Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Windows rapidly approaching desktop usability...:)

[es] :: Advocacy :: Windows rapidly approaching desktop usability...:)

Strane: << < .. 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 210395 | Odgovora: 1361 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)28.06.2005. u 00:29 - pre 230 meseci
Ma daj.. kakve ti bajke pričaš i kome?

Koga uvo boli za mišljenje "Linux zajednice"?? Ko je ta zajednica..??

Pogledaj moju prethodnu poruku :)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)28.06.2005. u 00:30 - pre 230 meseci
Mislim, šta, ti ćeš šefu u firmi da kažeš da nećeš da koristiš ovo ili ono jer tamo neka zajednica tako kaže???

Možeš odmah da ideš sa posla, a platu i posao neka ti obezbedi ta zajednica o kojoj pričaš :)

Pa šta bi ti rekao nekom radniku u tvojoj firmi kad bi uzeo da ti priča da neće da koristi ove alate jer su ih napravili u... Danskoj??

Pa to što ti smatraš zajednicom, to su lajavci koji veze nemaju sa bilo čim.. a posebno ne sa bilo kakvim poslom u IT. Da imaju, ne bi pričali takve budaleštine, jer bi znali da su stvari bitno drugačije.

[Ovu poruku je menjao degojs dana 28.06.2005. u 01:36 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

bobzilla
Bojan Popović
Beograd, Srbija

Član broj: 61783
Poruke: 342



+2 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)28.06.2005. u 00:37 - pre 230 meseci
Citat:
Slušaj, o tim stvarima brigu neka vodi MS, zar ne?

Ako budu konkurentni, imaće i deo tržišta, ako ne - doviđenja.


Naravno. Ali neki moji planovi su da upravo budem s druge strane u buducnosti. Kod nas je to jos teze s obzirom na nacin na koji se MS vratio u zemlju. Ali necemo o tome, pravilnik zabranjuje politiku. ;) Mada coveka postujem, to mu je bio najgori potez tokom mandata. Mislim da je bilo bolje da je to ipak bila ravnopravna utakmica pa ko pobedi da pobedi. :)

Citat:
Ko je ta Linux zajednica? Ljudi kao Matrixx i axez??

Ozbiljno, koga briga šta takvi ljudi misle.

Zamisli da ti i ja otvorimo neku firmu i recimo treba nam 5 Windows kompjutera jer trebamo obavezno trebamo npr. MS Office i još 2 Windows-only aplikacije.

I recimo sad da imaš Linux+Crossover i gle čuda: i Office i te 2 aplikacije rade super na takvom sistemu. Što da plaćamo Windows?

I ono bitno, šta nas boli uvo šta misli tamo neka Linux zajednica, za koju niko i ne zna šta je i ko je?? Da nećemo možda da slušamo bilo koga, a posebno budale kao Stalman, da li je to prihvatljivo rešenje za Linux zajednicu??? Brale, nama to radi, a zajednica neka se slika sve sa svojim mišljenjem :)


Pazi... Da bi Linux povecao trzisno ucesce veoma je vazna podrska sadasnje Linux zajednice. Mislim da bez njih nema sanse da taj napor urodi plodom. Mada, ti vidis da je ipak razmisljam na trzisni nacin. Zato me ljudi u zajednici i malo popreko gledaju. Ali zalaganje za ideje u koje i oni veruju upravo cini da me tolerisu. Kao sto i tolerisu te velike igrace koji sve gledaju kroz novac. Jer to doprinosi zajednickom cilju: sirenjem uticaja linuxa.

A i Stalmanova ideja nije toliko losa. Samo ne toliko trzisno orijentisana. I spreman sam na zrtvu odricanja odredjenog dela profita koriscenjem GPL ili neke vise komercijalno orijentisane varijacije, zavisno od trzista na koje bude ciljao odredjeni proizvod. Ali i to ce se vecim delom tolerisati zbog nekih zajednickih vrednosti.

[Ovu poruku je menjao bobzilla dana 28.06.2005. u 01:39 GMT+1]
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)28.06.2005. u 00:40 - pre 230 meseci
Citat:
Zato me ljudi u zajednici i malo popreko gledaju


:))) Ajd bre, da čujemo ko su ti ljudi iz zajednice? :)))



Ej, ajd ja lepo tebe da pozdravim, meni ovo liči baš na ono loženje što je pomenuo Walker - neko od Linuxovaca našao da se pravi pametan... :)

Pozdrav i nemoj da te "zajednica" maltretira :)))))

Imam ja i pametnija posla :)): NEMANJAAAAAAAAAAA!!!!! :))))

[Ovu poruku je menjao degojs dana 28.06.2005. u 01:44 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

bobzilla
Bojan Popović
Beograd, Srbija

Član broj: 61783
Poruke: 342



+2 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)28.06.2005. u 00:45 - pre 230 meseci
Citat:
Mislim, šta, ti ćeš šefu u firmi da kažeš da nećeš da koristiš ovo ili ono jer tamo neka zajednica tako kaže???

Možeš odmah da ideš sa posla, a platu i posao neka ti obezbedi ta zajednica o kojoj pričaš :)

Pa šta bi ti rekao nekom radniku u tvojoj firmi kad bi uzeo da ti priča da neće da koristi ove alate jer su ih napravili u... Danskoj??


Razmisljas u pogresnom pravcu. Ako je neophodno, bilo ko od njih ce koristiti komercijalne alate. I sam Stalman to pominje u svojim dugackim esejima: postoje izuzeci u kojima je delimicno opravdano koriscenje komercijalnog softvera. Ja verujem da i oni to tako gledaju.

Mada se mnogi danas protive i WINEu, a on je ipak doprineo razvoju tranzicionih alata koji omogucavaju Linuxu da zauzme deo Windows desktop trzista. Mislim, mali broj ljudi sto-postotno prelazi na Linux, ali veliki broj ima dual-boot (sto ne oduzima MSu trziste, ali znacajno povecava Linux trziste).

Citat:
Pa to što ti smatraš zajednicom, to su lajavci koji veze nemaju sa bilo čim.. a posebno ne sa bilo kakvim poslom u IT. Da imaju, ne bi pričali takve budaleštine, jer bi znali da su stvari bitno drugačije.


Ne bih se slozio. To su ljudi koji su izneli GNU/Linux na mesto na kome se nalazi sada. Njihova podrska je vrlo znacajna u daljem razvoju.
 
Odgovor na temu

MladenIsakovic
Mladen Isaković
Šabac

Član broj: 58620
Poruke: 333
*.freeserbia.sezampro.yu.

Jabber: mladjai@elitesecurity.org
ICQ: 162720715
Sajt: www.slackware-srbija.org


+1 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)28.06.2005. u 00:47 - pre 230 meseci
Citat:
Palma: Zidoo uopšte nije oglasio i brisao uvrede tih manijaka koji su non stop podjebavali Sandensa.]



I ne treba da briše, shvata čovek da su u pravu što ga podjebavaju, jer taj dečko je tipičan primerak odraslog bilmeza na kvadrat.
A ti bi mogao (možda, ako hoćeš) da primetiš i "sunašcevo" vredjanje svih koji ne misle kao on, na raznim topic-ima, koje skoro uvek prevazilazi sve granice, pa mu onda ljudi vraćaju istom merom. Toliko, iako znam da ću biti "Izbrisan"
 
Odgovor na temu

bobzilla
Bojan Popović
Beograd, Srbija

Član broj: 61783
Poruke: 342



+2 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)28.06.2005. u 00:49 - pre 230 meseci
Citat:
:))) Ajd bre, da čujemo ko su ti ljudi iz zajednice? :)))



Ej, ajd ja lepo tebe da pozdravim, meni ovo liči baš na ono loženje što je pomenuo Walker - neko od Linuxovaca našao da se pravi pametan... :)

Pozdrav i nemoj da te "zajednica" maltretira :)))))

Imam ja i pametnija posla :)): NEMANJAAAAAAAAAAA!!!!! :))))


E, Deki, Deki... :) Ne moze covek menjati ideologije kako mu dune. Kad se drzis necega, drzis se do kraja. ;) Ne mogu ja poceti da razmisljam: "Boli me uvo, ja cu da radim sta ja hocu". Nema toga. Ako pripadas jednoj ideologiji, nema vrdanja. Podrzavas njene vrednosti bas zato sto verujes u nju. Novac malo skrece glavu, ali nedovoljno da potpuno odustanes od onoga u sta verujes.

[Ovu poruku je menjao bobzilla dana 28.06.2005. u 01:51 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bobzilla
Bojan Popović
Beograd, Srbija

Član broj: 61783
Poruke: 342



+2 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)28.06.2005. u 00:54 - pre 230 meseci
I da: niko me ne maltretira. Samo ne shvataju znacaj sirenja baze korisnika linuxa i zato napadaju neke stvari koje mogu biti pozitivne u tom pravcu.

Inace, rekao sam vec da me tolerisu. Ja sam happy s tim. Jer ipak svi mi (linuxasi) u sustini verujemo u iste stvari, samo na razlicite nacine.

[Ovu poruku je menjao bobzilla dana 28.06.2005. u 01:55 GMT+1]
 
Odgovor na temu

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
*.lugs.org.sg.

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)28.06.2005. u 02:08 - pre 230 meseci
Citat:
Ne moze covek menjati ideologije kako mu dune. Kad se drzis necega, drzis se do kraja.


Hm, znači držao bi se nečega što vodi u propast po svaku cenu?
Sve je promenljivo a pogotovu ideologije.


I never wanna be a mod!
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)28.06.2005. u 02:22 - pre 230 meseci
Citat:
bobzilla: ... Jer ipak svi mi (linuxasi) u sustini vjerujemo iste stvari, samo na razlicite nacine.


AAaaaaah.....vjera znači......uvrstio sam je IIRC na listu kvalifikatora zealotizma, i to s punim pravom

Fascinantno je kako ljudi već tisućama godina kombiniraju svoje, u realnom svijetu neodržive, teorije o "savršenom poretku", u neke utopijske ideologije, obavezno davajući cijelom kontekstu mistični, religiozni ugođaj koji je suptilni paravan još gore oblike socijalne nepravde, exploataciju malih ljudi, njihovog, po mogućnosti besplatnog, rada, uz naravno profitiranje samo par divova na vrhu hranidbenog lanca, i fascinantno je kako je gotovo uvijek takva ideologija plod samo jednog bolesnog uma, koji je uspio kontaminirati umove milijune drugih ljudi, i gotovo uvijek predstavlja slom već postojećih ekonomskih, političkih i moralnih aršina.

Vi linuxaši ste obični pijuni....i čim prije to shvatite, prije ćete smanjiti svoje šanse da jednog dana završite kopajući po kantama za smeće, ili iza rešetaka (MatrixxX).

[Ovu poruku je menjao Sundance dana 28.06.2005. u 03:23 GMT+1]
 
Odgovor na temu

MatrixxX
Ume da zaradi za ručak ;)
Zemun

Član broj: 60398
Poruke: 370
213.244.208.*



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)28.06.2005. u 02:34 - pre 230 meseci
Citat:
MladenIsakovic: I ne treba da briše, shvata čovek da su u pravu što ga podjebavaju, jer taj dečko je tipičan primerak odraslog bilmeza na kvadrat.
A ti bi mogao (možda, ako hoćeš) da primetiš i "sunašcevo" vredjanje svih koji ne misle kao on, na raznim topic-ima, koje skoro uvek prevazilazi sve granice, pa mu onda ljudi vraćaju istom merom. Toliko, iako znam da ću biti "Izbrisan"


Na veliku žalost nekih odavde, nigde ja nisam otišao
Samo sam danas (odnosno juče), imao previše posla da bih se zajebavao

I da, upravo je Sunčica razlog što sam se uopšte uključio u "raspravu"..nažalost, pravilo je da se sa džukelama mora "razgovarati" jedino njihovim jezikom, jer je to jedini koji razumeju

Vidim i da bi poneki žarko želeli da me prijave za "kriminalne radnje", pa im stojim na raspolaganju..možemo i zajedno do MUP-a Srbije, moje glavne mušterije

Na kraju, vidim da ovde ima i sasvim ok ljudi, i zbog njih i nemam nameru da "odem"
MatrixxX is rolling, the others are stoned.
 
Odgovor na temu

MatrixxX
Ume da zaradi za ručak ;)
Zemun

Član broj: 60398
Poruke: 370
213.244.208.*



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)28.06.2005. u 02:38 - pre 230 meseci
Citat:
Sundance:
Vi linuxaši ste obični pijuni....i čim prije to shvatite, prije ćete smanjiti svoje šanse da jednog dana završite kopajući po kantama za smeće, ili iza rešetaka (MatrixxX).


A "iza rešetaka" ćeš da me strpaš ti?
Ma evo idem dobrovoljno, samo da budemo zajedno, ljubavi
MatrixxX is rolling, the others are stoned.
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)28.06.2005. u 02:41 - pre 230 meseci
Citat:
MatrixxX: Na veliku žalost nekih odavde, nigde ja nisam otišao ;)
Samo sam danas (odnosno juče), imao previše posla da bih se zajebavao ;)


Zamjenjivali ste piratski Oracle mysql-om?

Citat:
Vidim i da bi poneki žarko želeli da me prijave za "kriminalne radnje", pa im stojim na raspolaganju..možemo i zajedno do MUP-a Srbije, moje glavne mušterije :D


OK, daj URL pussy?

Sad će naravno ići: "Nemam namjeru ti pružim to zadovoljstvo...".

Jesi jadan.
 
Odgovor na temu

MatrixxX
Ume da zaradi za ručak ;)
Zemun

Član broj: 60398
Poruke: 370
213.244.208.*



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)28.06.2005. u 02:45 - pre 230 meseci
Citat:
Sundance: OK, daj URL pussy?


Opet si nestrpljiv? moraš malo jače da zineš
MatrixxX is rolling, the others are stoned.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)28.06.2005. u 02:51 - pre 230 meseci
Sundance je sasvim OK - totalno je iskren, a to nije bas cesta crta karaktera. Malo se "slikovitije" izrazava, ali to je valjda stvar temperamenta. Inace, Sundance tacno si rekao ovo "Fascinantno je kako ljudi već tisućama godina kombiniraju .....", na sve strane neke religije, ideologije, udruzenja, masonske loze, bog te pita sta sve - kad Linux uporedis sa time, on je "mala beba"!
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

MatrixxX
Ume da zaradi za ručak ;)
Zemun

Član broj: 60398
Poruke: 370
213.244.208.*



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)28.06.2005. u 03:19 - pre 230 meseci
Citat:
tdjokic: Sundance je sasvim OK - totalno je iskren, a to nije bas cesta crta karaktera. Malo se "slikovitije" izrazava, ali to je valjda stvar temperamenta.


Ok, ti ga tako procenjuješ, a ja mislim da je nevaspitana džukela.

Citat:

Inace, Sundance tacno si rekao ovo "Fascinantno je kako ljudi već tisućama godina kombiniraju .....", na sve strane neke religije, ideologije, udruzenja, masonske loze, bog te pita sta sve - kad Linux uporedis sa time, on je "mala beba"!


Ideologija?
Pa pogledaj šta Sunčici piše u potpisu..šta je to, ako ne najsiroviji oblik makartizma?
MatrixxX is rolling, the others are stoned.
 
Odgovor na temu

bobzilla
Bojan Popović
Beograd, Srbija

Član broj: 61783
Poruke: 342



+2 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)28.06.2005. u 03:45 - pre 230 meseci
Citat:
Na veliku žalost nekih odavde, nigde ja nisam otišao


I bolje da nisi... Zamisli, oni su zamislili neku veliku zaveru protiv njih. Kao svi su namesteni i tu su samo da bih njih podjebavali... Kao ljudi nemaju pametnija posla nego da podjebavaju njih i jadnog Sunny-ja.

I to sto ja normalno komuniciram s tobom kao s nekim ko deli isto ili slicno misljenje o Linuxu gledaju kao da smo ja i ti zaverenici protiv njih... Glupost. A, Sunny stvarno zna da pretera. I ja ga lepo ignorisem. I dobro mi ide.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)28.06.2005. u 03:46 - pre 230 meseci
Citat:
MatrixxX: Ideologija?
Pa pogledaj šta Sunčici piše u potpisu..šta je to, ako ne najsiroviji oblik makartizma?
Ma taj potpis je totalno beznacajan. Tamo se citira sta je rekao neki funkcioner, neke firme. A firmi ima mnogo, funkcionera jos vise, tako da je to sve beznacajno. Taj sto je to rekao je nekakav sluzbenik, koga gazda moze otpustiti svakog trena. Druga je stvar sto bi drustvo koje sebe smatra demokratskim, moralo takvim izjavama da posvecuje vise paznje. Ali, sta ces, u tom drustvu jos uvek vezu coveka za auto, pa ga vuku ulicama dok se ... ne istrosi lanac, izjave IT sluzbenika su jos daleko negde dole na listama prioriteta tog drustva.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.pat-pool.nsad.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)28.06.2005. u 09:34 - pre 230 meseci
Citat:
degojs:

"Prezasićeno jednom vrstom..." --- šta to tačno znači?

Jebote, ovde imamo slučaj da ti pričaš bajke, kao nekom se ogadio MS, pa odlučio da im pravi konkurenciju...



Osim toga ti si sam reako da gomila firmi jos koristi stari NT 4 jer im jednostavno nije potrebno nista novije, ne vide vrednost u novim microsoftovim proizvodima jer su zakljucili da je to isto s*****, drugo pakovanje. To je prrezasicenje, stalno izbacuju jednu te istu stvar koju samo prepakuju i vecini to ne treba.
Jebote, stari office iz 97. ili 2000. zavrsava posao u preko 90% slucajeva.
Par procenata klijenata isklucivo zahteva nove funkcije kao ove Ivanove...:)
 
Odgovor na temu

zi::
Igor Marinović
Manufaktura doo Internet inženjering
Palić

Član broj: 18090
Poruke: 642
*.manufacture.co.yu.

ICQ: 7715569
Sajt: www.marinowski.com


Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)28.06.2005. u 09:49 - pre 230 meseci
Citat:
Marko_L: Evo, može li bilo koji napredniji korisnik Linuxa da mi namesti za sat-dva bilo koju distribuciju Linuxa, tako da sistem radi onako kako sam gore opisao (znači sav hardver podešen da radi bez ikakvog dodatnog žongliranja sa bilo čim, da mogu da piče muzika, filmovi, da mogu da se režu diskovi, da može da se programira, da mogu da startujem bilo koju igru, da surfujem netom bez bojazni od kojekakvih spodoba, da je sistem stabilan, i da mogu da instaliram bilo šta sa par klikova mišem...) ? Ako ima, evo ja mu plaćam onoliko koliko bih platio Windows XP.Ukoliko ne može za to vreme, onda koliko bi vremena trebalo za tako nešto, onako odokativno?
Hm, evo, ja se skromno javljam. Pre par nedelja sam kupio novi računar, grafička je geforce 6600gt ... Instalirao Kubuntu distribuciju, sve next/next/next, geforce driveri već na DVDu, i sve radi. Trebalo mi je stvarno par sati, dok dobijem namešten sistem kakav volim, uz download i nameštanje tema i ostalih stvari na koje sam navikao. Ništa dodatni diskovi sa driverima, sve sa jednog dvda. Par stvari kojih nema (acrobat 7 recimo) download, install, gotovo.

Mogu da gledam bilo koji video, (isprobao većinu sa http://www.radza.com/ ). Dragi Tata je pomenuo da on nema više vremena ni živaca da skida codece. Nemam ni ja, zato ih imam sve kroz mplayer. Veselo režem DVDove (k3b majka), idem na Internet sigurno, instant messaging (3 protokola sa više od 200 kontakata rade kroz program kopete instantno, kao što se zahteva) ...

Šta se još traži? Aha da, igre. Well, ja se ne igram, stvarno nemam vremena za to, ali zato dosta fotografišem (više od 10.000 fotografija godišnje), pa lepo snimam fotografije (canon 20d, bez potrebe za dodatnom instalacijom softwarea) i obrađujem ih.

Šta se još traži: programiranje i razvoj? Procesor mi je zadnjih dana opterećen 100% (obrada 750.000 slika sa 18 miliona keyworda i pravljenje histograma za visual search zahteva dosta isprobavanja i računanja), i ne osećam nikakvo opterećenje u ostalom normalnom radu.

Da li sam izgubio vreme? procenite sami. Da li mi nešto nedostaje? Ne.

To što neko ne zna da namesti, ne znači da ne radi.
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Windows rapidly approaching desktop usability...:)

Strane: << < .. 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 210395 | Odgovora: 1361 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.