Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice

[es] :: Advocacy :: Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice
(Zaključana tema (lock), by dr ZiDoo)
Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 60321 | Odgovora: 403 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice27.02.2007. u 11:17 - pre 210 meseci
Citat:
Covece nije poenta u placanju vec o nacinu na koji MS ostvaruje profit na trzistima poput Srbije
Ispada da Win placaju i ljudi koji ga ne koriste uopste ili nemaju komp ili se bave zemljoradnjom-sve lepo posredno putem poreza :-)


Tako i ruski seljaci veruj mi... ;-) I voze mercedese takodje ;-)

Citat:

A sto da placamo MS-u kada bi mogli domacim firmama koje bi se bavile podrskom za linux(sam se lepo raspise tender da vidis cuda :-)) pod predpostavkom da je isti uveden u administraciju...
Time bi se ojacao domaci IT sektor,potpuno nezavisan od bilo cega-e sad ne vidim nikako zasto je to losije od toga da se preko poreza gradjana Srbije puni parama ionako prepuno dupe mogula iz Redmonda :-)


A programi koji drzavnoj upravi trebaju ce sami da se napisu, jel' da?

Uh, jos da dodam, za Minhen,oni ce manje koristiti Linux a vise Windows emulaciju, upravo zato sto nesto, nije vazno sta, nemaju na Linuxu. Tek kada budu koristili iskljucivo native aplikacije pod Linuxom koristice Linux a ne Win emulator.
 
0

Body Bag
/dev/null

Član broj: 82460
Poruke: 565
*.inffo.net.



+4 Profil

icon Re: Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice27.02.2007. u 12:00 - pre 210 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Tja - drzava nije kompanija, dakle po definiciji ona uvek trosi pare svojih gradjana ako nesto placa... I ti si se uhvatio MS-a... pa tako zaradjuje svaka firma koja posluje sa bilo kojom drzavom - od prodavaca spajalica do prodavaca nuklearnih bojevih glava.


Poenta je u tome da pare idu domacim firmama a ne MS-u
Ovako stvarno stoji ona teza da ovako pomazemo samo americku ekonomiju :-)

Citat:
Ocigledno Vlada nije bila dovoljno uverena da u Srbiji postoji takva ekspertiza :) Vise srece sledeci put...


Nije ovde radjena nikakva ekspertiza niti studija izvodljivosti niti javna rasprava-makar da neko strucno kaze da je i MS prihvatljiv za nas kao resenje...
Podmazani su pravi ljudi na pravom mestu i MS je dosao kod nas na sporedni ulaz :-)
A sto se tice sledeceg puta-nesto se bojim da njega vise nece biti i to uopste,gledajuci ova protekla desavanja-ovo je bio zadnji voz,rekao bi


Citat:
bojan_bozovic: A programi koji drzavnoj upravi trebaju ce sami da se napisu, jel' da?

Uh, jos da dodam, za Minhen,oni ce manje koristiti Linux a vise Windows emulaciju, upravo zato sto nesto, nije vazno sta, nemaju na Linuxu. Tek kada budu koristili iskljucivo native aplikacije pod Linuxom koristice Linux a ne Win emulator.


Nece se napisati sam vec ce za to da se iskoriste one silne pare kojima se placaju MS licence i "usluge" na godisnjem nivou
Ispade da treba da se pise tona aplikacija-je's kako da ne...
Ovo sto sam boldovao je biser koji ne zasluzuje nikakav komentar...



Power of simplicity - http://www.archlinux.org



 
0

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2808

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+656 Profil

icon Re: Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice27.02.2007. u 12:23 - pre 210 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Ocigledno Vlada nije bila dovoljno uverena da u Srbiji postoji takva ekspertiza :) Vise srece sledeci put...

Ivane, mi koji placamo porez Srbiji ocekujemo od vlade da postuje zakone ove zemlje. To podrazumeva i da takva "javna nabavka" MORA biti resena tenderom. Implicitno, to podrazumeva i "posten tender", tj. tender na kome korisnik (vlada ili neko javno preduzece) ne pravi tender tipa "Kupujem 300 racunara sa K8Tx4 maticnom plocom, i MS office-om" zato sto je ComTrade uvezao dva kamiona istih, vec tender sadrzi samo "Kupujem 300 racunara za unos teksta, sa podrskom, garancijom i obukom. Tekst ce biti objavljivan javno, i mora postojati podrska da se isti, osim stampanog oblika, objavi i u MS Word, PDF i ODF formatu". Ne znam za tebe, ali nas ovde zanima gde idu nase pare i na sta se trose.

Glavni razlog zasto niko od politickih partija u opoziciji ne "uce i buce" na tu temu je sto ovde svaka vlada uvek napravi mnogo vece probleme, oko kojih ovi mogu sasvim fino da ucu i bucu, bez da ulaze u objasnjenja "sta je to FOSS", takva da su jasna prosecnom poljoprivredniku.
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
0

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
212.200.115.*

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice27.02.2007. u 12:37 - pre 210 meseci
HAHHAAAHAH e ovo me bas nasmejalo :-))
Pa vi kao da ne znate gde zivite ljudi? Kakvi zakoni?
Kakav it sector? ovo je Srbija a IT je ovde razvijen kao na
ovoj slici:


http://img292.echo.cx/img292/1979/gta6ce8cy.jpg


Ne znam sta ocekujete od jedne drzave koja ne moze da resi esencijalne probleme
i evo sve trce za OSS resenjima hah....
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
0

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice27.02.2007. u 17:17 - pre 210 meseci
Citat:
Poenta je u tome da pare idu domacim firmama a ne MS-u
Ovako stvarno stoji ona teza da ovako pomazemo samo americku ekonomiju :-)


Pa kako ne idu domaćim firmama? Pa ko to radi u Microsoft Srbija? Ko su Microsoftovi partneri koji programiraju rešenja za razne MS platforme? Neko te sprečava da domaća firma pruži rešenje sa MS alatima?

Kako bi bilo da državne institucije prestanu da koriste npr. strane automobile? I sve ostalo? I ti isto lepo da pomogneš, pa kupuješ samo domaće.

I to vlasnik firme od koje se kupuje mora biti Srbin, je l' da? I patrijarh da da blagoslov :)


Kako bi bilo da se vratimo na temu: Vista jeste najsigurniji destop sistem danas, a vi kako i o čemu hoćete.
Commercial-Free !!!
 
0

vladared
Vladimir Crveni
Sistem Administrator
Novi Sad

Član broj: 50291
Poruke: 1026
82.117.201.*

Sajt: www.itpoint.rs


+394 Profil

icon Re: Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice27.02.2007. u 18:00 - pre 210 meseci
Citat:
blood: HAHHAAAHAH e ovo me bas nasmejalo :-))
Pa vi kao da ne znate gde zivite ljudi? Kakvi zakoni?
Kakav it sector? ovo je Srbija a IT je ovde razvijen kao na
ovoj slici:


http://img292.echo.cx/img292/1979/gta6ce8cy.jpg


Ne znam sta ocekujete od jedne drzave koja ne moze da resi esencijalne probleme
i evo sve trce za OSS resenjima hah....

Ja znam da bi želeo da živim u državi gde zakon nešto što se poštuje i ne mirim se sa time da neki kreteni ga krše pod izgovorom ovo je Srbija. Ne to nije Srbija to je lopovluk. Esencijalni problemi će biti rešavani kada ne bude ni po babi ni po stričevima nego po zakonima...
Citat:
degojs: Pa kako ne idu domaćim firmama? Pa ko to radi u Microsoft Srbija? Ko su Microsoftovi partneri koji programiraju rešenja za razne MS platforme? Neko te sprečava da domaća firma pruži rešenje sa MS alatima?

Kako bi bilo da državne institucije prestanu da koriste npr. strane automobile? I sve ostalo? I ti isto lepo da pomogneš, pa kupuješ samo domaće.

I to vlasnik firme od koje se kupuje mora biti Srbin, je l' da? I patrijarh da da blagoslov :)


Kako bi bilo da se vratimo na temu: Vista jeste najsigurniji destop sistem danas, a vi kako i o čemu hoćete.

Ide pojedincima u okviru našeg IT sektora, ali mislim da bi mnogo veća korist bila kada bi se fakulteti i preduzeća angažovali na zajedničkom projektu jer bi od tog projekta imali svi koristi.
Inače kampanje kupuj samo domaće, da državne institucije voze samo domaća kola su kampanje koje su i te kako poznate na zapadu i ti se tome možeš ismevati do mile volje...
Šta ti imaš da priložiš temi sem ovog upozorenja? Evo ja mogu da priložim da je bezbednost zaista podignut na viši nivo, da je to za svaku pohvalu, ali i dalje ne mislim da je najsigurniji sistem. Razlog, nije još dovoljno istestirano da bi tako nešto mogao da tvrdim...
 
0

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice27.02.2007. u 18:02 - pre 210 meseci
Citat:
Nece se napisati sam vec ce za to da se iskoriste one silne pare kojima se placaju MS licence i "usluge" na godisnjem nivou
Ispade da treba da se pise tona aplikacija-je's kako da ne...


Da se to isplati, veruj mi, svi bi to radili.

Citat:

Ovo sto sam boldovao je biser koji ne zasluzuje nikakav komentar...


Istina boli? ;-) Neces valjda reci da je wine ili windows pod wmware/bochs linux?
 
0

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2808

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+656 Profil

icon Re: Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice27.02.2007. u 18:37 - pre 210 meseci
Citat:
degojs: Pa kako ne idu domaćim firmama? Pa ko to radi u Microsoft Srbija? Ko su Microsoftovi partneri koji programiraju rešenja za razne MS platforme? Neko te sprečava da domaća firma pruži rešenje sa MS alatima?

Kako bi bilo da državne institucije prestanu da koriste npr. strane automobile? I sve ostalo? I ti isto lepo da pomogneš, pa kupuješ samo domaće.

I to vlasnik firme od koje se kupuje mora biti Srbin, je l' da? I patrijarh da da blagoslov :)

Izvini, sto da ne? Sta bi falilo da kupuju domace? Mislis li da bi "Dubya" bio reizabran da se vozio u Pezo-u, ili da bi Sirak bio izabran da je ikad vozio Ladu? :) Naravno da je vlada duzna da ponudi jednake uslove svima, i naravno da tenderi moraju biti otvoreni. Donekle bi se dalo argumentovati da je nemoralno za vladu da plati bilo sta sto nije objavljeno pod, recimo, BSD licencom, jer - to su nase pare. Jeste offtopic, ali kad si vec poceo...

I da - zaposleni u Microsoft Srbija PRIMAJU PLATU. Ne UZIMAJU PROFIT. Ne pravi se da ne znas razliku. O SPC cu vrlo rado da pocnem da pljujem uzduz i popreko, cim to prestane da se smatra krsnjem pravilnika.... Molim te da ih ne pominjes do tad. Hvala.

Citat:
Kako bi bilo da se vratimo na temu: Vista jeste najsigurniji destop sistem danas, a vi kako i o čemu hoćete.

Hvala. I ne nije - zato sto to niko nije DOKAZAO. Ajde nemoj opet bas na pocetak. Mozda ce biti (ili vec jeste, ali se ne zna) najsigurniji Windows Desktop OS, ali to nije isto sto i najsigurniji desktop OS.
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
0

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
*.dip.t-dialin.net.



+7181 Profil

icon Re: Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice27.02.2007. u 19:07 - pre 210 meseci
Citat:

I da - zaposleni u Microsoft Srbija PRIMAJU PLATU. Ne UZIMAJU PROFIT.


Mogu da uzimaju profit ako su shareholderi :)

Nego, nisam bas siguran da je za ovo bio potreban tender, mozda neko ko se malo vise razume u domace pravo pojasni detalje oko tog ugovora - ja ga nisam video, pa zaista ne mogu da sudim o tome.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice27.02.2007. u 19:16 - pre 210 meseci
Citat:
Molim te da ih ne pominjes do tad. Hvala.


Ne znam otkud ti uopšte pada na pamet da mi ovako odgovaraš na moj komentar. Ako mi se ćefne, opet ću da pomenem i SPC, a ako zatreba, dodaću i sve redom :) i nemoj uopšte da smaraš i mene i sebe sa takvim molbama. Svašta, a ne vidim ni da sam rekao bilo šta uvredljivo.

Citat:
Hvala. I ne nije - zato sto to niko nije DOKAZAO. Ajde nemoj opet bas na pocetak. Mozda ce biti (ili vec jeste, ali se ne zna) najsigurniji Windows Desktop OS, ali to nije isto sto i najsigurniji desktop OS.


Koji to drugi desktop OS uopšte postoji u praksi, s obzirom da Win ima preko 95%?

MacOS znamo da je bušan toliko da svaki dan objavljuju propuste, a od ostalih ništa baš i nije u kategoriji "desktop OS".

Citat:
Izvini, sto da ne? Sta bi falilo da kupuju domace?


Znači, ne kupuju. Pa što onda ne dižeš redom buku za sve nego samo MS?

MS je otprilike kao VW ili Toyota u svetu automobila, a opensource rešenja su kao Zastava ili Trabant. I sad se kao čudite i kukate što ovi ne koriste domaća rešenja.

Citat:
Mislis li da bi "Dubya" bio reizabran da se vozio u Pezo-u, ili da bi Sirak bio izabran da je ikad vozio Ladu? :)


Za Amere i Buša se ne brinem u tom smislu, a za Francuze stvarno ne želim da znam, tj. ne interesuju me ti paćenici.

Commercial-Free !!!
 
0

fearless

Član broj: 74584
Poruke: 156
212.62.59.*

Sajt: www.phearless.org


Profil

icon Re: Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice27.02.2007. u 19:22 - pre 210 meseci
Citat:
nkrgovic: @fearless: Koji crni ELF injectori, sta ce ti to... Najveci deo posla, jednom kad busnes masinu se zavrsi tako sto preloadujes svoj .so fajl i malo izmenis sistemske pozive... :). Pola 1337zor-a ne zna ni toga da se resi :).


Zasto moram da ponavljam da sam ja isao protiv tvrdnje da ne postoje linux virusi a ne dokazivao
nesto drugo? Jel me mozda neko pitao sta se radi kada se "busne" (najgluplji izraz koji sam cuo u
poslednjih sest meseci) masina? Nije.
Phearless - Serbian/Croatian Security Magazine: www.phearless.org
 
0

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice27.02.2007. u 19:51 - pre 210 meseci
A degojs, mozda ne bi bilo lose da prvo definisete sta je "desktop OS"? I nemojte o "user experience-u" o "multimediji" jer toga ima, fala bogu, i na unixu, i nije to lako kvantifikovati, molim, dakle, definiciju "desktop OS". Mozda je nesto kao Win98 moglo tako da se nazove, jer nema multiuser podrsku, i iako moze biti i server, zato nije preporucljivo. Dakle, nista IIS7.
Zaboga, Vista bez problema moze biti server, i zato se i koristiti. To sto se ne reklamira kao server proizvod, ne moze da posluzi kao definicija, i ne uporedjivati je sa drugim OS poput FreeBSD ili Solarisa nema smisla. Tim pre sto se itekako mogu koristiti na desktopu.

Dakle, da dodam, ako "desktop OS" nije ono sto Microsoftov menadzment smatra da treba biti "desktop OS", a nadam se da nije, navedite razlike.
 
0

Body Bag
/dev/null

Član broj: 82460
Poruke: 565
*.inffo.net.



+4 Profil

icon Re: Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice27.02.2007. u 20:44 - pre 210 meseci
Citat:
degojs: Pa kako ne idu domaćim firmama? Pa ko to radi u Microsoft Srbija? Ko su Microsoftovi partneri koji programiraju rešenja za razne MS platforme? Neko te sprečava da domaća firma pruži rešenje sa MS alatima?


Poenta ja u nezavisnom IT sektoru-a ovako celom tom svitom koju si nabrojao diriguje MS i od njegove politike i cefa umnogome zavisi ceo razvoj
Nemoj da uvijas na drugu stranu kad znas vrlo dobro sta sam hteo da kazem

Citat:
Koji to drugi desktop OS uopšte postoji u praksi, s obzirom da Win ima preko 95%?


Linux-koga koriste miloni ljudi u sreci i veselju-ma sacica njih :-)
Mogao bi da das jos neki "argument" umesto sto non stop mlatis o zastupljneosti OS-ova na trzistu
Po nekom mom iskustvu-najzesci dezurni linux pljuvaci nikad u u zivotu nisu videli isti sto dovoljno govori o psiholoskom profilu i raznoraznim kompleksima istih :-)

Citat:
MacOS znamo da je bušan toliko da svaki dan objavljuju propuste, a od ostalih ništa baš i nije u kategoriji "desktop OS".


A SUSE,Mandriva i Fedora Linux-ja bi se zakleo da su laksi za koriscenje nego WindowsXP :-)
Za razliku od potonjeg imaju graficki instaler :-)

Citat:
MS je otprilike kao VW ili Toyota u svetu automobila, a opensource rešenja su kao Zastava ili Trabant. I sad se kao čudite i kukate što ovi ne koriste domaća rešenja.


Kad treba negde da se odvezes tamo ces stici bilo koristio Mercedes(Windows) ili Zastavu(Linux)
Mercedesom je udobnije i komfornije(a ispasces i veci smeker :-) ),ali Zastava je jeftinija

Citat:
Kako bi bilo da se vratimo na temu: Vista jeste najsigurniji destop sistem danas, a vi kako i o čemu hoćete.


Yeah right-koliko neko treba da bude drcan da posle mesec dana od release-a Viste moze da tvrdi ovako nesto



Power of simplicity - http://www.archlinux.org



 
0

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice27.02.2007. u 20:53 - pre 210 meseci
@Body bag

Ajmo malo Win vs.OSX, Win vs. Solaris, Win vs. BSD. Ili to zelote ne zanima, jer zaboga, samo je linux alternativa :(
 
0

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
*.ptt.yu.

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice27.02.2007. u 21:18 - pre 210 meseci
Sta koga boli patka za politiku drzave i da li ce usvojiti OSS resenja.
Toliko se "borite" oko toga da je postalo smesno.
Kao da ce drzava propasti sto ce sekretarice koristiti M$ windows
ili cemo svi dobiti povecanje plate od 10 000din zato sto koriste suse.

Veoma je smelo i diskutabilno reci da je vista najsigurniji desktop OS danasnjice
jel je prosto malo vremena proslo , nije se rasirila medj masom :)
Neka prodje vreme pa cemo videti. Za sada je sigurno dalekoooo najsigurniji
windows , M$ menja politiku (bar sto se tice sigurnost) sto je opet dobro
jel ipak je windoza najkorisceniji OS.
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
0

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice27.02.2007. u 21:24 - pre 210 meseci
Citat:
Sta koga boli patka za politiku drzave i da li ce usvojiti OSS resenja.
Toliko se "borite" oko toga da je postalo smesno.


To je poenta. ;-) Na Advocacy u stvari bi trebalo da se diskutuje samo o tehnickim prednostima i nedostacima nekih resenja, i ne van toga. Sta ja znam, mozda gresim ali ovo bi trebalo da bude IT forum.
 
0

cynique
Ivan Štambuk
Zagreb@Croatia

Član broj: 93690
Poruke: 155
193.198.17.*

ICQ: 106979934
Sajt: istambuk.blogspot.com


Profil

icon Re: Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice27.02.2007. u 21:40 - pre 210 meseci
Evo da se i ja privremeno uključim :)

Desktop OS je onaj korisnički OS, za kojeg vrijedi da većina ljudi koja ga koristi, uopće ne znan što sintagma "desktop OS" znači :)

Šalu nastranu - desktop OS bi trebao biti po defaultu otpimiziran sa streamlining korisničkog ugođaja (dakle BEZ komandne linije, rekompilacije whatsoever, SA podrškom elementarnih A/V codeca), pri čemu bi sama arhitektura OS-a odražavala činjenicu da je korisnik na prvom mjestu.

Dakle stvari kao što su:

Prioritetizirani I/O za negubljenje frame-ova prilikom reprodukcije multimedije i sl.

• integrirana sinteza/prepoznavanje prirodnog jezika i podrška za nju u svim apps

transparentna mrežna podrška

• podrška za moderne GPU-ove bi trebala biti integrirana u OS (DirectX 10)

• pouzdanost očuvanja stanja OS-a (tj. nedovođenje u nestabilno međustanje) tehnologijama kao što je Transakcijski NTFS - Windows Installer instalira apps atomički; te "Previous Versions" (pna VSS) kad uradiš desni klik na fajl -> Properties, skoro pa verzionirajući filesystem kao na VMS-u :)

• performanse sustava optimizirane ne za throughput (kao na serverima), već za ugođaj (latenciju!) - delayed startanje sistemskih servisa, SuperFetch (inteligentni memory management), ReadyDrive, povećana pouzdanost OS-a stavljanjem što je moguće više kernel-mode komponenti u userland (UMDF) - na serverima se radi brzine preferira obrnuto.

Pod odgovarajućim okolnostima bilo koji OS možeš kvalificirati kao "desktop OS", ali zna se što razlikuje amatere od profesionalaca :P
 
0

cynique
Ivan Štambuk
Zagreb@Croatia

Član broj: 93690
Poruke: 155
193.198.17.*

ICQ: 106979934
Sajt: istambuk.blogspot.com


Profil

icon Re: Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice27.02.2007. u 21:45 - pre 210 meseci
Citat:
blood: Veoma je smelo i diskutabilno reci da je vista najsigurniji desktop OS danasnjice jel je prosto malo vremena proslo , nije se rasirila medj masom :)


Najsigurniji je u ovom smislu:

http://www.securityfocus.com/archive/1

I to još nitko nije osporio na ovoj temi :)

Dok se za Solaris/Linux/Mac OS remote 0dayevi objavljuju iz sprdancije/ruganja na kojekakvim mailing listama i blogovima, za one na Visti možeš zaraziti do po par desetina kilodolara (ovisno prodaš li se dobrim ili lošim dečkima :P)

Pouzdani remote exploit - SF :)
 
0

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
*.dip.t-dialin.net.



+7181 Profil

icon Re: Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice27.02.2007. u 21:45 - pre 210 meseci
Nego, Cynique...

Kad smo vec kod toga, on-topic -> posto jako cesto koristim Hybrid Sleep na laptopu - ali posle nekog vremena on ipak ode u hibernate...

Da li znas da li se Superfetch stanje snima sa memorijom u hiberfil.sys - ili kada se kompjuter vrati iz hibernate-a, Superfetch ponovo "prefetchuje" sve nazad u memoriju?

Meni se cini da je ono drugo u pitanju.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2808

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+656 Profil

icon Re: Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice27.02.2007. u 22:01 - pre 210 meseci
Prvo, izvinjavam se svima za svoj offtopic. Da, imam averziju prema SPC i jos par institucija. Ne, ne mislim da je samo softver u pitanju - zapravo mislim da nasa vlada treba da SVE koristi domace, ako moze. Hvala.

Citat:
degojs: Koji to drugi desktop OS uopšte postoji u praksi, s obzirom da Win ima preko 95%?

Citat:
cynique: Evo da se i ja privremeno uključim :)
Šalu nastranu - desktop OS bi trebao biti po defaultu otpimiziran sa streamlining korisničkog ugođaja (dakle BEZ komandne linije, rekompilacije whatsoever, SA podrškom elementarnih A/V codeca), pri čemu bi sama arhitektura OS-a odražavala činjenicu da je korisnik na prvom mjestu.

Dakle stvari kao što su:

Ako je poenta da kao jedini desktop OS navedete :

- Windows, jer ga koristi vecina
- Bilo koji OS koji koristi MS patentirane protokole, i ima sve feature-set prepisan iz MS-ovih specifikacija za njihovo vidjenje desktop OS-a.

Ovime celu pricu svodite na to da je Windows "jedini pravi desktop OS" . Samim tim, ovo prestaje da bude diskusija.
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
0

[es] :: Advocacy :: Windows Vista - najsigurniji klijentelski OS današnjice
(Zaključana tema (lock), by dr ZiDoo)
Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 60321 | Odgovora: 403 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.