Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

FireFox 1.0.4 - skolski primer kako se resavaju problemi

[es] :: Advocacy :: FireFox 1.0.4 - skolski primer kako se resavaju problemi

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5869 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Palma
Srđan Stević
sysadmin
Beograd

Član broj: 2773
Poruke: 741

ICQ: 244467577


+2 Profil

icon Re: FireFox 1.0.4 - skolski primer kako se resavaju problemi21.05.2005. u 17:53 - pre 231 meseci
Citat:
degojs: Nego, da vidimo mi kako to "školski primer rešavanja problema" rešava probleme:

http://www.elitesecurity.org/t...x-nema-vise-od-pola-ekstenzija

Super, nema šta. Jedan nema više od pola, drugi prijavljuje da određene extenzije nije ni bilo posle 1.0 a pre 1.0.4, a Safet kaže da je samo malo nešto morao da menja kako bi se ekstenzije instalirale..

Školski primer - rešavanja jednog i uvođenja drugog problema? Za kompatibilnost, ko još mari..



Hmmm, pa mislim se nešto, Ljinux i mora da bude besplatan, ko bi normalan dao pare za takvu kupusaru!?
This time next year we will be millionaires
- Dell Boy -
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: FireFox 1.0.4 - skolski primer kako se resavaju problemi21.05.2005. u 22:54 - pre 231 meseci
Citat:
degojs: Da, ali potrebno je da prvo odem na tu stranicu ili da koristim mail klijent koji koristi taj ranjivi engine.


Da, na taj način se sve do jučer većina crva širila :)

Neki napredniji poput Nimde su i na inficiranim serverima droppali index.html koji je sadržavao exploit :)

Citat:
Nije li iz tog razloga MS i promenio način u kom se prikazuju poruke u OE? Koliko mi se čini, za prikaz HTML, OE više ne koristi IE već RichText kontrolu.


Mislim da je točno, iako ne koristim OE već duuuuuuuuuuuuuuugo.

gmail rox :>

OT: Kako je u tandrbrdu to riješeno zna li tko?


 
Odgovor na temu

caboom
Igor Bogicevic
bgd

Član broj: 255
Poruke: 1503
*.nyc.res.rr.com.

ICQ: 60630914


+1 Profil

icon Re: FireFox 1.0.4 - skolski primer kako se resavaju problemi22.05.2005. u 00:02 - pre 231 meseci
Citat:
degojs: Gle, ako korisnici ne dobivaju zakrpe redovno i na vreme (sami ili automatski), onda vreme i nije bitno. U tom slučaju ništa ne vredi da zakrpa izađe i nakon 1 dana.


ako se ne varam, automatic update postoji za solidan broj aplikacija i operativnih sistema (distribucija). mozda update nije kritican za kucnu masinu john doe-a, ali npr. windows XYZ i firefox ne koriste samo kucni korisnici. ok, mozda sam ja malko paranoican, ali pretpostavljam da bi neko ko' se bavi administracijom trebalo da bude jos paranoicniji. btw. firefox bi trebalo da ima automatic update notification, mada nisam potpuno siguran u to.

Citat:

Problem je kod servera (gde spada i poznati RPC propust u Win XP/2000 Pro, sistemu za klijente), ali nije toliko smrtno :) ozbiljan i kod radnih stanica, generalno.

Potrebno je da se poklopi a) kritičan bag b) u kritičnom servisu (aplikaciji).

Mogli bi sad da raspredamo da li je browser kritičan servis ili ne i gde, ali 7 dana za browser je, čini mi se, odlično prolazno vreme. A ni 7 meseci nije baš užas - mnogo toga zavisi koji sajtovi se posećuju. A na to donekle može da se utiče, na razne načine.

Šta znam, živi smo, a imali smo i gore dane :)


pa povrsno gledano, ovo je sasvim tacno - ali u realnom svetu uopste mi nije tesko da smislim scenario gde ovo postaje veoma problematicno. nije bas zabavna situacija ako imas potencijalno busne racunare u firminom intranetu. svakako smo zivi i nadam se da se to nece promeniti jos duze vreme, ali generalno skoro svaki security problem obicno kosta.
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: FireFox 1.0.4 - skolski primer kako se resavaju problemi

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5869 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.