Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako se odrzava pirsing na jeziku?

elitemadzone.org :: MadZone :: Kako se odrzava pirsing na jeziku?

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 120311 | Odgovora: 87 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4785 Profil

icon Re: Kako se odrzava pirsing na jeziku?05.01.2007. u 01:13 - pre 211 meseci
Fly, a ja stekao utisak da ti smatras da to uopste nije trebao da radi :P
 
Odgovor na temu

boki
Boris Prpic
CTO
CodeZen, Cityexpert
Beograd

boki
SuperModerator
Član broj: 2681
Poruke: 2442
*.adsl.verat.net.

Jabber: boki@elitesecurity.org
ICQ: 195245022
Sajt: www.goglasi.com


+34 Profil

icon Re: Kako se odrzava pirsing na jeziku?05.01.2007. u 01:17 - pre 211 meseci
Vidi, mozda ja nisam svestan rizika ali nisam cuo da je iko ikada imao problem odakle zakljucujem da ako odes kod dobrog majstora sansa za komplikacijom je minimalna.

A inace je poznato da dosta ljudi (koji nisu tinejdzeri) voli rizik zbog andrenalina i da ih ostali ljudi ne razumeju i gledaju ko debile.
Ulazenje u raspravu oko toga je beskorisno.
 
Odgovor na temu

Au197/79
Zlatan Kadragić
Minhen

Član broj: 3556
Poruke: 772
*.adsl.beotel.net.

Sajt: aurelije.blogspot.com


+47 Profil

icon Re: Kako se odrzava pirsing na jeziku?05.01.2007. u 01:17 - pre 211 meseci
Postoji nešto gore od pirsinga jezika: http://video.virtualno.com/vie...p?viewkey=c95ea2c0343a2395834d


Bolje džaba ležat nego džaba radit.
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Član broj: 57200
Poruke: 2706
87.250.122.*



+122 Profil

icon Re: Kako se odrzava pirsing na jeziku?05.01.2007. u 01:32 - pre 211 meseci
ajd sto necu moci da jedem par dana da se e setim one slike sto je tonac postavio a sad i ovo!
 
Odgovor na temu

blackpearl
BG

Član broj: 66808
Poruke: 9
81.18.62.*



Profil

icon Re: Kako se odrzava pirsing na jeziku?05.01.2007. u 02:41 - pre 211 meseci
@despotbg kad budes uradio pirsing dobices detaljno upustvo za odrzavanje
moj drug je bas skoro uradio i prvih nedelju dana ne smes dosta toga da jedes, mlecne proizode i ne znam ti ja sta vec
Ako bas hoces to da uradis ishrana i higijena ti nece predstavljati problem

ja dodjoh na forum zbog nekih drugih stavri i vidoh ovu temu pa mi se nije dalo neodgovoriti.

Kao sto vama nije jasno kako neko moze da uradi pirsing tako i meni nije jasno kako vi ne razumete da postoji toliko razlicitih ljudi i cudi
Jeste cinjenica da dosta ljudi danas radi bilo kakav pircing ili tattoo zato sto je in, da bi prkosili roditeljima....
Pored "standardnih" probusenih usiju imam na uvetu pircing hrskavice i tunel (ako znate sta je).
Uskoro planiram da uradim i pircing obrve i kasnije jos jedan uveta. To radim iz prostog razloga zato sto mi se svidja (oduvek jeste). Ne zato sto je in ili iz nekog drugog nebuloznog razloga. Kad budem skinula zarasce, mozda ostanu neki tragovi ali sve je to deo zivota kao i oziljci koje ima po telu kad sma bila mala.

Do komplikacija moze da dodje ali BAS retko. Kad bi tako razmisljali onda bolje da ne izlazimo iz kuce, da nas slucajno ne bi zgazila kola, pogodio zalutali meta, neko opljackao..

To uopste nije nikakva nenormalna stvar i problem je sto mi Srbi imamo malo zastarelo i konzervativno misljenje pa ljudi cim vidi nekog sa pircingom, dredovima odma pomisli da su takvi ljudi narkomani, ludaci ili ne znam sta vec.

Kao sto rekoh na pocetu svi smo razliciti i treba postovati svacije misljenje

 
Odgovor na temu

_djevojka_

Član broj: 51707
Poruke: 539
..1-tull-pth.comindico.com.au.



+3 Profil

icon Re: Kako se odrzava pirsing na jeziku?05.01.2007. u 04:34 - pre 211 meseci
@ton_majstor,

Kontam da ti nije bilo lako da se suocis sa bushotinom, ali veliku ulogu igra i edukacija o posljedicama istih. Ne znam da li si imao priliku da odes sa kcerkom kod zubara za par prica ili slika iz teftera, da u stvari vidi sta njeno mezimche od bushotine izaziva. Za godinu, dvije, kad joj to provjetri, zeljece da ima fine i zdrave zubitje; a koliko vidim, odluku je napravila zbog pomodarstva (zato sto i ostali imaju bushotine). Mogla je baviti se modelarstvom, pa napraviti mini naftnu platformu, i mini bushotinu.

Sto se tice uputstva za odrzavanje i sl., evo imamo doktora koji dodje svake sedmice u odredjenom terminu i napravi par rupa, pokupi pare (mahom tinejdzerima), i covjek ode dalje. Ne zanima njega da li ces ici kasnije u hitnu, ili ces imati malo vise karijesa, ili napuklih zuba, ili ce ti enamel otici. Ako cika docu ne zanima, zasto bi zanimalo nekog lijevog ko samo stancuje rupe po citav dan? :)

Hajde malo romantike da ukljucimo - poznanica (inace je u zdravstvu), tokom studija je non-stop pravila bushotine. Kad je dosla praksa, morala je skidati bush-nakit, jer ipak radi sa ljudima. Da dodje pacijent i povuce je za bilo sta - bolnica ne bi odgovarala. Nije joj bilo drago, ali ipak je nekako to prihvatila. Tokom dana samo se vide bushotine, a poslijepodne, odmah kad izadje iz bolnice - bush-nakit se vraca. E sad, ne znam da li je neko nekad imao pirsing izmedju brade i usana, ali recimo da nije bas najljepsi osjecaj kad pricas sa sagovornikom, a iz bushotine krene da izlazi pljuvacka. Blago receno -odvratno; a gledajuci da se to desavalo relativno cesto, sada mora da nosi flastere na mjestima gdje su rupe. Naravno, i bolesni na kvadrat pacijenti se brinu sta se to desilo sa njom, jer ima nekoliko flastera na licu.

@blackpearl,
Citat:
Jeste cinjenica da dosta ljudi danas radi bilo kakav pircing ili tattoo zato sto je in, da bi prkosili roditeljima....

Cinjenica je da je 'in' biti neinformisan/needukovan, i pratiti sta svaka lijeva spodoba radi, pa vjezbati na sebi. Sto kazu, pametan uci na drugima, a budala na sebi. Sto se tice prkosa roditeljima, ocigledno da ni djeca ni roditelji nisu ulozili vrijeme da ostvare komunikaciju jedni sa drugima; a prakticno - steta se obije na glavu toj djeci. Kome i cemu u stvari prkose?

Citat:
Uskoro planiram da uradim i pircing obrve...

Pazi da ti ne zakace nerv.

Citat:
blackpearl:
Kao sto vama nije jasno kako neko moze da uradi pirsing tako i meni nije jasno kako vi ne razumete da postoji toliko razlicitih ljudi i cudi :)
...Kao sto rekoh na pocetu svi smo razliciti i treba postovati svacije misljenje ;)

Svi ti tinejdzeri odrastu jednog dana, ali bushotine ostanu. Zaista sam sretna sto nikad nisi isao na konsultaciju kod tete doce, gdje joj pljuvacka izlazi iz bushotine dok razgovara sa tobom. Fino ti naplati, ali nema veze, sve je cool, heh? :) Teta doca je 'in'. PoJenta je da na ulici mozesh biti hip/cool/in/whateva, ali kad dodje real-life situacija, nekad i mozak proradi. Pirsing je samo sredstvo da covjek osjeca sub-culture acceptance (ako ima potrebu), i ako ti je to neophodno, onda bushi away, slobodno. :) Ne bushish nekog drugog, nego sebe.
 
Odgovor na temu

bukovski
Dragan Blagojevic
Kućni pivar
Banovo pivo
Banovo pivo

Član broj: 29557
Poruke: 1502
*.dynamic.sbb.co.yu.

Jabber: bukovski
Sajt: https://www.instagram.com..


+2 Profil

icon Re: Kako se odrzava pirsing na jeziku?05.01.2007. u 04:55 - pre 211 meseci
off topic ( ionako se otislo od teme odavno ) jedan citat pa idem da spavam :
Citat:
Zene stavljaju pirsinge u usi, nos, bradavice i na kraju u klitoris. Radjaju decu, ponekad carskim rezom. Stavljaju silikone u sve delove tela. Depiliraju dlake na nogama, ispod pazuha, briju stidne dlake i odstranjuju dlake vrucim voskom. Tetoviraju se, rade liftinge i liposukcije. Smanjuju zeludac, vade rebra, operisu se... A NE DAJU MUSKARCIMA DA IH J.E.B.U U GUZU JER IH BOLI ?!?!?!?!

Najbolje zanatsko pivo posetite: https://www.instagram.com/banovo_pivo/
 
Odgovor na temu

_djevojka_

Član broj: 51707
Poruke: 539
..1-tull-pth.comindico.com.au.



+3 Profil

icon Re: Kako se odrzava pirsing na jeziku?05.01.2007. u 07:42 - pre 211 meseci
Citat:
Zene stavljaju pirsinge...bla bla bla blaaaaaaaaa bla bla bla ....JER IH BOLI ?!?!?!?!

Nadjes decka koga ne boli, i nemas problema. :)

/zavrsen off topic.

Dobro jutro. :)
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl.static.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Kako se odrzava pirsing na jeziku?05.01.2007. u 10:22 - pre 211 meseci
Ovaj, KAKO da reaguješ kada to neko samo uradi i dođe kući sa tim... gledali ste mnogo filmove?

Da je istučem, ukinem finansije, kaznim neizlaženjem (hahaha...)? Ima 18 godina... može bre i da krade i da se drogira i da se pirsuje i da bude najgora opajdara u kraju... moj uticaj na to je vrlo minimalan kada se stigne u te godine.

Srećom, od pre par godina primenjujem politiku maksimalnog nemešanja, i prepuštanjem odluke njoj-njima (imam ih troje). Naravno, otvoreno pokazujem nezadovoljstvo i protestujem, ali ne KAŽNJAVAM, osim što im ukidam obroke (šalim se!).

Pirsing je već prošlost u mojoj kući, kao što ste mogli da vidite iz mojih postova. Bilo je par dana frke, pa prestalo. To ne zaslužuje moj ili ženin infarkt miokarda... a vi se žestite do mile volje.




Samo kažem da razloga za pirsing osim ona 4 iz Maretovog posta realno i NEMA! Pomodarstvo, usvajanje tuđih običaja i kulturnih aditiva (Papua-Nova Gvineja) je bezveze, jedino čega se sećam od "balkanskih" običaja... da je "kao" nekada, u Srednjem Veku prvenac sin imao minđušu u uhu (mindžušu), e da bi se znalo ko je naslednik! Cvrc.


Pre 20 godina nam (meni i ortacima) je jedan dasa, iz Ukrajine valjda... nudio "ugradnju" staklene kuglice u gornji koren... ovaj, stojka. Navodno, operacija je VRLO bezbolna, a efekti su spektakularni! Svaka žena koja legne sa tako obrađenim dasom će to opet i uvek želeti, zbog navodne hiperstimulacije klitorisa! Juhu!

Čak nam je i pokazao to čudo, tek da gvirnemo. Onda je jedan dasa to i ugradio i 10 dana nije smeo da gleda ništa "toplije" od prizora iz staračkog doma ili sa patologije, da mu rana zaraste. Onda je valjda mučenik pao u borbi sa ženama... ... ne znamo, ubrzo se izgubio u vremenu i prostoru!

Pozdrav!






 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
193.47.77.*



+7181 Profil

icon Re: Kako se odrzava pirsing na jeziku?05.01.2007. u 10:57 - pre 211 meseci
Citat:

Samo kažem da razloga za pirsing osim ona 4 iz Maretovog posta realno i NEMA! Pomodarstvo, usvajanje tuđih običaja i kulturnih aditiva (Papua-Nova Gvineja) je bezveze, jedino čega se sećam od "balkanskih" običaja... da je "kao" nekada, u Srednjem Veku prvenac sin imao minđušu u uhu (mindžušu), e da bi se znalo ko je naslednik! Cvrc.


Razlog moze biti i sto ona to voli/zeli itd... Kao sto njoj mozda nema razloga za potapanje kupusa ili slavljenje krsnih slava i sl... generacijsko razumevanje i tolerancija na delu ;-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

caiser

Član broj: 4677
Poruke: 2462
*.de.ibm.com.

ICQ: 162962030


Profil

icon Re: Kako se odrzava pirsing na jeziku?05.01.2007. u 13:25 - pre 211 meseci
Kao sto se sada ljudi cude i zgrazavaju kada neko probusi jezik tako su se pre 20 godina ljudi cudili i zgrazavali kada muskarac probusi uvo (odmah je proglasavan za pedera :)). Za 10ak godina ce i to biti normalno i niko se vise nece obazirati na probusene jezike. Jednostavno, za sve nove stvari je potrebno neko vreme da se okolina navikne. That's how it is. :)
 
Odgovor na temu

Nemanja Avramović
Engineering Manager
MENU Technologies
Beograd, Srbija

Nemanja Avramović
Član broj: 32202
Poruke: 4391
194.106.174.*

Sajt: https://avramovic.info


+46 Profil

icon Re: Kako se odrzava pirsing na jeziku?05.01.2007. u 13:32 - pre 211 meseci
Citat:
Srećom, od pre par godina primenjujem politiku maksimalnog nemešanja...


Eeee, ton_majstore, tako su i moji uradili u 2. srednje sa mnom, pa vidiš u šta se razvih: s jedne strane (relativno dobar) programer, a struge strane (relativno) čest posetilac kafane (i još svašta što nećemo da pominjemo ovde)
Laravel Srbija.

[NE PRUŽAM PODRŠKU ZA PHP PREKO PRIVATNIH PORUKA!]
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Kako se odrzava pirsing na jeziku?05.01.2007. u 13:48 - pre 211 meseci
Citat:
caiser: Za 10ak godina ce i to biti normalno i niko se vise nece obazirati na probusene jezike. Jednostavno, za sve nove stvari je potrebno neko vreme da se okolina navikne. That's how it is.


Znači za 10 godina, svi ćemo da bidnemo s' bušnim jezicima?
 
Odgovor na temu

Marko Medojević
Team leader
Digital ST
Beograd

Član broj: 93659
Poruke: 776
*.adsl-1.sezampro.yu.

Sajt: www.digitalst.rs


+99 Profil

icon Re: Kako se odrzava pirsing na jeziku?05.01.2007. u 13:52 - pre 211 meseci
Citat:
Kao sto se sada ljudi cude i zgrazavaju kada neko probusi jezik tako su se pre 20 godina ljudi cudili i zgrazavali kada muskarac probusi uvo (odmah je proglasavan za pedera :)).
Ja još nisam čuo da se nekom desilo nešto loše posle bušanja uveta (i ja sam ih bušio pre 10 godina). Znači nije ovde stvar o predrasudama koje neko ima prema ljudima sa pirsingom na jeziku, već o realnom riziku!
 
Odgovor na temu

_djevojka_

Član broj: 51707
Poruke: 539
..1-tull-pth.comindico.com.au.



+3 Profil

icon Re: Kako se odrzava pirsing na jeziku?05.01.2007. u 13:57 - pre 211 meseci
@caiser,
Pitanje je sta ce biti normalna za godinu dana, a ti vec pravis projekciju za sljedecih deset. :) Ne znam bas kome je sexy (is)feminiziran muskarac, valjda je i za to neophodno posjedovati acquired taste; ali ko se trazi, taj se nadje. Ne zaboravi i redovno depiliranje, sminkanje, pet tona raznoraznih preparata u kosi... citava mala industrija se pokrece oko toga. Svojevremeno je dalji rodjak drzao neki fancy pub, i kad god je bila sezona gay zuraja, pukla bi banka. :) Veoma isplativo.

@Wizard of ID,
Razlog samo ona zna, a sve ostalo je nagadjanje; sto naravno ne predstavlja problem da ubacimo malo sosa o (ne)razumijevanju da ne dolaze svi iz istog kalupa, i da je samo jedno prihvatljivo i pravilno. Koja kriva drina se ovdje ispravlja? :)
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

boccio
Član broj: 7594
Poruke: 2458
212.200.119.*

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Kako se odrzava pirsing na jeziku?05.01.2007. u 14:00 - pre 211 meseci
A da vi lepo osnujete ovde neki Parental Advisory Board? Sa _djevojkom_ na celu, posto je puna mudrosti i bogoudodnih pravovernih misli (i da ne kazem cega jos )

Ja ne razumem, ovde ko da niko nikad nije imao 16 godina. Samo sto sad kod nas matorijih od 25 to izgleda malo "daleko" pa gluposti koje smo pravili su ili zaboravljene, ili iz ove perspektive nisu tako strasne kao pirsovanje. Ali prakticno su isti qrac. Samo malo neki vole da prosipaju mudrost sad...

@tonac: respect, tako se radi... fire & forget Ionako ne bi uspeo da dopres do nje da skine to, a sila nema efekta. Ako je pirsing najgore sto je do sad uradila - dobro je To sto djevojka mudro zbori o "ostvarivanju komunikacije izmedju dece i roditelja" moze, al na Marsu. Kad klinka ima 16-17g. mozes da ostvaris komunikaciju sa njom samo ako i ti imas 17g
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

_djevojka_

Član broj: 51707
Poruke: 539
..1-tull-pth.comindico.com.au.



+3 Profil

icon Re: Kako se odrzava pirsing na jeziku?05.01.2007. u 14:03 - pre 211 meseci
Citat:
mare_bj: Ja još nisam čuo da se nekom desilo nešto loše posle bušanja uveta (i ja sam ih bušio pre 10 godina). Znači nije ovde stvar o predrasudama koje neko ima prema ljudima sa pirsingom na jeziku, već o realnom riziku!


Pa ne znam da li je realno ili nerealno, ali nema poJente bas da cujes, kad imas priliku da vidis sta se desava kad uho nabubri, jer je neko bushio iglom koja nije bila sterilna. Datum dogadjanja, otprilike prije tri godine, s' tim da je djevojka zavrsila u hitnoj, na IV drip-u; velicina uha oko triput vece nego sto je normalno; zbog pritiska (upale), morali su da rezu, da se iscijedi; antibiotici i ostala njesra - tri dana kljukanja IV-om, tri sedmice kljukanja tabletama + oziljak na uhu. Realan rizik? Pa realno, nije se desilo tebi, pa je super zar ne? Dovoljno da se desi jedanput. Cak je i tada previse. Naravno, to je odluka koju sam napravis.
 
Odgovor na temu

_djevojka_

Član broj: 51707
Poruke: 539
..1-tull-pth.comindico.com.au.



+3 Profil

icon Re: Kako se odrzava pirsing na jeziku?05.01.2007. u 14:12 - pre 211 meseci
@boccio,

Nema potrebe za PAB. Ako neko hoce da bushi, niko mu ne brani. Bushi away. Ne vidim svrhu bavljenja pismenom dijarejom, jer samo ostanes umazan u sopstvenoj. Ne vidim kako ti je nerazumljivo da ljudi mogu imati drugacije stavove od tvoga, i da jos uvijek zive (zamisle); pa ne trckara svako da bude izbusen i iscrtan da bi se uklopio ili da bi dokazao da je individua. Ako neko to voli, super - njihovo je tijelo; ali ovo za komunikaciju stoji. Sad sto ti je stran/nepoznat pristup, ne znaci da ne postoji i ne funkcionise. Sto bi da se neko slaze, kad mogu ljudi da se svadjaju, zar ne? :)
 
Odgovor na temu

caiser

Član broj: 4677
Poruke: 2462
*.de.ibm.com.

ICQ: 162962030


Profil

icon Re: Kako se odrzava pirsing na jeziku?05.01.2007. u 14:13 - pre 211 meseci
Citat:
mare_bj: Ja još nisam čuo da se nekom desilo nešto loše posle bušanja uveta (i ja sam ih bušio pre 10 godina). Znači nije ovde stvar o predrasudama koje neko ima prema ljudima sa pirsingom na jeziku, već o realnom riziku!


Hm, jednoj mojoj bivsoj koleginici cim se malo unervozi pocnu usi da krvare. Takodje, znam jos jednu zensku osobu kojoj rupe na usima s vremena na vreme zagnoje. A da ne pricam o silnim slucajevima upale kada se busenje ne radi profesionalno sa sterilnim iglama (da, ugrejana zihernadla nije dobra :)). Poenta je da i jedno i drugo moze da prodje bez posledica, ali i ne mora.
 
Odgovor na temu

caiser

Član broj: 4677
Poruke: 2462
*.de.ibm.com.

ICQ: 162962030


Profil

icon Re: Kako se odrzava pirsing na jeziku?05.01.2007. u 14:17 - pre 211 meseci
Citat:
Bryan Fury: Znači za 10 godina, svi ćemo da bidnemo s' bušnim jezicima? :D


Kao sto sad svi imamo probusene usi. :-p
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Kako se odrzava pirsing na jeziku?

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 120311 | Odgovora: 87 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.