Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Solaris vs Linux

[es] :: Advocacy :: Solaris vs Linux

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 10791 | Odgovora: 77 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.adsl.net.t-com.hr.



+25 Profil

icon Re: Solaris vs Linux19.05.2006. u 17:53 - pre 219 meseci
Citat:
Not now, John!
Imaš li neki primjer za ovo?

Ljudi, imao sam nekoliko replika, ali neću da idem off-topic.


www.kernel.org

Citat:
degojs: A Solaris će da ostave tebi i još dvojici-trojici h4k3ra, pardon: enterprise-only konsultanata, sa ovog foruma :))

Samo opušteno..

[Ovu poruku je menjao degojs dana 19.05.2006. u 17:25 GMT+1]


Tipicno trollovanje. Prvo prozove Solaris korisnike haxor-wannabeema, pa onda kao "opusteno".



@Bojan, Matrox je i dalje jako uspjesna firma na podrucju medical imaginga i vizualizacije. Shvatili su da nemaju ni kapacitete, ni ugovore sa izdavacima igara da se bakcu sa nVidiom i ATI-em. Kod mene G400MAX sljaka od 1999-te, pod konstantnim opterecenjem. To je kvaliteta bez granica.

Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

Not now, John!

Član broj: 231
Poruke: 1318
87.250.104.*



+4 Profil

icon Re: Solaris vs Linux19.05.2006. u 18:47 - pre 219 meseci
Je l' treba da ponavljamo priču kako svaki softver ima bugove!? Win je apsolutni šampion po tom pitanju. Ali htio sam da navedete primjer kako "kaubojsko programiranje" radi postizanja performasi rezultuje potencijalnim sigurnosnim propustima. Dakle navedite primjer. Šta je to na Linuxu riješeno drugačije nego što bi trebalo i koji su potencijalni sigurnosni problemi? Ili pričate napamet?

Ono što se povlači od početka teme je mišljenje Win/Solaris tabora da je nemoguće da kupusara bude bolja od bilo čega, a kada se pokaže rezultat koji govori suprotno, onda je to sigurno zbog super-extra-mega tweakovanog linuxa i veoma razdešenog Solarisa, jer je nemoguće da kupusara valja.

Je li to zealotizam, trollovanje ili ja još uvijek ne znam šta ti pojmovi znače?

[Ovu poruku je menjao Not now, John! dana 19.05.2006. u 19:48 GMT+1]
"I'd take the awe of understanding over the awe of ignorance any day."
- Douglas Adams
 
Odgovor na temu

cynique
Ivan Štambuk
Zagreb@Croatia

Član broj: 93690
Poruke: 155
193.198.17.*

ICQ: 106979934
Sajt: istambuk.blogspot.com


Profil

icon Re: Solaris vs Linux19.05.2006. u 19:26 - pre 219 meseci
Citat:
Not now, John!: Je l' treba da ponavljamo priču kako svaki softver ima bugove!? Win je apsolutni šampion po tom pitanju.


OK, sad ti trolaš. Po čemu je to win "šampion za bugove"? Zašto su svi pingvini slijepi i zatvaraju oči kad vide ovakve stvari:

http://www.elitesecurity.org/t...0-Linux-kernel-getting-buggier

?

Citat:
Ali htio sam da navedete primjer kako "kaubojsko programiranje" radi postizanja performasi rezultuje potencijalnim sigurnosnim propustima. Dakle navedite primjer. Šta je to na Linuxu riješeno drugačije nego što bi trebalo i koji su potencijalni sigurnosni problemi? Ili pričate napamet?


Ovakvo nešto:

http://www.elitesecurity.org/tema/122679-Linux-kernel-security

?

Nemoj mi reći da PaX tim nemaju pravo da bitchaju - više vrijedi PaX nego sve linux security "inicijative" na svijetu skupa.

Citat:
Ono što se povlači od početka teme je mišljenje Win/Solaris tabora da je nemoguće da kupusara bude bolja od bilo čega, a kada se pokaže rezultat koji govori suprotno, onda je to sigurno zbog super-extra-mega tweakovanog linuxa i veoma razdešenog Solarisa, jer je nemoguće da kupusara valja.


Pa moguće je sasvim da ga linux outperformira u navedenoj (loše podešenoj) konfiguraciji, no opet ostaju benchevi sa onog mog linka i SPEC-a po kojima Solaris skalira > 4 puta bolje..
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Solaris vs Linux19.05.2006. u 19:29 - pre 219 meseci
@bojan:
Ne verujem da bi se Gojko žalio da ima jači hardver. Ostalo neću ni da odgovaram jer nema veze sa bilo čim na ovoj temi. I nemoj da mi Ivana, ovaj cynique, nazivaš Sundance :)

@Not Now John:
Win apsolutni šampion po broju bagova? LOL Na kojoj ti planeti živiš.. Da ne radim u poslednje vreme svaki dan sa tim open source rešenjima, još i da nas lažeš. Mogao bih da ti nabrojim koliko je zakrpa (aha, nije zakrpa nego NOVA VERZIJA) raznog softvera izašlo u samo par meseci.. itd. Windows i MS su za OSS bogovi što se bagova tiče. Možda zato što imaju neko testiranje..


[Ovu poruku je menjao degojs dana 19.05.2006. u 20:33 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.lionbridge.com.



+6 Profil

icon Re: Solaris vs Linux19.05.2006. u 19:55 - pre 219 meseci
Citat:
Not now, John!: Je l' treba da ponavljamo priču kako svaki softver ima bugove!? Win je apsolutni šampion po tom pitanju.


Jeste šampion jer ima malo bagova u poređenju sa open source zajebancijama. Linux i sve što ide sa njim je toliko bagovit da ni cena ne može da ga izvadi.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Solaris vs Linux19.05.2006. u 19:56 - pre 219 meseci
Citat:
degojs:%uFFFD@bojan:
Ne verujem da bi se Gojko %u017Ealio da ima ja%u010Di hardver. Ostalo ne%u0107u ni da odgovaram jer nema veze sa bilo %u010Dim na ovoj temi.


Kamo da vidimo... Bilo je reci da je MySQL 4x brza na solarisu nego na linuxu... A ti kazes offtopic

Citat:

I nemoj da mi Ivana, ovaj cynique, naziva%u0161 Sundance


Pa zar jesam?

Nego, s obzirom da se Stallman trudi da unisti komercijalne UNIXe od 1984. mozda ne bi bilo lose da ga kontaktiras, pa da radis u GNU PR Bice od donacija i fina platica za tebe, ako mu ne spomenes da si programer

[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 19.05.2006. u 20:56 GMT 1]

[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 19.05.2006. u 20:56 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Not now, John!

Član broj: 231
Poruke: 1318
87.250.104.*



+4 Profil

icon Re: Solaris vs Linux19.05.2006. u 20:07 - pre 219 meseci
Citat:
degojs: Win apsolutni šampion po broju bagova? LOL Na kojoj ti planeti živiš..

Na planeti Microsoft, očigledno.

@cynique: grep-uj sors Windowsa, pa mi reci koliko bugova Win ima. Je l' ono bi neka krađa Win sorsa, pa se nepunih mjesec dana nakon toga slale BMP slike za kompromitovanje sistema? Win - potpuno zatvoren pa svaki virus iskorištava neki od Win propusta. Linux sors potpuno otvoren, pa zvone sva zvona kako ima bugova u Linuxu. :)
Ne sjećam se da sam čuo neku vijest kako je desetine hiljada Linux servera (a sigurno ih ima toliko) kompromitovano nekim virusom. Pustite priču kako pisci virusa nemaju interes da pišu viruse za Linux, jer ima 1% tržišta. To 1% se odnosi na Desktop. Serverski udio je značajan. Pa svaki ISP kod nas ima bar jedan linux server.
"I'd take the awe of understanding over the awe of ignorance any day."
- Douglas Adams
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Solaris vs Linux19.05.2006. u 20:14 - pre 219 meseci
I tih desetak hiljada windows servera je palo, zar ne? :)
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Solaris vs Linux19.05.2006. u 20:19 - pre 219 meseci
@Not Now John:

Da radiš nešto ozbiljnije i sa jednim i drugim softverom, znao bi i sam koji je non-stop zakrpa za zakrpom samo što oni kažu da je to nova verzija.. Sve ostalo je prazna priča.


[Ovu poruku je menjao degojs dana 19.05.2006. u 21:24 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.maksnet.net.

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Solaris vs Linux19.05.2006. u 20:20 - pre 219 meseci
Citat:
Aman, ljudi, na vendoru je da napise dobre drajvere i/ili iste unapredjuje, ne na kernel developerima... Pisanje drajvera za hw koji je vec podrzan je reinvention of the wheel tj. otkrivanje Amerike tj. prelivanje iz supljeg u prazno. Mnogo ima vaznijih stvari kojima se Linux developeri trebaju okrenuti, no sto su OSS drajveri, vec pomenuh ABI i standardizaciju (ali de facto, a ne na papiru) distribucija.

Kernel developeri treba da se brinu o standardizaciji distribucija?! Imas li ti uopste pojma o pojmovima kojima se razbacujes?! Secam se da si bio indijanac i kada si se pojavio na Advocacyju, ali, ti nikako da odrastes?
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Solaris vs Linux19.05.2006. u 20:26 - pre 219 meseci
Citat:
Ne sjećam se da sam čuo neku vijest kako je desetine hiljada Linux servera (a sigurno ih ima toliko) kompromitovano nekim virusom.


Ali smo zato svi čuli kako su mesecima Debian i GNU serveri bili uhakovani, a da niko pojma nije imao..
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

cynique
Ivan Štambuk
Zagreb@Croatia

Član broj: 93690
Poruke: 155
193.198.17.*

ICQ: 106979934
Sajt: istambuk.blogspot.com


Profil

icon Re: Solaris vs Linux19.05.2006. u 20:34 - pre 219 meseci
Citat:
Not now, John!: Na planeti Microsoft, očigledno.


Prije na planeti Linux, očigledno, pošto toliko FUDaš da bi ti i Stallman pozavidio :)

Citat:
@cynique: grep-uj sors Windowsa, pa mi reci koliko bugova Win ima. Je l' ono bi neka krađa Win sorsa, pa se nepunih mjesec dana nakon toga slale BMP slike za kompromitovanje sistema?


Za neupućene (tu i tebe ubrajam) - leakao je dio izvornog koda W2K SP1, cca 13.5 milijuna LOC, i svi veliki open-source zagovaratelji koji su prodavali maglu kako je open source softver sigurniji jer više ljudi ima pristup kodu pa ih više traži greške su očekivali što - da će se pronaći stotine...ma šta stotine, tisuće bugova u "lošem MS-ovom kernel kodu" te, eh da je te sreće, MS maznuo gomilu koda od open-source projekata.

Ali što se točno dogodilo? :)

Apsolutno sve recenzije tog leakanog koda su potvrdile da je on maksimalno profesionalno napisan, komentiran i organiziran, sa učestalim provjerama za overflowima i inim sanity checkingom. Ne samo da nije nađeno ni slovce koda koje nije odgovarajuće licencirano ili napisano od strane MSFT djelatnika - pače sve analize su ga maksimalno pohvaljivale kao "školski primjer softver inženjeringa".

I koliko je bugova nađeno? U kernelu - nijedan (koliko ja znam). U userlandu 2 komada, jedan integer overflow u MSHTML koji je omogućio executable sličice ;) i još jedan ne sjećam se što točno...

I da stvar bude zanimljivija - objavljeni exploit je već bio zakrpljen u XP SP1 :)

Dakle 2 buga na 13.5 milijuna linija koda? :)))))

To pretty much obara sve teze da što više ljudi "gleda kod", manja je vjerojatnost sigurnosnih propusta u njemu. Ništa ne može zamijeniti dobro osmišljen inženjering i organiziran profesionalni auditing.

Citat:
Win - potpuno zatvoren pa svaki virus iskorištava neki od Win propusta.


Vjerojatno misliš na crve, pošto virusa danas in the wild ima "na kapaljku", što bi se reklo. Ti crvi iskorištavaju već zakrpljene propuste. Jedino ako si osobino talentiran pa eksplicitno isključiš:

• Windows Update
• Windows Firewal

od kojih su oba po defaultu uključena, bi ih se trebao bojati. U tom slučaju je najbolje da uzmeš PC i baciš ga kroz prozor jerbo ta sofisticirana igračka nije za tebe :))

Citat:
Linux sors potpuno otvoren, pa zvone sva zvona kako ima bugova u Linuxu. :)


Endless supply of bugs, da citiram A. Mortona ;)

Citat:
Ne sjećam se da sam čuo neku vijest kako je desetine hiljada Linux servera (a sigurno ih ima toliko) kompromitovano nekim virusom.


Googlaj za: I-Worm Slapper, I-Worm Santy

Citat:
Pustite priču kako pisci virusa nemaju interes da pišu viruse za Linux, jer ima 1% tržišta. To 1% se odnosi na Desktop. Serverski udio je značajan. Pa svaki ISP kod nas ima bar jedan linux server.


LOL, na 0wn3d servere se ne stavljaju samopropagirajući crvi koji povećavaju network activity za jedno 1000%, takvo bi nešto eventualno napravio Danilo C. ili neki sličan 31337 haxor ;)

[Ovu poruku je menjao cynique dana 19.05.2006. u 21:45 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Not now, John!

Član broj: 231
Poruke: 1318
87.250.104.*



+4 Profil

icon Re: Solaris vs Linux19.05.2006. u 20:36 - pre 219 meseci
Citat:
degojs: @Not Now John:
Da radiš nešto ozbiljnije i sa jednim i drugim softverom, znao bi i sam koji je non-stop zakrpa za zakrpom samo što oni kažu da je to nova verzija.. Sve ostalo je prazna priča.

Šta ima loše u zakrpama? Zakrpe su tu da pokrpe što treba. Zna se po čemu je Apache dobio ime. Zato je tu gdje je.
"I'd take the awe of understanding over the awe of ignorance any day."
- Douglas Adams
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Solaris vs Linux19.05.2006. u 20:51 - pre 219 meseci
Nema ništa loše u zakrpama, samo što ih u slučaju open-source softvera viđamo u tolikoj meri da je smešno pričati nešto loše za Windows po tom pitanju.

Citat:
Zna se po čemu je Apache dobio ime.


LOL

Ne, ne znam. Znam da postoji Apache Software Foundation i da je jedna od aplikacija koju daju besplatno i HTTP Server, te sam uvek mislio da je ljudima jednostavnije da kažu samo "Apache server" pošto je taj HTTP Server verovatno najpoznatiji alat te organizacije. Pojasni mi, ako može, po čemu je to dobio ime (koje i nije baš "Apache server", je li)?



[Ovu poruku je menjao degojs dana 19.05.2006. u 23:06 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Solaris vs Linux19.05.2006. u 22:11 - pre 219 meseci
Citat:
cynique:
To pretty much obara sve teze da što više ljudi "gleda kod", manja je vjerojatnost sigurnosnih propusta u njemu. Ništa ne može zamijeniti dobro osmišljen inženjering i organiziran profesionalni auditing.


A pored toga, izgleda mi nekako da su svi u tom fazonu "drugi ljudi gledaju kod." I onda znači, pošto 99% ljudi tako misli, ispada da kod zaista gleda vrlo mali broj ljudi. Da i ne pominjemo da većina ljudi i nema znanja da tek tako gleda kod, ispravlja bagove i slično.. Svašta, pa kad bi to bilo tako onda bi svi bili skupo plaćeni programeri, konsultanti i slično.


Eto šta se desilo sa tim Solarisom kako su ga otvorili :) I Linux ga bije :)

[Ovu poruku je menjao degojs dana 19.05.2006. u 23:25 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Not now, John!

Član broj: 231
Poruke: 1318
87.250.104.*



+4 Profil

icon Re: Solaris vs Linux20.05.2006. u 01:25 - pre 219 meseci
Citat:
degojs: Pojasni mi, ako može, po čemu je to dobio ime (koje i nije baš "Apache server", je li)?

A patchy server -> Apache server. ;)
"I'd take the awe of understanding over the awe of ignorance any day."
- Douglas Adams
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Solaris vs Linux20.05.2006. u 02:07 - pre 219 meseci
Što je netačno. Odnosno, kao i uvek, to ti je objašnjenje u stilu: "Znamo mi bolje od autora zašto se tako zove."

The author claims the name was initially chosen as a catchy name in order to be original, but the most widespread interpretation (which almost immediately surfaced) is that the name comes from the fact that when it was developed in early 1995, it consisted of changes in the code to the most popular HTTP server of the time, NCSA HTTPd 1.3 and was therefore "a patchy" server.

However, in the FAQ on the server's official site, it is stated: "The name 'Apache' was chosen from respect for the Native American Indian tribe of Apache (Indé), well-known for their superior skills in warfare strategy and their inexhaustible endurance."


Mada, ne vidim, sve i da je tako, kako to nešto menja vezano za OSS softver generalno i broj bagova? Uporedi samo taj Apache i IIS 6.


[Ovu poruku je menjao degojs dana 20.05.2006. u 03:28 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

cynique
Ivan Štambuk
Zagreb@Croatia

Član broj: 93690
Poruke: 155
193.198.17.*

ICQ: 106979934
Sajt: istambuk.blogspot.com


Profil

icon Re: Solaris vs Linux20.05.2006. u 02:31 - pre 219 meseci
A baš je patchy:

Apache 2.x




vs. IIS 6:





Mašala :)))



[Ovu poruku je menjao cynique dana 20.05.2006. u 03:33 GMT+1]
 
Odgovor na temu

cynique
Ivan Štambuk
Zagreb@Croatia

Član broj: 93690
Poruke: 155
193.198.17.*

ICQ: 106979934
Sajt: istambuk.blogspot.com


Profil

icon Re: Solaris vs Linux20.05.2006. u 03:24 - pre 219 meseci
Citat:
degojs: A pored toga, izgleda mi nekako da su svi u tom fazonu "drugi ljudi gledaju kod." I onda znači, pošto 99% ljudi tako misli, ispada da kod zaista gleda vrlo mali broj ljudi. Da i ne pominjemo da većina ljudi i nema znanja da tek tako gleda kod, ispravlja bagove i slično.. Svašta, pa kad bi to bilo tako onda bi svi bili skupo plaćeni programeri, konsultanti i slično.


Problem je što je danas softver odavno imun na trivijalne bugiće tipa bufferi overflowi, zbog napretka kompajlerske tehnologije (/GS i /SAFESEH switchevi po defaultu uključeni u MSVC8 - bili su i prije samo ne po defaultu ;), što zbog proaktivnih tehnologija zaštite (DEP na XP SP2, PaX na Linuxu..a i glavni kernel je odnedavno dobio randomizaciju nekih alokokacija/memory layouta...ono što OpenBSD ima 5+ godina ;) te što zbog nekih alata za statičku analizu izvornog koda (Code Analysis u VS, SDV u Windows DDK..).

Bilo bi zaista bezobrazno da ne spomenem da je baš MS progurao u standardizaciju ono što je STDC-u kronično nedostajalo zadnjih 30-ak godina - sigurne verzije brain-damaging fja tipa strcpy(3):

http://www.open-std.org/JTC1/SC22/WG14/www/docs/n1147.pdf

U VS8 ćete dobiti vesele warninge ako ih NE pokušate koristiti ;)

Anyway, poanta je da uza sve navedene goodiese, za kvalitetan auditing je potrebno razumjeti kod, tražiti granične slučajeve u procesiranju inputa, loše provjere opsega pri alokaciji memorije, napraviti inteligentne fuzzere i bezbroj sl. gluposti o kojima su napisane destine knjiga, i definitivno nije nešto u što bi se upuštao pa i napredni Linux korisnik.

Koliko je Vas ovdje ovdje na forumu otkrilo i prijavilo sigurnosne propuste u open-source programima (ali pravim programima, ne XSS u PHP skriptuljinama ;) ? Vjerojatno nitko...zamislite sad koliko je stalo tek nekom Joe Consumeru..

Mnogo griješe svi koji MS gledaju kao neku tromu masu koja "samo što nije kolabrirala pod vlastitom težinom". MS uči i to jako brzo, u roku 5 godina od poruge sa IIS-om (Nimda, Code Red) i Windowsima (prvo izašao W2K SP1 pa tek ond W2K :) je došao do najsigurnijeg web servera/OS-a. Sustavna edukacija developera u vidu Windows Security Initiative gdje ljudi kao što su Michael Howard drže seminare o pisanju sigurnog koda (ovaj je napisao i knjigu o tome koja se dijeli interno u MS-u), profesionalni auditing (IIS 7 ima već > 10k audita u trajanju od pola sata - 3 sata), podizanje svijesti o sigurnosti koda i sve ono što čini inkorporiranje Security Development Lifecycle u normalni lifecycle razvoja aplikacije/OS-a polako ali sigurno se vidi na djelu.

Ljudi koji Windowse vide kao "magnet za sigurnosne propuste" i "najšupljiviji OS" su isti oni ljudi koji "dobivaju BSOD svakih pola sata". Dakle obično isti oni kojima je /. primarni izvor informiranja i koji jedva da su u životu napisali linije koda ;)

Citat:
Eto šta se desilo sa tim Solarisom kako su ga otvorili :) I Linux ga bije :)


Kad Linux dobije commercial-grade implementacije DTrace-a, ZFS-a i zona onda ga možemo uspoređivat. Pogotovo ova zadnja dva koja su i dizajnirana za skalabilnost. Jedan web server nije neki osobito dobar način za dokazivanje, jer prosječna utilizacija resursa (koja se lako može balansirati u Solarisu) je puno važnija od peak throughputa. Zato i Red Hatovci forsiraju Xen u mainstream kernel, a MS Virtual Server u WS2k7 ;)
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Solaris vs Linux20.05.2006. u 09:12 - pre 219 meseci
@VRider

Rekao sam linux developeri, ne kernel developeri. Bas volis da cupas iz konteksta, a?
I svakako, da trolujes (tj. spustas diskusiju na licni nivo).
Nego, ti preskoci odgovor na moje pitanje? Odgovori mi na njega, pa se javljaj.
Ako ti i xtraya likujete zbog drajvera za 5god. stari hardver, a nije vas briga kako je podrzan novi hardver, sa vama nema ozbiljne diskusije. Kada posetim Advocacy 2016-te linux ce jos biti na 2% and I'm damn happy about it.


[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 20.05.2006. u 10:14 GMT 1]

[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 20.05.2006. u 10:34 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Solaris vs Linux

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 10791 | Odgovora: 77 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.