Srodne teme
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Lightscape i Inspirer renderig

[es] :: 3D modelovanje :: Lightscape i Inspirer renderig

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 11732 | Odgovora: 80 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Buki3d

Član broj: 71889
Poruke: 60
*.zgrp.net.



Profil

icon Re: Lightscape i Inspirer renderig28.10.2005. u 11:00 - pre 226 meseci
Upravo radim na jednoj sceni gde je akcenat na samu svetiljku a ne na prostoriju,
te sam shodno tome i tako modelirao svetiljku,veoma,veoma fini model.Nakon kompletiranja scene sam dosao na cifru od 7200000 poligona,i Inspirer je zakocio,
nije mogao da odradi(kad budeomo nabavili licenze za jos par procesora i to ce ici)
te sam morao reducirati model svetiljke i broj pologona u sceni na 1700000,sad ide bez problema
 
Odgovor na temu

Tatjana M.

Član broj: 71928
Poruke: 56
*.dialin.iskon.hr.



Profil

icon Re: Lightscape i Inspirer renderig28.10.2005. u 11:15 - pre 226 meseci
Kad ste se vec tolko zakacili oko toga koji je softwer "fizicki tocan", iskreno milim da nije ni jedan, trebala bi mi pomoc.
Vezano za indirektno osvjetljenu sobu u Ls, znaci soba u koju sunce ne tuce direktno, vec se svjetlost odbija od susjednih zgrada. Mislim da u tom smislu ni jedan software nije ponudio rjesenje.
Ono sto Ls ima je skylight, kojim ce bit osvjetljena indirektna prostorija, on pak nema nikakve veze s realnoscu, jer ce soba prakticki ostat tamno plava i slabo osvjetljena za razliko od realnosti gdje ce se "bijela" svjetlost reflektirat od susjednih zgrada.
Kako bi vi osvjetlili sobu, u LS naravno?
 
Odgovor na temu

Buki3d

Član broj: 71889
Poruke: 60
*.zgrp.net.



Profil

icon Re: Lightscape i Inspirer renderig28.10.2005. u 13:21 - pre 226 meseci
Ja vec jednom ovde rekoh da moze to da se uradi u LS,bez toga da se dva LS modela,jedan za interior,jedan za exterior spajaju u isti scenu.Par trikova nisam otkrio ni jednom forumu do sada,ipak evo jednog.Problem je kako da "doneses"
dnevno svetlo u scenu koja ima i interior i exterior,a da ne koristis opciju u LS
wizardu koji ti to omogucava,a u stvari ne funkcionise,i bez toga da stakla na
prostoriji uopste ne budu definisana ni kao window ni kao opening.U ovom slucaju uradis scenu prostorije i oolnih zgrada(okolne zgrade ti trebaju,logo,inace neka od cega da se odbije svetlost koju hoces unutra).Samu prostoriju moras malo drugacije
modelirati nego kad radis samo interior,u ovom slucaju ti trebaju i unutrasnji i
spoljni zidovi.Modeliras takodje jednu polu sferu,koja je najvaznija u citavoj prici.
Polu sferu definises kao opening,i onda ukljucis dnevno svetlo,gotovo,dnevo svetlo,
nebo+sunce prolazi kroz definisani opening i pada na citavu scenu,jedan deo ce
direktno uci u prostoriju bez obzira sto stakla nisu definisana kao window,drugi deo
ce se odbijati od okolnih zgrada i ponovo kroz staklo u tvoju sobu.S polu sferom se mozes malo igrati,moze biti i samo cetvrtina od sfere,zavisi sta ti treba,ili cak samo
jewdna cetvorougaona povrsina,ali postavljena na pravom mestu.Bice ti malo jasnije
kad postavim par slicica sa objasnjenima.
Sledece ce biti kako ubaciti dnevno svetlo u prostoriju bez toga da uopste prolazi
kroz prozor(to vec pripada pod trikove koji nemaju veze sa realnoscu),ili definisanje
stakla(definisanog kao window) i kontrolisanje istog preko alfa texture u Photoshopu
i jos par trikova koje ni na jednom forumu do sada nisam nikome otkrio.Jedan od mnogih koji su ucili od mene(na prvom i drugom Lightbox-u) je bio i ovaj "hvaljeni"
Chen Qingfeng


 
Odgovor na temu

pailhead
Dusan Bosnjak
freelance
Oakland baby, CA

Član broj: 16715
Poruke: 862
195.252.90.*

ICQ: 55993773


+9 Profil

icon Re: Lightscape i Inspirer renderig28.10.2005. u 14:40 - pre 226 meseci
@Tatjana M.

Ovo se u brazilu, frenderu, vray-u, mental ray-u, pretpostavljam i u ostalim rendererima sa slicnim konceptu resava na tri nacina.
Menjanjem neceg sto se zove ekspozicija, u lightscape-u se ona podesava samo preko preseta (3 ekspozicije postoje i biras ih u dijalogu za vrstu scene - enterijer, eksterijer kombinovano).
Max i viz su imali nesto vrlo slicno lightscape-u, njihov radiosity je za klasu fleksibiliniji, mada svi kazu da je losiji od samog lightscape-a i da nije isti engine u pitanju. Posto se radi o istom principu, isti je i nacin na koji se podesava ekspozicija samo sto max ima daleko vise opcija.
Recimo, napravila si ceo stan, sa nekoliko prostorija, i pustila radiosity da izracuna osvetljenje za ceo stan. Nakon sto bi on uradio svoje, napravio milion poligona i sl, po nekoj default ekspoziciji, direktno osuncane sobe bi videla normalno, dok bi neka soba sa jednim prozorom na severnoj strani bila veoma mracna. Ako bi se recimo radila neka animacija setnje kroz stan, jednostavno bi se nakon ulaska u tu mracnu sobu animirala ekspozicija, kao sto se i prava kamera adaptira osvetljenju. Dobila bi normalno osvetljenu sobu ali bi recimo zgrade/nebo ili bilo sta sto se vidi kroz prozor verovatno izgorelo.
Svi ostali rendereri sa ekspozicijom rade na istom principu, maxwell cak ima i podesavanja kao pravi fotoaparat, i navodno moze da da tacan rezultat kao kad bi se slikalo sa fotoaparatom istih podesavanja.

Drugi nacin je da se jednostavno poveca jacina skylighta.

Treci nacin je da se doda jedno area svetlo kod tog prozora i da se dalje ono kontrolise.
what we want, we must create
 
Odgovor na temu

pailhead
Dusan Bosnjak
freelance
Oakland baby, CA

Član broj: 16715
Poruke: 862
195.252.90.*

ICQ: 55993773


+9 Profil

icon Re: Lightscape i Inspirer renderig28.10.2005. u 14:50 - pre 226 meseci
@buki3d

Definitivno nesto nije uredu sa internetom kao nacinom komunikacije. Nisam se ja nasao prozvanim, i ne pokusavam da se svadjam, niti da isterujem neku pravdu sad u ime nekog programa zaboga.

Jednostavno ovakve rendere, sa ovakvom svrhom jos nisam video, barem ne na domacim forumima i zanima me kakva je to vrsta klijenata, kakva je ustvari ponuda i najvise kakvi su programi koji to rade.

Najvise me zanima cena tog paketa, ali nemam vremena da se snalazim na nemackom sajtu (ne pricam nemacki) i da pisem emailove da bih saznao istu. Pretpostavicu jednostavno da je veoma visoka cim se ne objavljuje, a gledajuci ove rendere kao skup piksela iskljucivo, mislim da takva neka cena nebi bila opravdana.
Naravno nisam uopste istrazio materiju, ukljucio sam se u diskusiju koja je vec pocela o cenama pa cak i warezu, sa jednostavnim pitanjem, nisam nikoga napao.

Pravio sam i ja neke testove, stari su oko 9 meseci, mogao bih bas da probam ponovo da osvetlim ovaj prostor.




what we want, we must create
 
Odgovor na temu

deliktus

Član broj: 30211
Poruke: 53
*.dialin.iskon.hr.



Profil

icon Re: Lightscape i Inspirer renderig28.10.2005. u 15:31 - pre 226 meseci
Buki, zvuci zanimljivo!
Bi mogo stavit par slika da pojasnis malo, i da mozda otkrijes jos par trikova?
Cini mi se da je ovaj thread mozda i bas posto LS i Inspire "podforum";-)

Citat:
pailhead: @buki3d

Pretpostavicu jednostavno da je veoma visoka cim se ne objavljuje, a gledajuci ove rendere kao skup piksela iskljucivo, mislim da takva neka cena nebi bila opravdana.
Naravno nisam uopste istrazio materiju


Citiram te opet "nisam uopste istarzio materiju" , daj je istrazi pa onda reci dal je cijena opravdana. Jer software koji se koristi i u mjerenju osvjetljenja, vidljivosti objekta na stadionu, a ima i sposobnost vrlo kvalitetene arhitektonske vizualizacije definitivno spada u profesionalni alat za lightning designere ili planere. Mislim da im je cijena opravadana.
Ista stvar ti je kao da ides usporedivat Catiu ili ProE s Maxom u smislu CADa i CAMa
beeeeeeeeeeee
 
Odgovor na temu

Buki3d

Član broj: 71889
Poruke: 60
*.zgrp.net.



Profil

icon Re: Lightscape i Inspirer renderig28.10.2005. u 15:39 - pre 226 meseci




Po zelji se moze redukovati broj poligona na polu sferi,takodje i menjati poziciju u
zavisnosti od polozaja sunca i onoga sta nam treba
 
Odgovor na temu

Buki3d

Član broj: 71889
Poruke: 60
*.zgrp.net.



Profil

icon Re: Lightscape i Inspirer renderig28.10.2005. u 16:06 - pre 226 meseci
Dusane,ne govorimo sa istih pozicija,zbog toga je moja preporuka da ostanes na
programima koje koristis,za ono sto radis su vise nego odlicni,pogotovo VRAY liferuje
fantasticne rezultate.Meni je za sada akcenat prvo na ispravnom osvetljenju pa tek
onda na lepom renderingu,a takvi primeri kao sto ti navede,ako je malo sky light-a
ubacis area light i sl. su totalno neprihvatljivi u mom poslu.

Nesto o ovom nacinu procesiranja scene u LS-u,to funkcionise ali ne preporucujem
nikome sem ako BAS MORA.Zbog cega,potrebna je 100% optimiranje modela,fine vrednosti za mesh(interno),samo procesiranje traje dugo....
Jednostavnije je i brze takvu scenu odraditi u nekom drugom programu,LS nije
predvidjen za to.Ja sam to davno istrazivao,bas me interesovalo dali uopste
moze,samo zbog toga
 
Odgovor na temu

deliktus

Član broj: 30211
Poruke: 53
*.dialin.iskon.hr.



Profil

icon Re: Lightscape i Inspirer renderig28.10.2005. u 16:27 - pre 226 meseci
Ja sam radio nesto ovako.
Imas prostoriju u kojoj su zidovi one sided. Imas prozor. Na konture prozora modelujes polygone. Gornji definiras kao window.
Normalno svjetlost ce se odbijat od polya u prostoriju. Samo cesto su mi prostorije znale ispast pre sive i imale su ostre sijene uz prozor a to nije bas realno za indirektno svijetlo, posto su njegove sijene uvijek mekanije.
mmm kako se slika ovdje prikaci da odmah bude prikazana, a ne prikacena?

[Ovu poruku je menjao deliktus dana 28.10.2005. u 17:34 GMT+1]
beeeeeeeeeeee
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Buki3d

Član broj: 71889
Poruke: 60
*.zgrp.net.



Profil

icon Re: Lightscape i Inspirer renderig28.10.2005. u 16:34 - pre 226 meseci
Ne vidim slicicu,mora da si zaboravio.Ovo sto je Tatjana trazila je nesto drugo,jednim metkom dva zeca.
Zaboravih da kazem,u gornjem slucaju se moze postaviti jos jedna polu sfera sa
vanjske starne od ove koja je opening i na nju mapirati odgovarajuca pozadina,
s tim da se ta druga sfera mora tako definisati da propusta svetlo.Ova prva
sama po sebi (opening) je nevidljiva nakon procesiranja takoda ostaje vidljiva
ona druga sa texturom
 
Odgovor na temu

Buki3d

Član broj: 71889
Poruke: 60
*.zgrp.net.



Profil

icon Re: Lightscape i Inspirer renderig28.10.2005. u 16:36 - pre 226 meseci
Onako kako si i uradio,ides na image
dobijes ovo [img][/img] s tim da u sredinu ubacis asdresu slike

Ono Beeeeeee! na kraju mi nesto poznato

[Ovu poruku je menjao Buki3d dana 28.10.2005. u 17:37 GMT+1]
 
Odgovor na temu

deliktus

Član broj: 30211
Poruke: 53
*.dialin.iskon.hr.



Profil

icon Re: Lightscape i Inspirer renderig28.10.2005. u 16:46 - pre 226 meseci
Di si Asim;-)
beeeeeeeeeeee
 
Odgovor na temu

pailhead
Dusan Bosnjak
freelance
Oakland baby, CA

Član broj: 16715
Poruke: 862
195.252.90.*

ICQ: 55993773


+9 Profil

icon Re: Lightscape i Inspirer renderig28.10.2005. u 18:13 - pre 226 meseci
Citat:
deliktus:
Citiram te opet "nisam uopste istarzio materiju" , daj je istrazi pa onda reci dal je cijena opravdana. Jer software koji se koristi i u mjerenju osvjetljenja, vidljivosti objekta na stadionu, a ima i sposobnost vrlo kvalitetene arhitektonske vizualizacije definitivno spada u profesionalni alat za lightning designere ili planere. Mislim da im je cijena opravadana.
Ista stvar ti je kao da ides usporedivat Catiu ili ProE s Maxom u smislu CADa i CAMa


Ma jos pre stranu dve smo dosli do zakljucka, ne znam ni sto smo se upustali u dalju raspravu kad je mogla samo svadja da ispadne. Jednostavno meni inspirer ne deluje kao "za oko" renderer, evo ako nista samo jedna jedina stvar mi bode oci na svim ovim renderima - preostra senka, ali da neki od drugih programa koje smo spominjali moze da uradi neku od tih analiza koja je inspireru verovatno prvobitna namena, nema ni govora.

@buki

Kako si uradio ove mutne refleksije na parketu?
what we want, we must create
 
Odgovor na temu

Buki3d

Član broj: 71889
Poruke: 60
*.tele.net.



Profil

icon Re: Lightscape i Inspirer renderig28.10.2005. u 19:01 - pre 226 meseci
Ovako...


Kod renderinga je veoma bitno podesiti AA na minim.4

[Ovu poruku je menjao Buki3d dana 28.10.2005. u 20:02 GMT+1]
 
Odgovor na temu

deliktus

Član broj: 30211
Poruke: 53
*.dialin.iskon.hr.



Profil

icon Re: Lightscape i Inspirer renderig28.10.2005. u 23:21 - pre 226 meseci
[img][/img]
beeeeeeeeeeee
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

pailhead
Dusan Bosnjak
freelance
Oakland baby, CA

Član broj: 16715
Poruke: 862
195.252.90.*

ICQ: 55993773


+9 Profil

icon Re: Lightscape i Inspirer renderig29.10.2005. u 00:55 - pre 226 meseci
koristi imageshack.us
what we want, we must create
 
Odgovor na temu

Buki3d

Član broj: 71889
Poruke: 60
*.TELE.NET.



Profil

icon Re: Lightscape i Inspirer renderig29.10.2005. u 09:21 - pre 226 meseci


Pailhead,nikad nikom,kad je u pitanju dnevna scena(sky+sun light) nisam rekao
"opa,dobro osvetljenje",mada sam cesto citao komentare u tom smislu,ili kao onaj tvoj,kod Sponze,moram jos da poradim na svetlu.Meni se podrazumeva kad je dnevno svetlo da samo zadas parametre,taj dan,taj mesec,toliko sati i gotovo,tu bas ne stoji mnogo do korisnika,jedino izbor od ovih navedenih parametara,ili je mozda kod VRAY,Brazila i sl programa drugacije
 
Odgovor na temu

Tatjana M.

Član broj: 71928
Poruke: 56
*.dialin.iskon.hr.



Profil

icon Re: Lightscape i Inspirer renderig29.10.2005. u 11:41 - pre 226 meseci
Hvala na savjetima.
Buki zadnja slika je LS ili?
Dal ste mozda za da zajedno radimo na nekoj sceni znaci LP. ili LS. fileu i probamo ga sto bolje osvjetlit indirektnim svjetlom i na kraju usporedit rezultate.
Znaci, kome je processing bio najkraci, najkvalitetniji rezulatati i naravno prilozit sliku.
 
Odgovor na temu

Buki3d

Član broj: 71889
Poruke: 60
*.zgrp.net.



Profil

icon Re: Lightscape i Inspirer renderig29.10.2005. u 12:09 - pre 226 meseci
Zadnja je jedan LS test,
ja sam za,ipak bolje LP file nego LS,u LP mozes puno vise da optimiras,ako imas neku scenu postavi je,samo da ne bude previse komplikovana scena,za pocetak je bolje vezbati na jednostavnijim stvarima
 
Odgovor na temu

Tatjana M.

Član broj: 71928
Poruke: 56
*.dialin.iskon.hr.



Profil

icon Re: Lightscape i Inspirer renderig29.10.2005. u 13:14 - pre 226 meseci
Moze.
Izmodelovat cu nesto, stavit par Ls blokova i uploadad file. Svratite uvece onda, oko 9.
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: Lightscape i Inspirer renderig

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 11732 | Odgovora: 80 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Srodne teme
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.