Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Samba radoznalost

[es] :: Linux :: Samba radoznalost

[ Pregleda: 1363 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nane13
Sarajevo

Član broj: 33074
Poruke: 23
*.predsjednistvobih.ba.



Profil

icon Samba radoznalost11.09.2006. u 08:08 - pre 215 meseci
Ovako podigao sam sambu kao pdc domain controler ii radi odlicno bas sam ugodno iznenadjen kako dobro radi kao domain controler al me nesto drugi interesuje primjetio sam kada se loguejs prvi put on iskopira profil.. znaci i da koristi policy od lokalnog racunara.. eh pa sam morao posebno na nekim racunarima dodavat im ono kao za tu i tu opcija tog i tog usera e mene interesuje jel moram tako na svaki racunar posebno stimam policy ili ima neka opcija da se doda tom useru da je administrator i da mu je sve dopusteno ... mislim nemam logike kako dodat ako je na sambi taj user i tako dalje pa eto ako neko ima voljan :D bas me interesuje ima li kakav jednostavniji nacin ili moram rucno na svaki stimat da je user administrator jer mora biti svakom useru sve dopusteno haman...
hvala..
 
Odgovor na temu

malisha
Dragan Lukic
Novi Sad

Član broj: 2019
Poruke: 676
*.cust.panline.net.



+7 Profil

icon Re: Samba radoznalost11.09.2006. u 09:05 - pre 215 meseci
posto je pitanje krajnje konfuzno i nejasno.. probacu da pomognem:

postoje sistemski i postoje Samba useri, nadam se da taj deo razlikujes
to sto prekopira profil je ocekivano ponasanje
ne vidim ni jedan razlog zasto bi ti svakom user-u dao admin prava na Samba PDC-u???

Instaliraj webmin, pa preko njega dalje konfigurisi Samba-u. Naravno prvo bekapuj postojeci smb.conf.

P.S. Ako bas zelis da dozvolis da ti i drugi cackaju po PDC-u i da im das admin prava, ubaci u smb.conf
Code:

force user = root
force group = root

Registered Linux user #338733
 
Odgovor na temu

nane13
Sarajevo

Član broj: 33074
Poruke: 23
*.predsjednistvobih.ba.



Profil

icon Re: Samba radoznalost11.09.2006. u 09:47 - pre 215 meseci
ne nisam mislio da im dam praov na linuxu nego pravo na windowsu... hocu reci kada se prvi put loguju imaju restrikcije na windowsu tipa ne mogu promjeniti sat ne mogu kreirat negdje foldere i tako te stvari e on to sve povuce iz lokalnog policy od windowsa e sada kako da to nastimam svima ono jednostavno ili moram na svakom racuanru policy mjenjat manuelno za svakog ko koristi racunar.. da ima malo vise prava nego po standardnu .....
 
Odgovor na temu

malisha
Dragan Lukic
Novi Sad

Član broj: 2019
Poruke: 676
*.cust.panline.net.



+7 Profil

icon Re: Samba radoznalost12.09.2006. u 08:57 - pre 215 meseci
i to je ocekivano ponasanje (za sat i sl) ali za pravo kreiranja direktorijuma moras dodati odnosno definisati prava u smb.conf-u.

verujem da i na windowsu imas help file (readme, install, stagod) uz Sambu, a tamo ima i kako se takve dozvole podesavaju.

i dalje ti NE preporucujem da IKOME dajes prava veca od prava korisnika... znam da je lakse dati svima sva prava.. da te ne bi njakali oko kojekakvih gluposti... ali ako zelis da napravis iole sigurno okruzenje.. mora da se zna ko je korisnik a ko administrator i kakva ko prava ima. ovo znaci i vise posla za tebe (u pocetku), ali vredi.

P.S. ako ovo ne radis na Linux-u.. a sto si temu postavio u Linux forum? Verujem da ima dovoljno iskusnih korisnika (admistratora) u odgovarajucem windows forumu koji bi ti mozda i brze i bolje odgovorili.
Registered Linux user #338733
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Samba radoznalost

[ Pregleda: 1363 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.