Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

java applet pitanjce

[es] :: Java :: java applet pitanjce

Strane: 1 2

[ Pregleda: 3155 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dragan_bg_88
Dragan Slaveski
Beograd

Član broj: 68739
Poruke: 288
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon java applet pitanjce25.11.2006. u 01:10 - pre 212 meseci
Imam jedan problem, pravim jedan program za skolu, tj. neku igricu kao maturski, i radim je kao applet, ali ne znam kako da uredim izgled appleta. Postavim Layout na FlowLayOut ali problem mi je sto mi on komponente redja redom kojim ih ja dodajem, a meni treba da mi ih redja po tri u redu i da prelazi u novi red. Da li nekako mogu ovo da resim, (znam da sigurno moze) tako da vas molim za pomoc. Veoma mi je vazno ovo!!!
 
Odgovor na temu

djalfirevic

Član broj: 76932
Poruke: 497
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: java applet pitanjce25.11.2006. u 08:03 - pre 212 meseci
Citat:
dragan_bg_88: Imam jedan problem, pravim jedan program za skolu, tj. neku igricu kao maturski, i radim je kao applet, ali ne znam kako da uredim izgled appleta. Postavim Layout na FlowLayOut ali problem mi je sto mi on komponente redja redom kojim ih ja dodajem, a meni treba da mi ih redja po tri u redu i da prelazi u novi red. Da li nekako mogu ovo da resim, (znam da sigurno moze) tako da vas molim za pomoc. Veoma mi je vazno ovo!!!


Code:

Container cp = frame.getContentPane();
cp.setLayout(new GridLayout(3, 3));


Probaj ovo...
 
Odgovor na temu

dragan_bg_88
Dragan Slaveski
Beograd

Član broj: 68739
Poruke: 288
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: java applet pitanjce25.11.2006. u 19:21 - pre 212 meseci
Kada namestim GridLayout(3,3) ova prva trojka odredjuje koliko redova ima, a ovaj drugi broj kao da nema funkciju, jer sta god da stavim, uvek ima 2 kolone. Ja sam nasao neko resenje tako sto ceo applet suzim na sirinu 150, ali bi mi opet bilo bolje da to nekako definisem u samom kodu.
P.S.
Ako moze neko da mi da kod za html kojim ubacujem applet u web stranicu...
 
Odgovor na temu

martin_v
Beograd

Član broj: 88293
Poruke: 6
62.240.6.*



Profil

icon Re: java applet pitanjce25.11.2006. u 23:04 - pre 212 meseci
Pa, postavi null za Layout, potom definisi velicinu i poziciju svake komponente.
 
Odgovor na temu

dragan_bg_88
Dragan Slaveski
Beograd

Član broj: 68739
Poruke: 288
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: java applet pitanjce26.11.2006. u 01:11 - pre 212 meseci
Ako ti nije problem makar mi za jednu komponentu reci kako da definisem poziciju i velicinu, npr. za dugme
 
Odgovor na temu

martin_v
Beograd

Član broj: 88293
Poruke: 6
62.240.6.*



Profil

icon Re: java applet pitanjce26.11.2006. u 03:12 - pre 212 meseci
Code:

int x = 10;
int y = 10;
int sirina = 150;
int visina = 30;
JButton nekoDugme = new JButton("TextDugmeta");
nekoDugme.setBounds(x, y, sirina, visina);
 
Odgovor na temu

dragan_bg_88
Dragan Slaveski
Beograd

Član broj: 68739
Poruke: 288
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: java applet pitanjce26.11.2006. u 10:48 - pre 212 meseci
OK, hvala ti puno, uspeo sam da rasporedim sve po svojoj zelji. Samo sada ne znam kako da ubacim ovaj applet u web stranicu...
npr.
<html>
<applet code="D:\appleti\applet.class">
</applet>
</html>

ovaj kod mi samo rezervise mesto appleta, ali ga ne prikazuje, zna li neko zasto???
 
Odgovor na temu

dragan_bg_88
Dragan Slaveski
Beograd

Član broj: 68739
Poruke: 288
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: java applet pitanjce26.11.2006. u 18:28 - pre 212 meseci
Setio sam se necega sto bi mozda moglo da bude resenje ovog problema. Moja applet kojeg pravim nasledjuje klasu JApplet, a u codu u html-u ja kucam <applet...></applet> da li mozda zbog toga kada otvorim tu stranicu ne mogu da vidim svoj applet, postoji okvir dimenzija koje sam ja odredio, ali ne mogu da vidim nista osim okvira. Pomozite mi...
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9523
*.eunet.yu.



+10257 Profil

icon Re: java applet pitanjce26.11.2006. u 18:29 - pre 212 meseci
Code:

<applet code=MojaKlasa.class width=400 height=300>
</applet>


Posle "code" ide relativna putanja do class fajla, u odnosu na poziciju html-a. Moras da stavis i velicinu appleta.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9523
*.eunet.yu.



+10257 Profil

icon Re: java applet pitanjce26.11.2006. u 18:31 - pre 212 meseci
Tvoj applet mora da nasledjuje JApplet.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

dragan_bg_88
Dragan Slaveski
Beograd

Član broj: 68739
Poruke: 288
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: java applet pitanjce26.11.2006. u 21:52 - pre 212 meseci
koliko ja znam applet moze da nasledi i Applet, a ne samo JApplet, ali ok. A probao sam da stavim sirinu i visinu appleta, i isto se desava, napravi okvir ali ne prikazuje sam applet, nego se desava kao da ne moze da nadje taj applet. Applet mi se nalazi u folderu D:\Vezbe_Java\XO a applet se zove IksOks.class i ja ukucam D:\Vezbe_Java\XO\IksOks.class, probao sam i sa i bez navodnika ali ne uspeva da ga nadje. Samo se pojavljuje okvir velicine koju sam definisao...
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9523
..yu.220.247.194.in-addr.arpa.



+10257 Profil

icon Re: java applet pitanjce27.11.2006. u 08:23 - pre 212 meseci
Naravno da može da nasledi i Applet.
Jesi li ti pročitao moj post ? Stavi class na isti folder gde je i html, i samo napiši kako sam ti ja napisao.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

dragan_bg_88
Dragan Slaveski
Beograd

Član broj: 68739
Poruke: 288
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: java applet pitanjce27.11.2006. u 09:49 - pre 212 meseci
Pokusavao sam i da ih stavim u isti folder, pokusavao sam i da ih stavim na neki server, u istom folderu, ali jednostavno kao da ne nalazi sam applet. Desava se kao kada explorer ne moze da ucita neku sliku, pa ostane samo okvir te slike, sa malim "x" u njemu, e tako imam i ja to u dimenzijama appleta. Nije da se ja bas ne razumem, tako da sam dosta toga probao, ali ne razumem zasto nece. I po raznim sajtovima sam trazio kod za ubacivanje appleta i ovaj isti je...
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9523
..yu.220.247.194.in-addr.arpa.



+10257 Profil

icon Re: java applet pitanjce27.11.2006. u 10:53 - pre 212 meseci
OK, evo, raspakuj ovaj zip na jedan folder i startuj html fajl dvoklikom. Proradice. Sors ti ne treba, naravno, ali ga saljem reda radi.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

djalfirevic

Član broj: 76932
Poruke: 497
212.62.53.*



Profil

icon Re: java applet pitanjce27.11.2006. u 12:36 - pre 212 meseci
Citat:
dragan_bg_88: Pokusavao sam i da ih stavim u isti folder, pokusavao sam i da ih stavim na neki server, u istom folderu, ali jednostavno kao da ne nalazi sam applet. Desava se kao kada explorer ne moze da ucita neku sliku, pa ostane samo okvir te slike, sa malim "x" u njemu, e tako imam i ja to u dimenzijama appleta. Nije da se ja bas ne razumem, tako da sam dosta toga probao, ali ne razumem zasto nece. I po raznim sajtovima sam trazio kod za ubacivanje appleta i ovaj isti je...


A da nisi ti slucajno zabranio izvrsavanje apleta u browser-u koji koristis?

GridLayout() ti koristi dva formalna argumenta, a to su broj redova i broj kolona. Ukoliko negde ne zelis da stavis kontrolu, tj. ukoliko zelis da predjes u novi red kako bi recimo sve labele i sva tekstualna polja bila jedna ispod drugih, tu stavis
Code:
JLabele lblTemp = new JLabel(" ");


Primer:

labela tekst. polje prazno
labela tekst. polje prazno
labela tekst. polje prazno
labela tekst. polje dugmeOK

Na mesto gde pise prazno, stavis ovaj kod i sve je OK. Znaci ovde bi bilo GridLayout(4, 3);
 
Odgovor na temu

dragan_bg_88
Dragan Slaveski
Beograd

Član broj: 68739
Poruke: 288
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: java applet pitanjce28.11.2006. u 08:34 - pre 212 meseci
Citat:
Java Beograd: OK, evo, raspakuj ovaj zip na jedan folder i startuj html fajl dvoklikom. Proradice. Sors ti ne treba, naravno, ali ga saljem reda radi.


Skinuo sam ovaj zip, raspakovao ga, startovao html fajl, ali jednostavno nece da prikaze applet! U exploreru sam sve opcije u security-ju stavio na enable, ali opet nece, on me samo pita da li da dozvoli prikazivanje "active content" i ja stavim da prikaze, ali on samo prikaze okvir sa iksicem unutra. Ljudi ja imam problem sa ovim, znam kako bi trebalo sve to da radi, ali nece! Zato ako neko zna mozda zbog cega imam problema neka se javi...
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9523
..yu.220.247.194.in-addr.arpa.



+10257 Profil

icon Re: java applet pitanjce28.11.2006. u 10:10 - pre 212 meseci
Jesi li instalirao jre ? Jesi li probao sa nekim drugim brawserom ?
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

dragan_bg_88
Dragan Slaveski
Beograd

Član broj: 68739
Poruke: 288
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: java applet pitanjce28.11.2006. u 14:25 - pre 212 meseci
Ovako, provalio sam da je problem u mom browseru, koristim internet explorer, a uspeo sam na drugom racunaru da otvorim applet na web stranici. Upravo skidam mozila firefox, videcu sta ce sa njim da se desava. U svakom slucaju, moze li mi neko reci sta tacno u internet exploreru zabranjuje otvaranje appleta? Jer ne bih da bas sve stavim na enable i da mi tako ostane...
 
Odgovor na temu

djalfirevic

Član broj: 76932
Poruke: 497
212.62.55.*



Profil

icon Re: java applet pitanjce28.11.2006. u 14:54 - pre 212 meseci
Citat:
dragan_bg_88: Ovako, provalio sam da je problem u mom browseru, koristim internet explorer, a uspeo sam na drugom racunaru da otvorim applet na web stranici. Upravo skidam mozila firefox, videcu sta ce sa njim da se desava. U svakom slucaju, moze li mi neko reci sta tacno u internet exploreru zabranjuje otvaranje appleta? Jer ne bih da bas sve stavim na enable i da mi tako ostane...


Tools - Internet Options - Security - Custom Level - imas opcije kao sto su Scripting of Java Applets i slicno...

Pokusaj sada da proveris da li hoce da ti radi taj Applet pa javi!!!
 
Odgovor na temu

dragan_bg_88
Dragan Slaveski
Beograd

Član broj: 68739
Poruke: 288
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: java applet pitanjce28.11.2006. u 15:15 - pre 212 meseci
Skinuo sam FireFox, i u njemu sasvim lepo otvara taj applet, bez ikakvih problema. Samo ne znam zasto mi je problem bio kod internet explorera, java scripting mi je na enable, tako da ne shvatam. Ali ok, bitno je da radi... Hvala svima koji su imali vremena da mi pomognu oko mog problema...
 
Odgovor na temu

[es] :: Java :: java applet pitanjce

Strane: 1 2

[ Pregleda: 3155 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.