Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Velika dilema oko nabavke Canon-a ili Nikon-a (poluprofesionalno)

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Velika dilema oko nabavke Canon-a ili Nikon-a (poluprofesionalno)

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 10842 | Odgovora: 41 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dicus
Dimitrije Ostojić
BG

Član broj: 67412
Poruke: 12
*.ptt.yu.

ICQ: 41179118


Profil

icon Re: Velika dilema oko nabavke Canon-a ili Nikon-a (poluprofesionalno)15.11.2006. u 00:33 - pre 213 meseci
Hvala ;)

^ Baš tako..vrlo subjektivna stvar...

Ovo je jedan od retkih slučajeva gde bih "na prvu" preporučio 4L umesto Sigme, jer se radi o reporterskom poslu gde se pouzdanost i kavlitet izrade jako cene. Da me neko ne shvati pogrešno, i Sigma 70-200/2.8 je fenomenalni objektiv, koristio sam ga dosta dugo i generalno sam jako zadovoljan, ali ipak moram da priznam da je kvalitet izrade za klasu ispod canona, ali je sve to i dalje jako dobro....


www.axelfoto.com "For photographers, by photographers."
 
Odgovor na temu

guru
beograd

Član broj: 9367
Poruke: 647
217.26.75.*



Profil

icon Re: Velika dilema oko nabavke Canon-a ili Nikon-a (poluprofesionalno)15.11.2006. u 19:40 - pre 213 meseci
Citat:
Nemar74: Ne treba mi za scadbe jer ih ne radim. Koja je njegova cena?
Inace ne volim da slikam blicom a samo mi je potreban za zatvorene prostore gde je slabija svetlost kada su koferencije za stampu.


Ne znam kako sam pomislio da ti treba za svadbe, ali nije ni bitno.

Prvo, blic se ne kupuje svaki dan, i zato treba u startu uzeti najbolji. Metz 54 MZ4 je iznad svakog Canonovog blica i u rangu sa Nikonovim SB800, i to ce ti svaki "terenski" fotograf koji je probao oba, potvrditi. Shto s tiche upotrebe blica, ne znam da li si ga nekada koristio, ali kada budesh pocheo, necesh ga skidati sa aparata i necesh moci da zamislish rad bez njega. Blic sluzi bukvalno za sve, osim za duge ekspozicije, mada i tu ima svoju primenu. Doblicavanje u svim uslovima, chak i kada ti se chini nelogichno, je neshto neizbezno i daje daleko bolje rezultate od fotkanja bez njega.

Nemoj da uporedjujesh i povlachish paralelu izmedju ugradjenih i eksternih bliceva, jer to su dva sveta..

[honda]
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Velika dilema oko nabavke Canon-a ili Nikon-a (poluprofesionalno)

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 10842 | Odgovora: 41 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.