Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7996407 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mihaleks
Aleksandar Mihaljev
Ki.-Oslo-Edmonton-Dablin

Član broj: 206551
Poruke: 668

Jabber: mihaleks


+216 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.12.2013. u 20:59 - pre 127 meseci
Citat:
Mrikica90: Koji ti problem imas?? Tvoji postovi su toliko iritantni i degutantni da nemam reci!!! Uopste me nije mrzelo odvojiti pola sata da udjem na tvoj profil te procitam sve poruke koje si ostavljao na ovom forumu i svaka do jedne odise dozom zavisti i ljubomore. Sve ti se svodi na to da nekoga kritikujes i da se sa nekim sprdas!! U nekoliko njih si naveo da nemas veze sa medicinskom strukom, ali nigde nisi naveo sa kojom imas no bitno da znas da ismevas Bobana ( i ne samo njega) jer su ljudi radili i zaradili te famozne krune i evre! Neka si ti nama naglasio da jedan MOLER ne moze da zaradi kao lekar! SRAM TE BILO!!! I jos vredjas coveka sto je napisao da ce da ide na Jahorinu kao da je Jahorina ne znam kakav luksuz pa da ti to shvatis kao neko hvalisanje! Ako mu se moze da ide na Jamajku, na Kubu, na Himalaje... neka ide, nije duzan da svoje postignuce, svoj uspeh i svoju srecu krije od tebe! Ako ti smeta, nemoj da citas sta pise! Svi smo mi ovde da podelimo svoja iskustva, neko losa, neko dobra! I da se razumemo jednu stvar, dalje se tebi obracati necu ma sta god ti napisao iz jednog razloga- siris jako puno negativne energije! Ostalima na forumu pozdrav i nastavite da napredujete, tako treba!

Izvini devojcice, iz koje si ti price ispala, da nisi mozda pogresila forum? Cini mi se da nisi u toku sa pricom na forumu i sta se tu desava i ko kome sta i kako.
Takodje skroz si promasila sta je Boban napisao a sta je Hofman odgovorio...Ccccc...Mogla bi malo vise da citas i da razmisljas o tome sta su ljudi napisali. Ako nisi primetila Boban voli da se kiti perijem svih boja i to je fakat.
Da nisam ja izmislio:

"Što je više samopoštovanje – to je veće samopouzdanje. Ono daje „krila” u ostvarivanju ciljeva. Osoba sa visokim samopouzdanjem (ne nadmenim) poštovaće druge, biće nesebična i iskrena i time će steći poštovanje drugih. Ako osoba ima nadmeno samopouzdanje to je može odvesti u aroganciju koju ljudi teško prihvataju. U neposrednoj vezi sa samopoštovanjem je i samoljublje, kao nekritičko idealizovane slike o sebi koja ne mora i često nije u skladu sa realnošću. Samoljubljivi zadovoljavaju svoju sujetu i onda kada ne poznaju svoje pravo Ja."
 
Odgovor na temu

mihaleks
Aleksandar Mihaljev
Ki.-Oslo-Edmonton-Dablin

Član broj: 206551
Poruke: 668

Jabber: mihaleks


+216 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.12.2013. u 21:01 - pre 127 meseci
Citat:
stefanko23:
znas kako ja radim sa djacima 'prvo procitaj nesto pa dodji da diskutujemo' a ne pojavis se ko tabula raza sa svim opstim pitanjima a sve ti napisano... ko hoce gotovanski ne treba ni d razmislja o inostranstvu... moram ja malo da preuzmem bich dok mirkana nije tu :D

Ovo za gotovanski si reka ko u Njegosa! Svaka cas!
 
Odgovor na temu

MARTIN.CO
nezaposljen
NIS

Član broj: 312876
Poruke: 36
..0.18.27.tmi.telenormobil.no.



+3 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.12.2013. u 22:27 - pre 127 meseci
Molio bih nekog od forumasa ako zna da mi objasni postupak o produzenju boravisne dozvole zbog trazenja posla ?Hvala unapred .
 
Odgovor na temu

boban 13
trenutno moler :-)
acel-plast doo
Alta

Član broj: 310767
Poruke: 524
*.static.customer.pronea.no.



+125 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.12.2013. u 23:51 - pre 127 meseci
Šta god do sad napisah sve mogu i da dokažem :-)
Žalosno u celoj priči je što moj napor da svojoj deci pružim život dostojan čoveka vi smatrate hvalisanjem. Koji ste vi paćenici....
Bekstvo iz bolne stvarnosti uvek proizvede neku dobrobit...... Z. Frojd
 
Odgovor na temu

Gasterbajter
Happy Nation

Član broj: 316741
Poruke: 243



+54 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.12.2013. u 23:57 - pre 127 meseci
Citat:
MARTIN.CO:
Molio bih nekog od forumasa ako zna da mi objasni postupak o produzenju boravisne dozvole zbog trazenja posla ?Hvala unapred .


Vidim da si u Norveškoj. Zar nije najlakše da se prošeta do policije i pitaš? To je najsigurnije.
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
*.static.customer.pronea.no.



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?14.12.2013. u 00:03 - pre 127 meseci
Citat:
Gasterbajter: Vidim da si u Norveškoj. Zar nije najlakše da se prošeta do policije i pitaš? To je najsigurnije.


bas tako, mora da ode u policiju sa diplomom i kaze da trazi posao, trebalo bi da dobije jos 3 meseca vizu
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

MARTIN.CO
nezaposljen
NIS

Član broj: 312876
Poruke: 36
..0.18.27.tmi.telenormobil.no.



+3 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?14.12.2013. u 00:20 - pre 127 meseci
Bili smo do policije i moramo da zakazemo razgovor ,preko neta.Pomislio sam da je mozda neko skoro imao iskustva u tom smeru.Moracemo da sacekamo datum razgovora.Hvala na savetima .
 
Odgovor na temu

monikami

Član broj: 297654
Poruke: 9
*.215.137.91.getinternet.no.



+3 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?14.12.2013. u 07:43 - pre 127 meseci
Citat:
boban 13:
Šta god do sad napisah sve mogu i da dokažem :-)
Žalosno u celoj priči je što moj napor da svojoj deci pružim život dostojan čoveka vi smatrate hvalisanjem. Koji ste vi paćenici....

Zapravo zalosno u celoj prici je to sto, i pored silnog novca kojeg zaradjujes, tvoja porodica nije pored tebe da oseti cari Norveske (ako sam dobro zapamtila). Cini mi se da si malo pricao sta cinis po tom pitanju i kako se zena i deca pripremaju za dolazak u No. Prikazati pricu iz drugog ugla. To bi bilo korisnije od price oko kursa krune.
Napor tj. rad nije hvalisanje vec reci koje ga prate :) Izjava "Ima se, moze se" upucena nekom forumasu je jadan pokusaj da pokazes kako si ti bolji i sposobniji. Ajd sad svi da pisemo gde idemo na zimovanje odnosno letovanje ove zime, pa da vidimo ko ima vise i ko moze vise. Inace veoma si sposoban covek, zaradjujes mnogo, odlican si otac, jos si covek od reci koji dva puta promisli pre nego sto nesto kaze i sve sto je reko moze da dokaze ;)
 
Odgovor na temu

001
Gardermoen

Član broj: 44983
Poruke: 238
*.90-149-203.nextgentel.com.



+49 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?14.12.2013. u 08:24 - pre 127 meseci
monikami=mihaleks

Isti IP ista osoba,hehehe svasta registrovao si se sa drugim nalogom(i to jos u zenskom rodu) samo da bi coveka blatio.
 
Odgovor na temu

dr hofman

Član broj: 307392
Poruke: 24



+20 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?14.12.2013. u 08:34 - pre 127 meseci
A zar nije moguce da covek npr ima lepsu polovinu, devojku, drugaricu, svalerku itd koja bivstvuje sa njim pa eto isprovocirana hvalisavcem napise post.
Olako izveden zakljucak. Pa ne zive svi sami kao nama omiljeni moler sa platom lekara na godisnjem nivou, vrednica koja je dobila fast pre par dana. Juuuuuuuupiiiii.

 
Odgovor na temu

monikami

Član broj: 297654
Poruke: 9
*.215.137.91.getinternet.no.



+3 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?14.12.2013. u 08:52 - pre 127 meseci
Citat:
001: monikami=mihaleks

Isti IP ista osoba,hehehe svasta registrovao si se sa drugim nalogom(i to jos u zenskom rodu) samo da bi coveka blatio.

hahaha
Nisam znala da svako u Norvesku mora da ima svoju IP adresu. Mozda mi odbiju zahtev za spajanje porodice zbog toga. Ili mozda je pravilo foruma da samo jedan supruznik(preporucljivo je da to bude muz) moze da iznosi svoje misljenje.
Inace nalog je strateski registrovan pre skoro dve godine, jer ovakve situacije svaki iskusni forumas moze da predvidi ;)
 
Odgovor na temu

001
Gardermoen

Član broj: 44983
Poruke: 238
*.90-149-203.nextgentel.com.



+49 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?14.12.2013. u 08:58 - pre 127 meseci
Citat:
dr hofman:
A zar nije moguce da covek npr ima lepsu polovinu, devojku, drugaricu, svalerku itd koja bivstvuje sa njim pa eto isprovocirana hvalisavcem napise post.
Olako izveden zakljucak. Pa ne zive svi sami kao nama omiljeni moler sa platom lekara na godisnjem nivou, vrednica koja je dobila fast pre par dana. Juuuuuuuupiiiii.


-------------------------------------------

Moguce je,ali da je i tako malo glup komentar za prvi post na citavom forumu.
 
Odgovor na temu

Gasterbajter
Happy Nation

Član broj: 316741
Poruke: 243



+54 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?14.12.2013. u 09:08 - pre 127 meseci
Citat:
001:
monikami=mihaleks

Isti IP ista osoba,hehehe svasta registrovao si se sa drugim nalogom(i to jos u zenskom rodu) samo da bi coveka blatio.

Ma to mu žena, ona iz Skoplja

Kako mene Mihaleks podseća na mog dedu, tačno ga zamišljam kakav će biti za 50 god.

Šta birate dobricu Bobana, zaslužio je sve što je naveo. Moj drug je npr. rintao po Moskvi i zaradio dobre pare pa kupio mobilni od 1000 evra, od titanijuma. Mislim ne razumem muškarce da puknu 1000 evra na mobilni, ali mora da je toliko želeo- i zaradio pa nek pusti dušu da se raduje.

Bobi, troši i uživaj! Ja bih isto na tvom mestu

A ovo hofmann deluje jezivo. Možda bi i ti da se malo opustis, ajde olabavi žice
 
Odgovor na temu

001
Gardermoen

Član broj: 44983
Poruke: 238
*.90-149-203.nextgentel.com.



+49 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?14.12.2013. u 09:13 - pre 127 meseci
Gasterbajter

Ok nisam znao posto jesam dugo na elitesecurity.org forumu ali ne na ovom podforumu.Znaci "opasna" mu zena ni pet ni sest prvi post na forumu i odmah u zastitu muza :)

Inace nisam ja niciji advokat ali bode me u oci sto "napadaju" pojedini Bobana,a ja ne vidim gde se to on hvali,zivi covek punim plucima uziva u zivotu i sta je to nekog briga.Pise otvoreno ne laze i to mi je najvaznije.
 
Odgovor na temu

marijana25
Marijana Stamatovic
Bergen,Hordaland, Norge

Član broj: 305752
Poruke: 35
*.31.189.109.customer.cdi.no.



+5 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?14.12.2013. u 09:13 - pre 127 meseci
Citat:
MARTIN.CO:
Molio bih nekog od forumasa ako zna da mi objasni postupak o produzenju boravisne dozvole zbog trazenja posla ?Hvala unapred .


Ja sam nedavno izbacila ovaj link,ali evo ga ponovo:
http://www.udi.no/Sentrale-tem...-oppholdstillatelse/#faglaerte

Na UDI-ju jasno stoji sta i kako.
Dersom du er visumfri og har kompetanse som faglært, kan du være i Norge uten oppholdstillatelse i seks måneder for å søke arbeid som faglært.
Senest tre måneder etter innreise i Norge må du melde deg for politiet der du bor. Du må informere om at du er arbeidssøker og vise fram pass, forsikring for hele perioden du skal være i Norge, dokumentasjon på at du er faglært og dokumentasjon på at du penger til å klare deg selv i den perioden du skal være i Norge. Dette kan være penger i banken. Du må ha minst 500 kroner per dag du skal være i Norge.

A mi spadamo u visumfri.Dakle najkasnije tri meseca od ulaska ides u policiju,poneses pasos diplomu-autorizaciju,polisu osiguranja za ceo period koji ces biti tu i dokaz da imas dovoljno para odnosno 500 kruna po danu koji ces provesti tu...
Ja nemam licnog iskustva,ali zena kod koje sam bila u Stavangeru je to radila prosle godine,i da upravo je ovako izgledala procedura. Sreca pa je u "minut do dvanaest'' dobila posao,tako da je na kraju obustavljena procedura. Svakako sacekaj da obavite razgovor sa policijom,ali to je otprilike to. Srecno!
 
Odgovor na temu

Paladium2

Član broj: 316358
Poruke: 200
*.teol.net.



+198 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?14.12.2013. u 09:37 - pre 127 meseci
Citat:
stefanko23:
znas kako ja radim sa djacima 'prvo procitaj nesto pa dodji da diskutujemo' a ne pojavis se ko tabula raza sa svim opstim pitanjima a sve ti napisano... ko hoce gotovanski ne treba ni d razmislja o inostranstvu... moram ja malo da preuzmem bich dok mirkana nije tu :D



Ne interesuje me kakav je zivot bio u Norveskoj prije 6-7 godina, tj. 2007 godine (tad je tema pocela 30.08.2007. u 17:08 - pre 2297 dana i 17h), nego sada, iz tog razloga nemam potrebe da citam temu iz pocetka. Druga stvar, postavio sam pitanje koje se tice teme Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo? nisam pitao koliki je kurs Bosanske marke i Norveske krune. Treca stvar nemoj molim te glumatati facu na forumu, budi faca u stvarnom zivotu... Da se bar znamo pa da mi to kazes u lice, e to bi vec bilo nesto... ovako nema vajde, ako hoces odgovori ako neces ne glumataj, ima neko ko ce odgovoriti...
 
Odgovor na temu

stefanko23

Član broj: 304953
Poruke: 504
*.84-48-215.nextgentel.com.



+119 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?14.12.2013. u 09:37 - pre 127 meseci
paladijum, ja verujem da je zadnjih 200 strana iz zadnjih godinu dana :) ne glumatam, samo sam realan, ljudi su ispisali svoje ivotne istorijate na teme koje tebe zanimaju...
 
Odgovor na temu

monikami

Član broj: 297654
Poruke: 9
*.215.137.91.getinternet.no.



+3 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?14.12.2013. u 09:40 - pre 127 meseci
Citat:
001: -------------------------------------------

Moguce je,ali da je i tako malo glup komentar za prvi post na citavom forumu.

Glup komentar je glup komentar bez obzira da li je prvi ili 79 :). Ja se izvinjavam zbog toga.
Evo da se predstavim kako valja. Ja sam Monika i imam 26 godine. Delim sa Mihaleksom, izmedju ostalom, prezime, internet i stan ovde u Oslu. Medicinski radnik sa autorizacijom za helsefagarbeidera, trenutno radim nesto sasvim levo. U konkretnom slucaju ne znam da li je sreca ili nesreca sto sam pre neki dan potpisala ugovor za stalan posao. Nadam se da ce biti posao u struci na prolece. Citam forum godinama i do sada sam se uzdrzavala od komentara. Malo sam se zanela i dala sebi vecu slobodu u prvom postu. Obicno imam malo duzi fitilj i ne reagujem naglo kao sada, al' nije preporucljivo da se testira.
O meni ste mogli mnogo toga procitati u Mihaleksovim postovima. Ako ostalo jos nesto nerazjasnjeno slobodno pitajte.
P.S. Unapred se izvinjavam za gramaticke i pravopisne greske u mojim postovima i molim za razumevanje, jer srpski nije mi materni jezik.
 
Odgovor na temu

001
Gardermoen

Član broj: 44983
Poruke: 238
*.90-149-203.nextgentel.com.



+49 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?14.12.2013. u 09:48 - pre 127 meseci
Ma nema problema samo vi uzivajte,zelim vam sve najbolje u zivotu.
 
Odgovor na temu

Paladium2

Član broj: 316358
Poruke: 200
*.teol.net.



+198 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?14.12.2013. u 09:57 - pre 127 meseci
Citat:
dr hofman:
Zaobidji Norge u sirokom luku. Tamo se deca otimaju ako zaplacu, nema zimovanje na Trysilu nego moras da prevalis pola evrope i da ides na Jahorinu, lebac nema onaj napuceni da se kupuje mnogo je skup, nego mora sava, svaka kruna je bitna za prezivljavanje a novija kola mozes da sanjas, samo 20 i kusur godina stara koja mozes sam da popravljas. Uglavnom cemer i jad.


Pa vidim ja ljudi se vracaju...

Brate svugde je bolje nego kod nas, njihovo auto od 20 godina je kao nase od godinu dana, oni svoja auta odrzavaju i imaju jako dobre puteve za razliku od nas, kod nas se auto raspadne po rupcagama za godinu dana... tako da to i nije tako strasno...
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7996407 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.