedu(-emo) previse mesa i masnih stvari (nekad meso jednom nedeljno max, danas vecinom svaki dan po vise puta). Premalo je voca i povrca u ishrani, i previse vestackih aditiva (koji uopste nisu stetni u malim kolicinama, ali po dve tri litre obojenog gaziranog soka na dan nije vise ono 'malo')

mislim da bi se trebalo drzati one piramide ishrane koja je obicno na posterima kod lekara..


Bolje ispasti glup nego iz aviona
http://www.mulaz.org/
 
0

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Presna hrana - 100% leči od raka, leukemije, artroze, angine pektoris, prostate, reume, bolesti23.10.2006. u 19:39 - pre 214 meseci
Moram da priznam, ima dosta dobrih argumenata iz drugih uglova.

Ameriku iz diskusije o hrani treba staviti pod trostruke viticaste zagrade. Hrana koja postoji na
americkom trzistu je odavno izasla iz okvira u kojima se moze uopste uzimati u razmatranje.
Prosto, nikakav vrednosni sud o hrani se ne moze doneti na bazi toga kakva je ta hrana u Americi.

Jedan moj prilicno dobar prijatelj (fiziko hemicar sa vrlo velikom ekspertizom u analizi hrane) je bio
(blago je reci) zgadjen time sta su analize pokazivale na uzorcima hrane koje je uzimao u supermarketima.
Smesta nam je eliminisao nekoliko poznatih trgovinskih lanaca u kojima raja cesto kupuje zivotne
namirnice.

Sto se mleka tice, stvari stoje malo suprotno - vec vise od 5 godina je u toku neverovatna kampanja
da se ono sto vise pije (kampanja pod nazivom 'Got Milk ?').

Moje je neko misljenje da je svaka nauka vezana za zivo tkivo krajnje razbacana. Za bilo sta, samim
tim i za hranu, tesko je doci do preciznog i uvek vazeceg zakljucka. Mnogo parametara je uvek u igri,
navike, nacin zivota, genetika, pa cak kao sto kaze imenjak Nikolic i religiozni obicaji. Moram da priznam
da i meni postovi uvek izuzetno prijaju, narocito Uskrsnji i da mnogo puta razmisljam da bi zapravo tako
trebalo uvek da se hranim, pogotovo sto zaista svega ima i nije mnogo skuplje.

Covek je u sustini svastojed, i svaki pokusaj da se sistematski usmeri na samo jednu grupu namirnica je
zbog necega uvek pogresan.
 
0

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Presna hrana - 100% leči od raka, leukemije, artroze, angine pektoris, prostate, reume, bolesti23.10.2006. u 20:15 - pre 214 meseci
Citat:
Da, zaista je tesko zamisliti naseg pretka kako forsira neprijatelja preko Suvobora sa kesicom pecene soje u dzepu...


Zanimljivo:

Neposredno pred odlucujuce bitke na Suvoboru, Zivojin Misic je naredio da se kupe sljive (koje zbog rata nije imao ko da bere,
pa su sljivici bili prepuni - novembar mesec) i da se u velikim kazanima kuva kompot, kojim se pokisla i umorna i tih dana slabo
hranjena (komora se, cini mi se, bila zaglavila u blatu) srpska vojska presudno okrepila pred samu bitku.

Meni licno izgleda da je u ovom slucaju genetski faktor (Srbin + sljiva) odigrao najvecu ulogu.
 
0

oliverar
Olivera R
Beograd

Član broj: 118448
Poruke: 3
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Presna hrana - 100% leči od raka, leukemije, artroze, angine pektoris, prostate, reume, bolesti kože23.10.2006. u 21:54 - pre 214 meseci
Veliki pozdrav za g-dina Nikolica. On je sam primer kako covek moze da se izleci.
Ja sam, nazalost, samo "citac knjiga", nemam potrebno medicinsko znanje da adekvatno dajem svoje kritike na ovu temu, posto sam dipl.ing. Iz tog ugla bih zelela da prokomentarisem tekst g-dina Nikolica.
Kao vegan, odnosno neko ko se hrani kao u vreme pravoslavnog posta, bez proizvoda zivotinjskog porekla, smatram da je ishrana 100% sirovom hranom totalni vrh. Veoma postujem knjigu "The China study" dr. Campbell-a, ali se interesujem i za metode koje u Americi sprovodi dr.McDougall. Lako je biti vegan, to je totalna sloboda, ako mogu tako da se izrazim a da ne budem napadnuta od fronta onih koji drugacije misle kad su u pitanju proizvodi zivotinjskog porekla, ali veganska prehrana bazirana potpuno na presnoj hrani mi se cini kao iskorak napred i potpuna blagodet za ljudsko zdravlje.
Od kada sam promenila svoje navike po pitanju mesa, mlecnih proizvoda i jaja na tanjiru, osecam se mnogo bolje, oslobodila sam se viska kilograma, ten mi se popravio i sve u svemu, ne vidim ni jedan razlog zasto bih menjala svoj zivotni stil, posto, bogu hvala, nemam nikakvu tesku bolest. U potpunosti se slazem sa kritikama lekara koje su ovde iznete, jer vegeterijanstvo kao permanentni nacin ishrane svakako nije preporucljiv za odrasle i za decu. Znaci, svako treba da odluci za sebe, na bazi saveta lekara, citanja knjiga (eheh) ali svakako ne i na bazi reklamnih poruka mlecne i mesne industrije; dakle, isti oni ciji profit zavisi od toga kakav je nas izbor u supermarketu poducavaju nas tome sta je zdravo i prirodno...tu mi je nesto ipak sumnjivo iako nemam adekvatno medicinsko i nutricionisticko obrazovanje...Protivnik sam toga da se zivotinje iskoriscavaju i ubijaju zbog toga da bi se ljudi hranili,ali postoji jos jedan poduzi spisak razloga o tome sta ne valja sa mlekom i mesom...a to sto ne valja sa mlekom i mesom direktno se tice naseg zdravlja...Sa druge strane, praksa medicine kao i farmaceutska industrija knjize isto tako znacajne prihode od bolesnih ljudi; u samom vrhu su naravno ljudi koji su prinudjeni da uzimaju odredjene lekove do kraja svog zivota, te iz toga proizilazi da i porast broja takvih bolesnika znaci i porast profita farmaceutskoj i jos nekim industrijama. Ako je moguce samoizlecenje od najtezih bolesti prostom promenom nacina ishrane i zivotnog stila, da li je moguce da moderna zapadna medicina i farmaceutska industrija na to mogu da gledaju blagonaklono?

[Ovu poruku je menjao oliverar dana 23.10.2006. u 23:11 GMT+1]
 
0

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: Presna hrana - 100% leči od raka, leukemije, artroze, angine pektoris, prostate, reume, bolesti23.10.2006. u 22:14 - pre 214 meseci
na kratko zakljucano dok ne otklonim neke sumnje...
 
0

vegeterijanac
sinisa varadjanin
beograd

Član broj: 118341
Poruke: 21
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Presna hrana - 100% leči od raka, leukemije, artroze, angine pektoris, prostate, reume, bolesti kože24.10.2006. u 22:05 - pre 214 meseci
Ma dragi moj Zorg ja nikoga ne silim ninašta. Jednostavno novija nauka je dokazala da su meso, jaja i mlečni proizvodi kao i sva hrana životinjskog porekla štetna za ljudsku ishranu. Zato ni etkinsova dijeta nije zdrava mada se ljudi kunu u nju jer gube kilograme pa ako ćemo tako i narkoman koji je na igli isto slabi. Klasična stara izreka "sve umereno" pa će biti sve i redu je otrcana fraza. Hajde danas jedemo zdravo pa se sutra malo trujemo pa sve tako u krug. Naravno da će pristalica te fraze biti zdraviji od onoga ko se svakodnevno hrani mesom ali ne mnogo. Sad ako ćemo da zalazimo u genetsku istoriju samo površno za tvoju informaciju čovek je po svojoj strukturi bio i ostao biljojed u osnovi. Pogledaj svoje zube i zube neke životine mesojeda i zube životinje biljojeda. Zatim naša creva su dugačka izmedju 8-10 metara zavisno od visine čoveka a to su creva biljojeda. Neću sad da pišem čime se sve hrane životinje na farmama da bi imale što veći prinos mesa, mleka i jaja ali u osnovi situacija je sledeća: Kako je naš digestivni trakt predvidjen za biljnu hranu jedenjem mesa dolazi do dužeg varenja nego kada jedemo biljnu hranu. Samim tim to meso u našem organizmu počinje da truli i pretvara se u veoma toksičnu hranu (alfa toksin) koja nas sistematski lagano truje. Dok smo mladi i zdravi naš organizam to trovanje podnosi lakše (mada ima sve više mladih sa teškim bolestima koje su nekada napadele srednju i stariju dob poulacije). Kako sa godinama napadnut organizam polako gubi svoj imunitet bolesti polako ali sigurno osvajaju naše telo i sve ga više slabe dok u jednom trenutku telo više nije u stanju da se odupre bolesti, nemože da stvara dovoljan broj antitela i imunitet je totalno uništen. Tada dolazi do veoma teških neretko fatalnih bolesti. Novija istraživanj to potvrdjuju u raznim ogledima koji se vrše sa pacovima i rezultai su zapanjujuće alarmantni. Upravo zahvaljujući novim tehnologijama u nauci i medicini imamo nova saznanja koja idu u prilog tome da je hrana životinskog porekla veoma štetna odnosno fatalna po nas. Mnogo je opasnija nego duvan i alkohol (koji su usput zabranjeni da se reklamiraju a hrana nije, čak se i deca koriste u reklamam). Najnovije analize Amerikanaca kada je hrana u mekdonaldsu u pitanju to i potvrdjuje. Mnogo je veći procenat obolelih od ciroze jetre u Americi kod onih koji se svakodnevno hrane u meku nego kod alkoholičara. Lanci brze hrane (pa i leskovačke pleskavice) su masovne ubice prihvatali mi to ili ne.

Što se tiče Japanaca za početak na vrhu su lestvice odnosno imaju najduži životni vek. Pa koga da proučavam ako ne Japance i da im "zvirnem" u tanjir zar ne? To naravno ne znači da jedemo umoboši šljive kad imamo naše domaće ali način ishrane koji može da se prilagodi našim uslovima svakako valja usvojiti za početak.

Nego dosta sam pisao možda i preterao opet se Superbaka da zaključa forum da me kazni. :)

Pozdrav Siniša
 
0

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8419
*.3dnet.co.yu.



+1355 Profil

icon Re: Presna hrana - 100% leči od raka, leukemije, artroze, angine pektoris, prostate, reume, bolesti24.10.2006. u 22:12 - pre 214 meseci
Ovo su, naravno, totalne gluposti i već sam više puta objašanjavao pogubnost tih ispraznih priča, štetnih prvenstveno za one koji ih prezentuju, a na žalost, posebno za one koji ih čitaju.

Na hiljade je naučnih dokaza o štetnosti vegetarijanske ishrane, evo samo nekih

http://www.mercola.com/2000/apr/2/vegetarian_myths.htm

 
0

vegeterijanac
sinisa varadjanin
beograd

Član broj: 118341
Poruke: 21
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Presna hrana - 100% leči od raka, leukemije, artroze, angine pektoris, prostate, reume, bolesti kože24.10.2006. u 22:26 - pre 214 meseci
Nebojša.

Da li je glupost ili nije ali pozitivni rezultati kod izlečenja najtežih bolesti u svetu postoje i ljudi koji su se izlečili se javljaju u sve većem broju. Nemam ništa protiv da dokažeš suprotno. No niko ti ne brani da jedeš mrtvo meso i uživaš u njemu.

Pozdrav.

P.S. evo ti smo neki primeri: www.hacres.com

[Ovu poruku je menjao vegeterijanac dana 25.10.2006. u 00:33 GMT+1]
 
0

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8419
*.3dnet.co.yu.



+1355 Profil

icon Re: Presna hrana - 100% leči od raka, leukemije, artroze, angine pektoris, prostate, reume, bolesti24.10.2006. u 22:37 - pre 214 meseci
Mnogo puta je bila ta priča na ES-u i zaista mi je muka više da je opovrgavam.

Na žalost, kod nas prolaze i još veće i opasnije budalaštine, evo sad pročitah našeg "vrsnog" nutricionistu Pfafa koji preporučuje 300 grama hleba dnevno !?!!

Citat:

U hlebu spas od promena temperature

Sa 300 grama hleba organizam bi trebalo da bude u mogućnosti da spremno dočeka pravu jesen ili zimu.

- Dve do tri kriške crnog ili ražanog hleba sa 100 do 150 grama mladog sira i šunke i dve čaše jogurta ili mleka trebalo bi rasporediti na doručak i večeru - kaže za „Blic“ Ljubomir Pfaf, specijalista nutricioniolog.

Žao mi je i njega što će se raspuknuti od debljine proizrokovane time, ali mi je još više žao ljudi koji su došli kod njega po savet npr. kako da smršaju. On im onda kaže nešto što se za njih ne razlikuje mnogo od od smrtne presude.

Zato je narod toliko bolestan, ali po mom mišljenju, prava epidemije prouzrokovana lošom ishranom, neznanjem, ovakvim "stučnjacima" i vegetarijanstvom, tek nam predstoji.
 
0

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
*.dip.t-dialin.net.



+7181 Profil

icon Re: Presna hrana - 100% leči od raka, leukemije, artroze, angine pektoris, prostate, reume, bolesti24.10.2006. u 22:40 - pre 214 meseci
Citat:

Ma dragi moj Zorg ja nikoga ne silim ninašta. Jednostavno novija nauka je dokazala da su meso, jaja i mlečni proizvodi kao i sva hrana životinjskog porekla štetna za ljudsku ishranu.


Nikakva "novija nauka", bar ona ozbiljna a ne nauka za obdaniste, nije dokazala da su meso, jaja i mlecni proivodi stetni za ljudsku ishranu vec, suprotno, da je pravilan balans biljnih i zivotinjskih proizvoda kljucna stvar za zdrav i dug zivot. Osim toga, prelazak na meso je evolutivno vrlo uticao na rast covekovog mozga. Postoje ljudi kojima vegetarijanska dijeta moze da koristi, ali ovo je vec izvan teme, i ti ljudi obicno imaju neku specificnu bolest ili stanje gde je mesna ishrana potencijalno opasna - u svakom slucaju preporucivati vegetarijanski rezim ishrane svakome i nije bas najpametnija stvar koju mozete preporuciti.

Da se vratimo na pocetak:

Ovo je ime teme:

Citat:

Presna hrana - 100% leči od raka, leukemije, artroze, angine pektoris, prostate, reume, bolesti kože


Da li vi znate sta ovde pise - pise da presna hrana leci 100% od raka, leukemije, itd...

Jeste li vi ljudi svesni kolika je to kolosalna glupost koju je postavljac teme odvalio? Ispada da svako ko ima rak moze biti izlecen "presnom hranom". Kako se leci "prostata"? Kako se leci "Angina pektoris" ? Da li postavljac ove teme ima uopste predstavu o tome da je angina pektoris stanje, koje ne moze da se izleci vec samo mogu da se ublaze simptomi?

Ovo je najobnicniji amaterizam najnize vrste - tacno je da zdrava i balansirana ishrana mogu da, i u najvecem broju slucajeva uticu na ljudski imuni sistem, sto u krajnjoj liniji moze imati jako pozitivne efekte i kod najtezih stanja tipa rak i sl... ali tvrditi da odredjena vrsta hrane leci, i to 100% neku terminalnu bolest je stvarno bizarno.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10895



+1349 Profil

icon Re: Presna hrana - 100% leči od raka, leukemije, artroze, angine pektoris, prostate, reume, bolesti24.10.2006. u 23:37 - pre 214 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Postoje ljudi kojima vegetarijanska dijeta moze da koristi, ali ovo je vec izvan teme, i ti ljudi obicno imaju neku specificnu bolest ili stanje gde je mesna ishrana potencijalno opasna

Ne Ivane, upravo je ovo tema - da li takav nacin ishrane moze pomoci ljudima koji boluju od bolesti za koje medicini jos nije poznat lek. A to koliko ja hleba jedem i da li sam mrsav ili debeo, to izlazi iz okvira ove teme.
Ono sto ja ovako laicki mogu da zakljucim - presna biljna hrana bi mogla stvarno biti od pomoci - zna se da su nosioci imuniteta vitamini, zna se da vitamina ima naj vise u vocu i povrcu, zna se da se vitamini unistavaju termickom obradom, znaci prostom matematikom se moze izvesti zakljucak - jedite presnu hranu da pojacate imunitet.
Takodje, zna se da pri nedostatku neke hranljive materije organizam uzme i potrosi sopstvene zalihe te materije - ako mu nedostaju energetske materije topice mast koju nadje unutar tkiva, ako mu nedostaju belancevine pocece da trosi sopstveno misicno tkivo... Uz pretpostavku da organizammoze da prepozna sta mu je naj manje potrebno, i uz mnogo srece, u nedostatku belancevina organizam ce "pojesti" sopstvene bolesne celije i ozdraviti!
Verujem da ce se sve to jednog dana rayviti u pravu naviku, gde ce biti poznat nacin odredjivanja prave mere restrikcija nekih vrsta hrane, kako bi organizam "pojeo" tacno onoliko samog sebe koliko mu ne treba a ostavio sve ono sto mu treba.
Bilo kako bilo, mislim da ishrana presnom hranom coveku obolelom od raka ne moze narocito da steti a mozda moze da mu koristi, ne bih se bas usudio da kazem 100% ali u nekom procentu sigurno.
Na isti nacin organizam bi teoretski mogao da pojede i visak prostate, sta je tu nejasno? Kazem teoretski, jer ja naravno nemam nikakve podatke da li se to pokazalo kao ostvarivo u praksi.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
0

vegeterijanac
sinisa varadjanin
beograd

Član broj: 118341
Poruke: 21
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Presna hrana - 100% leči od raka, leukemije, artroze, angine pektoris, prostate, reume, bolesti kože25.10.2006. u 00:31 - pre 214 meseci
Nebojša.
Potpuno se slažem sa tobom što se tiče Dr. Pfafa i siguran sam da je mnogima odmogao nego pomogao kao i mnoge emisije na TV-u gde se kuvaju "zdrava" jela uživo. Nepoznaješ vegeterijanstvo i ne samo to sirova biljna hrana je hajprirodnija čoveku. Osim vitamina i proteina biljnog porekla ono što je jako važno to su enzimi koji nestaju pri termičkoj obradi a važni su za ljudski organizam raspadaju se pri temperaturi od 45 stepeni cerzijusaina. Evo ti primer Američki naučnici su uzeli dve vrste pacova i jednu hranili proteinima animalnog porekla a drugu ugljenim hidratima sa malom dozom proteina biljnog porekla (sirovom hranom). Prva grupa svi su dobili rak dok druga grupa nijedan nije oboleo i bili su veoma pokretljivi i vitalni čak i u testu kondicije pobedila je druga grupa kad su ih ubacili u vrtešku (točak gde pacovi trče u krug). Drugi eksperiment: Napravili su grupu pacova kojima su davali proteine biljnog porekla veoma dugo ne bi li izazvali pojavu raka i nije im uspelo nijedan pacov nije oboleo od raka. Nije tačno da u biljnoj hrani nema dovoljno proteina koji su sasvim zadovoljavajući za ljude. Primer Karl Luis ili Martina Navratilova. Ja sam bio aktivni atletičar i veruj mi da sam imao izdržljivost na treningu mnogo veću nego svi ostali ali se nisam takmišio jer sam to radio samo da sebi dokažem da mogu da savladam sve fizičke napore a pri tom sam jeo isključivo sirovu biljnu hranu. Znaju to u "Zvezdi" jako dobro samo se o tome ćuti. Poznati vegani su ti Klint istvud, Pol Makartni, B.B (superbaka), Pamela Anderson, Princ, Kim Basinger i ima ih još mnogo i sve ih je sve više zar su oni svi "budale" ili ljudi koji misle o svom zdravlju?

PcTel je u pravu i potpuno se slažem sa njegovim razmišljanjem.

Pozdrav
 
0

vegeterijanac
sinisa varadjanin
beograd

Član broj: 118341
Poruke: 21
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Presna hrana - 100% leči od raka, leukemije, artroze, angine pektoris, prostate, reume, bolesti kože25.10.2006. u 00:34 - pre 214 meseci
Mogu Vam napisati čitavu studiju o dijabetesu i o osteoprozi najčešćim bolestima današnjice kao i o zabludama koje nažalost preporučuju naši lekari.
 
0

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
*.dhcp-pool-ue.sbb.co.yu.

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Presna hrana - 100% leči od raka, leukemije, artroze, angine pektoris, prostate, reume, bolesti25.10.2006. u 01:49 - pre 214 meseci
Citat:
Evo ti primer Američki naučnici su uzeli dve vrste pacova i jednu hranili proteinima animalnog porekla a drugu ugljenim hidratima sa malom dozom proteina biljnog porekla (sirovom hranom). Prva grupa svi su dobili rak dok druga grupa nijedan nije oboleo i bili su veoma pokretljivi i vitalni čak i u testu kondicije pobedila je druga grupa kad su ih ubacili u vrtešku (točak gde pacovi trče u krug)


Znaci da SVI ljudi koji jedu meso dobijaju rak u roku od para dana? Ono sto je zaista iritantno je to sto se na ovakve teme pojavlju novi clanovi sa ciljem da propovedaju online. Iskreno receno, muka mi je od ovakvih "dokaza" i primera...

Pored toga, ako zaista znas koje sve "zablude" nasi lekari preporucuju, sto ne postanes prvo jedan od njih pa to ne objavis u nekom srtucnom magazinu. 100% sam siguran da moderna medicina izlecno mnogo vise ljudi svaki dan nego sto je "alternativna" izlecila uopste.



Da citiram kolegu Cabooma "Popularnu nauku treba zabraniti" ...
 
0

vegeterijanac
sinisa varadjanin
beograd

Član broj: 118341
Poruke: 21
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Presna hrana - 100% leči od raka, leukemije, artroze, angine pektoris, prostate, reume, bolesti kože25.10.2006. u 02:05 - pre 214 meseci
Shvatite dobri ljudi da nisam došao na ovaj forum sa namerom da se sa bilo kim od vas svadjam ili natežem šta je dobro a šta ne. Jednostavno imam veliko iskustvo i znanje koje hoću da ponudim onima koji su teško bolesni. Sticajem okolnosti vozio sam svog prijatelja svakog dana u hiperbaričnu komoru(multiple skleroza) na terapiju i tamo gledao ljude koji se raspadaju od dijabetesa, plaćaju jedan tretman u komori 8.000 dinara a preporučeno im je dvadeset i više tretmana. Sve to može da se reši mnogo jednostavnije PRESNOM BILJNOM HRANOM i to mnogo jeftinije i bezbolnije. Ja definitivno ne shvatam šta je u tim ljudskim glavama i zašto neće da prihvate jednostavan a definitivno ispitan metod izlečenja dijabetesa nego se tako muče i gube delove tela jer im rane ne zarastaju. Ponekad zaista ne razumem svet oko sebe. Zašto je to tako? Da li neko može da mi odgovori? To isto važi i za multiple sklerozu. Znam nemože da se izleči ali može da se zaustavi u fazi u kojoj je pacijent trenutno i eventualno da se poboljša stanje ali najvažnije je što može da se zaustavi proces daljeg napredovanja bolesti. Prosto nerazumem da neko želi da bude bolestan i da voli svoju bolest. Gledam ljude kako pate ali ne prihvataju terapiju PRESNOM BILJNOM HRANOM (računajući i mog prijatelja). Ja definitivno ne želim da budem bolestan i želim da svoju starost provedem vedro zdravo u putovanjima (mnogo volim da putujem i upoznajem nove ljude). Želim da živim punim životom. Nevidim ništa loše u tome. A pritom ne želim ni da budem babaroga koja ljude primorava na bilo šta ako neko nema svesti ili neželi da ozdravi treba poštovati njegovu volju. Zar ne?

Pozdrav
 
0

vegeterijanac
sinisa varadjanin
beograd

Član broj: 118341
Poruke: 21
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Presna hrana - 100% leči od raka, leukemije, artroze, angine pektoris, prostate, reume, bolesti kože25.10.2006. u 02:17 - pre 214 meseci
Pa prvo McKracken mi nismo pacovi. koristimo ih u eksperimentalne svrhe zato što imaju znatno kraći vek od čoveka i što se kod njih rezultati vrlo brzo vide. Zato se i koriste u eksperimentima. Ja zaista nemogu da se bavim intelektualnim sklopom pojedinih članova ovde na forumu. Neka se time bavi neko drugi. Nemam ja vremena za to.

Pozdrav
 
0

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
*.dhcp-pool-ue.sbb.co.yu.

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Presna hrana - 100% leči od raka, leukemije, artroze, angine pektoris, prostate, reume, bolesti25.10.2006. u 02:33 - pre 214 meseci
Naravno, istovremeno ignorises one koji su presi na "terapiju" presnom hranom umesto prepisane terapije koji na kraju guraju ljubicice odozdo jer im je neko ko ima "veliko iskustvo" preporucio alternativnu terapiju.

A svi slucajevi koji su uspesno izleceni klasicnom medicinom su zaboravljeni.

edit: Ako vec pominjes eksperimente, onda bi trebalo da vidis da je "eksperiment" koji pominjes daleko od istog jer je ili izmisljen ili pogresan.
 
0

vegeterijanac
sinisa varadjanin
beograd

Član broj: 118341
Poruke: 21
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Presna hrana - 100% leči od raka, leukemije, artroze, angine pektoris, prostate, reume, bolesti kože25.10.2006. u 03:06 - pre 214 meseci
Pa vidiš McKracken ja lično se već tim "izmišljenim" eksperimentima bavim malo više od 25 godina. Neznam samo koje lekove bi ti danas prodavao u apoteci da ih ja i meni slični nismo testirali na pacovima? Jako dobro znam o čemu pričam za razliku od tvog lupetanja gluposti i budalaština. Dakle ali zaista neka se neko drugi bavi ovim glupostima ja neželim da trošim svoju energiju na takve gluposti i budalaštine koje ovde ti pišeš jer to nema smisla. Promašio si forum.

Pozdrav
 
0

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10895



+1349 Profil

icon Re: Presna hrana - 100% leči od raka, leukemije, artroze, angine pektoris, prostate, reume, bolesti25.10.2006. u 03:07 - pre 214 meseci
Citat:
McKracken: Da citiram kolegu Cabooma "Popularnu nauku treba zabraniti" ...

McKracken, napisacu ti nesto sto sam sinoc napisao kao poruku moderatoru koji je privremeno zakljucao temu:
Citat:
Tema o uticaju ishrane na bolest i lecenje je jedna od boljih tema na ES-u. Kazem to kao covek kome je brat od strica pre mesec dana preminuo od raka unutrasnjih organa, kome je prosle godine stric preminuo od raka dusnika, jednjaka i jezika, cija je jedna prijateljica nedavno a druga davno izgubila oca od iste bolesti i ciji naj bolji prijatelj se trenutno bori svim silama za zivot svog oca. Ljudi oko mene padaju od kancera kao zrele sljive sa grane. A ja to sve gledam i ne mogu nikako da im pomognem. Ne samo da ne mogu ja, vec se i zvanicna medicina pokazala kao totalno neupotrebljiva. Nema sta nije pokusano, i zracenja i hemoterapije i nista, ishod je uvek isti - smrt. Nasuprot njima, poznajem jednu babu koja je dozivela duboku starost posto su je lekari poslali kuci ostavivsi joj jos nekoliko dana zivota. Dan za danom pila je samo cajeve, posle pola godine pocela je da se oporavlja, posle par godina sam je video kako u slast jede prasetinu i pije domacu rakiju. Znas kako kazu, davljenik se i za slamku hvata, tako da, kad je bolest u pitanju, ne smemo im otimati tu slamku i tvrditi kako ih to ne moze spasti. Verovatno ovaj nacin nece izleciti vecinu ljudi, ali zarad nekog kome ce pomoci ne smemo ogranicavati pravo ljudi da se o tome diskutuje.

Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
0

[es] :: Nauka :: Presna hrana - 100% leči od raka, leukemije, artroze, angine pektoris, prostate, reume, bolesti kože
(Zaključana tema (hardlock), by Ivan Dimkovic)
Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 52463 | Odgovora: 42 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.