Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vlada oduzela licencu Mobtelu

[es] :: Udruženje korisnika telekomunikacija :: Vlada oduzela licencu Mobtelu

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 86392 | Odgovora: 659 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu31.12.2005. u 17:18 - pre 223 meseci
Citat:
bojan_bozovic:A to kazes ko vidovita Zorka, je li? Nije li potrosacko drustvo postojalo i pre prvih zlatnika (skoljke, krzna itd...) ;)


Nemaš ti predstavu šta znači termin "potrošačko društvo".

Potrošačko društo je nastalo zadnjih decenija, nosi sa sobom nervozu i frustriranost što nemaš sve što se nudi, i nosi loše proizvode koji uništavaju psihu i zdravlje onih koji ih koriste (ali zato donosi pare prodavcima), a kao posledicu imaš agresivnu omladinu koja je vaspitana na komercijalnim agresivnim filmovima, koja je gledajući TV uobrazila da život mora da bude savršen i da joj je neko nešto uskratio samo zato što ne može da ima sve što se nudi u reklamama, i da se život sastoji od lakog rada, dobrih kola, velike kuće, letovanja...

Očigledna posledica potrošačkog društva je i ovo zadnje bezrazložno nasilje u Francuskoj, i ova ubistva medju srednjoškolcima u Beogradu i Nišu, kao i mnoga nasilja koja će tek doći gde god je potrošačko društvo došlo.

Citat:
bojan_bozovic:Potpuno se slazem sa tobom. Zasto gledas svoje licne interese kada mi mozes pokloniti sav svoj novac? Put your money where your mouth is.


Ovo razmišljanje je razlog zbog čega će nas do kolena potući svi oni narodi koji razmišljaju malo pametnije (recimo Albanci). Budućnost Srbije je vrlo crna, natalitet je katastrofalan jer su ljudi uobrazili da je udoban život važniji od dece, a Srbi su podmitljivi i prodaće i državu za dobru cifru na svom računu u banci na Kipru.

Aj, pozdrav. Videćemo za 30 godina gde će biti Srbija a gde Albanija.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu31.12.2005. u 17:39 - pre 223 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Brr Kao sto neko davno rece, meni je jako zao one male manjine u Srbiji... koja mora da zivi sa ovakvom vecinom :(


Ako malo pratiš situaciju u svetu i zemljama takozvanog trećeg sveta, videćeš da je to što sam rekao istina, i da se sa time slažu i mnogi analitičari iz razvijenih zemalja. Onaj ko to ne vidi, taj je slep.

A reci mi zašto postoji veliki pritisak da se strancima odobri da kupuju gradjevinsko zemljište u Beogradu, umesto što ga sad dobijaju na korišćenje? Šta će biti ako se stvarno odobri kupovina, i onda stranci (koji imaju drastično više para) pokupuju svo zemljište u Beogradu? Šta će onda biti za Srbijom? Hoćeš reći da nećemo biti kolonija ako je svo zemljište u vlasništvu stranaca? Hoćeš reći da oni neće imati ogroman uticaj na sve što se dešava u ovoj zemlji, uključujući i donošenje zakona koji im odgovaraju?

Šta se dešavalo u zemljama koje su pokušale da se odvoje od američke šape na njihovom zemljištu i fabrikama? Jel si upoznat sa (kratkim) ratovima koje je vodila Amerika da bi to sprečila, i sa atentatima na demokratski izabrane predsednike da bi se postavili diktatori koji podržavaju Ameriku? Jel se sećaš rata u Panami zbog Panamskog kanala za koji Amerika smatra da je njeno vlasništvo? Treba da navodim još?

Kad stranac dođe da bude gazda u tvojoj zemlji, biće ti dobro samo ako si poslušan, i samo koliko on smatra da treba da ti bude dobro. Ali pošto si ti u inostranstvu, tebi to i neće smetati mnogo.
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.nscable.net.



+105 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu31.12.2005. u 17:42 - pre 223 meseci
Citat:
A reci mi zašto postoji veliki pritisak da se strancima odobri da kupuju gradjevinsko zemljište u Beogradu, umesto što ga sad dobijaju na korišćenje? Šta će biti ako se stvarno odobri kupovina, i onda stranci (koji imaju drastično više para) pokupuju svo zemljište u Beogradu? Šta će onda biti za Srbijom? Hoćeš reći da nećemo biti kolonija ako je svo zemljište u vlasništvu stranaca? Hoćeš reći da oni neće imati ogroman uticaj na sve što se dešava u ovoj zemlji, uključujući i donošenje zakona koji im odgovaraju?



Zasto mislis da je to toliko lose? U svakom slucaju mislim da stranac ne moze da bude toliko los ko ovi sibicari...
 
Odgovor na temu

aleksandaraleksandar
aleksandar
[earth].[europe]

Član broj: 13175
Poruke: 2895
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.

Sajt: aleksandaraleksandar.blog..


+6 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu31.12.2005. u 17:53 - pre 223 meseci
Citat:
pisac:Nemaš ti predstavu šta znači termin "potrošačko društvo".


ipak ce biti da su tebi ti pojmovi nepoznati.

Citat:
pisac:Ovo razmišljanje je razlog zbog čega će nas do kolena potući svi oni narodi koji razmišljaju malo pametnije (recimo Albanci). Budućnost Srbije je vrlo crna, natalitet je katastrofalan jer su ljudi uobrazili da je udoban život važniji od dece, a Srbi su podmitljivi i prodaće i državu za dobru cifru na svom računu u banci na Kipru.


a to ko ce nestati a ko ostati, pa nema tu nicega strasnog. i monogli su unistilu evropu, pa ih sada ima, koliko, jedan milion sa sve kravama. ti imas nesto protiv toga da albanci opstanu?

Citat:
pisac:Kad stranac dođe da bude gazda u tvojoj zemlji, biće ti dobro samo ako si poslušan, i samo koliko on smatra da treba da ti bude dobro. Ali pošto si ti u inostranstvu, tebi to i neće smetati mnogo.


ovo se odnosilo na Ivana Dimkovica, tako? mozes samo da mi pojasnis njegovu poziciju iz ugla njegovih domacina. jel on spada u one koji su pokorili nemacku i on sada tamo odredjuje sta je dobro za nemackog radnika ili je neka posebna vrsta domacih izdajnika?
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.yubc.net.



+7177 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu31.12.2005. u 18:02 - pre 223 meseci
@Pisac,

Zivim u Berlinu - vlasnici zemljista oko najmodernijeg trga (Potsdamer Platz) su japanci... vlasnici zgrada - Sony, udjes u lift u Bundestagu - a ono pise "Hitachi"... zamisli ponosne Nemce da prodaju "svoju zemlju" Japancima i da daju mrskom Hitachiju da postavi lift u skupstini pored toliko nemackih firmi ;)

A zamisli sad - Nemac popizdi, neki nemacki Velja Ilic kaze "gde bre kosooki da to drzi" - i nacionalizuju sve to lepo (na osnovu izgovora, recimo, japanski lift prisluskuje nemacke poslanike), iako je Japanac ulozio nekoliko milijardi eura u zgrade ;)

U realnosti je - nema nikakve razlike - business is business, postoje samo javno i privatno vlasnistvo - ako je javno, to se tebe tice - ako je privatno, ne znam zasto bi se ti uzbudjivao da li je vlasnik Pera Peric, ili Peter Smith ili Petriju Smitici - nije tvoje, i jedan i drugi su vlasnici i imaju ista prava i iste obaveze prema drzavi na cijoj teritoriji je neko zemljiste - tvoja prava na njihovom vlasnistvu su exactly nil (0).

Ocigledno je tebi to mnogo tesko da ukapiras - 50 godina komunizma je ucinilo svoje u Srbiji, pa su mnogima sasvim uobicajeni koncepti poptuno strani. No kako neko kaze - komunizam je kao sida - zivi i umire sa pacijentom :(

Isti takav primer - gomila zemlje u Spaniji je englesko i spansko (sta ces, ljudi vole tamo da zive) - nisam primetio da Spanci imaju bilo sta protiv - lepo svima, ovi doneli pare - ovi im prodali zemlju.

I tako dalje... raspitaj se malo kako stvari funkcionisu.

Jel neko Srbe sprecava da kupuju imovinu u USA ili EU? Zamisli da ti Amer kaze da ne mozes da kupis zemlju u USA zato sto si Srbin... ;)

Citat:

pisac:Kad stranac dođe da bude gazda u tvojoj zemlji, biće ti dobro samo ako si poslušan, i samo koliko on smatra da treba da ti bude dobro. Ali pošto si ti u inostranstvu, tebi to i neće smetati mnogo.


A, tu smo dakle - znaci ako ti je gazda "domaci covek" bice ti dobro i ako nisi poslusan, ono "neeemoj brate pa nasi smo" i slicne gluposti, jel da? ;) Tako obicno govori lumpen proletarijat ;) A jos ako je vlasnik "drustveni" onda te bole dupe, ne moras nista ni da radis - kao u Zastavi, posto je "drustveno"="svacije"="nicije" ... to je nama nasa borba dala ;)

Neko deder, objasni mi koja je razlika ako je vlasnik firme stranac ili Srbin po pitanju tebe, koji nisi vlasnik :) Mislis da Srbin vise ceni svoje ulozene pare od Amerikanca ili Nemca? :)

Ili ti ne cenis njihove ;)



[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 31.12.2005. u 19:14 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.yubc.net.



+7177 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu31.12.2005. u 18:06 - pre 223 meseci
Citat:

Ovo razmišljanje je razlog zbog čega će nas do kolena potući svi oni narodi koji razmišljaju malo pametnije (recimo Albanci). Budućnost Srbije je vrlo crna, natalitet je katastrofalan jer su ljudi uobrazili da je udoban život važniji od dece, a Srbi su podmitljivi i prodaće i državu za dobru cifru na svom računu u banci na Kipru.


Hoces da kazes da Albanci ne postuju strane investicije ;)

Hmm.... :)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

acabgd
Beograd

Član broj: 5469
Poruke: 910

Sajt: www.sportskacentrala.com


+46 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu31.12.2005. u 18:38 - pre 223 meseci
> Ja baš od tih "investicija" ne vidim nikakvo dobro. Nije sreća
> uopšte u parama, nego u nekim drugim stvarima. Potrošačko društvo
> će samo sebe upropastiti za kojih stotinak godina.

Zbog ovakvih likova Srbija jos 20-30 godina nece krenuti napred. Brate, iz koje si ti pecine upravo izasao? Jesi bio nekad u inostranstvu, a da to nije Solun ili Budimpesta? Ako jesi, da li si tamo proveo duze od 2-3 dana?

Jel znas ti sta je 21. vek?
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu31.12.2005. u 19:30 - pre 223 meseci
Citat:
acabgd:Zbog ovakvih likova Srbija jos 20-30 godina nece krenuti napred. Brate, iz koje si ti pecine upravo izasao? Jesi bio nekad u inostranstvu, a da to nije Solun ili Budimpesta? Ako jesi, da li si tamo proveo duze od 2-3 dana? Jel znas ti sta je 21. vek?


Ma brate šta je to napred? Jel atomska bomba "napred"? Jel ozonska rupa "napred"?

Bio sam u inostranstvu :-) Imam kuću blizu tamo gde su počele one paljevine u Parizu, ali ne živim tamo. Nadam se da ću u nekoj budućnosti naći neku normalniju zemlju od ove i one, možda neku Skandinavsku, tamo nisam nikad bio. Ja znam šta se nalazi napred, a vi ćete tek videti za neku deceniju.

Raspravljati o tome da vlada nije smela da ukine licencu jer će tamo neki stranci da misle ko zna šta, je žalosno. Raditi nešto samo da bi "investitori" mislili pozitivno je poltronizam. Ja se uopšte ne mešam u to da li je zakonski ili nije (pokazaće vreme), ali ako ti je glavni motiv da stranci koji su kupili mačku u džaku (i to ne od države, već od lopova koji je u sporu sa državom) treba da uživaju zaštitu svoje visoko rizične investicije, pa jadni onda mi sa takvim razmišljanjem. Ne da nećemo krenuti napred, nego ćemo biti isto što i Argentina.

Argentina je isto kapitalistička zemlja, i ima isto mnogo (previše) stranih investicija i vlasništva. Pa što im onda baš nešto i ne ide u životu?
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.yubc.net.



+7177 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu31.12.2005. u 19:37 - pre 223 meseci
@Pisac, mesas babe i zabe - ocigledno je da je drzava preuzela stranu investiciju, a nije smao ukinula licencu. Tako da... mi ovde pricamo o tome, o anuliranju tudje investicije (bez obzira cija je) i preuzimanju kompanije od strane direktnog konkurenta.

Sto se Argentine tice, tema je malo prevelika za ovu diskusiju, i najvise sto mogu da ti kazem je da je argentinska finansijska kriza nastala pre svega zbog prevelike neobuzdane javne potrosnje koja je nastala usled buma ekonomije... no to je vec duga prica, ako hoces da diskutujes o tome uvek mozes da otvoris temu u Nauci recimo sa "[ekonomija]" tagom - a siguran sam da ce nam se i Slobodan Miskovic pridruziti ;)

Citat:

Bio sam u inostranstvu :-) Imam kuću blizu tamo gde su počele one paljevine u Parizu, ali ne živim tamo. Nadam se da ću u nekoj budućnosti naći neku normalniju zemlju od ove i one, možda neku Skandinavsku, tamo nisam nikad bio. Ja znam šta se nalazi napred, a vi ćete tek videti za neku deceniju.


;) Thus spoke Pisac ;) Lepo kazu testovi da je Srbija najsamouverenija nacija - uvereni smo da mozemo i da vidimo nekoliko decenija u buducnost ;) Hbt, uz takve ljude stvarno ne znam sto nam tako lose ide ;)

I, bre, kako su te Srbina pustili Francuzi da imas kucu ... ccc - vidis bre kako ne vode racuna o svojoj zemlji ;)))))))) (joke)

[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 31.12.2005. u 20:41 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

baneveliki

Član broj: 70754
Poruke: 8
213.244.222.*



Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu31.12.2005. u 19:57 - pre 223 meseci
Citat:
acabgd: > Ja baš od tih "investicija" ne vidim nikakvo dobro. Nije sreća
> uopšte u parama, nego u nekim drugim stvarima. Potrošačko društvo
> će samo sebe upropastiti za kojih stotinak godina.



Burazeru, videli bi mi mnogo vise od ovih investicija da su nasi politicari, novinari i drugi imuni na novac koji im se nudi kao nagrada. Uzmi samo primer LUKE BEOGRAD. U svom vlasnistvu imaju 144.000 kvadratnih metara skladisnog prostora. Neka svaki kvadrat kosta 1000 eura, to 144 miliona eura, a Luka je prodata za 40. Da ne pominjemo investicije koje su u toku, poslovni prostor, novi dokovi, kranovi.

SAD SE ZAPITAJ KO OVDE KOGA JEBE.
 
Odgovor na temu

acabgd
Beograd

Član broj: 5469
Poruke: 910

Sajt: www.sportskacentrala.com


+46 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu31.12.2005. u 20:04 - pre 223 meseci
Citat:
Aj, pozdrav. Videćemo za 30 godina gde će biti Srbija a gde Albanija.


Sa takvima kao što si ti prešišaće nas i Burkina Faso, a kamoli Albanija.

[Ovu poruku je menjao acabgd dana 31.12.2005. u 21:24 GMT+1]
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu31.12.2005. u 21:02 - pre 223 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:Thus spoke Pisac ;) Lepo kazu testovi da je Srbija najsamouverenija nacija - uvereni smo da mozemo i da vidimo nekoliko decenija u buducnost ;) Hbt, uz takve ljude stvarno ne znam sto nam tako lose ide ;)


Nije teško, pogledaj nekoliko decenija u prošlost (evrope) pa pogledaj danas, pa ćeš videti šta te čeka u budućnosti.


Citat:
Ivan Dimkovic:I, bre, kako su te Srbina pustili Francuzi da imas kucu ... ccc - vidis bre kako ne vode racuna o svojoj zemlji ;)))))))) (joke)


Jasno je da se šališ, ali nisi ni svestan koliko si u pravu. Nerede su izazivali upravo doseljenici (deca doseljenika), koji sada imaju svoje kuće, koji su doneli svoju (ne)kulturu sa sobom, i koji hoće više od onoga što mogu da imaju na osnovu svog obrazovanja i znanja (brate, svi su neobrazovani jer ne vole školu), jer misle da tako treba (videli su na TV).

Udji u centru Pariza u autobus, i vozač (Francuz) će ti reći "bon žur". Kupi kartu za metro na periferiji (Bobinji) i arapin koji radi na šalteru će ti namrštenog lica bez ijedne reči izbaciti kartu kroz šalter (skoro pa isto kao što se ponašaju Srbi u Srbiji, ali ipak malo kulturnije).
 
Odgovor na temu

Skaarj
Novi Sad

Član broj: 21463
Poruke: 365
*.ftn.ns.ac.yu.



+3 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu31.12.2005. u 22:42 - pre 223 meseci
Ajd i ja da se ukljucim...

Samo me zanima na osnovu cega neki ovde tvrde da je Mobtel preuzet? Cini mi se da mu je oduzeta licenca za mobilnu telefoniju koju je uostalom i iznajmiljvao... Znaci nikad nije ni bila Mobtelova...
Koliko vidim vlada je preuzela sve da spreci Mobtel da i nadalje uzima pare za telefoniju za koju vise nema licencu... Efektivno to je i obesmislilo postojanje Mobtela ali nigde njegova imovina nije oduzeta... Drugo je pitanje kako i na koji nacin je to uradjeno, trapavo svakako ali da li je nezakonito e to ce vreme da pokaze.

Slaf i ekipa su investitori koji u svojim akcijama preuzimaju veliki rizik zarad ogromnog profita, u Bugarskoj im se isplatilo a ovde izgleda nece... I sta je tu problem? Da je Mobtel kupio Telekom Austrija onda bih vec bio zabrinut za nas ovako i nisam preterano. Jasno je zasto Telekom Austrija nije ni usao u ovaj posao, suvise veliki rizik...

Eh da jos nesto sto mi je interesantno... Naime sredinom januara se raspisuje konkurs za licence za emitovanje TV programa... Opet negde sredinom januara vojska ce da preispita ugovor sa BKTV po kome ova koristi silne repetitore koji su na razne nacine u vlasnistvu vojske... I nekako mi se cini iz svega toga da BKTV nece dobiti licencu za nacionalno pokrivanje, ako je uopste i dobije... Drugim recima ovde se cuda tek ocekuju...

Odoh na docek...

Srecna Nova godina svima i neka vam se sve zelje ostvare!

 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu01.01.2006. u 01:52 - pre 223 meseci
Aj sretna vam ova nova godina, i još što više sledećih, pre nego što počne 3 svetski(verski/ideološki) rat.

I da u Srbiji padne vlada, na vlast dodje koalicija XYZ (teško bogami, rogovi u vreći, odraz našeg mentoliteta), Djindjićeva energija i vizija vaskrsne u nekom novom vizionaru, Mobtel bude prodat Vodafonu ili Orangeu (pošto su ovi domaći sa parama uglavnom lopovi), Šlaf izgubi predstojeću parnicu i ne uspe da podmiti nikog u Srbiji i tako totalno puke sa svojom lopovskom investicijom u lopovsku firmu, Kosovo ostane u Srbiji, a ja nadjem neku normalnu zemlju gde su ljudi ljubazni, smireni, pametni, pošteni, i neopterećeni sa novcem i materijalnim zabludama (ako takva postoji, a nije Bocvana)

[Ovu poruku je menjao pisac dana 01.01.2006. u 02:53 GMT+1]

mod edit> izbačen koalicioni spisak partija.

[Ovu poruku je menjao ton_majstor dana 02.01.2006. u 17:30 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu01.01.2006. u 06:38 - pre 223 meseci
Citat:
Kompanija Mobtel koristi priliku da se zahvali svojim korisnicima na dugogodišnjoj vernosti i lojalnosti koju su iskazali tokom svih ovih godina, želeći im srećne predstojeće novogodišnje i božićne praznike.




Zvuci kao oprostajno pismo?

http://www.mobtel.co.yu/cms/view.php?id=18838
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.vdial.verat.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu01.01.2006. u 16:57 - pre 223 meseci
Ne znam, niti me kao korisnika mobtela zanima kako je osnovana firma, oni su na tržište izašli sa svojom ponudom cena i kvaliteta usluga, na osnovu čega sam se ja odlučio i podpisao ugovor sa njima, sa tim odnosom kvaliteta i cena mogu reći da sam zadovoljan. I barem su do sad postojale mnogobrojne marketingške akcije koje su oba operatera realizovala da bi korisnike privukli sebi. Sad toga više neće biti, jer u etru postoje fizički dve mreže, ali obema upravlja telekom, tako da je sad sve jedno da li neko koristi mrežu 220 01 (MOBTEL) ili 220 03 (MTS). Tako da uopšte ne postoji konkurencija.

A s obzirom na izjavu nekog od direktora telekoma, na nekom skupu o telekomunikacijama, ne mogu da se setim tacno kad i na kom skupu je bilo, al ima teme na es-u, da se on nada da će telekom i u budućnosti zadržati poziciju monopoliste na polju fiksne telefonije, ne nadam se napretku telekomunikacija kod nas. Telekom baca pare na kojekakve portale, i raznorazne gluposti, umesto da ulaže u infrastrukturu, al šta ih briga kad im se može.

Kolko sam ja upoznat Telekom srbija kao preduzeće koje ima infrastrukturu za fiksnu telefoniju je imalo obavezu da do kraja isteka zakonskog monopola na fiksnu telefoniju izvrši digitalizaciju kompletne mreže, što naravno nisu uradili... Pa sumnjam da će nešto da se pretrgnu na polju mobilne telefonije, jer i MTS mreža radi smešno loše.

U poslednjih nekoliko dana se dešava da kad sa 063 mreže pozovem 064 broj, dobijem nekog ko je ko zna gde u Srbiji, a taj koga pozivam vidi moj broj, a kad se javi čuje glas nekog sasvim četvrtog, i taj razgovor mi bude naplaćen po redovnoj tarifi. Da li je ovo slučajnost ili neko namerno pokušava da me otera sa MOBTEL mreže???

Ok, ovo bi možda i prihvatio da iza ove odluke stoji sud, koji ima pravo da na osnovu zakona presudi spor, a ne da se šačica jada ove države (vlada) nije samovoljno odlučila na ovakav lopovski korak otimanja kompanije.

Ovo je samo jedan razlog da ne razmislim dobro pre nego što počnem sa bilo kakvim biznisom u ovoj državi. Ako se stvari ne promene za par godina dok završim fakultet mene u ovoj ludoj državi neće videti.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

Iksi
ivan Kostov
koordinator informatickog centra za
slepe, Medicinska skola
Beograd

Član broj: 44520
Poruke: 1558
*.com
Via: [es] mailing liste

ICQ: 2147483647


+12 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu01.01.2006. u 21:12 - pre 223 meseci
too brate skroz si u pravu samo govnjiva motka ovde radi posao...
 
Odgovor na temu

xtraya
Vladanko Vladanovic
Belgrado

Član broj: 323
Poruke: 1011
..taman-bg.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 6072593


+49 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu01.01.2006. u 22:24 - pre 223 meseci
videcete vec, nikakva ali nikakva buka nece biti oko ovoga, eventualno malo neka frka i nista vise... da je situacija bila takva da je austrijanac legalno kupio ovo , pobedivsi na tenderu, do ovoga ne bi ni doslo... uostalom covek je hteo da preproda mobtel i to ni ne krije. realno je shvatio da se zeznuo kad je video koliko je to preduzece bilo u dosluhu sa Karic & Co. u momentu kada su krenuli da ispilivavaju stetni ugovori sa firmama Karic & Co.

ko mu je kriv? niko ga nije tukao po usima da placa nesto sto nije pravno i finansijski jasno.
Hmmm , na VIP-u 3G preko iphone-a 2,6 Mbps DL i 1,4 UP ...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu02.01.2006. u 11:21 - pre 223 meseci
@Xtraya - privatne firme se ne prodaju na tenderu, osim ako vlasnik to ne zeli ;) Svoj udeo u privatnoj firmi mozes prodati bas kome god hoces - mozes i da ga poklonis ako zelis.

Pardon... osim ako ta firma nije C Market ;)))

A da li ce stvar leci - pa ne znam, ljudi obicno cene svoje pare, pogotovu ako su u pitanju stotine miliona evra :))) Videcemo, ja se ipak bojim da ce doci do "Isplate v2.0" samo ovog puta nece biti par desetina miliona evra nego malo vise ;)

Samo zamisli sta ce se desiti ako Slaf tuzi Srbiju medjunarodnom Sudu i dobije spor - pa kad krene prinudna naplata zaplenom imovine SCG po EU.

Citat:

uostalom covek je hteo da preproda mobtel i to ni ne krije


A sta je ovde ilegalno ili cudno - i sta drzavi daje za pravo da tu imovinu prisvoji bez odluke suda? :)

Citat:
Skaarj
Samo me zanima na osnovu cega neki ovde tvrde da je Mobtel preuzet? Cini mi se da mu je oduzeta licenca za mobilnu telefoniju koju je uostalom i iznajmiljvao... Znaci nikad nije ni bila Mobtelova...


Jel mobtel radi - radi.

To znaci sta? Da neko opsluzuje mobtelove pretplatnike - iako Mobtel nema licencu - jel tako? Tako je.

Da li se Telekom oglasio da "opsluzuje mobtelove pretplatnike administracijom Mobtel mreze" - jeste.

Da li je Telekom konkurentska firma, i to u vlasnistvu drzave - jeste.

Da li su banke dobile dopis da sve uplate za Mobtel preusmeravaju na drugi racun, drzavni - jesu.

Izvini - a kako se to zove? U civilizovanom svetu se to zove preuzimanje firme - a bez sudske odluke se to zove i kradja.

U Srbiji, Kubi i Severnoj Koreji se takve stvari zovu drugacijim imenima kroz istoriju - nacionalizacija imovine zarad ciljeva socijalisticke revolucije, vracanje narodu onoga sto je njegovo, "pravda", "zastita visih nacionalnih interesa" i tako dalje...


[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 02.01.2006. u 12:31 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

kv66

Član broj: 38196
Poruke: 589
*.ptt.yu.

Sajt: www.popdepression.com


+2 Profil

icon Re: Vlada oduzela licencu Mobtelu02.01.2006. u 12:08 - pre 222 meseci
Davno nisam video na ES-u megalomanskije krsenje pravilnika i toliku kolicinu OT i to iniciranu,odrzavanu i podgrevanu od koga?Od sm,administratora(znaci onih koji bi inace trebali to da sprece!!!)
Ovo se pretvorilo u cisto politicku temu,a tako nesto ne postoji na Es-u....Kako imam visegodisnje iskustvo sa polit.forumima,mislim da imam pravo...
@ivane
pokusavas da odbranis mobtel(karica?)kao da se radi o najcistijoj firmi u univerzumu,etalonu legalnosti,postenja i poslovanja...Ili si zaboravio predistoriju ovog slucaja ili te ne interesuje.Puna su ti usta suda i opet suda iopet suda...Ako si proveo duze od 5 minuta u Srbiji onda znas da je ovde sve relativno,pa i sud (nazalost)
Cemu tolika pena,za samu novu godinu?Budi realan osvrni se 15-tak godina unazad pa pogledaj kako je Karic i Taj mobtel nastao,poslovao,KRAO drzavu i korisnike sve ove godine,izbegavao poreze,takse.Samo nemoj da kazes -gde je tu bio sud?Jer smesno je pominjati (bas uvek)sud u zemlji gde ubiju premijera kao zeca,gde se ubijaju novinari,gde se na sudu odlucuje ko je pobedio na izborima,gde nema para za redovnu vakcinaciju dece....
Jos uvek se nadam da si samo naivan po pitanju ovog slucaja...
Calexico
 
Odgovor na temu

[es] :: Udruženje korisnika telekomunikacija :: Vlada oduzela licencu Mobtelu

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 86392 | Odgovora: 659 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.