Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7941030 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

blok63
Beograd

Član broj: 301398
Poruke: 349
*.mbb.telenor.rs.



+90 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.01.2014. u 20:34 - pre 125 meseci
Samo se nadam da će mi se vratiti uložen novac i to u neko dogledno vreme....
 
Odgovor na temu

Boban 987
student
fakultet
Beograd

Član broj: 316731
Poruke: 217
*.dynamic.sbb.rs.



+63 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.01.2014. u 20:37 - pre 125 meseci
Blok, ja milsim da se tome svako nada. Da se vrati ulozeno i jos malo zaradi, za neke stanove i tako to.
boban
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.01.2014. u 20:37 - pre 125 meseci
Citat:
Braksi:
Citat:
Mirjana Savicic:
Citat:
Braksi:
Citat:
Mirjana Savicic:
Braksi,ziv ti meni bio i dosao ovde pa onda skontao sve do kraja :)


bio sam par puta, ali samo u Oslu.

Mamilo me je, nije da nije... ko zna...


Ne u prolazu...nego da zivis.Ponavljam kao papagaj treba doci da se slucajno ne protumaci pogresno,nego pisemo o svemu sto je realnije moguce dakle i plus i minus...ali dilema o dolasku ne treba da uopste postoji.Ovo sto smo ti i ja diskutovali je tema za posle dolaska...


nemoj da se ljutis, ali jos si ti zelena u imigraciji. Jos uvek te nije prosla faza iscudjavanja, kao dete kad uce u legolend ili recimo ja u Carlsberg pivari, i to ce trajati jos neko vreme, a posle ces se smejati sama sebi.

Jedno je sigurno, nikad ih do kraja neces skontati i zauvek ces biti stranac za njih. Kao i oni za tebe.

mihaleks, dozvola je od nule polagana u Italiji. (kamo srece da sam je mogao prevesti).





Moze biti ali ostajem pri jednom.Ja ne mogu da odem u Italiju kao turista i da komentarisem Italijane.Dakle,moras ziveti...
No,to je nebitno...
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.01.2014. u 20:41 - pre 125 meseci
Mirjana, ja uopste i nisam komentarisao Norvezane vec sam naprotiv bas naculio usi da cujem sta ti pricas.

Ja sam se samo cudio tvom cudjenju sto su oni takvi kakvi su ! I kazem ti, vremenom ce te to proci.

Ja sam tako otupeo na te mentalitetske razlike da bih mogao ziveti se Kineskinjom u Groenlandu. Jednostavno neki narod je takav kakav je, mislim ako mislis da ga mzoes prevaspitati, good luck.
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.01.2014. u 20:43 - pre 125 meseci
Citat:
blok63:
Samo se nadam da će mi se vratiti uložen novac i to u neko dogledno vreme....


Blok,licno je...i javno je...ali ipak cu da napisem...
Delujes mi malo nedstemt sto bi oni rekli.To sto kazes da ih ne razumes...to je tako normalno za prvi put.Neces samo vratiti ulozeni novac,vec i ziveti ovde i zaradjivati.Mozda gresim za nedstemt ali malo fali optimizma u postovima ili gresim ja u tumacenju.Kako mislis samo da ti se vrati ulozeni novac...dakle,ides napred i ovde ces se zaposliti i zaradjivati.Isuvise si ulozila da bi se samo vratila ta suma i nista drugo.
Ponavljam ti za jezik,taj prvi sok je tako normalan.Neka ti kazu i ostali.

MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.01.2014. u 20:45 - pre 125 meseci
Citat:
Braksi:
Mirjana, ja uopste i nisam komentarisao Norvezane vec sam naprotiv bas naculio usi da cujem sta ti pricas.

Ja sam se samo cudio tvom cudjenju sto su oni takvi kakvi su ! I kazem ti, vremenom ce te to proci.

Ja sam tako otupeo na te mentalitetske razlike da bih mogao ziveti se Kineskinjom u Groenlandu. Jednostavno neki narod je takav kakav je, mislim ako mislis da ga mzoes prevaspitati, good luck.


Sve sam ja prihvatila,i nikoga ne menjam...ja komentarisem.To je nemoguce izbeci.Barem u mojoj zivotnoj dobi sada.A sa 75 god...cu da otupim sigurno
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.01.2014. u 20:47 - pre 125 meseci
Citat:
valeriamitic:
Da li ima nekih novosti oko polaganja NP3 nakon ovog januarskog roka koji su najavljivali kao poslednji rok po starom? Cula sam da ce nesto menjati, mozda samo termine izlaska na polaganje?
I da li je skoro neko pronasao posao kao helesefag. cisto da se obradujemo? :)


Moja koleginica sa Zvezdare,Biljana...ovde u Tromsu pisali smo to ovde...u novembru je nasla posao...a mislim da je bilo i posle toga neko je pisao isto...
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
*.static.customer.pronea.no.



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.01.2014. u 20:58 - pre 125 meseci
pa i ako znate 3 reci norveskog oni ce vas nahvaliti kako ste dosta naucili, da bi doziveli da vas norvezani kritikuju treba bas da ste bliski sa njima i da vas dobrano znaju, oni sve kroz osmeh i uz postovanje, reci hvale samo cujete ali morate citati izmedju redova, zato mrzim onaj njihov osmeh kada pricaju jer je moguce da sasvim drugo misle. ovde coveku dali otkaz, on ne moze da nadje drugi posao, cerka mu studira a zena ne radi, i oni mu prave oprostajnu zurku sa sve tortom, i oni se raduju a covek oce da se obesi, meni zao sto sam jedini stvarno razumeo tog coveka, a norvezani ko norvezani, puca im. kada budete trazili posao, svi ce vas docekati rasirenih ruku, smejace vam se, hrabriti, hvaliti jezik i samo vam ugovor nece dati. to je tako kod njih.
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

blok63
Beograd

Član broj: 301398
Poruke: 349
*.mbb.telenor.rs.



+90 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.01.2014. u 21:01 - pre 125 meseci
Citat:
Mirjana Savicic:
Citat:
blok63:
Samo se nadam da će mi se vratiti uložen novac i to u neko dogledno vreme....


Blok,licno je...i javno je...ali ipak cu da napisem...
Delujes mi malo nedstemt sto bi oni rekli.To sto kazes da ih ne razumes...to je tako normalno za prvi put.Neces samo vratiti ulozeni novac,vec i ziveti ovde i zaradjivati.Mozda gresim za nedstemt ali malo fali optimizma u postovima ili gresim ja u tumacenju.Kako mislis samo da ti se vrati ulozeni novac...dakle,ides napred i ovde ces se zaposliti i zaradjivati.Isuvise si ulozila da bi se samo vratila ta suma i nista drugo.
Ponavljam ti za jezik,taj prvi sok je tako normalan.Neka ti kazu i ostali.

Vidi u svom okruženju sam za sve ludo hrabra i sama sebe vidim kao takvu....sa velikom dozom optimizma ulazim u sve jer u suprotnom bih sedela u Srbiji.Ipak ne mogu da pevam iz sveg glasa i idem u nepoznato a ako ne uspem odoše pare koje treba vraćati. Nemoj mi reći kad si uzela kredit i došla u Norge da nije bio prisutan onaj potajni strah ..."Šta ako?" Pa valjda svaki zdravorazumni čovek to pomisli....Još mi sa malom decom (ili veliko svejedno).... I dalje tvrdim da je svaki rizik veća investicija nego ostati u Srbiji.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.01.2014. u 21:22 - pre 125 meseci
Citat:
zokiruma:
ovde coveku dali otkaz, on ne moze da nadje drugi posao, cerka mu studira a zena ne radi, i oni mu prave oprostajnu zurku sa sve tortom, i oni se raduju a covek oce da se obesi, meni zao sto sam jedini stvarno razumeo tog coveka, a norvezani ko norvezani, puca im.


luckast neki narod.
 
Odgovor na temu

tonci09
Skopje

Član broj: 320411
Poruke: 3
*.cabletel.com.mk.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.01.2014. u 22:24 - pre 125 meseci
Agencija ili kompanija se zove Dignus medical I iz Osla je,
 
Odgovor na temu

tonci09
Skopje

Član broj: 320411
Poruke: 3
*.cabletel.com.mk.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?12.01.2014. u 22:31 - pre 125 meseci
[quote]tonci09: Agencija ili kompanija se zove Dignus medical I iz Osla je,[/quote
Ponuda iz Norveske da stigne.Ok...koja agencija.Budi iskren jer ako je u pitanju agencija cuvene gospodje Semse iz Tuzle a Jelena Joksimovic kao profesor norveskog radi za nju onda druze bezi glavom bez obzira.Dakle,to je izmisljotina ako je ta agencija u pitanju.
Dalje,SAK je institucija koja autorizuje medicinski fakultet.Makedonija nije u EU ako se ja ne varam,tako da nije priznato.
To je sto se tice autorizacije.O mogucnostima zaposlenja ja ne mogu da ti kazem nista jer u zdravstvu svi traze papire iz SAK-a uglavnom.Radiolog je trazeno zanimanje.To svakako ali obazrivo sa agencijama.
Da li ti traze pare? Nisi nista napisao konkretno

 
Odgovor na temu

IVAN DIREKTOR
LUDNICA

Član broj: 320191
Poruke: 169
176.67.195.*



+35 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.01.2014. u 00:08 - pre 125 meseci
Kad sam ja živeo u inostranstvu uvek sam sa ponosom isticao da sam iz Srbije i nije bilo problema. Mislim da je zabluda da stranci imaju negativno mišljenje o nama, Srbima zbog medijske propagande jer većina običnih ljudi koji žive na Zapadu NEMAJU POJMA ni gde je Srbija i ništa ne znaju o nama. Ili uopšte nisu čuli za Srbiju, ili su čuli a ne znaju gde se nalazi ili znaju za Srbiju samo zbog Đokovića... Dakle, pričam o običnom narodu a ne politici. Npr. strance sam redovno "proveravao" da vidim dal bar znaju gde je Srbija i većina ne zna ili kažu u Evropi, u istočnoj Evropi, negde kod Rusije, bla, bla!

Konkretno za Norvežane sam čuo da iz geografije uče samo o zapadnoj Evropi i da većina Norvežana ne zna gde se nalazi Srbija i ne zna ništa o nama a o Amerikancima bolje i da ne pričam, oni uče i znaju samo o Americi, ostatak sveta ih ne zanima. Ne znam dal znate ali kada u Americi na TV prikazuju vremensku prognozu oni prikazuju kartu sveta tako da je Amerika u sredini a ne na Zapadu sveta.

A evo i dokaza ove 1. teze o Amerima: http://www.blic.rs/Slobodno-vr...ava-u-kojoj-se-povoljno-letuje Ubedljiva većina Amerikanaca ne zna ni gde je ni šta je Srbija jer je Srbija za SAD i uopšte Ameriku toliko mala država da smo mi za njih potpuno beznačajni.

I posle kažu Amerikanci nas mrze!? Ma oni vole samo dolare a nemaju pojma ni gde se mi nalazimo. Naglašavam-mislim na običan svet na ulici.

A ni mi nismo mnogo bolji. Npr. siguran sam da 90% Srba ne zna da postoje čak 7 Beograda u SAD, 1 u Belgiji, 1 u Rusiji i 1 u Ukrajini:

Tražeći Beograd

Kada kažete Beograd, mislite na glavni grad Srbije. Malo ko zna da u svetu postoji više gradova koji nose to ime, jedan u Rusiji, jedan u Srbiji i čak četiri u Americi.
Gde su u Severnoj Americi gradovi koji nose ime srpske prestonice? Ko ih je osnovao? Da li tamo danas ima Srba? Kako žive "američki Beograđani" i da li znaju odakle potiče ime njihovog grada?

Ekipa RTS-a je sela u auto, prešla 10.000 km, prošla kroz 18 država i 3 vremenske zone, u pokušaju da dobije odgovore na ta pitanja.

Četiri Beograda se nalaze u četiri severne Američke države, Belgrade Minesota, populacija 750 ljudi, Belgrade Montana, populacija oko 9000 ljudi, Belgrade Nebraska, populacija 150 ljudi, i Belgrade Mejn, populacija oko 2500 ljudi.

Osnivanje gradova koji nose ime naše prestonice najčešće je u vezi sa izgradnjom američke železnice, odnosno sa ljudima srpskog porekla koji su učestvovali u toj izgradnji (Minesota i jedna od verzija u Nebraski), finansirali izgradnju (Montana), ili po nekom drugom doseljeniku koji je verovatno nekada video Beograd, pa to ime preneo u Ameriku (Mejn).

Na putu po Americi snimljena su i neka znamenita mesta američke istorije poput spomenika Crazy Horse (država - South Dakota), skulptura najpoznatijeg ratnika Lakota indijanaca koja se gradi još od 1948. godine, a kada se završi biće najveća na svetu (visina 172 m - širina 195 m), Mt Rushmore (država - South Dakota), koji predstavlja američku istoriju kroz 18 metara visoke glave američkih predsednika Džordža Vašingtona, Tomasa Džefersona, Teodora Ruzvelta i Abrahama Linkolna, Little Bighorn (država - Montana), mesto bitke 7. konjice i generala Kastera sa Sijuksima i Čejenima, Fort Laramie (država - Wyoming), utvrđenje osnovano 1849, veoma važno raskršće puteva u naseljavanju "Zapada". Obišli smo još i muzej Harley Davidson u Milvokiju, Nijagarine vodopade, Dedvud, Čikago.

Seriju čine četiri polusatne epizode. Svaka epizoda je posvećena jednom Beogradu i mestima koja se nalaze na putu od jednog do drugog Beograda.

Voditelj serijala je Vladimir Jelić, reditelj Miodrag Kolarić, snimatelj Dragoslav Bojković, snimatelj zvuka Vladica Budić i organizator puta Boško Čukić.

Postoje i snimci:

http://www.rts.rs/page/tv/sr/s...ra%C5%BEe%C4%87i+Beograd+.html

Da li znate da se u Americi nalazi sedam gradova sa nazivom Beograd? http://www.cooliranje.com/cool...dam-gradova-sa-nazivom-Beograd


Jednostavno, to se nalazi na drugom kraju sveta pa nas uopšte ne zanima čak ni to da toliko gradova u svetu nosi ime našeg glavnog grada.

I da naglasim, naravno da Grci, Rumuni i Bugari znaju gde je Srbija ali Španci npr. nemaju pojma gde je Srbija i većina građana zapadne Evrope a pogotovo dalekih zemalja ne zna gde je Srbija. Što je zemlja dalje od Srbije to je mogućnost da znaju gde je Srbija manja.



[Ovu poruku je menjao IVAN DIREKTOR dana 13.01.2014. u 01:22 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.01.2014. u 08:51 - pre 125 meseci
IVAN DIREKTOR, na zalost bilo bi dobro da si u pravu, ali za Srbijicu se itekako zna ! Prosto nismo silazili 10 godina sa naslovnih nas kao sto sada nema nikoga u svetu da nije cuo za Siriju. Dobro, nisu svi negativno raspolozeni, mnogi smatraju da smo OK narod, ali velika vecina ne. Naravno to ti niko nece reci u oci. Sto je najgore Jugosloveni generalno na zapadu imaju imidz najvecih lopova i gangstera i to ubedljivo. Mi smo dugo bili jedini narod sa istoka koji je mogao da ide na zapad i na zalost sa ogromnom vecinom postenih i korektnih radnika otislo je i dosta olosa. Sada falabogu ima dosta Rumuna i muslimana i crnaca koji prave haos, ali pre kad kazes "Jugosloven !" Svaba, Sveda i Italijan bi se odmah povukli korak unazad i prislonili ruku na dzep.

Sto se tice informisanosti, ljudi su uvek bolje informisani o tome sta se desava na zapadu. Reci mi jel znas da mi kazes sa kojim drzavama granici Jermenija i koji je glavni grad Kirgistana ? Vidis to su u teoriji zemlje bliske nama. Sto se tice Amerikanaca, dali ti znas gde je Iowa ili koji je gl grad Kanzasa ?
 
Odgovor na temu

Boban 987
student
fakultet
Beograd

Član broj: 316731
Poruke: 217
*.dynamic.sbb.rs.



+63 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.01.2014. u 09:38 - pre 125 meseci
Braksi u pravu si za Svedsku. Ja bio tamo i uverio se licno da smo jos uvek strah i trepet i to koliko godina posle Arkana i ostalih. A za svabe smo ja mislim samo lopovi jer su nasi pustoshilii svabe nekada kao na divljem zapadu.
Mada mogu ti reci da rumunima i crncima dobro ide sto se tice LOSE reputacije. Bolje nego nama. Rumuni svuda redom prose i u Svedskoj,austriji, nemackoj, ceskoj...Kradu i fuserisu sa radom. Naravno nisu svi takvi, ali ih vec prate te osobine.
Ne znam da li ih ima u Norveskoj po u ulicama kako prose u klechecjem polozaju i kao da mole Boga??
boban
 
Odgovor na temu

Iseljenik u pokusaju
Drasko Obradovic
Valjevo,Srbija

Član broj: 315946
Poruke: 103
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+25 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.01.2014. u 09:38 - pre 125 meseci

Vidi u svom okruženju sam za sve ludo hrabra i sama sebe vidim kao takvu....sa velikom dozom optimizma ulazim u sve jer u suprotnom bih sedela u Srbiji.Ipak ne mogu da pevam iz sveg glasa i idem u nepoznato a ako ne uspem odoše pare koje treba vraćati. Nemoj mi reći kad si uzela kredit i došla u Norge da nije bio prisutan onaj potajni strah ..."Šta ako?" Pa valjda svaki zdravorazumni čovek to pomisli....Još mi sa malom decom (ili veliko svejedno).... I dalje tvrdim da je svaki rizik veća investicija nego ostati u Srbiji.[/quote]


Tvrdnja je tacna ali ipak i da se desi neuspeh bar ces biti sam/a sa sobom nacisto da si pokusao/la da promenis i svoj i zivot svoje dece NABOLJE! Neces osecati onu gorcinu pitanja a sta bi bilo da sam pokusao/la nesto da promenim , ma trebao/la sam da probam pa sta bude itd. Sto bi rekao nas narod glavu dole radi puno jako i veruj u sebe ,kad se najmanje budes nadao/la videces da se sav trud polako ali sigurno isplacuje.

Srdacan pozdrav i guraj napred ,pare ce se vratiti kako god, uostalom pare sluze za trosenje kako odu tako i dodju!
 
Odgovor na temu

001
Gardermoen

Član broj: 44983
Poruke: 238
*.90-149-203.nextgentel.com.



+49 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.01.2014. u 10:15 - pre 125 meseci
Ne znam da li ih ima u Norveskoj po u ulicama kako prose u klechecjem polozaju i kao da mole Boga??
---------------------------------------------

Ima ih puno Oslo a i krugu 200km od Osla koliko hoces,prose gde stignu...
 
Odgovor na temu

Boban 987
student
fakultet
Beograd

Član broj: 316731
Poruke: 217
*.dynamic.sbb.rs.



+63 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.01.2014. u 10:20 - pre 125 meseci
Znaci stigli su i do Norveske.
boban
 
Odgovor na temu

mihaleks
Aleksandar Mihaljev
Ki.-Oslo-Edmonton-Dablin

Član broj: 206551
Poruke: 668

Jabber: mihaleks


+216 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.01.2014. u 11:03 - pre 125 meseci
Citat:
Boban 987:
Braksi u pravu si za Svedsku. Ja bio tamo i uverio se licno da smo jos uvek strah i trepet i to koliko godina posle Arkana i ostalih. :D :D :D A za svabe smo ja mislim samo lopovi jer su nasi pustoshilii svabe nekada kao na divljem zapadu. :D
Mada mogu ti reci da rumunima i crncima dobro ide sto se tice LOSE reputacije. Bolje nego nama. Rumuni svuda redom prose i u Svedskoj,austriji, nemackoj, ceskoj...Kradu i fuserisu sa radom. Naravno nisu svi takvi, ali ih vec prate te osobine. :)
Ne znam da li ih ima u Norveskoj po u ulicama kako prose u klechecjem polozaju i kao da mole Boga??

Ovo je ustvari najveci problem koji imaju svi Rumuni koji su u emgiraciji a to je sto ih poistovecuju sa Ciganima. Ti ljudi sto prose i kradu svuda po Evropi su Cigani sa rumunskim drzavljanstvima a ne Rumuni sami i tu nastaje problem sto ljudi misle da su to sve Rumuni ali ustvari ne da nisu, nego nemaju veze sa njima. Pravi Rumuni su uglavnom normalni ljudi i upoznao sam ih dosta ovde. Apsolutno se ne razliku od nas ni po cemu. Cak stavise vecinu koju sam upoznao su ljudi sa fakultetima i visoko obrazovani. Naravno i medju njima, kao i svuda u proseku, ima svega i svacega ali su u globalu ok ljudi. Ne znam da li si znao ali u Rumuniji su cak doneli zakon da se Cigani ne smeju nazivati Romima da ih ne bi poistovecivali sa Rumunima (Romanian-Roma). U Oslu ih ima koliko hoces i uglavnom prose, ne znam koliko kradu ali ih mozes sresti svaki dan po ulicama. Doduse ovih dana je malo stisla hladnoca pa su se i oni malo povukli. Ti Cigani su isti kao i nasi al apsolutno po svojim navikama, karakteristikama, izgledu. U sustini jedan teski tj. ultra teski olos jer nije problem kakvi su oni i kako se ponasaju nego sto ne zele da se promene. Iz svog jednog posla tamo u Srbiji sam se nagledao svega i svacega kod njih a to su tako neopisivo odvratne stvare da ti se zeludac okrene. Da li si mozda znao da oni cesto pokupe neku crkotinu sa smetlista, uginulu svinju ili slicno, nose je kuci a potom od nje prave poslastice? Oni to zovu parlo...
 
Odgovor na temu

Boban 987
student
fakultet
Beograd

Član broj: 316731
Poruke: 217
*.dynamic.sbb.rs.



+63 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.01.2014. u 11:28 - pre 125 meseci
Pa moguce da su cigani, ali svi pricaju rumunski(pa zato kazem rumuni). Ima sigurno dobrog sveta i medju njima, ali sam hteo da kazem da uglavnom, kao i nas, bije los glas. U mom selu je bilo ranije mnogo rumuna koji su nadnicarili. Bilo je dobrih i normalnih,takoreci LJUDI, ali bilo je i ONIH mnooogo losih. Bilo je ljudi i sa diplomama koji su radili da bi slali novac porodici, nisu se opijali, tukli.... Ali ih je bilo mnogo manje u odnosu na one druge. Sada su oni u goroj situaciji, nego mi nekada,zato sto su u EU, pa imaju mogucnost da putuju gde god, izmedju ostalog i ti prevaranti u potrazi sa laksim novcem.
I mi smo dobar narod, u sustini, vredan, radan, ali nazalost uglavnom imaju slicna misljenja i o nama. Sva sreca pa sada ne dolazimo do izrazaja od njih.
Sto se tice tih njihovih specijaliteta, prvi put cujem i zgrozio sam se. aaaaahhhh... diskasting.
boban
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7941030 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.