Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows

[es] :: Advocacy :: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 70181 | Odgovora: 571 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
212.200.220.*

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows20.09.2006. u 16:22 - pre 215 meseci
S obzirom da i dalje imas televizor koji emituje program u crno beloj tehnici, probacu da ti objasnim kako to izgleda u koloru

Dakle, neophodnosti da se na Ubuntu nakon instalacije putem internet linka, spusti mp3 "kodek" posveticemo nekoliko destina postova dok cemo prisustvu desetina hiljada zlonamernih skakavaca, nuznim instalacijama sigurnosnih paketa posvetiti par postova sa naglaskom na : Smesno

A jel imas daljinski?
Ako ima, prebaci na kanal Objektivno sagledavanje situacije
OSS :)
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

japan

Član broj: 34328
Poruke: 480
194.106.187.*



+13 Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows20.09.2006. u 16:26 - pre 215 meseci
Citat:
MladenIsakovic: Đavola obrnuto, letos sam često išao u selo, devojke se yebu k'o štuke, a klinci duvaju - oči ispadaju ;)


aj što se yebu i duvaju, nego što sede s golo dupe na ladan beton
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows20.09.2006. u 16:34 - pre 215 meseci
Citat:
Mladen:
Đavola obrnuto, letos sam često išao u selo, devojke se yebu k'o štuke, a klinci duvaju - oči ispadaju ;)


Pa sto ne ostanes tamo? A da, pojeb'o si sve :)


Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Apatrid
Ottawa, ON

Član broj: 34944
Poruke: 471
47.248.0.*



Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows20.09.2006. u 16:48 - pre 215 meseci
Citat:
MladenIsakovic: Pa šta drugo i da očekuješ od 2 glavna Advocacy-programera-flamera da ti kažu? Oni rade u sw-firmama i žive od prodaje sw-a .


- I ja zivim od pisanja softvera, a zakleo bi se da nijesam jedini ovdje, od druzine koja nije u "windows taboru".
- Ne smatram da softver treba da bude dzaba, Stalmanove price su mi cista utopija.
- Nemam problema da platim kvalitetni softver, po razumnoj (voditi racuna da su i moje potrebe "razumne") cijeni. Cijena MS Office je abomination, za bloatware koji je, gle cuda, "de facto standard" i to MS-u ne bi moglo da prodje da nije piraterije i njegovog monopola nad formatom za razmjenu informacija.
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.static.sezampro.yu.



+6455 Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows20.09.2006. u 16:52 - pre 215 meseci
Citat:
aleksandrin: "Videla zaba da se konj potkiva pa i ona digla nogu"

Ventura pazljivo sa opkladama svi znamo kako je prosla CyberB afera :)


Umem ja i da oprostim :)
 
Odgovor na temu

Apatrid
Ottawa, ON

Član broj: 34944
Poruke: 471
47.248.0.*



Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows20.09.2006. u 16:54 - pre 215 meseci
Citat:
Goran Arandjelovic: Kazi mi, zar ne misliš da bi ista situacija sa krekovima bila kada bi Linux imao market share 95%?
Ja boga mi mislim da bi, jer bi ljudi videli zaradu na tom polju i jednostavno bi GPL priča pala u vodu i krenula bi ekspanzija komercijalnog softvera.
Samim tim bi se javljali i krekovi.


Imam super primjer, Ahead je izdao Nero za Linux? Jos nijesam cuo da ga je iko krakovao.
1. Zasto?
2. Sto se desilo sa k3b (KDE, time OSS, aplikacija za przenje CD-a, funkcionalnosti veoma slicne tom istom Neru, a zlobnici bi rekli da je i UI iskopiran) kao posljedica pojave kvalitetnog komercijalnog rijesenja za Linux?
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.static.sezampro.yu.



+6455 Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows20.09.2006. u 16:55 - pre 215 meseci
Citat:
Apatrid
- I ja zivim od pisanja softvera, a zakleo bi se da nijesam jedini ovdje, od druzine koja nije u "windows taboru".


Da li je ovo moguće? Čitam ovu rečenicu već 10 puta i dalje ne mogu da verujem. Javio se neko ko živi od razvijanja software-a na linuxu.

Citat:
Apatrid:
- Ne smatram da softver treba da bude dzaba, Stalmanove price su mi cista utopija.


Ah... Evo i ona sitna slova u ugovoru :)


JBG... Znači mesto za kandidata koji živi od linuxa je još uvek upražnjeno...
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl.static.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows20.09.2006. u 18:11 - pre 215 meseci
Citat:
ventura: Da li je ovo moguće? Čitam ovu rečenicu već 10 puta i dalje ne mogu da verujem. Javio se neko ko živi od razvijanja software-a na linuxu.


Rade ljudi, zaradjuju za zivot i nemaju nameru da ovde dokazuju da je zemlja okrugla i da sto neko rece skoro, sviraju onom glagolu u dativu ...
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.lionbridge.com.



+6 Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows20.09.2006. u 18:15 - pre 215 meseci
LOL.

Ja trenutno živim od pisanja software-a pod Linuxom. Doduše, taj software nije za prodaju, već se upotreba tog čuda prodaje klijentima kao deo usluge. Treba dodati i da je samo server-side pod Linuxom. Mušterije naravno dobiju lep msi instaler za client-side aplikaciju.
 
Odgovor na temu

Andreja Dulovic

Član broj: 14570
Poruke: 246
212.200.221.*



+5 Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows20.09.2006. u 18:26 - pre 215 meseci
Citat:
alkion: Rade ljudi, zaradjuju za zivot i nemaju nameru da ovde dokazuju da je zemlja okrugla i da sto neko rece skoro, sviraju onom glagolu u dativu ...

nisam nitpicker, ali ipak je bila imenica. ;)
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl.static.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows20.09.2006. u 19:00 - pre 215 meseci
I opet nisam dobio odgovor zasto je nedostatak mp3 podrske po instalaciji kod Ubuntu OS veca falinka od cinjenice da win ima preko 100.000 virusa
Takodje veca je mana sto se neki paketi skidaju sa neta preko tih straaaaaaaaaaasnih repoa od cinjenice da svakodnevno moras apdejtovati svoj anti-x, anti-y, anti - ... program.

Cisto bi voleo da ustanovim neke standarde i nacin iznosenja argumenata, ako je to uopste moguce.
A bez da bilo ko od prisutnih ukljucujuci i moju malenkost svira u tu imenicu :) sta god
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows20.09.2006. u 20:50 - pre 215 meseci
Citat:
I opet nisam dobio odgovor zasto je nedostatak mp3 podrske po instalaciji kod Ubuntu OS veca falinka od cinjenice da win ima preko 100.000 virusa

Zato što na Winu ne moraš da instaliraš ni jedan od tih 100.000 virusa da bi slušao mp3, a na Ubuntu moraš tu mp3 podršku :)
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

henrik
Nebojša Kuzmanović
Ogilvy&Mather
Beograd

Član broj: 13843
Poruke: 772
*.adsl.beocity.net.

ICQ: 341761597


Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows20.09.2006. u 21:51 - pre 215 meseci
XP na ženinom kućnom peceu nisam reinstalirao već 2-3 godine, mada bi trebalo. Usporava se definitivno sa dužim korišćenjem, sasvim je primetno. Npr, kada spržim disk u Neru i posle toga pokrenem RegCleaner (sitna free app za čišćenje registryja), nađe se 2-3 invalid entryja koji u sebi imaju NeroDB blablabla.

Dalje, žena mi na faksu ima makinu sa admin privilegijama, legalnim XP, Officeom i Adobe Acrobatom 5. Admin joj je iz nekog razloga ostavio taj nalog, mada ona ne prčka ništa po tome pošto ne voli to da radi i plaši se. Posao joj se svodi na rad u 2 legalno kupljena paketa, malopre navedena. Jednom me je zvala sa šljake pošto je makina krenula užasno da slini, ja sam joj rekao da skine taj RegCleaner od 500k i da ga pokrene. Našao je cirka 800 invalid entryja na sistemu, i komp je živnuo posle toga.

Poenta je u tome da svaka živa akcija pod Winom ostavlja nešto u sistemu. Ne moraš da instaliraš krekovane programe i sumnjivi freeware. Mada je meni i taj "ne probaj ništa da instaliraš" koncept glup. Ja pod OS X (koji inače obiluje free i shareware aplikacijama za pronaći na netu) probam bar 1 app dnevno. Ako mi se ne sviđa, mogu da ga bacim u đubre, i znam da mi neće oboriti sistem ili ostaviti nešto zapetljano u njemu. To je valjda i poenta dobrog OSa.
%%pinball fantasies

DizajnZona
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
89.216.244.*

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows20.09.2006. u 22:32 - pre 215 meseci
To sto program koristi registry za sopstvenu konfiguraciju a ne sopstveni fajl u Documents and settings stablu - garant Bill Gates nema veze sa tim, bas kao i njegovi programeri. Mogu i za OSX da napravim program koji ce ti napuniti system-wide konfiguraciju djubretom.
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
62.108.116.*

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows20.09.2006. u 22:56 - pre 215 meseci
Citat:

Da li je ovo moguće? Čitam ovu rečenicu već 10 puta i dalje ne mogu da verujem. Javio se neko ko živi od razvijanja software-a na linuxu


Pitaj modcheta :-)
Ventura ne zive svi od sitnih prevara.
Uopste generalno gledajuci retko se gde u Srbiji cene IT poslovi
tj retko se placaju koliko bi trebalo realno.
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

henrik
Nebojša Kuzmanović
Ogilvy&Mather
Beograd

Član broj: 13843
Poruke: 772
*.adsl.beocity.net.

ICQ: 341761597


Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows20.09.2006. u 23:05 - pre 215 meseci
Citat:
bojan_bozovic: To sto program koristi registry za sopstvenu konfiguraciju a ne sopstveni fajl u Documents and settings stablu - garant Bill Gates nema veze sa tim, bas kao i njegovi programeri. Mogu i za OSX da napravim program koji ce ti napuniti system-wide konfiguraciju djubretom.


Zašto onda svi za Win pišu programe koji se upetljavaju u registry? A ni jedan za OS X ne može da napravi toliko đubre.
%%pinball fantasies

DizajnZona
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
89.216.244.*

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows20.09.2006. u 23:10 - pre 215 meseci
Henrik, nemam ovde OSX komp i gcc da te demantujem. A zasto svi pisu po registry - pa zato sto imaju API funkcije za to - ne moraju otvarati fajl pa pisati u njega npr. lakse je za programera (a da li je i bolje to je ono na sta programeri nikada ne obracaju paznju). Na svakom sistemu ima djubreta od SW i nemoguce me je ubediti da i na OSX nije tako. Uostalom najveci trash poput iTunes je i napisan prvo na OSX. To sto ti Finder ev. ne omogucava da vidis djubre koje softver koji je lose napisan ostavlja, ne znaci da toga nema. Prvo pogledaj skrivene direktorijume u ~/ pls. To ti nece biti uklonjeno nakon odvlacenja aplikacije u trash, windows uninstalleri su ipak bolje resenje za Joe Consumera.
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
62.240.7.*



+6455 Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows20.09.2006. u 23:18 - pre 215 meseci
Citat:
aleksandrin
Uopste generalno gledajuci retko se gde u Srbiji cene IT poslovi
tj retko se placaju koliko bi trebalo realno.


Generalno IT poslovi u Srbiji su debelo preplaćeni, u odnosu na kvalitet radnika i to šta oni nude...
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
89.216.244.*

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows20.09.2006. u 23:21 - pre 215 meseci
...i koliko oni rade.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows20.09.2006. u 23:47 - pre 215 meseci
Citat:
ventura:
Generalno IT poslovi u Srbiji su debelo preplaćeni, u odnosu na kvalitet radnika i to šta oni nude...


Kako sta nude? Reinstaliranje Windowsa..


Citat:
aleksandrin:
Svakih 3-4 meseca.

Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 70181 | Odgovora: 571 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.