Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ispit za licencu

[es] :: Vodič za učenje :: Ispit za licencu
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1271083 | Odgovora: 3574 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

carobna frula
carobna frula
prof.engleskog,osnovna skola

Član broj: 212307
Poruke: 64



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu22.03.2009. u 17:21 - pre 184 meseci
ljudi ja sam juce polozio psihologiju-bila je prof jelisaveta-zena je ok pre mene je bilo 6 kolegnica i sve su prosle-jedna je cak i za vreme dok je pisala koncept virnula u knjigu tako da nosite literaturu na ispit-postavlja po 2 pitanja1 iz opste psihologije i 1 iz pedagoske psihologije mene je pitala ocenjivanje i adolescencija a kao podpitanje pijazeove faze u razvoju-pre toga je pitala frustracije i jos nesto.......toliko za sad -pitajte sta vas zanima : )
 
Odgovor na temu

nesacooler
Profesor informatike, Sabacka gimnazija

Član broj: 215451
Poruke: 32
79.101.187.*



Profil

icon Re: Ispit za licencu22.03.2009. u 18:45 - pre 184 meseci
svaka cast frulo, cestitam! samo, ja sam juce poceo da ucim tu psihologiju (imam ispitu u sledecu subotu) i ucim iz rota za II razred gimnazije. tu nema (bar nisam naisao jos) nista o ocenjivanju... frustracije ima, ali ocenjivanje ne. imam pedagosku psihologiju iz '91. i tu vidim da ima. znaci, moram i odatle da procitam... mozes li da mi olaksas malo i kazes koje delove bi mogao da preskocim? kao na primer nervni sistem i sl. treba li da ucim o licnosti?
 
Odgovor na temu

aktivacija789
Maja Beljic
profesor srpskog jezika
Beograd

Član broj: 204960
Poruke: 30
77.46.192.*



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu22.03.2009. u 19:11 - pre 184 meseci
frulo, neka je sa srećom!!!
 
Odgovor na temu

carobna frula
carobna frula
prof.engleskog,osnovna skola

Član broj: 212307
Poruke: 64



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu22.03.2009. u 22:37 - pre 184 meseci
aktivacija hvala puno! nesho kuleru -evo ovako-ja sam (razocaracu te) presao vecinu pitanja-evo onih koje nisam jer ih nisam nasao u knjigama:

Različite teorije nastave(pitao sam skolskog pedagoga a on mi je rekao da ne zna na sta se misli i to je bilo sve a na netu ima brdo uopstenih stvari-ja mislim da to i ne pitaju),Psihološki
aspekti formiranja odeljenskih zajednica učenika.Mentalno –
higijenski problemi u školi.

rad sa obdarenom decom sa skinuo sa neta a ostalo iz rota i pedagoske psihologije lidije vucic a samo par pitanja iz psihologije nastave i obrazovanja andrilovic/cudina-nebitno je ko je autor bitno je naci ono sto stoji u pitanjima

ocenjivanje recimo imas brojcano i opisno pa onda koje su prednosti i mane istih i koje su greske pri ocenjivanju-halo efekat,efekat kontrasta itd eto to nadji za ocenjivanje a za ostalo ces takodje naci

nervni sistem sam takodje sve presao-ne znam kako ti ucis ali ja sam izvlacio samo najbitnije i sve mi je stalo u jednu svesku od 50 listova-znaci sustina sustine-naravno neke stvari su bitnije od drugih
eto pa ako ima jos nesto ti reci....... : )
 
Odgovor na temu

nesacooler
Profesor informatike, Sabacka gimnazija

Član broj: 215451
Poruke: 32
79.101.187.*



Profil

icon Re: Ispit za licencu22.03.2009. u 23:19 - pre 184 meseci
a meni hvala? pa i ja sam ti cestitao... :))))) salim se!

ma, valjda ce biti sve ok. sto se tice ocenjivanja, nasao sam malo o tome u pedagoskoj psihologiji, a isto ima i u pedagogiji cak.

da se nervni sistem ne uci - to mi je nekako i logicno (neko je tako napisao ovde na forumu, ne secam se na kojoj stranici) ali me interesovalo za onaj drugi deo rotove knjige posle frustracije i konflikta. za dve nedelje koliko sam imao na pocetku kada sam nabavio knjige, ne mogu stici sve da naucim i iz pedagogije i iz psihologije, pa zato gledam sta ne treba da smanjim! videcemo... ostaje mi jos 5 dana za vecinu psihologije i deo pedagogije koji nisam presao. :))))))))) ma, stici cu ja... :(((((((((

ti sad mozes malo da uzivas i opustis se, mada moras da spremas zakone i pedagoske situacije! bar si otkacio ovu glupost!
 
Odgovor na temu

carobna frula
carobna frula
prof.engleskog,osnovna skola

Član broj: 212307
Poruke: 64



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu22.03.2009. u 23:58 - pre 184 meseci
HVALA ti neso! iskreno=ja bih jos mesec dana ucio psihologiju-ali kad bi trebalo da ucim pedagogiju doziveo bi denaturaciju testisa......al stvarno : )))

drzi se-ako te budu mrcvarili formatiraj ih

evo uploadovao sam "obdarenu decu" ovo moze da se shvati razlicito

[Ovu poruku je menjao carobna frula dana 23.03.2009. u 01:08 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

gdjuka
goran djukanovic
stark
beograd

Član broj: 209475
Poruke: 18
93.86.223.*



Profil

icon Re: Ispit za licencu23.03.2009. u 14:06 - pre 184 meseci
haha carobna frulo jel ta deca mnogo bilduju?(obdarena)
 
Odgovor na temu

nesacooler
Profesor informatike, Sabacka gimnazija

Član broj: 215451
Poruke: 32
79.101.187.*



Profil

icon Re: Ispit za licencu23.03.2009. u 14:42 - pre 184 meseci
veruj mi, i ja bi ucio jos kada bi samo imao vremena... nisam ocekivao poziv iz ministarstva jer su me pozvali posle samo dva i po meseca od kako sam im poslao dokumentaciju! koliko sam razumeo, obicno se ceka po godinu i vise dana! e, sad, da sam ja to znao, knjige bi nabavio mnogo pre. ovako, imao sam ukupno 2 nedelje za pedagogiju i psihologiju!

valjda me nece mrcvariti... :)) zavisi i ko ce me ispitivati! ti kazes da ste svih 7 kod jelisavete u proslu subotu polozili... eh, kada bi ona opet bila... ko zna ko ce sada biti?

hvala za "obdarenu decu"! bas mi je to trebalo! :))
 
Odgovor na temu

carobna frula
carobna frula
prof.engleskog,osnovna skola

Član broj: 212307
Poruke: 64



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu24.03.2009. u 13:30 - pre 184 meseci
cekam da ivan iz aleksinca da svoje impresije- u ponedeljak je drzao cas-ili se ipak kaze-u ponedeljku-mislim da je tako : )


ajd sad srbisti : )
 
Odgovor na temu

Zeleni zub
Darko Milicevic
dipl mat inf
Paracin

Član broj: 14108
Poruke: 877
79.101.177.*



+85 Profil

icon Re: Ispit za licencu24.03.2009. u 23:52 - pre 184 meseci
Za uvod evo jednog vica (apliciranog na pravnike posto nama obicnim smrtnicima Zakoni nisu srodni)

Dosla komisija Nacionalnog prosvetnog saveta na ETF i kaze studentima:
"Zakone sa sledecih linkova*1 da naucite do najsitnijeg detalja"
Studenti pocnu da se bune "Pa mnogo ima, pa nemamo vremena, nema sanse" i komisija ode.
Odu na PMF i isti zadatak daju studentima.
Oni takodje pocnu da se bune "Pa nismo nenormalni, pa ko to da nauci, nema to veze s vezom, bljak..." i komisija ode.
Dodju na kraju na pravni fakultet i kazu im:
"Da naucite sve zakone, ugovore i akte sa sledecih linkova*1, da sve to puca, i do detalja da se zna !"
U amfiteatru mukla tisina.
Komisija zacudjena pita "Ima li kakvih pitanja ?"
Kaze jedan buduci - "Za kad treba da se nauci ?"


--------
Linkovi*1:
1. http://www.gsprs-nezavisnost.org.rs/kolektivni_ugovor.html
2. http://www.gsprs-nezavisnost.org.rs/zakoni.html
3. http://www.gsprs-nezavisnost.org.rs/statut.html



Pa ako neko ima vremena i ne zna sta ce od dosade, osim ZoOSOV i ZoOS neka nauci jos stogod sa linkova
--
ES is the bes' ! ;)
 
Odgovor na temu

nesacooler
Profesor informatike, Sabacka gimnazija

Član broj: 215451
Poruke: 32
79.101.187.*



Profil

icon Re: Ispit za licencu26.03.2009. u 13:43 - pre 184 meseci
ljudi, pa sto se se ulenjili?! niko nista ne pise... sta je sa polagacima od 21. marta? samo je frula pisao.

verovatno se nikome nije svideo vic! :))))

zvao sam ministarstvo i rekli su mi da ce ovaj rok pedagogiju ispitivati profesor grandic i psihologiju profesorka jelisaveta! jeeeee! frula je rekao da je psihologiju ispitivala jelisaveta i pre 7 dana i da je svih 7 polozilo. mada, to ne mora nista da znaci... kakav sam ja baksuz, sve je moguce....

zna li neko nesto u vezi grandica?
 
Odgovor na temu

pika80
profesor engleskog jezika

Član broj: 205676
Poruke: 46
93.87.175.*



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu26.03.2009. u 15:38 - pre 184 meseci
Mene je prof.Grandic ispitivao.Posto on cita ovaj forum, veliki pozdrav za njega. ON je super.Opusti te skroz nekim pitanjima iz privatnog zivota i polako krene na gradivo. Tek kad izadjes iz kancelarije shvatis da ti je postavio nekoliko pitanja a da ti nisi ni primetio.Sve suptilno i polako. Kad sam ja polagala u decembru , svi su polozili a bilo je oko 60 kandidata.
 
Odgovor na temu

nesacooler
Profesor informatike, Sabacka gimnazija

Član broj: 215451
Poruke: 32
79.101.187.*



Profil

icon Re: Ispit za licencu26.03.2009. u 15:59 - pre 184 meseci
super, bas ti hvala pika80! takvi su ispitivaci najbolji. mislim, takvi koji te postupno uvedu u gradivo! a, koja ti je inace pitanja postavio?

ma, samo da vise prodje i ta subota i, iako znam da posle toga sledi odbrana casa, zakoni i situacije, bice mi puuuuuno lakse! cim prodje, javljam se da prenesem iskustva! :))))))))
 
Odgovor na temu

pika80
profesor engleskog jezika

Član broj: 205676
Poruke: 46
93.87.175.*



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu26.03.2009. u 17:28 - pre 184 meseci
Sto se pitanja tice, akcenat je na didaktici ali pita i vaspitanje. Mene je pitao vaspitanje i porodica, kakav cu ja roditelj biti, domaci zadatak, kakav ja domaci zadatak dajem, vrste nastave,klasifikaciju nastavnih metoda,ocenjivanje i kako ja ocenjujem. Ja sam odusevljena. Samo ucite i nemojte da se plasite.
 
Odgovor na temu

nesacooler
Profesor informatike, Sabacka gimnazija

Član broj: 215451
Poruke: 32
79.101.187.*



Profil

icon Re: Ispit za licencu26.03.2009. u 18:37 - pre 184 meseci
ekstra si. bas ti hvala. inace, vaspitanje sam planirao samo da procitam sutra, dan pred ispit, ali cu sada ipak malo vise da obratim paznju! hvala jos jednom!
 
Odgovor na temu

carobna frula
carobna frula
prof.engleskog,osnovna skola

Član broj: 212307
Poruke: 64



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu26.03.2009. u 20:15 - pre 184 meseci
dajte bre ljudi-znam min. 2 engleza koja su polagala u ponedeljak i niko ne komentarise-ni avaz ! pocecu turski da pricam od muke.....

zeleni zube debelo si u pravu-kad im treba informacije onda "jao jao molim te imas li pripreme,polazem za neki dan,koja je literatura...-i onda tajac....

mozda je to zbog ovih 6 posto poreza u stvari???
 
Odgovor na temu

stelarosa
Mina Milanic
prof, francuskog jezika

Član broj: 204821
Poruke: 13
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu27.03.2009. u 00:37 - pre 184 meseci
Ja sam polozila strucni
Rekla sam da je Grandic i vise nego korektan, covek je extra, trazi ono sto znas a ne ono sto ne znas
Pedagoske situacije procitajte ono sto sam ostavila, improvizujte, i odgovarajte ono sto oni ocigledno zele da cuju
Zakoni kako vam ko padne kao ispitivac...kod Smilje ne ide bas lako ali se trudi da nikoga ne obori, naravno ne smete sebi dozvoliti da bude tabula rasa... alo koristite mozak i malo radnog iskustva
Cas i priprema su prica za sebe, zavisi ko je u komisiji, sta vasa komisija trazi... ne postoji univerzalna priprema
Za francuze treba samo priloziti konceptualnu pripremu... po stavkama sta planirate i nista vise
ciljeve i zadatke i nista vise
Ono na cemu je akcenat a to je da je vase 30% casa, a ostatak da bude aktivnost ucenika...ako je moguce... ali to se bas i ne moze isplanirati... ja sam imala samo 4 ucenika na casu, pa su mi zamerili da ih nisam dovoljno aktivirala???? mislim 4 ucenika koji su na svako moje pitanje odgovarali sa DA / NE
Nema potrebe da se traumirate svi vi koji tek treba da polazete....ma samo veliko gubljenje vremena
i nista posebno i nista pametno... ha ha ha

SRECNO
 
Odgovor na temu

gdjuka
goran djukanovic
stark
beograd

Član broj: 209475
Poruke: 18
77.46.244.*



Profil

icon Re: Ispit za licencu27.03.2009. u 19:00 - pre 184 meseci
evo ljudi,ja sam licenciran!upravo danas.
cas bio najbolji ,priprema sve,zakoni-školski odbor i rad na odredjeno vreme.znam ali znam da mi nećete verovati ali sam na zakon isao na teski blef i samo danas učio BAS ta pitanja! sreca! jer da me je zakacilo pitanj godišnji odmor tesko da bi prosao,ili statut. skole.jedna devojka je pala na pedagoskim !a jel se sad nama povecava kao plata??

[Ovu poruku je menjao gdjuka dana 28.03.2009. u 12:30 GMT+1]
 
Odgovor na temu

carobna frula
carobna frula
prof.engleskog,osnovna skola

Član broj: 212307
Poruke: 64



+1 Profil

icon Re: Ispit za licencu28.03.2009. u 13:16 - pre 184 meseci
evo za engleze sta mi je rekla kolegnica koja je polozila pre nekoliko dana,citiram"bio je u komisiji kod nas profesor srbljak-odlican je jako prijatan i fin covek.sa njim je bila i neka zena.elem , ja metodiku nisam ni pipnula niti su ikoga iz nase grupe nesto pitali.samo te pozovu posle casa da ti kazu dobre i lose strane casa-uvek ti nadju zamerke tako da se ne sekiras i onda su kod mene posli.ja ih pitam "i jesam li polozila " a oni "naravno "-stekla sam utisak kao da je ovo samo kratka konsultacija o casu -trajalo je oko 2-3 min.NIKAKVA PITANJA IZ METODIKE! mada sam od nekih cula da traze dajanu friman-NEMA VEZE
neki tip koji je polagao pre mene je cas drzao na srpskom pa je i on polozio.deca se nimalo ne razlikuju od nase , mene su isplasili kako razbijaju sa znanjem- kad ono prosek.

kad zavrsis sa skolom popodne ministarstvo jos bolje nego cas.situacije iz prakse bas one sa foruma,bas tako i treba odgovoriti-ja sam imala : od 30 radova u odelj ocenili ste 21 negativno.sta radite? ponistavas test zapisujes u napomeni pre novog ponovo objasnjavas sve ono sto nije jasno mozda si i ti kriv mozda im nisi lepo objasnio menjas metode-prilagodjavas ih njihovom uzrastu.to je to-ne snizavas kriterijum vec samo prilagodis test. a na zakonu je profesorica pricala vise nego mi kao da je ona na ispiti i to je to.ja sam imala opsti uspeh-iz pravilnika o ocenjivanju-drugo pitanje ugaovor o radu , pa podpitanje uslovi za direktora-zakon je lak uci se samo sustina
 
Odgovor na temu

nesacooler
Profesor informatike, Sabacka gimnazija

Član broj: 215451
Poruke: 32
79.101.187.*



Profil

icon Re: Ispit za licencu28.03.2009. u 22:06 - pre 184 meseci
ja polozio danas i pedagogiju i psihologiju! :))))) ako vas bilo sta interesuje, samo pitajte...
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Ispit za licencu
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1271083 | Odgovora: 3574 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.