Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Instalacija auto navigacije na Laptopu?

[es] :: GPS :: Instalacija auto navigacije na Laptopu?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 28071 | Odgovora: 42 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

stola
Milan Stolic
Kotor Varoš - Srpska

Član broj: 22604
Poruke: 189
87.250.110.*



Profil

icon Re: Instalacija auto navigacije na Laptopu?07.03.2008. u 07:52 - pre 196 meseci
Pozdrav
Novi sam u svijetu GPS-a. Dobio sam Bluetooth GPS uređaj na kojem piše Extech life a moj PC ga prijavljuje kao SJA GPS. Kad izvadim bateriju piše sledeće: SJ0704(S)U00445. Ja i prijatelj smo ga probali sa GoogleEarth PRO i na mom računaru smo locirani pravilno, tačno gdje smo se nalazili, ali kad je prijatelj odnio svojoj kući i na svoj PC njega je bacio negdje dolje ispod Afrike, što se i meni danas desilo. Sve smo pokušavali ali ništa. Da li neko zna o kakvom se uređaju radi i da li negdje na NET-u imaju podaci o njemu (sve smo pretražili izgleda da je uređaj stariji)? Koji software koristite za takve uređaje na Laptop-u?
 
Odgovor na temu

JankoNIS
Nis

Član broj: 39200
Poruke: 1004



+252 Profil

icon Re: Instalacija auto navigacije na Laptopu?07.03.2008. u 08:02 - pre 196 meseci
Bilo koji softver koji moze da komunicira sa GPS prijemnikom pomocu blututa. Ovde nije problem u softveru, vec u prijemniku.
Pokusaj da napunis bateriju GPS-a, ili ga iznesi napolje da odstoji nekoliko minuta. Odredjivanje pozicije, obicno, ne moze pouzdano da se dobije u kuci, jer prijemniku smetaju prepreke koje ga zaklanjaju od satelita.
Pokusaj taj prijemnik da povezes sa nekim telefonom koji ima u sebi softver za GPS i mape, izadji van kuce i trebalo bi da onda radi precizno.

Evo ti firme koja ga proizvodi: http://www.extech.it/en/Index.htm
 
Odgovor na temu

stola
Milan Stolic
Kotor Varoš - Srpska

Član broj: 22604
Poruke: 189
87.250.110.*



Profil

icon Re: Instalacija auto navigacije na Laptopu?07.03.2008. u 18:27 - pre 196 meseci
Sve sam ja to lijepo pronašao, ali opet neće. Skužio sam da mi pokaže tačku gdje se sijeku nulti meridijan i Ekvator. Kad uključim GPS na GoogleEarth locira me tu. Da li smo mogli nešto ja i prijatelj pokvariti na uređaju? Da li on može imati neka podešavanja i kakao da provjerim da li radi? Napunio sam ga kako si rekao i postavio sam ga na isto mjesto gdje me jednom locirao ali ništa.

Hvala unaprijed
 
Odgovor na temu

JankoNIS
Nis

Član broj: 39200
Poruke: 1004



+252 Profil

icon Re: Instalacija auto navigacije na Laptopu?07.03.2008. u 22:08 - pre 196 meseci
Moglo je da dodje do kvara zbog udarca, ako je prijemnik ispadao.
Ako kod tebe na racunaru pokazuje ispravnu poziciju onda je i prijemnik ispravan. Shvatio sam iz tvog prvog posta da je tako. Ako kod drugara na racunaru pokazuje nesto drugo, onda program i prijemnik ne komuniciraju kako treba. Proveri da li nesto od opcija u programu nije menjano, narocito protokoli za komunikaciju sa prijemnikom.
Ovako od oka, tesko je definisati problem. Pokusaj da pronadjes na internetu korisnicko uputstvo za taj prijemnik, pa da otkrijes kako je moguce vratiti ga na fabricka podesavanja.

Probaj ga prvo kod sebe, jer ti je tu pokazivao tacnu poziciju. Javi sta se desava.
 
Odgovor na temu

stola
Milan Stolic
Kotor Varoš - Srpska

Član broj: 22604
Poruke: 189
87.250.110.*



Profil

icon Re: Instalacija auto navigacije na Laptopu?08.03.2008. u 09:42 - pre 196 meseci
Ne neće sad ni kod mene. I kod mene prikazuje te vrijednosti. Nije nam ispao. Kolega misli da smo vadeći bateriju resetovali prijemnik. Da li je u pravu? Koji je najbolji način da provjerim da li je prijemnik ispravan. Što se tiče uputstva nemam pojma jer jedva da se nađe išta o tom prijemniku. Pokušaću na onoj stranici.
Hvala još jednom
 
Odgovor na temu

JankoNIS
Nis

Član broj: 39200
Poruke: 1004



+252 Profil

icon Re: Instalacija auto navigacije na Laptopu?08.03.2008. u 12:58 - pre 196 meseci
Vadjenje baterije ne moze da mu smeta.
Jedini nacin da se vidi da li je prijemnik ispravan je da se poveze sa softverom i da prikaze tacnu poziciju. Zvuci smesno, ali je tako.
Pokusaj da pronadjes nesto preko Google-a.
 
Odgovor na temu

stola
Milan Stolic
Kotor Varoš - Srpska

Član broj: 22604
Poruke: 189
87.250.110.*



Profil

icon Re: Instalacija auto navigacije na Laptopu?08.03.2008. u 19:00 - pre 196 meseci
Ma tebi hvala ali je problem što ja nema pojma šta da tražim na Googlu. Totalno sam novi u ovome. Koji software mi preporučuješ da potražim da bi isprobao uređaj?
 
Odgovor na temu

JankoNIS
Nis

Član broj: 39200
Poruke: 1004



+252 Profil

icon Re: Instalacija auto navigacije na Laptopu?08.03.2008. u 19:18 - pre 196 meseci
Kupi "Microsoft Auto Route", neku verziju koja podrzava bluetooth prijemnike. Iako nemaju puteve za nase zemlje, makar ce da ti pokaze tacnu lokaciju.
 
Odgovor na temu

stola
Milan Stolic
Kotor Varoš - Srpska

Član broj: 22604
Poruke: 189
87.250.110.*



Profil

icon Re: Instalacija auto navigacije na Laptopu?08.03.2008. u 20:45 - pre 196 meseci
Imam "ROUTE 66 Route 2003" on ima podršku za GPS i naše mapa ali kad uključujem GPS ne mogu da nađem uređaj jer mi on daje mogućnost da pretražuje do COM6 a meni je uređaj instaliran na COM7. Nije ovo išlo ni kada nas je dobro locirao na GoogleEarth. Nabavio sam i Route Planner Europe Deluxe 2 za koji u Svetu kompijutera piše da je dobar ali ne mogu da mu nađem podršku za GPS.
 
Odgovor na temu

stola
Milan Stolic
Kotor Varoš - Srpska

Član broj: 22604
Poruke: 189
87.250.110.*



Profil

icon Re: Instalacija auto navigacije na Laptopu?09.03.2008. u 07:25 - pre 196 meseci
Evo jutros sam instalirao Microsoft AutoRoute 2007 i kad krenem da konfigurišem GPS program ga pronađe ali ništa. Ponovo ne može da očita vrijednosti.
 
Odgovor na temu

JankoNIS
Nis

Član broj: 39200
Poruke: 1004



+252 Profil

icon Re: Instalacija auto navigacije na Laptopu?09.03.2008. u 09:38 - pre 196 meseci
Jedino ti preostaje da negde na internetu pronadjes kako se prijemnik resetuje, tj. vraca na fabricko stanje. Ako i to ne pomogne, najverovatnije da je prijemnik otkazao.
 
Odgovor na temu

stola
Milan Stolic
Kotor Varoš - Srpska

Član broj: 22604
Poruke: 189
87.250.110.*



Profil

icon Re: Instalacija auto navigacije na Laptopu?12.03.2008. u 19:37 - pre 196 meseci
Evo mene opet. Totalno sam pošizio zbog onog GPS-a. Juče sam ga poslao jednom prijatelju koji se bolje razumije u takve stvari da ga ispita. Jutros ga zovem i on mi onako na brzinu reče da je uređaj OK da se on spojio. Nisam imao vremena da ga pitam o čemu se radi nego sam mu rekao da ga dobro ispita i nađe mi neki software. Međutim, danas sam se nešto zezao na računaru i laptopu pokušavajući da prebacim neke fajlove sa telefona na PC i da neke doc (Word) fajlove prebacim sa laptopa na PC preko bluetooth-a što mi nije pošlo za rukom. Naime, instalacija uređaja prođe OK u "Bluetooth Devices" vidim uređaje koje sam dodao, telefon me pita da li dozvoljavam pristup i tako dalje. Sve bi se reklo da je OK dok ne krene transfer. Kad pokušam da prebacim nešto (bilo da je sa PC-a na telefon i obrnuto ili sa PC-a na laptop i obrnuto) javlja mi da uređaja nema i da nije moguće ostvariti to što sam naumio. Malo razmišljajući (i to znam po nekad) došao sam do zaključka da bi problem mogao biti u pravljenju veze između PC-a (laptopa) i GPS-a. Kad upalim GoogleEarth i pokrenem GPS na uređaju se upali žuta lampica (veza sa satelitom) ali kao da nema povratnog signala. Kao da nešto sa PC-a (laptopa) spriječava informacijama da se vrate nazad (izvinjavam se što pišem stalno PC (laptop) jer mi se to sve dešava na oba računara). Kad sam gledao postavke instalira mi incoming COM i outgoing COM koji su različiti. Da li to ima veze? Prilikom prvog pokušaja sa GPS-om, kada nas je dobro locirao, pri dodavanju uređaja nismo koristili passkey i to je radilo ali prijatelj drugi dan nije uspio da ga tačno locira i koristio je paskey (0000) koji je našao na nekom ruskom sajtu. Sad kada pokušamo dodati uređaj bez passkey-a neće da napravi vezu. Da li je moguće da nismo dobro napravili vezu između PC-a (laptopa) i GPS-a? Da li mi neko može objasniti kako da napravim tu vezu PC-a (laptopa) i GPS-a preko bluetooth-a.
HVALA unaprijed.
 
Odgovor na temu

JankoNIS
Nis

Član broj: 39200
Poruke: 1004



+252 Profil

icon Re: Instalacija auto navigacije na Laptopu?13.03.2008. u 07:40 - pre 196 meseci
Passkey je obavezan prilikom prve konekcije racunara sa GPS-om. Posle toga i nije vise potreban.
Sasvim je moguce da ti nesto ne valja u konekciji izmedju ta dva racunara. Pogledaj u opcijama programa da li imas negde vizuelnu kontrolu nad podacima koji se razmenjuju od GPS-a prema PC-u. Tu bi trebalo da se vidi promena podataka i neki protok. Ako toga nema veza ti nije u redu.
Ne bih mogao da ti pomognem oko COM-ova, jer nikad nisam imao problema sa time. Verovatno ce neko iskusniji po tom pitanju moci da ti da savet.

Pokusaj ono sto sam ti ranije savetovao, ali nisi uradio: Povezi GPS sa nekim mobilnim telefonom koji ima softver (mape nisu obavezne). Posto se kod njih konekcija odvija preko jednog porta, jer imaju jedan bluetooth, trebalo bi da ti sve funkcionise iz prve. Tek tada, kada ustanovis da ti je GPS ispravan, predji na PC i zezaj se sa portovima.

Javi sta si uradio.
 
Odgovor na temu

stola
Milan Stolic
Kotor Varoš - Srpska

Član broj: 22604
Poruke: 189
87.250.110.*



Profil

icon Re: Instalacija auto navigacije na Laptopu?13.03.2008. u 09:15 - pre 196 meseci
Hvala puno na trudu i savjetima. Uradio sam ono što si rekao. Napunio bateriju, iznio GPS iz kuće, nabavio Microsoft AutoRoute 2007 ali neće. Nisam probao preko telefona ali kako sam skužio juče ovog prijatelja što sam mu poslao GPS na provjeru izgleada da je on baš preko telefona napravio konekciju (nisam imao vremena da ga pitam za detalje). Ja ću opet o GoogleEarth kad uključim GPS normalno samo treperi bluetooth (plava LED) a kad pokrenem Google i startjem GPS na uređaju se upali žuta LED dioda (satelit). Evo pošto trenutno GPS nije kod mene ja upalio Google i startovo GPS i opet mi daje poziciju kao i kad ima GPS uređaj. Neki dan sam bio kod komšije koji je sebi kupio Auto GPS Garmin. Kad mi je pokazivao kako radi trebalo mu je skoro 5 min da ga pozicionira. Ja drugi dan iznio uređaj iz kuće uključio Google i ostavio ga 30 min ali ništa. Da li imaš možda MSN pa kad mi prijatelj vrati GPS da se čujemo? Koji pass da ukucam? Bilo koji ili moram naći pass za uređaj (prijatelj je na net-u našao neki pass 0000 i njega ukucavamo kad traži ali kao pass iz dokumentacije, možda tu pravimo grešku)?
HVALA
 
Odgovor na temu

JankoNIS
Nis

Član broj: 39200
Poruke: 1004



+252 Profil

icon Re: Instalacija auto navigacije na Laptopu?13.03.2008. u 12:24 - pre 196 meseci
Softver na racunaru ne upravlja prijemnikom, samo dobija podatke od njega. Ukljuci GPS i ostavi ga negde, posle odredjenog vremena trebalo bi da svetli zuta LED, sto znaci da je uhvatio poziciju.
Ajde jos jednom da ti kazem: povezi ga na mobilni telefon i probaj. Siguran sam da ce proraditi iz prve.

Ne koristim MSN, ICQ i ostale programe slicnog tipa. Jedino ovako mozemo da komuniciramo.
 
Odgovor na temu

stola
Milan Stolic
Kotor Varoš - Srpska

Član broj: 22604
Poruke: 189
87.250.110.*



Profil

icon Re: Instalacija auto navigacije na Laptopu?19.03.2008. u 11:16 - pre 196 meseci
Uspio sam. Uređaj radi ali malo zeza. Da li postoji neki software za PC koji ima mape za ova naša područija BiH, Srbija? Nabavio sam Mapfactor PC Navigator Europe 7 ali on nema mape za BiH i Srbiju. Da li se negdje mogu naći mape za ovaj software. Prijatelj mi je dao SCG Route 1.6 i on je boli glava ali koliko sam skužio pomoću njega možeš samo crtati rute ali ne i da ti radi navigacija. Da li postoji način da iz SCG Route prebacim gotovu rutu u neki (i koji) software za PC koji podržava navigaciju. Imam i Microsoft AutoRoute 2007 ali ni on nema mapa za ova područija. Da li se tu nešto može iskonbinovati?


Hvala
 
Odgovor na temu

zzmakii

Član broj: 138335
Poruke: 47
*.dsl.iskon.hr.



Profil

icon Re: Instalacija auto navigacije na Laptopu?19.03.2008. u 17:28 - pre 196 meseci
> SCG Route 1.6 i on je boli glava ali koliko sam skužio pomoću njega možeš samo crtati rute ali ne i da ti radi navigacija

SCG Route (sve verzije) je i navigacija (znači pokazuje gdje si na karti) i glasovni vodič (router, pokazuje kojim putem trebaš ići do cilja). Za područje Srbije (+ Kosovo + Crna gora) ima dobre karte (najbolje od svih drugih).

Za BiH nabavi Adria Route (usput dobiješ i odlične karte Slovenije, vrlo dobre Hrvatske i zadovoljavajuće Makedonije).
 
Odgovor na temu

stola
Milan Stolic
Kotor Varoš - Srpska

Član broj: 22604
Poruke: 189
87.250.110.*



Profil

icon Re: Instalacija auto navigacije na Laptopu?19.03.2008. u 18:27 - pre 196 meseci
Ma neće sve sam pokušao. Kao prijavi da nema konektovanog Garmin uređaja. A inače je program super. Kako da uključim opciju da mi pokaže gdje sam na karti?
 
Odgovor na temu

zzmakii

Član broj: 138335
Poruke: 47
*.dsl.iskon.hr.



Profil

icon Re: Instalacija auto navigacije na Laptopu?20.03.2008. u 07:43 - pre 196 meseci
Čim program ustanovi da je GPS uređaj povezan, i počne od njega dobivati podatke o lokaciji, automatski pookže na karti trenutnu lokaciju.

Znači, najprije riješi probleme oko povezivanja GPS uređaja.
 
Odgovor na temu

stola
Milan Stolic
Kotor Varoš - Srpska

Član broj: 22604
Poruke: 189
87.250.110.*



Profil

icon Re: Instalacija auto navigacije na Laptopu?21.03.2008. u 11:22 - pre 196 meseci
Povezao sam uređaj sa PC-om. Sad radi OK. Na AutoRoute 66 Europe 2003 me locira napravim rutu ali mi nađe samo 2 satelita. Na Microsoft AutoRoute 2007 sve podesim ali izgleda da ne nalazi dovoljan broj satelita. Što se tiče ova dva programa to je OK s tim da imaju jako slabe karte (AutoRoute 2007 i nema za ova naša područija). Probao sam Mapfactor PC Navigator 7 i on radi ali su opet problem mape. Napravim rutu ali ne mogu ništa jer ondje gdje me locira kaže nema puta. CSG Route 1.6 i Adria Route su odlični komadi softwarea idealne mape boli glava. Napravim rutu (čak kroz Sarajevo prati jednosmjerne ulice provjereno) ali neće da radi navigacija jer kaže da ne može da nađe Garmin uređaj na portovima (moj uređaj je neki bluetooth Extech life). Tako da mi ni on nije od neke koristi. Šta je činiti. Da li postoji način prebacivanja mapa ili ruta između ovih programa ili se negdje mogu nabaviti mape za ove programe (Mapfactor PC Navigator 7 prvenstveno) a da imaju mape Srbije, BiH, Crne Gore, Hrvatske i Slovenije. Na sajtu Mapfactora piše da PC Navigator ima i mape za Bih i Srbiju ali online. Kako da dođem do njih. Da li neko predlaže neki drugi software i koji.

Hvala
 
Odgovor na temu

[es] :: GPS :: Instalacija auto navigacije na Laptopu?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 28071 | Odgovora: 42 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.